Підсумки про головне за тиждень: робота ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі стабілізована (+ВІДЕО)
Упродовж робочого тижня відбулася низка подій, тож давайте пригадаємо їх разом у рубриці «ТОП-10».
1) Робота ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі стабілізована
Наприкінці цього тижня відбувся запуск котлів в обох містах, розпочалось нагрівання систем і подача тепла у домівки.
В межах зустрічі голова Львівської ОДА Маркіян Мальський обговорив з В`ячеславом Негодою завершення реформи децентралізації на Львівщині та впровадження нового проєкту адміністративно-територіального устрою Львівської області.
3) Львівська ОДА посіла призове місце в конкурсі «Регіональний експортний виклик»
Львівська обласна державна адміністрація посіла 2-ге місце по Україні у конкурсі «Регіональний експортний виклик» (#ExportDriveChallenge). Таку нагороду адміністрація тримала за вагомий внесок у просуванні експортної освіти в Україні.
4) Кількість отруєння чадним газом за останній рік зменшилась
Найбільше випадків отруєння чадним газом стається у Львові, де зафіксовано 49 випадків. У Пустомитівському районі – 6 випадків, у Яворівському – 5 та у Самборі – 4.
5) Дві сотні кращих студентів Львівщини отримали обласні премії
Премії отримали 200 студентів закладів вищої освіти області в розмірі 6 тисяч гривень кожна. Загальна сума виплат на премії – 1 200 000 гривень.
6) Для 25 дітей із сімей у складних життєвих обставинах організували активне туристичне дозвілля
Відтак, 20 листопада, діти з малозабезпечених сімей, сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та багатодітних сімей взяли участь в екскурсії фермерським господарством «Медовий Блюз» та відвідали Стільське городище на Миколаївщині.Такий відпочинок для дітей організували з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини.
7) На Львівщині 9 дітей з’явилося на світ у Всесвітній день дитини
Зокрема, 20 листопада, у Львівському обласному перинатальному центрі народилось 9 дітей, з них 2 двійнят.
На Львівщині відкрили новозбудовану амбулаторію групової практики сімейної медицини. Амбулаторія групової практики обслуговуватиме понад чотири тисячі мешканців навколишніх населених пунктів, серед яких більше пів тисячі дітей.
8) У Львові відкрили Першу філію Академії боксу імені Андрія Котельника
Заклад відкрито на базі оновленого залу боксу спортивного боксерського клубу «Гетьман» на вул. Морозна, 31-А.
9) Пам'ятні дати.
На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять новітніх Героїв
Урочистості відбуваються з нагоди Дня Гідності та Свободи та шостої річниці початку Революції Гідності
Вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні біля пам'ятника Т. Шевченку на просп.Свободи).
23 листопада о 15:55 – запрошуємо гостей та жителів Львівщини вшанувати пам'ять жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. Також закликаємо запалити в оселі свічку пам’яті.
10) На Львівщині відбудеться туристичний форум Win With Lion «Перемагай з левом»
27-28 листопада на Львівщині відбудеться міжнародний туристичний форум Win With Lion «Перемагай з левом». Цьогоріч туристичний форум об’єднує усіх гравців туристичної індустрії для розвитку співпраці і партнерства у сфері туризму та розробки нових проектів. Це чудовий майданчик для зустрічей та обговорення експертами туристичної індустрії найсучасніших тенденцій, актуальних питань, викликів та змін, які чекають індустрію туризму.
Новини за темою
«Тричі лунав сигнал повітряної тривоги, загроза не підтвердилася», - Максим Козицький про головне за добу
20 березня 2022
Про головне, що треба знати жителям Львівщини за добу, поінформував начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. • На Львівщині тричі лунав сигнал повітряної тривоги. Була загроза ракетної атаки. Дякую усім, хто не ігнорує такі сигнали і йде в укриття. Це питання вашої безпеки. На щастя, загроза не підтвердилася. Дякую нашим Збройним Силам! • Через паліїв сухостою вогонь знищив понад 12 гектарів території нашої області. Рятувальникам довелось гасити 88 пожеж! Люди, не уподібнюйтесь до варварів! Тим, хто навіть в час війни не може втриматися від підпалювання трави, раджу дізнатися, які штрафи за це на вас чекають. • Кордон на переходах Львівської області перетнули понад 25 тисяч людей. Черги продовжують зменшуватися. Від початку повномасштабного вторгнення через пункти пропуску в нашій області за кордон виїхали 1 мільйон 108 тисяч людей. • Мобілізували 481 жителя Львівщини. Від початку війни – понад 28 тисяч. • Прийняли та розселили у Львівській області за добу понад 2600 вимушених переселенців. Від 24 лютого наша область прихистила майже 210 тисяч людей з областей, де тривають бойові дії. • Ми зарезервували ще близько 18 тисяч 600 місць для поселення переміщених. Якщо ви готові дати прихисток тим, хто покинув домівку через війну, заповнюйте форму за посиланням. • До поліції Львівщини надійшло понад 1700 звернень щодо підозрілих осіб, автомобілів та інших об’єктів. Вдячний усім за допомогу та скоординовану діяльність. Спільними зусиллями – до перемоги!
Олександр Кулепін відзначив подяками волонтерів «Дія»-центрів
23 лютого 2022
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін відзначив подяками волонтерів, які працювали на локаціях «Дія»-центрів на території Львівщини. Наприкінці минулого року українці почали активно вакцинуватися проти коронавірусу і, відповідно, генерувати у «Дії» COVID-сертифікати. Аби допомогти людям з отриманням документу, Міністерство цифрової трансформації запустило по всій Україні пункти Команди підтримки «Дії». У них волонтери допомагали встановити застосунок, авторизуватися, замовити сертифікат про вакцинацію, а якщо він не генерується – підказати, в чому можлива проблема тощо. Подяки Олександр Кулепін вручив 28 волонтерам зі Львова, Дрогобича та Золочева за активну громадянську позицію та за допомогу у забезпеченні роботи пунктів підтримки «Дії». «Хочу вам всім подякувати! Коли ми ініціювали цей проєкт, було важко без ресурсу, без фінансів змотивувати людей допомогти один одному. Якщо це у вас був перший досвід волонтерства, сподіваюся ви його продовжите і далі будете волонтерити. І що надалі це вас змотивує, можливо почати свою кар’єру на публічній службі, а, можливо, працюючи в приватній сфері, реалізуючись у різних напрямках, не забувати про волонтерство», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У центрах підтримки працювали студенти-волонтери, які пройшли онлайн-навчання від Міністерства цифрової трансформації. У разі виникнення нестандартних питань, волонтери мали прямий зв’язок з технічною підтримкою «Дії», що дозволяло надати кваліфіковану допомогу всім охочим. На території Львова працювали дві команди в пунктах підтримки у Центрі Довженка та МолоДвіж-Центрі. Також отримати допомогу мешканці Львівщини могли загалом у понад трьох десятках ЦНАПів області. Станом на зараз пункти підтримки «Дії» у Львові з 1 січня 2022 року припинили своє функціонування, але отримати консультацію можна зателефонувавши за номером телефону: 0676739308. Участь у волонтерських проєктах - нагода спробувати себе у роботі, покращити навики комунікації, здобути нові знайомства та отримати перспективу працевлаштування. Так, як розповів начальник управління цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук, волонтери «Дія»-центрів дуже відповідально поставилися до виконання своїх завдань, тож отримали запрошення пройти офіційне стажування в управлінні. Читайте також: завдяки «Дії» можна подати/отримати документи в електронному вигляді у музеях Львівщини.
Кримські дні на Львівщині: біля Львівської ОДА підняли український та кримськотатарський прапори
22 лютого 2022
Упродовж 22-24 лютого у Львові проходять «Кримські дні» з нагоди відзначення сьогодні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. День, який увійшов в історію України як «День Кримського опору». Заходи організовують з ініціативи Представництва Президента України в АР Крим спільно з партнерами. У цей день вісім років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу тоді взяли не тільки кримські татари, а й представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму. День спротиву запровадили у 2020 році згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського. Тож біля Львівської ОДА урочисто підняли Державний прапор України та кримськотатарський прапор. У заході взяли участь голова Львівської ОДА Максим Козицький, заступник голови Іван Собко, представники обласної, районної та міської влади, громадськості кримськотатарської спільноти та ЗМІ. «Буквально 5 днів тому з окупованого Криму надійшла ще одна тривожна новина. Затримали делегата Курултаю кримськотатарського народу Едема Дудакова. Його звинувачують у розпалюванні ворожнечі. Приводом став коментар у соцмережах, якому п’ять років. 15 людей, які прийшли під стіни суду, щоб підтримати Едема Дудакова, також затримали. Методи Росії за 8 років не змінилися. Але змінилися ми. Змужніли. Згуртувалися. І ми працюємо над цим на різних рівнях. Львівщина прийняла понад три тисячі вимушених переселенців з Криму. Як очільник області я тримаю на особистому контролі, щоб їм допомогли з житлом, оплатою комунальних послуг, роботою. Щоб їхні діти отримували якісну освіту і все необхідне», - зазначив голова Львівської ОДА. «Сьогодні ми розпочинаємо Кримські дні у Львові. Події останнього тижня дають підстави говорити про символічнісь таких подій. Я хотів, щоб проводячи такі події, ми відчували та розуміли символічність часу. Часу, коли символи вшановують не лише те, що відбулося, а й стають доровказами для наших дій, для нашого майбутнього, для нашого шляху до спільної єдності. Я впевнений, що в майбутньому ми проведемо братерські дні Львова в Криму», - сказав Халіл Халілов, голова кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові». Програма «Кримські дні у Львові» включає відкриття фотовиставки Муміне Салієвої «Народжені після арешту» у Центрі Шептицького, читання листів політв’язнів у книгарні Старого Лева, тематичні дискусії. З повним переліком заходів Програми можна ознайомитися за посиланням. Нагадаємо, що сьогодні також відбудеться зустріч керівництва Львівської ОДА з представниками Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, кримськотатарського культурного центру та громадської організації. Про підсумки зустрічі розповідатимуть на прес-конференції у Львівській ОДА сьогодні. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Зміни у фінансуванні інвестиційних проєктів з місцевих бюджетів: у ЛОДА роз’яснили основні нововведення
14 лютого 2022
Минулого року до Бюджетного кодексу України внесли зміни до положень про фінансування інвестиційних проєктів з місцевих бюджетів, які вступили в дію з січня 2022 року. Про головні нововведення розповіли на брифінгу у Львівській ОДА. Як розповів профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, зміни слід враховувати у роботі головам громад і їх заступникам, головам бюджетних комісій, головним бухгалтерам, керівникам управлінь економіки, які ведуть капітальні видатки. «Минулого року ми стикалися з такими проблемами і питаннями, як неправильна назва проєкту, вид робіт, неправильно запроєктовано відповідний об’єкт, який потім потребував змін у назві, видах робіт, у КВЕДі, що у свою чергу потребувало рішень сесій облради. Тож тепер, коли вступили в силу нові положення Бюджетного кодексу, закликаємо ознайомитися з ними, а в разі необхідності додаткових роз’яснень – звертатися до департаменту фінансів Львівської ОДА. Цього року з державного бюджету місцевим бюджетам Львівщини передбачено кошти на розвиток інфраструктури, екологічні проєкти, проєкти, пов’язані з питною водою, проєкти Державного фонду регіонального розвитку, в обласному бюджеті є ряд обласних програм, які містять інфраструктурну складову», - зазначив Іван Собко. Зокрема, в новій редакції Бюджетного кодексу України, яка вступила в дію з 01.01.2022 року, виключено частину 5 статті 71 щодо обов’язкового розподілу за об’єктами коштів бюджету розвитку щодо здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за рішенням місцевої ради при затвердженні місцевих бюджетів та при внесенні змін до них. Водночас, частину 2 статті 76 Кодексу доповнено положенням, відповідно до якого рішенням про місцевий бюджет також повинні визначатися обсяги капітальних вкладень у розрізі інвестиційних проектів. «Це означає, що капітальний ремонт планується в складі кошторисних видатків бюджетних установ. Якщо необхідно проводити капітальний ремонт за межами обласного бюджету, тобто, на території територіальної громади, то такі видатки не можуть проводитися за кошти обласного бюджету, вони можуть проводитися в складі обласних цільових програм (серед таких програм – програма регіонального розвитку, де можуть передбачатися видатки у складі обласної програми)», - пояснив заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос. Листом Міністерство фінансів України від15.06.2021 № 05120-08-6/19321 надано роз’яснення, що з 2022 року у рішенні про місцевий бюджет слід відображати капітальні вкладення місцевого бюджету, що спрямовуються на створення (будівництво), реконструкцію, технічне переоснащення основних засобів в розрізі інвестиційних проектів. Також, пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» визначено, що державні капітальні вкладення не дозволяється спрямовувати на проведення усіх видів ремонтних робіт. Крім цього, наказом від 22.09.2021 № 513 Міністерства фінансів України внесено зміни до типової класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, які вводяться в дію з 2022 року і згідно яких до КВКМ 7300 „Будівництво та регіональний розвиток” відносяться видатки по будівництву, а саме: будівництво, реконструкція і реставрація об’єктів, виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за рахунок власних коштів місцевих бюджетів, а капітальні видатки, заплановані на капітальний ремонт, мають відображатися по відповідному коду тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів з урахуванням галузевої ознаки, до якої належать такі установи та заклади. Слід також відмітити, що обласний бюджет є окремим місцевим бюджетом і видатки капітального характеру повинні спрямовуватись в першу чергу на покращення діяльності підприємств та установ обласної комунальної власності. Окрім того, нагадаємо, що капітальні видатки фінансуються з бюджету розвитку обласного бюджету, джерелом наповнення якого є надходження коштів від продажу майна, від надходження позик, раніше виданих з відповідних місцевих бюджетів, передача коштів із загального та спеціального фонду.
Департамент агропромислового розвитку ЛОДА запрошує на роботу
10 лютого 2022
Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття посади державної служби категорії «Б» - заступника директора департаменту - начальника управління продовольства та розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Для участі у конкурсі кандидат повинен подати наступні документи: (Особа, яка бажає взяти участь у доборі з призначення на вакантну посаду, подає таку інформацію через Єдиний портал вакансій державної служби (career.gov.ua) 1. Заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (зі змінами). 2. Резюме за формою згідно з додатком 21 до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, в якому обов’язково зазначається така інформація: прізвище, ім’я, по батькові кандидата; реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; підтвердження наявності відповідного ступеня вищої освіти; відомості про стаж роботи, стаж державної служби (за наявності), досвід роботи на відповідних посадах у відповідній сфері, та на керівних посадах. 3. Заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надається згода на проходження перевірки і на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону. Подання додатків до заяви не є обов’язковим. 4. Копія державного сертифіката про рівень володіння державною мовою (витяг з Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою), що підтверджує рівень володіння державною мовою, визначений Національною комісією зі стандартів державної мови. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, може додати до заяви про участь у конкурсі іншу інформацію, у тому числі інформацію про підтвердження досвіду роботи, про попередні результати тестування тощо. Додаткові (необов’язкові) документи: Заява щодо забезпечення розумним пристосуванням за формою згідно з додатком 3 до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби. Кваліфікаційні вимоги: Вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра. Досвід роботи на посадах державної служби категорії «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років. Вільне володіння державною мовою. Строк подання документів: до 16.00 год. 21.02.2022. Документи подавати через Єдиний портал вакансій державної служби. Місце, час і дата проведення конкурсу: м. Львів, проспект В. Чорновола, 4, 9-й поверх, каб.163, 24.02.2022 об 10 год. 00 хв. З умовами проведення конкурсу на зайняття вакантної посади та основними вимогами до кандидатів можна ознайомитися на єдиному порталі вакансій державної служби Національного агентства України з питань державної служби. Детальна інформація – за посиланням: https://career.gov.ua/site/view-vacantion?id=124569
Працівники Львівської ОДА отримали бустерну дозу вакцини від коронавірусу
28 січня 2022
Мобільна бригада провела вакцинацію бустерною дозою працівників Львівської облдержадміністрації. Зокрема, бустерну дозу сьогодні отримали 69 працівників. ''Фактична чисельність працівників адміністрації та її структурних підрозділів становить 647 осіб з них вакциновано 99.2% (642 людини). Решта 0.8% - це працівники, які нещодавно перехворіли на ковід або мають протипокази до вакцинації. Загалом 615 співробітників ОДА вакциновано двома дозами'', - розповів т.в.о. керівника апарату Львівської ОДА, начальник адміністративного управління апарату Львівської ОДА Володимир Скірка. ''Дуже важливо, що працівники адміністрації розуміють важливість вакцинації саме бустерними дозами вакцини. Лише бустерними можна досягнути максимальної опірності імунітету від захворювання на коронавірусну хворобу. Тому рекомендованою є така вакцинація всім, хто пройшов повний курс вакцинації, понад три місяці тому. Гарну ініціативу показують директори департаментів, які власним прикладом мотивують працівників до отримання бустерних доз'', - зазначив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
Про основні аспекти реєстрації статутів релігійних громад розповіли на зустрічі з представниками релігійних організацій Львівщини
25 січня 2022
Проблемні питання, які найчастіше виникають при підготовці документів для реєстрації статутів релігійних громад, обговорили сьогодні на нараді за участі керівників релігійних об`єднань Львівщини та представників відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Представникам об`єднань представили презентацію з покроковою інструкцією подання та підготоки документів на реєстрацію статутів та статутів у новій редакції. Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, керівництво адміністрації та профільний департамент зацікавлені у конструктивній співпраці з кожним керівником, і подальші подібні зустрічі покликані вирішувати поточні проблемні питання у підготовці документів для реєстрації релігійних громад та надання відповідних консультацій спеціалістами департаменту. «Станом на сьогодні ми налагодили добру і чітку співпрацю. Реєстрацію документів департамент проводить максимально швидко, упродовж кількох днів, не зважаючи на те, що законодавством передбачено для цього місячний, а подекуди і тримісячний термін. Звернутися до департаменту за консультацією, допомогою з приводу підготовки/отримання документів можна кожного робочого дня. Просимо усі пропозиції та зауваження готувати письмово чи інформувати про це працівників департаменту, якщо є така необхідність. Реєстрації статутів релігійних організацій не є обов`язковою, проте є вкрай важливою, адже після реєстрації громада набуває всіх прав юридичної особи – може брати участь у грантах, програмах, спрямованих на дофінансування та розвиток релігійної організації», - підкреслив Іван Собко. Представникам релігійних об`єднань наголосили на наступних пунктах, зокрема, первинної реєстрації статутів релігійних громад: - юридичну адресу громади слід прописувати згідно з новим адміністративно-територіальним поділом області, який тепер включає сім районів та об’єднані територіальні громади; - у протоколі загальних зборів обов’язково необхідно прописати такі пункти, як обрання голови і секретаря зборів, про найменування організації, про прийняття статуту, обрання місцезнаходження, обрання керівника. Ці дані державний реєстратор вносить в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Окрім того, релігійним громадам, які були зареєстровані до 2013 року, але не внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, не потрібно реєструвати новий статут. У департаменті вони заповнюють відповідну заяву, подають копію діючого статуту та довідку з управління статистики про присвоєння коду ЄДРПОУ. Ці документи має подавати керівник організації, який також повинен мати з собою паспорт та ідентифікаційний код платника податків. Подавати документи на реєстрацію можна не лише безпосередньо у департаменті, а й через ЦНАПи. Водночас у департаменті наголошують, що зміни до діючих статутів департамент не проводить. Внесення будь яких змін проводиться через реєстрацію нової редакції статуту релігійної організації. «Нагадаємо, що державними реєстраторами статутів релігійних громад є відповідні працівники відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій. До них можна звертатися за консультацією з приводу підготовки документів до реєстрації. Ми намагаємося максимально полегшити бюрократичні моменти та спростити порядок подання та отримання документів заявниками. Але якщо є певні вимога в законодавстві, які необхідно виконувати, ми мусимо їх дотримуватися», - зазначила заступниця директорки департаменту Тетяна Плугатор. Зазначимо, що станом на 01.01.2022 у Львівський області діють 3296 релігійних громад.
130 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
25 січня 2022
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, минулого тижня з обласного бюджету виділили близько 130 млн гривень фінансування. Зокрема, кошти в сумі 111 млн грн спрямували на оплату праці, розрахунки за енергоносії та виплату стипендій студентах в установах обласного підпорядкування. Також місцевим бюджетам надали дотації на: проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії в сумі 15,2 млн грн, здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я - 3,7 млн грн.
У департаменті освіти Львівської ОДА підбили підсумки роботи за минулий рік
24 січня 2022
Відкриття нових садочків, формування мережі профільних ліцеїв, облаштування навчально-практичних центрів та вдосконалення дистанційного навчання – у департаменті освіти завершили аналіз роботи за 2021 рік. Фахівці департаменту освіти минулого року працювали над різними сферами освіти області – від дошкілля до вищої освіти. У межах виконання Програми розвитку освіти та освоєння коштів державних субвенцій, вдалось створити понад три тисячі нових місць для дошкільнят, закупити більше ніж 4 тисячі ноутбуків для вчителів, організувати навчання для понад 5 тисяч педагогів, на умовах співфінансування купити 23 шкільні автобуси, ще понад три сотні обладнати трекерами, що забезпечить підвищення якості довезення учнів до місць навчання та додому. «У презентації про роботу департаменту відображено не просто показники роботи, а емоції радості й розчарування, завзятості та впертості, плани, перемоги. Окрім того, там ідеї багатьох людей з нашої Експертної ради, які є освітніми волонтерами, постійна підтримка і розуміння голови Львівської ОДА Максима Козицького. У цій презентації велика допомога від Міністерства освіти і науки, кожен голос кожного депутата Львівської обласної ради та натхнення комісії з питань освіти також у цьому документі», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. Важливим проєктом, який вдалось реалізувати торік, стала спільна із провайдерами фільтрація контенту (16 +) в публічних мережах закладів освіти Львівської області. Проєкт «Безпечний інтернет» на етапі тестування у 20 закладах освіти області. Сформовано чорний список близько 3 млн url-адрес. Також запрацювала самооновлювана е-база даних про стан освіти Львівщини та самооновлювані е-карти закладів освіти області, з яких можна дізнатись про ефективність використання коштів, побачити інтерактивну карту шкіл Львівщини, закладів професійно-технічної освіти тощо. Торік Львівщина стала першою за показником 200-бальників із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Окрім того, до закладів профтехосвіти вступила рекордна кількість учнів, що також дало області першість серед регіонів України.
З 24 січня особи віком 60+ зможуть придбати ліки за кошти «єПідтримки»: роз'яснення
21 січня 2022
З метою підтримки осіб старшого віку уряд вніс зміни до Програми «єПідтримка», згідно з якими з 24 січня особи віком 60+ зможуть використати кошти програми на придбання ліків. Технічна перевірка віку особи покладається на банки-партнери. Про це під час брифінгу щодо епідситуації в області розповів начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук. «На момент купівлі ліків потрібно, щоб людині виповнилося 60 років, щоб у неї було зроблено дві вакцини від коронавірусу, а також вона повинна мати згенерований «зелений» ковід-сертифікат у «Дії». Придбати ліки можна у будь-якій аптеці, код бізнесу (Merchant Category Code - MCC), якої відповідає МCC-коду однієї з визначених Кабміном відповідних категорій діяльності. Якщо здійснити оплату не вдається, отже, бізнес зареєстрований не в тій категорії, у якій надає послуги», - зазначив Максим Столярчук. «Всі громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, можуть скористатися програмою «єПідтримка». Уряд реалізує програму у два етапи. Під час першого етапу Мінцифра забезпечила її технічну реалізацію та бачення того, наскільки цифрові технології наближають послуги до людей. Другий етап розрахований для тих громадян, які не мають смартфонів, – його реалізує з третього кварталу 2022 року Міністерство економічного розвитку», - додав Максим Столярчук. Він також розповів, що ще один проєкт, над яким працює Мінцифра, забезпечить особам віком від 12 до 17 років, які мають «зелений» ковід-сертифікат, можливість скористатися коштами «єПідтримки». Нагадаємо, що у «Дії» можна згенерувати ковід-сертифікат про отримання бустерної дози вакцини. Це буде окремий документ, де вказують всі три отримані вакцини. Термін його дії – 270 днів з дня отримання бустерної дози. Загалом в Україні подано 7,2 млн заявок для участі у програмі «єПідтримка», відповідно перераховано учасникам вже 7,2 млрд грн, з яких витрачено 1,5 млрд. Коштами можна скористатися лише впродовж чотирьох місяців. Якщо люди не встигнути їх використати, то кошти повернуться до державного бюджету.
Громадськість інформують про оновлений план проведення консультацій
17 січня 2022
Щороку у Львівській облдержадміністрації затверджують Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю з метою налагодження ефективного діалогу з громадськістю щодо вирішення важливих питань регіону. Як зазначили у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА, у 2022 році сформували Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю з урахуванням пропозицій від Громадської ради при ЛОДА та структурних підрозділів облдержадміністрації. Оновлений план складається з 23 пунктів. План сформовано відповідно до вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» зі змінами. Ознайомитись із Орієнтовним планом можна на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» за посиланням.
У Львівській ОДА презентували фотовиставку у пам'ять про загиблих воїнів АТО/ООС
17 січня 2022
Сьогодні у холі Львівської обласної державної адміністрації презентували фотовиставку французького фотографа українського походження Юрія Білака під назвою «Вшануй». Фотовиставку в межах Всеукраїнської акції «Вшануй» презентували Міністерство молоді та спорту України та Державна установа «Всеукраїнський молодіжний центр» з нагоди відзначення торік 30-ї річниці Збройних Сил України, а також з метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності та російсько-української війни. На важливості та актуальності теми виставки наголосив директор комунального закладу Львівської обласної ради ''Львівський обласний молодіжний центр'' Василь Шатрук. ''Ця виставка має символічний характер, адже вчора був День пам'яті захисників Донецького аеропорту. Метою виставки є збереження пам'яті про новітніх героїв по всій Україні. На фотостендах зображені предмети, які найбільше асоціюються з рідними, які загинули захищаючи Батьківщину'', - сказав Василь Шатрук. На відкритті був також присутній заступник керівника управління молоді та спорту ЛЬвівської ОДА Андрій Тур. ''Це ті люди, завдяки яким ми тут можемо святкувати Різдво в мирних умовах. Вони віддали найцінніше, своє життя, аби Україна залишилася незалежною і кожен з нас мав змогу говорити рідною мовою та зберігати свою ідентичність. Через таку виставку ми пізнаємо їх історію, а відповідно й бережемо пам’ять про них'', - зазначив Андрій Тур. Виставка експонуватиметься у холі Львівської обласної державної адміністрації до 31 січня 2022 року, тому її зможуть переглянути усі охочі з дотриманням карантинних обмежень. Організатором виставки є Львівський обласний молодіжний центр за сприяння департаменту комунікацій та внутрішньої політики та управління молоді та спорту облдержадміністрації. Детальніша інформація про виставку за посиланням.