У Домі Франка презентували один з небагатьох портретів Івана Франка, мальованих з натури

29 квітня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Учора у Національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбулася презентація одного з небагатьох портретів Івана Франка, для якого письменник позував особисто. Це графічний портрет Івана Франка авторства визнаного майстра Фотія Красицького, з яким письменник зустрівся в українському місці сили – селі Криворівні на Гуцульщині.

У Домі Франка часто розповідають про те, що Іван Франко не любив позувати художникам. Довго сидіти без діла, чекаючи, поки художник буде задоволений результатом, здавалося діяльному Франкові марнуванням часу. Саме тому більшість його портретів змальовані зі світлин.

Унікальність портрету Каменяра авторства Фотія Красицького полягає в тому, що це один з небагатьох портретів, для яких Іван Франко позував особисто.

“Довгий час цей унікальний портрет зберігався в родині Крекотнів як цінна пам'ятка. А наприкінці минулого року наш музей отримав його від Ольги Крекотень, доньки відомого медієвіста Володимира Крекотня” , - розповіли у музеї.

Також у музеї розповіли про мальований з натури портрет письменника пензля Юліана Панькевича, де Іван Франко занурений у роботу при бюрку, – такий, яким його, власне, й бачили зазвичай. Та, на жаль, цей портрет був безслідно втрачений в часі Другої світової війни.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook