На Львівщині завершується посівна кампанія

11 Червня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Через холодні кліматичні умови цьогорічної весни  терміни початку весняно-польових робіт в області змістилися на 2 тижні до середньорічних строків посіву. Попри те, що посів ранніх ярих культур розпочали на початку квітня, на полях Львівщини сівба пізніх культур підходить до завершення.

Станом на 11 червня, за оперативними даними департаменту агропромислового розвитку, у всіх категоріях господарств  посіяно всіх ярих культур на площі 431,8 тис.га (99,9 % до прогнозу), ранніх  культур на площі 57,7 тис. га (100% до прогнозу), технічних ярих культур посіяно на площі 143,4 тис.га (100%). З пізніх зернових культур залишилось досіяти  гречку на площі 0,4  тис. га.

"Хоч поля вже майже засіяні, проте в аграріїв кожен погожий день насичений роботою. Розпочався сезон заготівлі кормів для тварин, проводяться роботи щодо захисту сільськогосподарських культур проти хвороб, шкідників та бур'янів. Але найголовніше – настав період підготовки техніки до початку збирання врожаїв. Вже незабаром дозріють озимі культури, площі до збирання яких у господарствах усіх категорій в області займають 221,4 тис. га, з них озимі зернові - 171,9 тис. га, озимий ріпак - 49,1 тис. га", - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. 

За її словами, для забезпечення збору врожаю у стислі терміни й без втрат, українські виробники сільськогосподарської техніки та обладнання пропонують аграріям сучасні модернізовані агрегати якісної техніки і високотехнологічного обладнання за доступними цінами і з можливістю компенсувати частку витрат за їх придбання.

"Так, у 2021 році за державною програмою підтримки сільгосптоваровиробників на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва в цілому по Україні передбачено 1 млрд гривень. На Львівщині  у поточному році фінансову підтримку в сумі 3,4 млн грн вже отримали 29 виробників за закуплені 35 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Перелік виробників вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується з бюджетних коштів постійно розширюється та поповнюється новими видами. Тож компенсація їх вартості через механізм державної підтримки є вагомою підмогою для аграріїв для удосконалення проведення польових робіт та ведення прибуткового бізнесу", - додала Тетяна Гетьман.

Ключові слова:

АПКпосівна кампанія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook