"Маємо змінити ставлення людей до землі, на якій живемо": представників духовенства просять допомогти запобігти масовим пожежам

15 квітня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із керівниками єпархіальних управлінь та церков Львівщини. Обговорювали, як запобігти та протидіяти масовим пожежам у природних екосистемах.

«Підпали сухостою – це велика екологічна проблема. Церква може звертатись до свідомості людей, щоб уникнути негативних наслідків від спалювання трави. Ми спільно повинні змінити ставлення людей насамперед до самих себе і до землі, на якій  живемо. Шанобливе ставлення до природи – це прояв поваги і любові до своїх дітей і внуків, турбота про їхнє майбутнє», - наголосив Максим Козицький.

Від початку року на території Львівської області виникло 1 564 пожежі. З них в природних екосистемах – 909, це 58% від їх загальної кількості.

«Ми докладаємо великих зусиль, щоб боротись із проблемою підпалів. Львівщина – лідер за кількістю накладених штрафів за підпал сухої трави в Україні. Але, все ж, цього не достатньо. Один сірник може призвести до серйозних наслідків: це і великі матеріальні збитки, загибель птахів звірів, навіть людей. Просимо Вас підтримати зусилля та долучитися до екологічного просвітництва, розповідати вірянам про шкідливість спалювання сухої рослинності та її залишків», - додав заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.  

Як свідчить статистика, особливо зростає інтенсивність пожеж у вихідні дні. Так, тільки за 10 та 11 квітня зафіксовано 240 випадків на площі більше ніж 25 га. З них: 227 - горіння сухої трави та чагарника на площі 23 га, 6 випадків горіння лісової підстилки на площі 2 га, 7 випадків пожежі сміття.

«Горіння сухої трави важко контролювати, вогонь може перекинутися на ліси і поля. Тому варто звернути особливу увагу мешканцям тих населених пунктів, які наближені до лісових масивів», - наголосив директор департаменту цивільного захисту Ігор Туз.

Присутні погодились із думкою, що лише особиста відповідальність кожного може позбавити від біди, яку спричиняють пожежі.

«Церква має активно роз’яснювати, як людина повинна ставитись до природи. Адже провокуючи пожежі, людина знищує сама себе», - зазначив Владика Яків Макарчук, Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ КП.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook