На Личакові вшанували 105-ту річницю смерті Івана Франка та 100-ліття перепоховання

28 травня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні на Личаківському кладовищі пам’ятні дати вшанували урочистою ходою Січових Стрільців та покладанням квітів, під музичний супровід хорової капели «Дударик». Участь у заходах вшанування взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький, представники Львівської обласної та Львівської міської рад, ЛНУ ім. Івана Франка.

«В тому, що називаємо Івана Франка генієм української нації, відсутнє будь-яке перебільшення. Про його геніальність та унікальність написано чимало. Франка шанують в Україні і світі. щоразу відкриваю для себе Франка по-новому. Як радикального політика, відчайдушного науковця і водночас проникливого лірика. Як чоловіка, який завжди відчував відповідальність за власний вибір і мужньо визнавав свої помилки. Як борця, який все життя прожив з почуттям обов’язку перед своїм народом. І навіть сьогодні, коли минає 105 років, як Іван Франко відійшов у засвіти, той його «дух, що тіло рве до бою» і досі живе посеред нас», - сказав Максим Козицький.

Акторка Львівського національного академічного драматичного театру  ім. Марії Заньковецької Олександра Люта та актори театральної майстерні «ArtEra» декламували поезію Івана Франка. Чин панахиди провів о. Назарій Мисяківський.

Довідково:

Один з найвідоміших українських поетів, публіцист, драматург, перекладач Іван Франко помер 28 травня 1916 р. Тоді видатного українця поховали у склепі польської родини Сас-Мотичинських, за що родині сплачувалася орендна плата. Тільки 29 травня 1921 року відбулося урочисте перепоховання останків Івана Франка, пам’ятний знак на могилі, Каменяр, з’явився ще за кілька років. Автором проєкту пам’ятника був скульптор Сергій Литвиненко.

 

Ключові слова:

Іван Франко

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook