Відбулось розширене засідання робочої групи з розробки інноваційної моделі супроводу дітей та молоді з особливими потребами

18 грудня 2019р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент освіти і науки, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 18 грудня, відбулось перше засідання робочої групи під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка зі створення інноваційної моделі супроводу дітей та молоді з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю.

Однією з ідей є створення соціально-освітнього комплексу для дітей та молоді з особливими потребами на базі КЗ ЛОР «Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Марії Покрови».

«Сьогодні ми ініціювали таку зустріч, щоб, по-перше зняти напругу, яка витає навколо КЗ ЛОР «Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Марії Покрови». Друге – почути перш за все батьків, які сьогодні теж запрошені, обговорити перспективи розвитку цієї школи, а також найважливіше питання, це те, як має надаватись послуга нашим дітям. Для нас важливо, щоб якісно надавались послуги і ефективно та раціонально використовувались державні кошти», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Також він наголосив: «Важливо розуміти й почути кожному, що ніхто не збирається закривати КЗ ЛОР «Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Марії Покрови. Станом на сьогодні розробляється концепт щодо створення інноваційної моделі супроводу дітей та молоді з особливими потребами і ми зустрічаємось, щоб обмінятися думками та максимально сприяти розвитку цієї установи».

«На базі двох навчальних закладів Марії Покрови та Святого Миколая було створено, як експеримент освітньо-соціально-культурний центр, який не мав аналогів в Україні. Цей експеримент відкриває ще один шлях в наданні не тільки освітніх, а освітньо-соціальних послуг окремим категоріям діток. Це не лише можливість навчатись, отримувати корекційно-розвиткові послуги, а й також перебувати деякий час під доглядом досвідчених виховників. Відтак, керівництво центру звернулося з ініціативою вже на його основі створити комунальний заклад установу освітньо-соціальний центр. Бачимо це також, як ще одну можливість зберегти установу»,- зазначив т.в.о директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук.

В межах зустрічі координатор освітньо-соціально-культурного центру Галина Амеліна-Царьова презентувала  можливу структуру та напрямки майбутньої установи, а колектив школи презентував своє бачення розвитку закладу.

Також свою позицію висловили батьки, які підтримують ідею створення центру, так і ті, які вважають, що школа повинна залишитись вузькоспеціалізованою.

Також сторони обговорили проблемні питання та деталі щодо створення інноваційної моделі супроводу дітей та молоді з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю.

«Позиція Львівської ОДА є чіткою. Не важливі споруди та будівлі, а надання якісної соціально-освітньої послуги дітям», - зазначив Іван Собко.

Окрім того, доручено вивчити юридичну складову створення комплексу, оскільки є прецедент поєднання освітньої та соціальної послуги.

Нагадаємо, сьогодні на Львівщині налічується понад 29 тисяч осіб з особливими потребами у віці до 18 років, 12 тисяч з яких - особи з інвалідністю.

Тож створення першого соціально-освітнього Комплексу дозволить охопити значну кількість дітей, мінімізувати та не допустити потрапляння дитини  та родини у складні життєві обставини. Тут діти матимуть змогу займатись із психологом, дефектологом, фізреабілітологом, і, за потреби, сурдопедагогом. Важливо також надавати допомогу молоді з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю, яка часто залишається за межею суспільно активного життя та в силу певних обставин не може реалізувати себе у самостійному житті.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook