Замок із фільмів, модерні скульптури і «моря» квітів: Бібреччина запрошує туристів

25 липня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Настали вихідні й важливо, поки ще літо, провести їх з яскравими враженнями. Цікаве можна знайти зовсім недалеко, поруч із вашим містом чи селом. Наприклад Львівське Опілля – територія на південний схід від обласного центру – за якихось 30 км.

Ця місцина буквально спалахує щораз новими ідеями для туристів: взимку в місті Бібрка відкрився офіс гостинності в будівлі колишнього товариства «Сокіл», у травні сталася ще одна безпрецедентна подія – відкрився туристичний сезон у Свірзькому замку (багато десятиліть був замкнений), а вже з червня працює казкова локація з полями квітів. І що найважливіше – кожна із цих місцин продовжує розвиватися і має чимало планів, як стати ще цікавішими для гостей.

Офіс гостинності в Бібрці - посилання на Google-мапі – https://goo.gl/maps/ZjnPfaix1eYf5BXy5

З 2018-го року ініціативна група львів’ян та мешканців Бібрки почала оживляти занедбану будівлю колишнього товариства «Сокіл». Сьогодні це місце поступово виходить на позицію відправної точки для мандрівок околицею.

На другому поверсі тут почав працювати офіс гостинності, до якого можна звернутися, щоб дізнатися, які цікаві для мандрівника об’єкти можна побачити в околиці і скласти маршрут для себе. Але це не єдина функція будівлі. Поруч на тому ж поверсі є кімната бургомістра, облаштована в ретро-стилі із балконом, на третьому – маленька кімната з власною легендою про кохання, а на першому – зала-лекторій.

Не варто покидати Бібрку одразу після відвідання «Сокола»! Тут є давній костел, ратуша, церкви й оригінальний фонтан із бобрами й левом, а також місцина, де, за переказами, Іван Франко зустрічався з Уляною Кравченко.

ВХІД: безкоштовно, є добровільні пожертви. P.S. Перед тим, як їхати до Бібрки, необхідно зателефонувати за номером 067-570-0033 й повідомити про візит

Казкові поля https://goo.gl/maps/SWYWMfRQD8u4zrHs8

Найновіша місцина туристичної околиці Бібрки: поля квітів, які занурюють кожного відвідувача в світ казок. Звідси й назва! Зараз тут найбільше цвіте лаванда. За декілька тижнів її місце займе найбільше в Україні відкрите для туристів поле гортензій.

Це фантастичне місце для фотосесій, можливість побувати в тутешньому кафе й крамниці, придбати пучки лаванди й випити кави. А в неділю, 25 липня, на заході сонця о 19 годині відбудеться ще й камерний концерт. Від дуету «Duo Eufonica» почуєте звуки столітньої арфи «Ерар», флейти й скрипки. І все – посеред лавандового поля!

ВХІД: Денний квиток (10:00-18:00) – 30- 50 грн, Вечірній квиток (18:00-22:00) –  60-100 грн. Вхід на концерт – 150 грн (кількість місць обмежена, дрес-код – білий колір. Для власників квитків вхід у парк безкоштовний)

PARK3020 https://g.page/park3020?share

Гора із велетенськими дивовижними скульптурами. Казка, як і в «Казкових полях», але тут вона наповнена вже іншим змістом. Дуже важливо при цьому слухати екскурсію – вона розтлумачить сенс кожного «мешканця» парку, які думки може навіювати близький з дитинства плазун або просто… невдале селфі.

ВХІД: 200 грн – екскурсія у складі групи. Необхідна попередня реєстрація за номером телефону 067-354-0771. Середа, четвер, п’ятниця – об 11 та 15 годинах, субота і неділя – 11, 12, 14 та 15:30

Свірзький замок https://goo.gl/maps/vaRdRZYRLWNa65bP8

Замок, прославлений багатьма фільмами, довгий час був замкнений – можна було сфотографуватися максимум біля його воріт або обійти довкола (є протоптані стежки). А з кінця весни цього року Свірзький замок врешті відкрив свої ворота для гостей. Тут є екскурсії, на яких можна побачити обидва подвір’я (верхнє і нижнє), пройтися коридорами найбільш древньої його частини, побачити великі зали й знайти віконце, з якого найкраще буде видно острівець на озері.

Не тільки замком! Довкола нього у тому ж Свіржі чимало чудових фотолокацій (зокрема два озера), а по околицях села розкидано чимало вартих уваги туриста давніх скульптур.

ВХІД: Працює у суботу і неділю. Вартість вхідного квитка з екскурсією – 100 грн

Окрім цього:

У селі Суходіл ініціативна група «Сокола» відшукала скульптуру святого Яна Непомуцького. Поки краєзнавці міркують над історією її давності й походження, вона стала центром Днів Європи на Бібреччині (найбільше цьогорічне святкування в Україні, яке об’єднало декілька громад). За співпраці з Чеським культурним центром приведено до порядку давні дерева – липи, які ростуть довкола. На черзі реставрація самої статуї.

Над селом Лопушна є ранчо «Скарбова гора» (https://goo.gl/maps/BhC3uvD7vEPLGPSy7). Тут можна поїздити на конях, зокрема вирушити в кількаденний похід. Якщо коні – не ваша стихія, можна замовити пікнік з доставкою харчів конем або скуштувати в «салуні» бургер із дичини й випити лимонаду.

Фермерське господарство «Галицька Сорока» (https://goo.gl/maps/zp6aiEZkRrBcRj3K8) у селі Вілявче – це ще один «смачний» об’єкт, як і «Скарбова гора», з проєкту «Гастромандри Львівщиною». Господар Орест Дейнека пропонує різні види вина з малини й конфітюр із пелюстків чайних троянд.

Бракує фізичних навантажень? Можна піднятися на найвище місце усієї Подільської височини – гору Камула (https://goo.gl/maps/SYs13MTsUALjXjby9 ). Її висота – 471 метр над рівнем моря. А сама вершина вкрита буковим лісом і скелями.

Ключові слова:

туризм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook