Вступна кампанія до закладів профтехосвіти триває до 1 вересня – Міносвіти

18 серпня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України триватиме до 1 вересня 2021 року. Особливу увагу Міністерство освіти і науки приділяє вступникам з тимчасово окупованих територій України. На цьому акцентував під час вчорашнього онлайн-брифінгу на тему «Попередні підсумки вступної кампанії 2021» Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Вступна кампанія до закладів професійної освіти триває з червня до кінця серпня. Заклади мають певну автономію в цьому процесі. Кожен заклад самостійно визначає графік та критерії вступу, затверджуючи власні Правила прийому на основі Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України. Набір триватиме до 1 вересня. Водночас МОН окремим листом повідомить про можливість додаткового набору в межах ліцензованого обсягу вступників, які вступають на кваліфікованого робітника до 1 жовтня 2021 року», – зауважив Сергій Шкарлет.

Для зарахування до закладу професійної освіти не потрібно складати ЗНО. Відбір може відбуватись за такими критеріями:

  • рейтинговий список;
  • результати співбесіди;
  • середній бал шкільного свідоцтва;
  • результати вступних випробувань;
  • інші критерії, які не суперечать законодавству України.

Для закладів профосвіти виділяють місця державного або регіонального замовлення, що дозволяє навчатися там безоплатно.

Обсяг регіонального замовлення у 2021 році становить 101 тис. 459 місць. Станом на 01.08.2021 подано майже 64 тис. заяв на навчання за кошти регіонального замовлення. Найбільше заяв – у Львівській, Дніпропетровській та Рівненській областях.

Обсяг державного замовлення у 2021 році становить 12 тис. 187 місць. Станом на 01.08.2021 подано 6 тис. 887 заяв на навчання. Серед лідерів – Запорізька, Донецька та Дніпропетровська області.

Основні переваги професійної освіти:

  • швидке отримання професії (від 6 міс. до 3 років). Для учнів, які вступають після 9 класу, навчання триває 3 роки, а для тих, хто вже має повну загальну середню освіту, триватиме близько року;
  • безоплатне навчання та гуртожиток. Більшість учнів навчається за кошти регіонального або державного замовлення. Зазвичай цих місць достатньо для того, щоб задовольнити запит вступників. Досить привабливим фактором навчання в закладах профосвіти є безкоштовне проживання;
  • стипендія та оплачувана практика. Більшість закладів мають договори про співробітництво з роботодавцями. Співпраця, зокрема, передбачає можливість відправляти учнів на виробничу практику. Вона є оплачуваною, тож учні можуть, крім стипендії, отримувати додаткові кошти.

Наразі МОН готує зміни до Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України. У змінах будуть передбачені ситуації, коли особи відмовляються від паспортів у формі ID-картки, та будуть враховані умови для вступників з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Наразі запропоновані зміни проходять погодження у центральних органах виконавчої влади. Про остаточні зміни буде повідомлено на сайті МОН.

Детальніше - на сайті  Міністерства освіти і науки України

 

Ключові слова:

профтехосвітавступ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook