На Львівщині розробляють інноваційну модель супроводу дітей та молоді з особливими потребами

30 жовтня 2019р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент освіти і науки, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

На Львівщині планується створення інноваційної моделі супроводу дітей та молоді з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю.

Виходячи з успішного досвіду діяльності Мережі освітньо-соціально-культурних центрів для дітей з особливими потребами, планується створення Комплексу, у якому будуть надаватись послуги денного перебування/догляду, повний пакет корекційної допомоги, трудова реабілітація з метою допомогти дітям та молоді вразливих категорій максимально інтегруватись у суспільство та у майбутньому реалізувати себе через трудову діяльність. Даний формат допомоги дозволить активно залучити молодь з інвалідністю до самореалізації  та уникнути суспільної стигмації.

Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень оглянув освітньо-соціально-культурний центр, розміщений у КЗ ЛОР «Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Марії Покрови». Саме на базі цього центру й планують створити новий комплекс для дітей та молоді з особливими потребами.

За підсумками зустрічі із координатором центру Галиною Амеліною-Царьовою та членами робочої групи із напрацювання інноваційної моделі супроводу, Тарас Грень доручив напрацювати цілісний структурований план розробки цього проекту, що забезпечить комплексний підхід до навчання, виховання, корекції, соціальної профілактики, денної зайнятості, професійної реалізації підопічних.

Нагадаємо, сьогодні на Львівщині налічується понад 29 тисяч осіб з особливими потребами у віці до 18 років, 12 тисяч з яких - особи з інвалідністю.

Тож створення першого соціально-освітнього Комплексу дозволить охопити значну кількість дітей, мінімалізувати та не допустити потрапляння дитини  та родини у складні життєві обставини. Тут діти матимуть змогу займатись із психологом, дефектологом, фізреабілітологом, і, за потреби, сурдопедагогом. Важливо також надавати допомогу молоді з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю, яка часто залишається за межею суспільно активного життя та в силу певних обставин не може реалізувати себе у самостійному житті.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook