У Львові презентували фільм «Рубіж. Грубешівська операція»

11 вересня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

11 вересня у кінотеатрі «Планета Кіно», що у ТРЦ Forum Lviv,  відбувся прем’єрний показ фільму «Рубіж. Грубешівська операція».

Документальний фільм розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни. У ті роки УПА та польська Армія Крайова були запеклими ворогами. Тому показовими є факти їхньої бойової співпраці. Один із них – спільна акція у польському місті Грубешів, під час якої був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та зірваний процес примусового переселення українців.

Перед показам відбулась прес-конференція за участю автора сценарію Тараса Лазера, директора кінострічки Олени Яковенко, координатора проекту Наталії Цегельник та директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало.

«Цей фільм є обов’язковим до перегляду для кожного українця, а особливо для молоді, для школярів. Саме таке кіно створює український культурний простір, сприяє формуванню національної ідентичності й відкриває маловідомі сторінки української історії, - наголосила Мирослава Туркало. - Українське патріотичне кіно виходить у прокат все частіше і дуже тішить, що такі проекти користуються попитом. У ці дні вшановуємо 75-ті роковини початку депортації українців, тому сьогоднішній показ є неабияк актуальним. Ми створили відкриту реєстрацію на фільм – зголосилось дуже багато охочих, тому показ відбудеться і завтра».

«Над створенням фільму ми працювали довго, звертались у польські, українські архіви. Ми писали фільм чотирма мовами, основні – польська та українська, використовується також російська та німецька мови, які озвучують ідеї великих імперій того часу. Фільм звісно дубльований, згідно із законом, - зазначив автор сценарію Тарас Лазер. - Дуже сподіваюсь, що кіно виправдає довіру. Забігаючи наперед, хочу сказати, що ми плануємо зйомки нового повнометражного фільму, повністю присвяченого темі депортації 1944-45 років».

Зазначимо, проект фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки - 3 млн  468 тис 235 грн, що і становить загальну вартість виробництва фільму. Режисером стрічки є Олеся Моргунець-Ісаєнко, продюсер картини – Артем Денисов.

Захід відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації у межах вшанування пам'яті примусово виселених українців із території Закерзоння.

Ключові слова:

кінопрем'єрафільм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook