FRANKO RE:VOLUTION: Дім Франка анонсував програму святкування 165-го ювілею Івана Франка

16 серпня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У п'ятницю, 27 серпня, о 19:00 год усіх охочих запрошують відвідати 1-й захід в межах проєкту «Франко. Re:volution» – містерію “Легенда про вічне життя”, який відбудеться у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.

Участь у події безкоштовна, проте кількість місць обмежена. Отримати запрошення можна заповнивши Google Форму.

«Тримати довше це в таємниці вже немає ні бажання, ні потреби! Сьогодні ми готові презентувати вам наш новий проєкт "Франко. Re:volution", -  так днями Львівський національний музей Івана Франка анонсував програму святкування 165- го ювілею Івана Франка.

Франко. Re:volution – це кроссекторальний культурно-просвітницький та мистецький проєкт Дому Франка, спрямований на актуалізацію творчого феномену Івана Франка як знакової постаті української та світової культури в сучасному контексті, з нагоди його 165-літнього ювілею.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду і включає три основні складові:

1. Музично-поетично-театральне дійство “Легенда про вічне життя” за однойменним твором поета-мислителя на сценах Львівської національної опери та Київського національного академічного театру оперети за участі гурту KURBASY в режисурі Олександра Білозуба, головного художника Національної оперети України

2. Виставка сучасного мистецтва “Franko Laboratorium 3.0”, куратор Василь Одрехівський, на базі Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, інституцій-партнерів і публічних просторів Львова.

3. Супровідна науково-просвітницька програма “Навіщо поети? Франко &Co” (діалоги-рефлексії зі знаковими сучасними інтелектуалами).

Провідна ідея проєкту – необхідність революційного оновлення суспільної рецепції постаті письменника-класика, радикального перегляду профанних стереотипів щодо консервативно-провінційного характеру української культури загалом та випрацювання інноваційних форматів відзначення ювілейних дат, вільних від пострадянських кліше.

«Найкращий дар до ювілеїв - не урочисті академії, а коли твори, думки, образи і справи ювілярів оживають знову», - зазначив директор Дому Франка та керівник проєкту Богдан Тихолоз.

Більше інформації про перший захід тут: https://fb.me/e/GUlASBm8

Подія відбудеться за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Ключові слова:

165 роківІван Франко

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook