До кінця 2023 року в області модернізують три пункти пропуску

25 Червня 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні понад 200 км українсько-польського кордону проходять на межі Львівської області. Відтак, модернізація чинних та будівництво нових пунктів пропуску є одним з пріоритетних напрямків для області.

Про це йшлося сьогодні в межах робочого візиту на Львівщину Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

Віцепрем'єр-міністр зустрілася з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким, де сторони обговорили можливість реалізації пілотного проєкту зі створення регіонального офісу євроінтеграції в області. Також провела міжвідомчу робочу нараду щодо удосконалення функціонування та розвитку міжнародних автомобільних пунктів пропуску через державний кордон.

Зокрема зупинились на тих пунктах пропуску, які є в пріоритеті.

Так, в межах договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща модернізують три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». На їх облаштування в межах польського кредиту Україна отримала позику в розмірі майже 25 млн євро. Зокрема, за ці кошти запланували збудувати піший перехід у «Раві-Руській», в «Шегинях» - провести реконструкцію інфраструктури чинного пункту пропуску, а в «Краківці», окрім оновлення інфраструктури, передбачене будівництво ділянки для легкового автотранспорту та автобусів.

Як зазначили під час наради завершити роботи по пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» планують до кінця 2022 року, інші два пункти пропуску – 2023 року.

Також, кошти на модернізацію та технічне переоснащення цих трьох пунктів пропуску скерують і з держбюджету. Таке рішення Кабмін прийняв ще у березні. Загалом виділять 225 млн грн.

З них: 95,3 млн грн, передбачені для ПП «Рава-Руська», спрямують на влаштування системи сканування стаціонарного типу для огляду легкового автотранспорту, системи інтелектуального  відеоконтролю та вагових комплексів для зважування вантажного автотранспорту під час руху на в’їзді та на виїзді, по 65 млн грн  передбачено на влаштування систем сканування легкового автотранспорту на ПП «Краківець» та «Шегині».

Як наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький, амбітні плани для області – будівництво на території Львівщини п’ять нових пунктів пропуску: Варяж-Усьмеж, Белз-Будинін, Мшанець-Бандрув, Лопушанка-Міхновець та Боберка-Смольник. Сьогодні до них будують під’їзні дороги.

Зреалізувати їх без підтримки польських сусідів неможливо. Польська ж сторона наголошує на необхідності завершення українською стороною всіх взятих на себе зобов’язань у наявних пунктах.

«Тому наше завдання консолідувати зусилля щодо пришвидшення робіт на цих пунктах пропуску. Львівська ОДА і надалі готова сприяти в реалізації цих інфраструктурних проєктів»,- наголосив очільник області.

Також при формуванні бюджетного запиту на 2022 рік планують передбачити понад 20 млн грн на додаткові роботи по пунктах пропуску  «Шегині», «Краківець», «Рава-Руська», що не покривають кошти польського кредиту.  

Ключові слова:

пункт пропуску

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook