Медики нагадують про важливість споживання достатньої кількості води

5 серпня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму. Найкраще втамовує спрагу вода, тому фахівці передусім рекомендують пити звичайну воду і напої, які не містять багато калорій. Старайтесь обмежити споживання солодких напоїв. Крім води та напоїв, джерелом рідини можуть слугувати харчові продукти: супи, овочі, фрукти тощо.

«Денної норми рідини для всіх не існує. Для здорової дорослої людини нормою вважається вживання рідини 4% від маси тіла людини. Для людини масою 70-75 кг - це 3 літри рідини. Враховується вжита рідина – вода, чай, кава, перші страви, а також рідина, що знаходиться у фруктах і овочах. Якщо виключити рідину із спожитих страв, це 2 літри води вдень. Це достатньо середні показники», - повідомила Олена Ходосевич, експерт департаменту охорони здоров’я з гастроентерології.

Як додає фахівець, потреба організму в рідині залежить від температури навколишнього середовища, фізичної активності, харчових уподобань (гострі, жирні страви), питної звички. Організм сигналізує про потребу в рідині відчуттям спраги. Всі вище вказані рекомендації стосуються здорових дорослих людей. Хворі соби із декомпенсованими захворюваннями серця, нирок потребують спеціальних обмежувальних рекомендацій в питному режимі, які індивідуально кожному призначає лікуючий лікар.

Ключові слова:

здоров'явода

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook