Держгеокадастр: накладання земельних ділянок - не підстава для відмови у державній реєстрації

9 грудня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру звертає увагу державних кадастрових реєстраторів на те, що, згідно з чинним законодавством, наявність накладання земельних ділянок не є достатньою підставою для відмови у державній реєстрації.

Для припинення практики реєстрації земельних ділянок з так званими "накладками" Держгеокадастр підготував роз’яснення. 

«Якщо земельна ділянка сформована правильно – вона повинна бути внесена до кадастру, незважаючи на наявність «накладки». Водночас я усвідомлюю, що «накладки» — масштабна і складна проблема, яка для свого вирішення потребує великих зусиль та перегляду цілої низки положень чинного законодавства, виконання великого обсягу робіт. Ця робота у Держгеокадастрі ведеться і її результати найближчим часом будуть представлені професійній спільноті»,  – наголосив голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

Він додав, що є випадки накладок. Такі неточності при реєстрації земельних ділянок виникають, якщо попередньо були внесені неправильні дані по кадастру і внаслідок реєстрації з’являються такі неточності.

У подібних випадках існує практика як відмова у внесенні земельних ділянок до кадастру, так і реєстрації земельних ділянок з накладками.Чи повинен громадянин, який вирішив зареєструвати свою ділянку пізніше сусіда виправляти зроблені раніше помилки своїм коштом – очевидно що ні.

Інженер-землевпорядник, який запроектував (правильно) нову земельну ділянку, змушений шукати власника земельної ділянки, що відображена неправильно, виконавця робіт, який допустив помилку, просити їх цю помилку виправити, або ж виправляти її власним коштом, чи за рахунок замовника.  Далеко не завжди це можливо – наприклад, власник неправильно відображеної земельної ділянки може не йти на співпрацю і навіть заперечувати проти виправлення помилки.

«Питання усунення перетину меж земельних ділянок, які виникли при перенесенні до Державного земельного кадастру, на сьогодні на законодавчому рівні врегульовано. Так, відповідно до пункту 4 Розділу VІІ «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про державний земельний кадастр», у разі якщо після перенесення інформації про земельні ділянки з Державного реєстру земель до Державного земельного кадастру виявлені помилки у визначенні площ та/або меж земельних ділянок (розташування в межах земельної ділянки частини іншої земельної ділянки), такі помилки, за згодою власника земельної ділянки, можуть бути виправлені на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або за матеріалами інвентаризації земель», - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

Очільниця департаменту ЛОДА додала, що накладка земельної ділянки не позбавляє права її власності, а тому права громадянина, що визначені статтею 14 Конституції України, право власності на землю гарантується. У разі недосягнення згоди між особами з приводу усунення технічних помилок, спір вирішується в судовому порядку.

Ключові слова:

АПКЛОДАЛьвівська ОДА

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook