З обласного бюджету виділили черговий транш для запуску опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі
31 жовтня 2019р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 31 жовтня, відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ.
За підсумками комісії прийнято рішення невідкладно виділити на поворотній основі фінансовий ресурс з резервного фонду обласного бюджету в сумі 2,7 млн гривень міським бюджетам міст Новояворівська і Нового Роздолу для здійснення заходів, пов’язаних із ліквідацією наслідків ситуація, що склалась.
Відтак, міським головам Новояворівська та Нового Роздолу доручили невідкладно укласти відповідні договори, директорові ПП «Гарант Енерго М» – забезпечити цільове використання цих коштів.
Окрім того, департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА спільно з міськими головами міст обласного підпорядкування та керівниками теплопостачальних підприємств області доручили забезпечити допомогу технічними працівниками на договірних засадах для виконання аварійно-ремонтних робіт та ліквідації проривів на аварійних ділянках мереж теплопостачання.
Зазначимо, керівництво Львівської ОДА неодноразово зверталось до Уряду щодо сприяння у вирішенні ситуації з недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ.
Новини за темою
У Новояворівську стартував опалювальний сезон
14 жовтня 2021
У департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА інформують, що від сьогодні розпочали подачу теплоносія в оселі мешканців міста Новояворіськ. Упродовж доби тепло надійде у домівки містян. Окрім того, з 18 жовтня опалювальний сезон розпочнеться у м. Новий Розділ. Як повідомлялося раніше, ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу готові до старту опалювального сезону. Зокрема, тариф на послуги з постачання теплової енергії Новояворівськ затвердив ще 1 вересня. Що ж стосується Нового Роздолу, то у вересні міська рада погодила план виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, надання з послуг постачання теплової енергії та постачання гарячої води на 2021 рік. Тариф на послуги затвердили 12 жовтня.
Олексій Чернишов: Технічна готовність до старту опалювального сезону в регіонах складає 99%
29 вересня 2021
Станом на 29 вересня технічна готовність житлових об’єктів, закладів соціальної інфраструктури, котелень та теплових мереж до старту опалювального сезону складає близько 99%. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час засідання Кабінету Міністрів. «За інформацією органів місцевого самоврядування, станом на кінець вересня ми йдемо чітко за планом. Технічна готовність об’єктів становить близько 99%. Хочу наголосити, Урядом створені всі передумови для своєчасного та безперебійного опалювального сезону. Тож звертаюсь до керівників органів місцевого самоврядування з проханням максимально контролювати ситуацію на місцях», — наголосив Міністр Олексій Чернишов. Підкреслимо, Президент України Володимир Зеленський раніше підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України». Раніше Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив План заходів, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ та затвердив Методику визначення заборгованості з різниці в тариф.
Новояворівськ та Новий Розділ готові до опалювального сезону
28 вересня 2021
Сьогодні, 28 вересня, відбулась онлайн нарада із заступником Міністра розвитку громад та територій України Наталією Хоцянівською щодо проблемних питань з підготовки областей до опалювального сезону. Львівщина долучилась онлайн. Як зазначили в межах наради станом на сьогодні ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу готові до старту опалювального сезону. Середній показник готовності по містах понад 95%. Тариф на послуги з постачання теплової енергії Новояворівськ затвердив ще 1 вересня. Що ж стосується Нового Роздолу, то на сьогодні міська рада погодила план виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, надання з послуг постачання теплової енергії та постачанння гарячої води на 2021 рік. А тариф на послуги затвердять на найближчій сесії. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА загалом 95% об’єктів житлово-комунального господарства області на сьогодні готові до старту опалювального сезону. Відтак, Львівщина увійде в опалювальний сезон вчасно.
Прем’єр-міністр: Уряд розробив чіткий план зі стабільного проходження опалювального сезону, який складається з п’яти кроків
24 вересня 2021
За ініціативи Президента України Уряд розробив чіткий план із тарифної політики та стабільного проходження опалювального сезону, який складається з п’яти прорахованих кроків. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді 24 вересня. «Перше. Тарифи на газ для населення незмінні. У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на весь рік складає менш ніж 8 грн. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року», — зауважив очільник Уряду. Прем’єр-міністр наголосив: в Україні ціна стабільна — менш ніж 8 грн за кубічний метр, хоча у Європі зараз ціна вже перевищує 25 грн за кубічний метр. «Друге. Тарифи на тепло та гарячу воду встановлює місцева влада. Ми забезпечили всі умови, аби підвищення тарифів не відбулося, і будемо на цьому наполягати. Державна компанія «Нафтогаз» пропонує трирічний контракт по 7,42 грн за куб газу для цього опалювального сезону. Ця ціна так само не буде збільшуватися і не залежить від ситуації на біржах», — відзначив Денис Шмигаль. Як підкреслив Глава Уряду, у місцевих керівників немає об’єктивних підстав підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду. За його словами, вже 70% теплокомуненерго уклали трирічні контракти з «Нафтогазом». Він додав, що Уряд зі свого боку працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах, а також в питанні реструктуризації тієї заборгованості, яка існує в цих підприємств. «Третє. Уряд знизив тарифи на електроенергію для 80% домогосподарств з 1 жовтня. Тариф складе 1,44 грн за кВт-год для тих, хто споживає менше 250 кВт-год на місяць. Для тих, хто споживає більше — тариф залишиться без змін», — зазначив Прем’єр-міністр. Денис Шмигаль також наголосив, що субсидії отримають усі, хто їх потребує. «Четверте. Уряд разом із народними депутатами запропонував додатково цього року виділити 12 млрд грн на програму субсидій. Субсидії отримають всі, хто їх дійсно потребує — це близько 3 млн домогосподарств», — зауважив Прем’єр-міністр. За словами очільника Уряду, до початку опалювального сезону в держави вистачає коштів на всі виплати, і жодної заборгованості по субсидіях немає. «П’яте. Україна готова до опалювального сезону. Технічна готовність регіонів становить вже понад 90%. Запаси газу в підземних газосховищах України перевищили 18,5 млрд кубічних метрів. Для порівняння: у 2018 році запаси складали 17,1 млрд кубів. У 2017 році —16,8 млрд кубів. Так само, як і торік, ми спокійно пройдемо цей опалювальний період», — резюмував Денис Шмигаль.
90 % об’єктів житлово-комунальної сфери області готові до осінньо-зимового періоду
23 вересня 2021
Вчора відбулося засідання комісії з питань розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства «Про хід підготовки підприємств житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період» відповідно до затвердженого плану роботи Громадської ради при Львівській облдержадміністрації на 2021 рік. Як зазначив заступник директора – начальник управління житлово-комунального господарства департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Петро Назар технічний стан готовності об’єктів до осінньо-зимового періоду на сьогодні становить 90%. «Підготовка, модернізація та заміна мереж триватимуть до початку опалювального сезону, а також здійснюватиметься контроль протягом всього опалювального сезону», - додав він. Також на засіданні розглянули ситуацію щодо: - Стану готовності до осінньо-зимового періоду Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ - Стану заключення договорів між підприємствами, що надають послуги з централізованого теплопостачання, які використовують газ та газопостачальними організаціями та наголошено на тому, що тарифи на тепло- та водопостачання змінюватися не повинні.
Понад 80% об’єктів житлово-комунального господарства області готові до опалювального сезону
16 вересня 2021
Про підготовку до опалювального сезону та тарифну політику на теплову енергію для побутових споживачів йшлося сьогодні в межах брифінгу у Гал-інфо. Як розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван станом на 15 вересня загальний відсоток готовності об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону становить понад 80%. «З 1271 котелень області 90% готові до опалювального сезону, 89% мереж перевірені та відремонтовані», - розповів він. Та наголосив, що на сьогодні повноваження щодо встановлення тарифів на теплову енергію належать органам місцевого самоврядування. Як відзначив начальник відділу тарифної політики управління житлово-комунального господарства департаменту Максим Гудима застосування нових тарифів до споживачів можливе тільки після затвердження урядом постанови, яка надає можливість надавачам комунальних послуг укласти зі споживачами так звані публічні договори приєднання. Також порушили питання укладення підприємствами теплокомуненерго договорів на постачання природного газу. Так, на сьогодні в області є 19 підприємств теплокомуненерго, 10 із яких вже уклали договори з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», а ще 7 - подали документи на погодження. За інформацією заступника Міністра розвитку громад та територій України Наталії Хоцянівської, Урядом було досягнуто домовленості з Нафтогазом щодо внесення змін в умови 3-х річних контрактів, в частині оплати теплопостачальними організаціями за спожитий природний газ за фактом його споживання. Вказане рішення дасть змогу забезпечити стабільну роботу теплопостачальних організацій в опалювальному сезоні 2021/2022 років. Фото: Галінфо
Виділити кошти для знешкодження небезпечних відходів та підготуватись до можливих надзвичайних ситуації,- рішення комісії ТЕБ і НС
9 вересня 2021
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на черговому засіданні 9 вересня розглянула низку важливих питань щодо поводження з небезпечними відходами та готовності до надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури та під час опалювального сезону. Засідання провели за доручення Прем’єр-міністра. Учасниками стали представники міністерств та облдержадміністрацій. Від Львівської ОДА участь взяв директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Туз, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Під час засідання обговорили низку питань щодо поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин. У підсумку ухвалили рішення доручити обласним держадміністраціям забезпечити з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища фінансування заходів зі збирання та знешкодження непридатних до використання та заборонених пестицидів, що зберігаються на територіях областей. Йшла мова на засіданні і про готовність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021/2022 року. Як зазначили на засіданні, це питання є на порядку денному міністерств, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також органів місцевого самоврядування. За результатами заслуханих доповідей, зокрема, доручили: вжити дієвих заходів до вчасного проведення робіт спеціалізованими організаціями та надання актів про перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків; забезпечити проведення заходів з пропаганди правил безпечного користування газом у побуті; уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення; розробити (уточнити) схеми підключення автономних електростанцій; створити резервні джерела електроживлення (дизель-генератори, відомчі електростанції) котелень та забезпечити оперативне їх залучення у випадку відключення електропостачання; для попередження переохолоджень людей визначити наявні існуючі будівлі та приміщення у них для використання під стаціонарні пункти обігріву, передбачати у першу чергу наявні стаціонарні приміщення, що забезпечені теплом тощо.
70% об’єктів соціальної сфери та ЖКГ області вже готові до роботи в опалювальний сезон
20 серпня 2021
Сьогодні відбулось чергове засідання обласної робочої групи з координації та вирішення проблемних питань щодо підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери області до роботи в опалювальний сезон 2021-2022 років. Засідання провели під головуванням першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Андрія Годика за участі голів райдержадміністрацій, голів органів місцевого самоврядування та керівників теплокомуненерго області. Так, відпрацювали важливі питання ходу підготовки до холодів, у тому числі запуск опалювального сезону та укладання довгострокових контрактів з НАК «Нафтогаз України». Як йшлося під час наради, Львівщина продовжує заздалегідь готуватися до нового опалювального сезону. Зокрема на сьогодні до роботи вже готові приблизно 70 % об’єктів соціальної сфери та ЖКГ області. Так, тепловики області підготували до зими 885 котелень та 799,4 км тепломереж, що становить 70% усього фонду. Крім того, на сьогодні провели ремонт або заміну 18,1 км водопровідних та 6,8 км каналізаційних мереж, підготували 184 свердловини. Також до зими готують і багатоповерхівки. Зокрема, комплексно підготували 2355 будинків з централізованим опаленням. У соціальній сфері готові до роботи в опалювальний сезон 820 закладів освіти, 625 садків, а також 689 закладів охорони здоров'я.
Більче-Волицько-Угерське газосховище є важливим для забезпечення безперебійного опалювального сезону
16 серпня 2021
Сьогодні із робочим візитом на Львівщині перебуває Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. В межах візиту разом з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким він відвідав Більче-Волицько-Угерське підземне сховище газу АТ «Укртрансгаз» та зустрівся з колективом підприємства. «Більче-Волицько-Угерське газосховище є найбільшим в Україні. Цей об’єкт є критично важливим для забезпечення безперебійного проходження опалювального сезону. Ми задоволені процесом підготовки та бачимо, що все працює як потрібно», - зазначив Юрій Вітренко. Сьогодні Нафтогаз активно готується до старту опалювального сезону. Показник запасів газу у підземних сховищах наближається до 18 млрд куб м, при цьому обов’язковий показник визначений Урядом на старті – 17 млрд куб м газу. Запаси планують ще нарощувати, таким чином забезпечивши безперебійний прохід опалювального сезону. Активно триває підготовка до опалювального сезону і в областях, зокрема на Львівщині. Вчасно подати тепло мають і в домівки мешканців Новояворівська та Нового Роздолу. «Маю подякувати «Нафтогаз Україна» за допомогу з проблемними ТЕЦ в Новояворівську і Новому Роздолі у 2019-2020 роках. А також вірю, що цьогоріч компанії вдасться зробити все для того, щоб опалювальний сезон в обох цих містах стартував вчасно», - зазначив Максим Козицький. Та додав, що Нафтогаз сьогодні - це не лише компанія, яка забезпечує енергетичну незалежність, але й є відповідальним працедавцем та сумлінним платником податків до бюджетів різних рівнів. Зазначимо, що сьогодні Більче-Волицько-Угерське газосховище є найбільшим у Європі. Сховище створене на базі виснажених газових родовищ. «Приблизно на глибині 1 км є газ, який зберігається в пористому герметичному пласті. Далі через пробурену свердловину пласт з'єднується з газопроводом, по якому надходить на газозбірний пункт для його очищення. Після цього поступає на компресорну станцію, де проходить остаточне очищення та осушення, заміряється його кількість та подається в магістральні газопроводи», - розповів про роботу газосховища головний інженер Стрийського виробничого управління підземного зберігання газу Юрій Ільницький. Станом на сьогодні газосховище вміщає 17,05 млрд куб м активного газу, тобто такого з яким підприємство може працювати: закачувати та відбирати. Для забезпечення безпечної експлуатації проводять модернізацію та реконструкцію об’єктів газосховища. Відтак найближчим часом заплановані проведення заміни 5 двигунів, які проходять модернізацію. Вартість проєкту понад 80 млн грн. На підприємстві працює майже 400 працівників.
Львівщина продовжує готуватися до запуску нового опалювального сезону
14 серпня 2021
Сьогодні відбулось чергове засідання обласної робочої групи (енергетичного штабу) з координації та вирішення проблемних питань щодо підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в опалювальний сезон 2021-2022 років. Засідання провели під головуванням першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Андрія Годика. Під час зустрічі обговорили два важливих питання: технічну підготовку до запуску опалювального сезону та укладання довгострокових контрактів з НАК «Нафтогаз України». Львівщина продовжує готуватися до нового опалювального сезону. Станом на зараз вже підготовлено близько 70 % об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства області. "Ще раз хочу підкреслити, що складова вартості газу в тарифах на тепло для населення не повинна перевищувати 7420 гривень за тисячу кубометрів», – наголосив перший заступник голови області Андрій Годик. Так, тепловики Львівської області вже підготували до зими 885 котелень та 799,4 км тепломереж, що становить 70% від усього фонду.
До уваги: за рішенням комісії з питань ТЕБ І НС вакцинація студентів носить лише рекомендаційний характер
12 серпня 2021
Одне із питань, які розглянула на черговому засіданні комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій стосувалось вакцинації студентів перед початком навчального року. Зокрема, через поширення коронавірусу штаму «Дельта» на засіданні обговорили заходи, які необхідно вжити, щоб збільшити кількість вакцинованих осіб на території області. Так, члени комісії вирішили рекомендувати керівникам навчальних закладів проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. «Це рішення має рекомендаційний характер. Жодних обмежень та перешкод перед студентами ми не ставимо. Ми дбаємо про їх здоров’я та безпеку. Водночас коли більшість населення ще не щеплені, ми не можемо покладатися лише на вакцини. А зважаючи на те, що молодь дуже активна та комунікабельна, також необхідно доповнювати вакцинацію певними заходами, такими як носіння масок та соціальна дистанція. Дотримуючись всіх цих заходів, можна досягти максимального захисту для себе та свого оточення. Також не варто розслаблятись, потрібно збільшувати кількість щеплень, аби зупинити поширення вірусу», - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Нагадаємо, що раніше Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України, зазначив, що у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки, для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Тільки так вдасться запобігти поширенню пандемії та можна буде повернутись до звичного життя і навчання. Станом на 11 серпня 2021 року у Львівській області провакциновано 438 059 осіб, з них 9777 за попередню добу. Також в області працюють 26 центрів вакцинації населення та 172 пункти щеплень.
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат