У Музеї Івана Франка презентували книгу «В дорогу з Франком!»

7 Червня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

У Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка представили оригінальний путівник туристичною Львівщиною, головним персонажем-мандрівником та гідом-екскурсоводом у якому є сам Іван Франко.

Видання приурочене до відновлення пам’ятного знака на честь Івана Франка на горі Пікуй з нагоди 165-річного ювілею письменника та адресоване не тільки фахівцям у галузі франкознавства, музейництва і туризму, а й усім аматорам подорожей і здорового способу життя.

У заході взяв участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

«Іван Франко – постать надзвичайно цікава і багатогранна. Знаємо його як науковця, політика, поета і громадського діяча. І ось, завдяки зусиллям небайдужих людей, сьогодні маємо можливість відкрити для себе Франка як палкого мандрівника або, як кажуть по-сучасному, тревел-блогера. Від щирого серця дякую усім, хто долучився до того, аби видання «В дорогу з Франком. Мандруймо Львівщиною» з’явилося на світ. Вражений вашим ентузіазмом, наполегливістю та творчим підходом. Дякую за вашу працю і бажаю, щоб сил та наснаги для нових звершень лише побільшало!», - сказав Іван Собко.

У виданні вперше передруковано унікальний примірник поетичної хроніки Івана Франка «В дорогу!» з автографами учасників знаменитої студентської мандрівки 1884 року з фондів Музею. Також у книжці вміщено забуту Франкову статтю «Верх Пікуя», маловідомі спогади Тараса Франка про батька-мандрівника, практичні поради туристам і цікаві факти.

Видання здійснено в рамках проєкту «Франкомандри +» за підтримки Українського культурного фонду та в рамках реалізації Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2021–2025 роки за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. 

"Збірник Франка - це факт української культури", - каже директор Школи вільних і небайдужих Олесь Пограничний. Він з однодумцями зініціював відновлення пам’ятного знаку на горі Пікуй на честь Івана Франка. До цієї події, а також 105-роковин з дня смерті письменника, приурочили вихід видання. Ним хотіли показати Франка не «забронзовілого», а як людину, що активно займалася туризмом. У виданні є правила поведінки на природі, інформація про безпечне сходження в гори й інші цікаві факти. 

Ключові слова:

Іван Франко

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook