В ОДА відбувся благодійний ярмарок сувенірів, виготовлених людьми з інвалідністю

3 грудня 2020р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

У Львівській ОДА сьогодні відбулась виставка робіт ручної роботи, виготовлених людьми, зокрема дітьми, з інвалідністю. Свічки, екоторбинки, новорічні іграшки, прикраси, картини та навіть пряники – усе це продавали на виставці самі майстрині та майстри.

Вилучені кошти та благодійні внески скерують на закупівлю матеріалів і сировини у навчальні майстерні, центри дозвілля, відділення денного перебування, соціальної реабілітації, які функціонують при даних установах та організаціях.

«Ми хочемо привернути увагу нашого суспільства, показати те, що можуть ці діти та молодь, їх таланти. Ми хочемо, щоб суспільство не забувало про те, що між нами є такі люди, яким треба просто подати руку підтримки. Тут сьогодні прекрасні, різні, цікаві вироби – це щодення робота, це трудова реабілітація.  Сьогоднішній ярмарок важливий для наших майстрів та майстринь, щоб вони відчували себе потрібними та бачили, що їхня робота оцінюється», - розповіла Тетяна Медвідь, начальник управління соціального обслуговування департаменту соцзахисту населення Львівської ОДА.

За словами Тетяни Медвідь, організатори створять сторінки у соцмережах, де можна буде придбати усі вироби онлайн за благодійні внески.

Учасники Ярмарку: Обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона; КЗ ЛОР «Поповицький психоневрологічний інтернат»; КЗ ЛОР «Буківський дитячий будинок – інтернат»; Львівська обласна організація УТОГ; ГО ЛОО Всеукраїнської організації інвалідів «УТОС»; ГО «На крилах ангелів. Діти з особливими потребами»; Благодійна організація «Дитячі мрії» (Соціальний центр «Регіна»).

Ярмарок-продаж приурочили до Міжнародного дня людей з інвалідністю. Його метою є привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентуванні уваги суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Щороку вибирається тема, покликана привернути увагу до успіхів в побудові інклюзивної середовища для людей з інвалідністю та усунення соціальної нерівності, оцінки ходу виконання положень Конвенції про права осіб з інвалідністю і роботу по залученню людей з інвалідністю в повсякденне життя суспільства. У 2020 році темою Міжнародного дня є «Будувати краще: до інклюзивного, доступного і сталого світу після COVID-19».

Зазначимо, на сьогодні у Львівській області налічується 211,1 тис. осіб з інвалідністю, з них 11,4 тис дітей.

Довідково:

Указом Президента України від 3 грудня 2015 року № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» установлено, що Міжнародний день людей з інвалідністю відзначається в Україні щороку 3 грудня.

Марта Кудляк

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook