Упродовж останніх двох років в області створили 35 сімейних фермерських господарств

16 Червня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

В області триває процес трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Так, за два останні роки створено 35 сімейних фермерських господарства, більшість яких здійснюють діяльність в напрямі молочного скотарства. 

«Особливістю Львівської області є велика кількість сільського населення (978 тис. осіб), а відтак і особистих селянських господарств (близько 280 тис.). Саме особисті селянські господарства мають потенціал для створення СФГ. Саме розвиток фермерства дозволить розв'язати проблеми самозайнятості на селі», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

У 2021 році Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на підтримку аграріїв скеровано фінансовий ресурс в розмірі 20,3 млн грн, серед яких передбачено окремий напрям на фінансову підтримку сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби. За зазначеним напрямом передбачено 1,56 млн гривень.

З переліком документів, які подаються до Департаменту для участі у програмі можна ознайомитися за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy.

Значну підтримку в розвитку сімейного фермерства надає проєкт Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізовується БО Львівська аграрна дорадча служба. Одним із завдань проєкту є підтримка місцевих кооперативів та їх членів, виробників молока у будівництві кооперативного молокопереробного підприємства.

У межах відзначення Дня фермера та з нагоди початку будівництва першого кооперативного молокозаводу в Україні 18 червня в селі Утішків відбудеться укладання першого бетону в основу будівлі заводу та листа-пам’ятки.

Найкращі сімейні ферми області запрошення до участі в заході та семінарі «Розвиток фермерства молочного напряму», який відбудеться 18 червня 2021 року у Львівській аграрній дорадчій службі (с. Малехів, вул. Галицька, 1/Ф).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook