На Міжнародному фестивалі «Молодість» відбулася прем’єра фільму «Сильні духом» про політв'язня Юрія Яценка

4 Червня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

У межах 47-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулася прем’єра фільму «Сильні духом» режисера В’ячеслава Бігуна.

Стрічка оповідає історію ув’язнення, катування та звільнення одного з перших українських політв’язнів у Росії Юрія Яценка. 

"Моя режисерська задача полягала в тому, щоб передати глядачеві, що відчувають ув’язнені хлопці, коли перебувають сам на сам з російським режимом", - наголосив режисер фільму В’ячеслав Бігун.

За його словами, кінопоказ відбувся на знак солідарності із режисером Олегом Сенцовим, який голодує у російській колонії.

Головний герой фільму Юрій Яценко розповів, що з першого дня свого звільнення бере участь в інформаційній кампанії щодо звільнення решти бранців Кремля. 

"Чим більше в інформаційному просторі обговорюється ця тематика, чим більше суспільство хвилює ця тема, тим більше влада діє у цьому напрямку. І я був звільнений саме завдяки тому, що громадське середовище не дало забути про мою історію", - зазначив Юрій Яценко.

Довідково. 

Стилістика фільму «Сильні духом»  (короткометражна версія) – очі героя із тайм-кодом та автобіографічні, мінімалістські малюнки-ілюстрації, – покликана за формою поєднати документальний зміст і художнє відтворення подій, залишаючи простір для фантазії глядача. За режисерським підходом і тональністю історія оповідається автобіографічно, від першої особи, спадає на кіносповідь.

Ключові слова:

кінопрем'єрафільм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook