До 165-ї річниці народження Івана Франка Максим Козицький вручив державні нагороди визначним діячам культури Львівщини
Згідно з указом Президента України, п’ятьом діячам культури Львівщини присвоїли почесні звання «Народний» та «Заслужений». До 165-ї річниця з дня народження Івана Франка від імені Президента державні нагороди вручив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
Почесні звання присвоїли:
БОНЬКОВСЬКОМУ Олегу Віталійовичу — художникові-ковалю, м. Львів – «Народний художник України»;
ВОДИЧЕВУ Андрію Володимировичу - провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса – «Заслужений артист України»;
РИБЦІ-ПАРХОМЕНКО Наталії Володимирівні - провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса – «Заслужений артист України»;
ПАСТУХУ Богдану Петровичу - поетові-пісняру – «Заслужений діяч мистецтв України»;
ДРАГОЛЮК Анні Стефанівні - майстрині гончарного мистецтва – «Заслужений майстер народної творчості України».
Окрім того, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у популяризацію творчості Івана Франка годинником «Від голови обласної державної адміністрації» нагородили Богдана Тихолоза - директора КЗ ЛОР «Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка».
Після нагородження у Львівській опері презентували містерію «Легенда про вічне життя», поставлену на основі однойменної поезії Івана Франка, яка являє собою поетичний роздум про сутність буття людини: для чого вона живе, що для неї найцінніше. Це філософські роздуми, написані зрілою людиною, яка горить у нескінченних життєвих випробуваннях і роздумує про вічність і сенс життя. У виставі поєдналися автентичні пісні, авторські музичні твори та співані імпровізації. Поезія написана Іваном Франком у 1898 р.
«Не можу не сказати, як пощастило українській нації мати такого провідника, наставника і будителя духу, як Іван Франко. Без перебільшення хочу сказати, що він був одним із найбільших національно-культурних будівничих України. У «Одвертому листі до галицької української молодежі» у свій час він писав: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями - не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів...
Іван Франко - чоловік, який завжди відчував відповідальність за власний вибір і знаходив мужність визнавати свої помилки. Це чоловік, якого ми сьогодні величаємо, але який завжди відгукувався про себе дуже скромно. “Дістаються мені від громади компліменти за се, чого в мене нема, хоч, дай Боже, щоби було” виголошував Іван Франко у одній із своїх промов. Попри велич і геніальність Франко завжди був близьким до людей», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, який відвідав виставу.
Зазначимо, містерія «Легенда про вічне життя» - перший захід у межах програми Дому Франка «Franko Re:volution», яку реалізують з нагоди 165-го ювілею з дня народження поета.
Новини за темою
У Домі Франка презентували один з небагатьох портретів Івана Франка, мальованих з натури
29 квітня 2022
Учора у Національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбулася презентація одного з небагатьох портретів Івана Франка, для якого письменник позував особисто. Це графічний портрет Івана Франка авторства визнаного майстра Фотія Красицького, з яким письменник зустрівся в українському місці сили – селі Криворівні на Гуцульщині. У Домі Франка часто розповідають про те, що Іван Франко не любив позувати художникам. Довго сидіти без діла, чекаючи, поки художник буде задоволений результатом, здавалося діяльному Франкові марнуванням часу. Саме тому більшість його портретів змальовані зі світлин. Унікальність портрету Каменяра авторства Фотія Красицького полягає в тому, що це один з небагатьох портретів, для яких Іван Франко позував особисто. “Довгий час цей унікальний портрет зберігався в родині Крекотнів як цінна пам'ятка. А наприкінці минулого року наш музей отримав його від Ольги Крекотень, доньки відомого медієвіста Володимира Крекотня” , - розповіли у музеї. Також у музеї розповіли про мальований з натури портрет письменника пензля Юліана Панькевича, де Іван Франко занурений у роботу при бюрку, – такий, яким його, власне, й бачили зазвичай. Та, на жаль, цей портрет був безслідно втрачений в часі Другої світової війни.
Володимир Зеленський нагородив понад сотню українських Захисників та Захисниць
12 квітня 2022
Президент України Володимир Зеленський відзначив українських Захисників та Захисниць державними нагородами. З них 187- військовослужбовці Збройних Сил України. Відповідний Указ опублікований на сайті Офісу Президента. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі воїнів нагороджено: орденами: Богдана Хмельницького; «За мужність»; Данила Галицького; медалями: “За військову службу Україні”; “Захиснику Вітчизни”. З повним переліком нагороджених Захисників та Захисниць можна ознайомитися за посиланням.
FrankoPrize 2022: стартував прийом наукових робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка
17 січня 2022
З 15 січня Міжнародний фонд Івана Франка розпочав приймати наукові роботи і супровідні документи на участь у конкурсі на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2022 році. Обов’язковою умовою для участі у конкурсі є заповнення електронної форми за посиланням: https://forms.gle/CnF2PXqGPZuv3nzx8, а три друковані примірники монографії з автографом автора слід надіслати на поштову адресу Комітету Премії (01054, м. Київ, вул. Володимирська, 48А, офіс 15). Наукові роботи, які подаються на Премію, повинні мати міжнародне значення, належати до соціально-гуманітарних дисциплін і ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України. Комітет Премії приймає наукові роботи з 15 січня до 1 березня 2022 року. До участі в конкурсі запрошують дослідників, монографії яких були опубліковані у 2019-2021 роках та мають ISBN. Рекомендувати наукову роботу на здобуття Премії може або академічна установа, заклад вищої освіти України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, або лауреати Премії попередніх років. Дослідження мають відповідати позиції Івана Франка, яку він висловив за життя: «Ця праця наскрізь критична, діло холодного розуму, натхнена великою ідеєю одноцільності і своєрідності…» Детальніше з умовами участі у конкурсі на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка можна ознайомитися за посиланням: http://frankoprize.com.ua/index.php/uk/2016/02/01/600/ Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреат Премії отримує грошову винагороду та золотий знак. Урочиста церемонія нагородження лауреата відбувається щороку 27 серпня – у День народження Івана Франка – на його батьківщині. Нагадаємо, у попередні роки премії були удостоєні кардинал Української Греко-Католицької церкви Любомир Гузар, професор Віденського університету Міхаель Мозер та академік Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій, професорка Українського католицького університету Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі, професорка Міланського університету Марія Грація Бартоліні, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк, професор Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка Леонід Тимошенко.
У Львові урочисто відзначили 30-ту річницю з Дня створення військової частини №4114 Нацгвардії
5 січня 2022
Сьогодні на території Західного територіального управління Національної гвардії України відбулись урочистості. Захід присвятили 30-й річниці з Дня створення військової частини №4114. Участь в заході взяли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, керівництво і військовослужбовці частини та ветерани. Урочистим підняттям Державного Прапора над плацом розпочали захід. Опісля на території управління пролунав Гімн України у супроводі оркестру військової частини №3002 Нацгвардії. Хвилиною мовчання також вшанували пам'ять загиблих героїв – захисників та захисниць України. «Створення частини відбулось 30 років тому, саме у момент створення незалежної держави, що мало визначальне значення у становленні української державності. Сьогодні особовий склад Нацгвардії демонструє високий рівень патріотизму на лінії військових дій АТО/ООС. Пам’ятаймо, що сильні та дієздатні Збройні Сили – це турбота держави та місцевого самоврядування, що знаходить відображення в підтримці військових підрозділів на території області через реалізацію програми «Безпечна Львівщина», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. До слова, за рішенням Львівської обласної ради для матеріально-технічного забезпечення військових частин Національної гвардії України виділили 2 млн 900 тис. гривень. Фінансування здійснили у межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021 – 2025 роки. Наприкінці заходу з нагоди 30-ої річниці заступник відзначив особовий склад військової частини №4114 Нацгвардії. За сумлінне виконання службових обов’язків нагородили: майорів В’ячеслава Комисливого та Романа Смітюха; капітана Романа Кащака; лейтенанта Олександра Загинайла; майстер-сержанта Юрія Лозового. Особовий склад Західного територіального управління та військових частин 4114 та 1241 успішно виконує службово-бойові завдання із забезпечення територіальної цілісності і державного суверенітету України. Військовослужбовці частини з перших днів та дотепер виконують службові бойові завдання в зоні проведення ООС. Це Маріуполь, Дебальцеве, Костянтинівка, Дружківка, Слов'янськ, Краматорськ, Первомайськ, Лисичанськ. Багато військовослужбовців за проявлений героїзм були нагороджені високими державними нагородами. На жаль були й військові втрати.
Максим Козицький відзначив подяками призерів обласних комплексних спортивних Ігор Львівщини
29 грудня 2021
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відзначив подяками активних учасників обласних комплексних Ігор Львівщини - наймасштабнішого спортивно-оздоровчого проєкту серед збірних команд спортсменів-аматорів з громад Львівщини. У межах Ігор у 2021 році було заплановано проведення змагань у 16 видах спорту. Вдалося реалізували усі, окрім змагань з плавання, які не відбулися у зв’язку з встановленими карантинними обмеженнями). Цьогоріч, вперше у змаганнях приймали участь збірні команди територіальних громад Львівщини. У категорії «Дорослі» змагалися 40 команд, в категорії “Ветерани” - 26, в категорії “Люди з інвалідністю” - 17. Загалом, у фінальних змаганнях, у трьох категоріях: «дорослі 18+», «ветерани 40+» та «люди з інвалідністю» взяли участь понад 2 000 осіб. «Будемо продовжувати розвивати спортивну інфраструктуру! Басейни, спортивні зали, зали гімнастики і важкої атлетики потрібні для того, щоби якомога більше людей залучали до аматорського спорту. Дуже важливо, що комплексні Ігри передбачають проведення змагань середі дорослих, дітей та ветеранів. Таким чином, чим більше верств населення залучено до занять спорту, тим здоровіша нація!», - зазначив Максим Козицький. Окрім того, голова Львівської ОДА вручив державні нагороди «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» від Президента України: Склярському Ярославу Петровичу - директорові спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву "Спартаківець", м. Львів; Сениці Аліні Іванівні — старшій викладачці кафедри Львівського державного університету фізичної культури. Також голова Львівської ОДА відзначив подякою за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, пропаганду здорового способу життя і активного дозвілля та за підсумками обласних спортивних Ігор Львівщини: Филипець Діану Мирославівну - головну фахівчиню відділу фізкультурно-масової роботи Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». За активну участь в організації обласних комплексних Ігор Львівщини подяки Львівської облдержадміністрації вручили: Копейці Мар’яні Володимирівні — начальнику відділу молоді та спорту управління гуманітарної сфери Червоноградської РДА Каліцуну Руслану — начальнику відділу фізичної культури і спорту управління культури, молоді та спорту Стрийської МР Білинському Роману — заступнику начальника відділу у справах молоді та спорту виконавчого комітету Самбірської МР Чунгіну Михайлу — провідному спеціалісту відділу культури, туризму, молоді та спорту Бродівської МР Рахелю Володимиру — в.о. начальника управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської МР. За успішні результати спортивних відзначили також голів територіальних громад області. Зокрема: За результатами VІІ спортивних Ігор серед людей з інвалідністю Перше місце - Самбірська територіальна громада Друге місце - Новороздільська територіальна громада Третє місце — Щирецька територіальна громада За результатами ХІV обласних ігор ветеранів спорту: Перше місце - Самбірська територіальна громада Друге місце - Новороздільська територіальна громада Третє місце — Пустомитівська територіальна громада За результатами ХХХ спортивних Ігор Львівщини: Перше місце - Самбірська територіальна громада Друге місце - Сокальська територіальна громада Третє місце нагороджується - Червоноградська територіальна громада
Спортсменам Львівщини цьогоріч виплатили премій на 4 мільйони: на наступний рік передбачили вдвічі більше
29 грудня 2021
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький вручив грошові винагороди спортсменам, які вибороли призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівня у четвертому кварталі цього року. Винагороди отримали 81 спортсмен та 77 їх тренерів на загальну суму 77 мільйонів гривень. «Спорт тренує силу волі та виховую дисципліну! Якщо немає дітей та молодих людей, залюблених у той чи інший вид спорту, немає надії на нові призові місця на престижних міжнародних змаганнях. І навпаки - коли є успішні спортсмени, яких молодь знає особисто, знає через соціальні мережі, чи знає, що вони колись теж тренувались у їхніх спортивних школах, виросли в їхніх громадах, є більше мотивації і є взірець. Ви – спортсмени, якими гордиться уся Львівщина! Щиро бажаю вам нових успіхів у прийдешньому році!», - сказав Максим Козицький. Він також розповів, що загалом цьогоріч грошові винагороди на загальну суму 4 мільйони гривень за призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівня отримали 314 спортсменів Львівщини та 242 тренерів. Премії у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівська ОДА вручали атлетам щоквартально. «Так, цього року з обласного бюджету виплатили рекордну суму винагород - 4 мільйони гривень. Однак, оскільки це лише необхідний мінімум, вже наступного року на ці видатки у межах нашої Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини передбачили на 100% більше коштів - 8 мільйонів. Також вперше ми передбачили кошти не лише для тренерів, які працюють з представниками спорту вищих досягнень, а й стимулюючі виплати для тренерів системи дитячо-юнацького спорту», - зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Найбільшу грошову винагороду цього року отримав веслувальник Віталій Вергелес - 330 тисяч гривень. Він став бронзовим призером Кубку світу з веслування, бронзовим призером чемпіонату Європи, чемпіоном України та срібним призером Командного чемпіонату України. Велосипедистка Олена Старікова, за срібло Олімпійських Ігор та срібло чемпіонату Європи з велотреку, отримала премію у розмірі 215 тисяч гривень. Бронзовий призер Олімпіади та чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна впродовж року отримав грошові винагороди на загальну суму 180 тисяч гривень. Борчиня Алла Черкасова за бронзу у Токіо та срібло національного чемпіонату отримала 154 тисячі гривень. Майстру кульової стрільби Павлу Коростильову, який зупинився за крок до медалі Олімпійських Ігор, виплатили 100 тисяч гривень премії. Борчиня Оксана Лівач за 5 місце у Токіо та золото національного чемпіонату отримала 81 тисячу гривень. Понад 30 гривень цьогоріч отримали п’ятиборець Юрій Ковальчук, важкоатлет Богдан Гоза та борчиня Оксана Чудик. Нагадаємо, що нагородження кращих спортсменів здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18 квітня 2017 року № 299/0/5-17 «Про призначення та виплату грошових винагород спортсменам Львівської області з олімпійських видів спорту».
Колектив видавництва «Астролябія» нагородили за значний вклад у видавничу справу
17 грудня 2021
Видавничий колектив відзначили за вагомий внесок у розвиток українського книговидання та сприяння формуванню патріотичної свідомості. Подяку від імені голови Львівської ОДА засновнику видавництва Олегу Фешовцю вручив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко. На сьогодні видавничий колектив готує до друку різножанрову літературу, а саме: художні книги, поезію, книги з філософії, психології, історії, релігії, політичних наук, права, економіки, мистецтва тощо. Важливим напрямком роботи видавництва «Астролябія» є мілітарна література. На початках видавництво обмежувалося виданням книг лише з військової історії, однак з 2014 року – розпочало програму видання професійної військової літератури, покликаної посилити обороноздатність держави. Одним із важливих своїх завдань видавництво вважає підготовку перекладів та видання класичного світового спадку. Це твори художньої та фахової літератури. Саме завдяки зусиллям видавничого колективу чимало важливих класичних текстів українські читачі мають змогу читати класику світової літератури. Значний внесок в українську культуру видавництво зробило виданнями середньовічної та ранньомодерної літератури, яка все ще залишається малодоступною для українського читача. Вже видано нові переклади «Пісні про Ролянда», «Божественної Комедії» Данте, перші українські переклади «Кентерберійських оповідей» Джеффрі Чосера і давньоанглійської поеми «Беовульф». Співробітниками видавництва ведеться активна робота над перекладом збірки вагантської поезії (з латини та середньоверхньонімецької) «Carmina Burana», а також інших класичних творів давньої європейської літератури.
«Культура - це індикатор розвитку нації», - Максим Козицький
15 грудня 2021
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький за вагомий особистий внесок у розвиток галузі культури та високий професіоналізм нагородив культурних діячів області. Дещо пізніше офіційного Дня працівників культури та народних майстрів, який святкуємо в листопаді, державні нагороди від імені Президента України та почесні грамоти Львівської обласної державної адміністрації вручили через «червону зону», яка на Львівщині тривала до 7 грудня. З вітальним словом виступив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. «Культура - це основа всього та індикатор розвитку нації. Ми маємо, чим гордитися, адже саме наша культура відображає багатство та душу нашої нації. Нас у світі впізнають саме по нашій самобутній пісні, багатому фольклору та давнім традиціям, які формувалися не одну сотню років. Я гордий, що народився у Львові, адже тут панує середовище, яке зберегло та далі формує культуру української нації», - сказав Максим Козицький. Зокрема, нагородили: Ріпу Катерину Юріївну - методиста вищої категорії Методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури при департаменті з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Охріма Андрія Романовича - директора КЗ ЛОР Львівський музичний фаховий коледж імені С.П. Людкевича Чумака Юрія Вікторовича - в. о. директора КЗ ЛОР Дрогобицький музичний фаховий коледж ім. В. Барвінського Винницьку Лілію Ігорівну - артистку розмовного жанру КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика» Камінського Віктора Євстахійовича - проректора з наукової роботи Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Савко Надію Миколаївну - в. о. директора Центру народної творчості дітей та юнацтва Галичини Також до привітань долучилися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк і заступниця директорки Тетяна Плугатор. Супроводжував захід академічний інструментальний ансамбль «Високий замок».
Міністр оборони України привітав з професійним святом особовий склад Національної академії Сухопутних військ у Львові
12 грудня 2021
Щорічно 12 грудня в Україні відзначають День Сухопутних військ. З нагоди 25-літнього ювілею у Львові відбулись урочистості за участі керівництва країни, області та міста. На площі Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного вишикувались курсанти та їхні командири. Майбутніх офіцерів особисто привітав новопризначений Міністр оборони України Олексій Рєзніков та Міністр КМУ Олег Немчінов. До заходу долучились також заступник міністра оборони Олександр Поліщук, заступник головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та низка найвищих за рангом офіцерів і посадовців. Захід розпочали хвилиною мовчання та спільним покладанням квітів до підніжжя пам'ятника на Алеї Героїв, щоб вшанувати пам’ять загиблих військовослужбовців – випускників Національної академії. «Сухопутні війська - найчисельніші у складі національної армії, а їхню роль у війні важко переоцінити. І це ви, ваші колеги та наставники довели на практиці. І наша Львівська академія сухопутних військ довела також - готуючи професіоналів та гартуючи бойовий найкращих українських воїнів. Дякую офіцерам і військовим за вибір у житті, за гідність, за честь і відвагу! Вклоняюся перед військовими, які не вернулися живими з поля бою. А також перед матерями, дружинами та дітьми, які не дочекалися рідних. Нині - це і їхній день», - очільник області. Разом з високопосадовцями та офіцерським складом оглянули навчально-матеріальну базу Національної академії. Також з нагоди свята в залі академії урочисто відкрили Всеукраїнські змагання з гирьового спорту пам’яті професора Юрія Рєзнікова. Опісля за сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий внесок у підвищення обороноздатності країни та з нагоди свята Сухопутних військ України Подяку голови Львівської ОДА оголосили: полковнику Холіну Владиславу – доцентові кафедри мобілізаційної, організаційно-штатної, кадрової роботи та оборонного планування Нацакадемії; полковнику Грубелю Михайлу – начальникові кафедри автомобілів та автомобільного господарства факультету бойового застосування військ Нацакадемії; капітану Маньовському Роману – начальникові групи організації та супроводу дистанційного навчання навчального відділу академії; працівникові ЗСУ Дорошеву Олександру – доцентові кафедри вогневої підготовки факультету бойового застосування військ академії; молодшому сержанту Тимченко Марії – командирці відділення 324-МПЗ навчальної групи Інституту морально-психологічного забезпечення Нацакадемії. За Наказом Міністра оборони України нагрудним знаком "Знак пошани" нагородили голову Львівської облдержадміністрації Максима Козицького. Довідково: Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України. Академія здійснює підготовку офіцерів тактичного рівня для Збройних Сил України та інших військових формувань. Ілона Орнат
Максим Козицький вручив сертифікати стажерам, які успішно завершили стажування
26 листопада 2021
В межах проекту «Стажування молоді» в Львівській ОДА нагородили сертифікатами стажерів, що успішно завершили стажування у 2021 році. Участь в стажуванні взяли 38 осіб, з яких 32 – пройшли стажування, ще 3 – працевлаштувались, зокрема в департаменті економічної політики двоє осіб та одна особа у департаменті комунікації та внутрішньої політики. «Щиро вітаю з успішним завершенням програми стажування у Львівській обласній державній адміністрації. Бажаю наснаги, вдосконалення та успіху в подальших починаннях», - виступив з вітальними словами голова Львівської ОДА Максим Козицький. Лідерами по залученні молоді до стажування є департамент економічної політики (відділ інвестиційної політики), де пройшли стажування 11 осіб та департамент екології та природних ресурсів, тут пройшли стажування 8 осіб. «Стажування для мене, це велика можливість. Для мене цей період був досить насиченим. Мав можливість реалізувати себе в різних проектах, зокрема, в інвестиційних. Особливо чудово бути корисним в себе, на Львівщині, маючи іноземний досвід та можливість імплементувати його у нас. Вдячний Львівській облдержадміністрації за цей проект та шанс проявити себе саме тут», - розповів один з стажерів Данило Петрів, зараз він працює в департаменті економічної політики. У зв’язку з карантинними обмеженнями цього року кількість стажерів мінімальна. До карантину кількість учасників сягала понад 100 осіб. Нагадаємо, Львівська обласна державна адміністрація пропонує для молодих та ініціативних людей спробувати себе реалізувати в органі державної влади та на державній службі. Проект «Стажування молоді» Львівська ОДА проводить з 2015 року.
У Львівській ОДА нагородили працівників радіо, телебачення та зв'язку
16 листопада 2021
З нагоди професійного свята заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко привітав та вручив грамоти працівникам сфери зв'язку. «Шановні працівники! Від імені Львівської облдержадміністрації вітаю Вас з професійним святом. Бажаю завжди бути попереду тих вимог, яких хоче суспільство. Здоров’я та наснаги Вам в усіх починаннях», - виступив з вітальними словами Юрій Бучко. За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток зв’язку Львівщини та з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку працівникам вручили грамоти. Зокрема, нагородили подяками: - Провідного спеціаліста з продажів та обслуговування Центру обслуговування абонентів №9 м. Золочів відділу роздрібної мережі департаменту розвитку масового сегмента Львівської філії АТ «Укртелеком» - Оксану Крюкову; - Начальника дільниці ядра мережі №213/1 м. Львів цеху ядра мережі Регіонально центра ядра мережі технічного департаменту Львівської філії АТ «Укртелеком» - Михайла Кремсу; - Начальника лінійної дільниці мережі доступу №313/1 м. Львів цеху мережі доступу Регіонального центру мережі доступу технічного департаменту Львівської філії АТ «Укртелеком» - Олега Хмеля; - Провідного інженера електрозв’язку з телефонної мережі Регіонального центру ядра мережі технічного департаменту Львівської філії АТ «Укртелеком» - Ярослава Сошка; - Начальника дільниці мережі доступу №313/8 м. Пустомити цеху мережі доступу Регіонального центру мережі доступу технічного департаменту Львівської АТ «Укртелеком» - Андрія Грушка; Також, відзнаки вручиили: - Начальникові групи впровадження та експлуатації мережі доступу ТОВ «Лайфселл» - Констянтину Бикову; - Представникові ТОВ «Лайфселл» - Дмитрові Вілюрі; - Головному інженерові Західного регіону ПрАТ «Київстар» - Павлу Робульцю; - Провідному фахівцеві з оренди сектору розвитку мереж та підтримки операційних процесів Технічного відділу Західного регіону ПрАТ «Київстар» - Ігорю Гутнику; - Керівнику Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у Львівській області – Сергію Жуку; - Головному інженерові Львівської філії концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення – Василю Пилипіву; - Провідному інженерові засобів радіо та тедебачення РТПС Львів – Костянтину Примаку; - Начальнику відділу транспорту, зв’язку та телекомунікацій управління транспорту та зв’язку обласної державної адміністрації – Ірину Мандрик.
165 років Каменяру: у Львові вшанували пам’ять Івана Франка
27 серпня 2021
Сьогодні минає 165 років з дня народження видатного українського поета, публіциста, науковця, перекладача Івана Яковича Франка. Річницю уродин вшанували покладанням квітів до пам’ятника поету на вул. Університетській у Львові. Студенти Франкового університету прочитали твори Івана Франка. У святкових заходах взяв участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. «Сьогодні, у 165-й ювілей, не перестаємо вражатися геніальності Івана Франка, цінуємо увесь його творчий та науковий доробок, дбаємо про те, аби пам’ять про нього була живою! Сьогодні Франко з нами не лише у назвах вулиць, університетів, музеїв і театрів, не лише у погруддях та пам’ятниках і не лише у день його уродин чи у день смерті. Іван Франко з нами завжди і всюди, бо це невід’ємна частина усіх українців, це наш “дух, що тіло рве до бою” і наш молот, який “лупає сю скалу”. Щиро вітаю усіх зі 165-м ювілеєм Івана Франка! Слава Україні!», - зазначив Андрій Годик. Голова Міжнародної асоціації франкознавців, професор кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І. Франка Михайло Гнатюк розповів про неоціненний вклад Каменяра у розвиток та популярність української літератури. Зведений хор Центру культури та дозвілля ЛНУ ім. Івана Франка виконав твори «Вічний революціонер» та «Не пора». На заході виступив народний артист України Святослав Максимчук. Цими днями на Львівщині відбуватимуться різні святкові заходи, приурочені до 165-ї річниці з дня народження Івана Франка. Зокрема: 27-го серпня у Львівській національній опері відбудеться музично-поетично-театральне дійство “Легенда про вічне життя” за однойменним твором Івана Франка у межах проєкту Дому Франка «Franko Re:volution» 27 серпня – у м. Дрогобич відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії Івана Франка. Також 27 та 28 серпня у с. Нагуєвичі та у м. Дрогобич відбудеться низка заходів, присвячених 165-й річниці від дня народження Івана Франка. Програма святкування включає етноекскурсію садибою Франка, екскурсію «Дрогобич Франковий» та V-ий Етнофест у Садибі Франка у с. Нагуєвичі. Фото: Богдана Мелих, Олег Вівчарик