Президент України підписав Закон з внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок через електронні аукціони

25 Червня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Закон удосконалює механізми й процедури продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності, проведення прозорості аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок  шляхом проведення аукціонів в електронній торговій системі.

Закон встановлює, що:

-  продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється на конкурентних засадах (на земельних торгах) у формі електронного аукціону;

-не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

- земельні ділянки державної чи комунальної власності продають або передають в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремими лотами;

- визначили випадки, коли земельні ділянки державної чи комунальної власності не підлягають продажу, передачі в користування на конкурентних засадах (на земельних торгах).

-  земельні торги проводять у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладають договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів.

- земельні торги проводять в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності, проводять не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення земельних торгів. Земельні торги щодо земельних ділянок, які до дня набрання чинності цим Законом були включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, виставлених на земельних торгах, та щодо яких не було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться в порядку, встановленому цим Законом. Земельні торги щодо земельних ділянок, стосовно яких до дня набрання чинності цим Законом було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Закон України зареєстровано за №  1444-IX  від 18.05.2021

«Закон набирає чинності 6 липня 2021 року. І це означає, що всі земельні торги по землях сільськогосподарського призначення повинні проводитись у форматі електронних аукціонів. Що стосується приватних земельних ділянок, то їх продаж через аукціони можливий лише за наявності бажання самого власника такої земельної ділянки», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Ключові слова:

АПКзакон

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook