У Львові презентували короткометражний патріотичний фільм «Незламні»

22 травня 2019р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 22 травня, у Львові відбувся показ фільму «Незламні». Кіно переглянули десятки глядачів, долучився до перегляду й перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

Документально-ігровий фільм на основі реальних історичних подій висвітлює знаковий епізод українського націоналістичного підпілля у міжвоєнний період у м. Городку та на околицях Нового Роздолу – напад 30 листопада 1932 року на поштове відділення з метою експропріації коштів для потреб визвольної боротьби. Відбувається захоплення банківської установи, перестрілка, в результаті якої гине частина бойовиків. Решта бійців ОУН відступають у місто Львів, частина відступаючи манівцями через поля, ліси та села потрапляють в арешт. Після арешту, рішенням польської влади головних героїв засуджено до смертної кари. Українці перетворили невдалий терористичний акт на грандіозну інформаційну перемогу. Ніколи перед тим і після того страта двох Українців не викликала такого резонансу у Галичині, як смерть Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

Історія ґрунтується на спогадах Григорія Купецького – одного із учасників нападу, якому вдалося втекти та емігрувати у Канаду.

Автором ідеї, сценаристом, режисером, часом й оператором фільму, виступив отець Михайло Греділь, парох Храму Благовіщення у Городку, військовий капелан ЗСУ, позивний «Апостол» Як розповідає отець, задум створити фільм з'явився давно, але до здійснення не приступали, бо не мали досвіду та кіноапаратури.

У 2018 році ГО «Апостольська чота», засновником якої є отець Михайло Греділь, подала свою конкурсну заявку на підтримку кінопроекту «Незламні», і за результатами конкурсу на підтримку регіонального кінематографу (Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області у 2018 році) отримали фінансову допомогу з обласного бюджету на створення зазначеного фільму у розмірі 15 000 грн.

Акторський склад - 130 осіб. Більшість - аматори, підсилювала їхню гру молодь, яка здобуває акторську освіту та вже дебютувала у Першому театрі (Львів).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook