У Хорватії встановлять пам’ятний знак до 165-річчя від дня народження Івана Франка та 30-ї річниці Незалежності України

1 липня 2021р, Новини. Управління капітального будівництва, Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Вже у серпні цього року у хорватському місті Ловран може постати пам’ятний знак, присвячений 165-річчю Івана Франка та 30-ій річниці Незалежності України. З такою ініціативою виступили голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Хорватія Василь Кирилич.

Робоча група, в яку входять керівник управління капітального будівництва ЛОДА Роман Калагурський, заступниця директора департаменту з питань культури національностей та релігій ЛОДА Тетяна Плугатор, директор музею «Дім Франка» у Львові Богдан Тихолоз, скульптори Володимир та Василь Одрехівський, вже напрацювала проєкт пам’ятного знаку та кошторис витрат.

Кошторисна вартість проєкту, авторами якого є Володимир та Василь Одрехівські, складає близько 300 000 грн.

«Це буде спільний міжнародний проєкт. Наша сторона відповідала за розробку самого знаку, а його встановлення, постамент та благоустрій забезпечать місцеві меценати міста Ловран. Попередня дата відкриття пам’ятного знаку – 27 серпня цього року», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, який очолив робочу групу.

Він зазначив, що облдержадміністрація підготувала всі необхідні документи, які подадуть на розгляд бюджетної комісії Львівської облради.

«Ми впевнені, що депутатський корпус Львівської обласної ради підтримає таку важливу, культурну та дипломатичну ініціативу, адже вона має і історичне підгрунтя – у 1909 році Іван Франко відвідував місто Ловран з метою оздоровлення. Після схвалення проєкту депутатами облради, зможемо розпочати підготовку документації для оголошення тендеру на «Прозоро», - додав Іван Собко.

Також на зустрічі обговорили пропозицію Максима Козицького щодо організації для дітей Львівщини оздоровчого відпочинку на одному із курортів Хорватії, яку Василь Кирич підтримав та пообіцяв посприяти у її реалізації.

Зазначимо, що на початку року на зустрічі Василя Кирилича та мера міста Ловран Бояном Сімонічем досягнуто домовленості про увічнення пам'яті Івана Франка у Ловрані.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook