Фокус на туризм: відбувся вже другий виїзд в громади в межах проєкту

12 березня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

В межах проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм» відбувся вже другий виїзд. Як інформують ініціатори проєкту - управління туризму та курортів Львівської ОДА цього разу досліджували туристичний потенціал Бібрської громади, до якої належить 46 населених пунктів.

Маршрут пролягав через Суходіл, Стрілки, Бібрку та Лопушну. Учасники експедиції відвідали Навчально-реабілітаційний кінний центр на території Мисливського господарства «Зубр», перший український парк сучасної скульптури - PARK3020, Офіс гостинності та ранчо «Скарбова гора», де презентували туристичний кластер «Львівське Опілля».

«Коли ми говоримо про туризм, то в першу чергу думаємо про сервіс. Це тягне за собою потребу в покращенні доріг, паркувальних місць, та санітарних зон. Потрібно розширювати пропозицію розміщення, харчування. Пропагувати нематеріальні туристичні активи у тому числі регіональну кухню. На Львівщині високий рівень відкритості мешканців, готовності приймати людей у себе. Це те, що надається до подальшої капіталізації. Відкритість, створює певні ризики для нас, бо сьогодні потерпаємо від поширення хвороби. Але ця відкритість є нашим додатковим ресурсом, що надається до капіталізації через подібні проєкти та відкриття нових туристичних локацій і маршрутів. По факту, через розвиток туристичних продуктів, ми створюємо нові сенси, які стають частинкою місцевої економіки», - зазначив під час зустрічі з учасниками експедиції заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

В Офісі гостинності, який з січня запрацював у будинку Сокола в Бібрці, для гідів та туроператорів зі Львова презентували свій бізнес місцеві підприємці: керівник проєкту «Квіткові поля», директор групи компаній «Клубу рослин» Назарій Зінько, засновники та власники сімейного фермерського господарства «Галицька сорока» Орест і Юлія Дейнеки, голова ФГ «Агротем» Анна Тимчишин, власниця кейтерингової компанії «Студія кейтерингу ШЕФ» Наталія Гром та господар садиби «На Білому Потоці Гостинний Двір», організатор фестивалю «Медова забава», Степан Микитів.  До слова, віднедавна чоловік почав розводити бобрів.

Туризм, як економічну величину розглядають і управлінці Бібрської громади.

«Нам важливо, щоб Бібрська ОТГ була не лише туристично, а й інвестиційно привабливою. Тому що це дві взаємозалежні та взаємодоповнювані царини, які розвивають, власне, територію, - розповіла заступниця Бібрського міського голови Оксана Довгаль. -  У нас можуть бути сотні архітектурних пам’яток, як от Свірзький замок, П’ятничанська вежа, Соколівський костел, ми можемо мати сотні див природи, як, наприклад, гора Камула, як територія вододілу, де одні ріки течуть до Чорного моря, інші - до Балтійського, в нас можуть бути прекрасні краєвиди, але про них може ніхто не знати. І наше завдання як органів місцевого самоврядування - все інвентаризувати, вивчити, зробити цікавими ці об’єкти, визначитися з пріоритетами і розвивати можливо не всі напрямки, але принаймні ті, які будуть зараз максимально цікавими для туристів».

Голова постійної комісії з питань історико-культурної спадщини  та туризму Львівської обласної ради і координатор проєкту «Сокіл. Перезавантаження», Іван Щурко розповів учасникам експедиції про МандриСокільські.

«Це не просто хештег, хоча за ним в соціальних мережах можна знайти дуже багато матеріалів і дослідницьких, і краєзнавчих, і презентаційних, і туристичні маршрути, і знайомство з об’єктами, але це є назва невеличкого гранту, котрий ми реалізували минулого року з БФ «СпадщинаUA та Бібрською міською радою. Це грант від програми ReHERIT, що полягав в аналізі туристичного потенціалу Бібрської громади, в аналізі тих об’єктів, які є потенційно цікавими туристично, і також цей грант передбачав розробку туристичних маршрутів і їх презентацію», - зазначив він.

Окрему увагу під час дискусії приділили Свірзькому замку, який є туристичним магнітом, що вже сьогодні притягує туристів. З 1997 року будівля передана в користування НСАУ. За словами її представників, цього року є намір туристичний сезон зробити відкритим, так би мовити, «провітрити замок».

З 15 квітня до 15 жовтня він працюватиме в режимі екскурсії вихідного дня. Це будуть замовні екскурсії невеликими групами, про які можна дізнатись на сайті спілки.

Наступний виїзд проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм» вже запланований до Борислава та Дрогобича.

Ключові слова:

туризм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook