Пункт пропуску «Шегині-Медика» реконструюватимуть без зупинки транспортних потоків та зі збереженням пішого перетину кордону

1 липня 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 1 липня, між воєводою Підкарпатським (Республіка Польща) Евою Леніарт та головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким відбулась онлайн-зустріч. Обговорили хід робіт на перспективному міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нижанковичі - Мальховичі».

Воєвода зазначила, що до кінця липня 2021 року польська сторона очікує на результати повторно оголошеного тендеру на будівництво цього пункту пропуску.

Обговорили також стан виконання робіт з реконструкції трьох пунктів пропуску на території Львівщини: «Шегині», «Краківець» та «Рава-Руська».

Водночас сторони порушили питання щодо функціонування ПП «Шегині - Медика» на період його реконструкції. Наразі здійснюється завершальний етап робіт з підготовки реконструкції міжнародного автомобільного пункту пропуску. Наприкінці серпня – початку вересня 2021 року має розпочатися будівництво, яке триватиме орієнтовно до кінця 2023 року.

Згідно з планом робіт, реалізація проєкту буде здійснюватися у два пускових комплекси. Впродовж 2022 року будуватимуть нову ділянку на виїзд до Польщі, а в 2023 році розпочнуть реконструкцію ділянки дороги на в’їзд в Україну. Роботи організують таким чином, щоб не зупиняти потік через кордон.

Відтак, сторони дійшли згоди, що повністю пункт пропуску не закриватимуть. Спочатку вони мають визначити для кожної країни пріоритети, а після ухвалити єдину позицію щодо того, який саме вид транспорту (вантажний, легковий чи автобусний) частково обмежать для перетину цього МАПП. У результаті транспортні потоки зможуть перерозподілити між пропускними пунктами «Рава-Руська» та «Краківець».

За словами Максима Козицького, до кінця 2023 року планують забезпечити належну під’їзну та сервісну інфраструктуру, що дасть можливість повернутися до питання відновлення пішого перетину через «Угринів - Долгобичів». Воєвода Підкарпатський запевнила, що буде підтримувати цю ініціативу перед компетентними органами Республіки Польща.

У межах онлайн-зустрічі домовились, що засідання комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської МКРМС проведуть на території Львівщини в другій половині серпня цього року.

До слова, залишається відкритим питання щодо розмежування транспорту на ПП «Краківець - Корчова». Наступна онлайн-зустріч запланована на середину липня.

Ілона Орнат

Ключові слова:

воєводапункт пропуску

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook