У Львові відбувся показ фільму "Фортеця Хаджибей"

10 жовтня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У Львові представили кінострічку «Фортеця Хаджибей» – повнометражний художній фільм українсько-грузинсько-турецького співробітництва. Фільм знято Одеською кіностудією за підтримки Державного агентства України з питань кіно у копродукції з Грузією (Georgian International Film) і Туреччиною (AISI film).

Українськими копродюсерами стрічки стали Національна кіностудія ім. О.Довженка, Тернопільська кінокомісія та кінокомпанія «ІнсайтМедіа». Ролі в фільмі виконали відомі українські та турецькі актори. Події у фільмі відбуваються у XVIII сторіччі у час, коли Росія веде війну проти Османської імперії.

У Львові стрічку представив режисер Костянтин Коновалов, голова правління ПрАТ "Одеська кіностудія" і генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов та актриса Катерина Шевченко.

Відвідав прем’єру заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

"Вітаю творців фільму з прем’єрою. Тішусь з того, що ми знімаємо українське кіно. З того, що у фільмі лунаю українська мова. Що такі фільми знімаються за державної підтримки, зокрема міністерства культури. Знаю, що це перша українська кінострічка, яку покажуть у турецькому та грузинському прокаті. Показ національного фільму за кордоном - це унікальний випадок в історії нашого кіно. Вітаю акторський та режисерський склад, натхнення Вам та нових реалізованих проєктів.", - наголосив Іван Собко.

Після перегляду глядачі мали змогу поспілкуватись із представниками знімальної групи. За словами генпродюсера Андрія Осіпова, «Фортеця Хаджибей» – картина, яка відкриває нове сторіччя Одеської кіностудії, адже вперше українську кінострічку покажуть в турецькому прокаті. В Україні прокат цього фільму розпочнеться 15 жовтня.

Ключові слова:

кіно

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook