«Від мрії до дії»: школярі 5-ти громад за допомогою нових технологій реалізують корисні проєкти
Громадська організація «Територія вільних людей» спільно із закладами освіти Сокальської, Пустомитівської, Жовківської, Давидівської та Стрийської територіальних громад розпочала реалізацію проєкту «Від мрії до дії: п’ять масштабних кроків».
В межах проєкту відбуватиметься навчання з ЗD моделювання/керування дроном, інформаційних технологій, біотехнологій та іншого для учнів старших класів.
«Кожна територія представила свою ідею, яку, на їх думку, можна буде перетворити у проєкт та надалі реалізувати у закладах освіти територіальної громади. Відтак, кожна громада обрала групу дітей з учнів 7-9 класів закладів освіти», - розповіли організатори.
Ці діти і навчатимуться сучасних технологій та в процесі реалізовуватимуть корисний проєкт для своєї громади.
Зокрема, сьогодні 27 вересня, учні Сокальської громади вже розпочали навчання у Tech StartUp School.
«Нам важливо реалізовувати проєкти, які сприяють розвитку творчого та критичного мислення учнів, формування навичок винахідницької діяльності, створення потужної спільноти творчих винахідників, які вже з підліткового віку працюватимуть над власними ідеями та інноваційними розробками» - розповіла співорганізаторка проєкту, начальниця відділу освіти, молоді і спорту Сокальської міської ради Леся Ковалишин.
До 1 жовтня такі навчання проведуть у всіх запланованих тергромадах.
Серед ідей, які громади планують реалізувати: створення простору для навчання, творчості та відпочинку на відкритому повітрі, шкільної фотостудії тощо.
Фінальним етапом проєкту стане презентаційна зустріч «Форум ідей» та відеоролик.
Зазначимо, що проєкт «Від мрії до дії: п’ять масштабних кроків» став одним із переможців конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2021 році
Новини за темою
На Яворівщині частували піцою внутрішньо переміщених осіб в межах спільного з іноземцями проєкту
11 травня 2022
Минулих вихідних, волонтери з Польщі, Шотландії й Англії відвідали пункти тимчасового розміщення переселенців у Яворівській громаді. Вони частували людей, які через війну покинули свої домівки, власноруч приготованою піцою. «Разом із продуктами, які привезли в Україну, варто взяти з собою трішки усмішки та надії. У такі важкі часи кожна мить відпочинку є на вагу золота», - розповідає волонтер Fundacja Folkowisko. Зазначимо, це не єдиний проєкт, організований Folkowisko Foundation, в підтримку Україні. Завдяки волонтерам в межах іншого проєкту проекту «Сади перемоги», у співпраці з британською організацією «UK to Ukraine», жителі України отримали насіння.
У Львові потребують волонтерів в межах проєкту "медично-психологічної допомоги"
4 березня 2022
На Головному залізничному вокзалі Львова почала працювати медико-психологічна допомога. Станом на зараз є потреба у волонтерах, які б надавали необхідну допомогу усім, хто цього потребує. У цьому проєкті волонтери працюють в парі: один психолог або медик та волонтер будь-якої спеціальності. Основною метою є психологічна та медична допомога людям, які потерпіли в період війни і сьогодні вимушено знаходяться далеко від дому. Через спілкування волонтери будуть виявляти потребу у допомозі та скеровувати до лікаря чи психолога. Усі волонтери працюють позмінно: з 19:00-7:00 та 7:00-19:00, але години можуть коливатися - в залежності від зайнятості конкретного волонтера. Координаторкою проєкту є радниця голови Львівської ОВА Галина Бордун. ''Сюди можуть реєструватися, як медики та психологи, так й студенти та усі охочі допомагати. Можна підходити до нас і реєструватися, а можна спершу заповнити форму, а потім приходити до нас (ми стараємось всім телефонувати, хто залишав заявку). Кожного ранку та вечора є інструктаж для волонтерів. Станом на зараз понад сотня людей зголосилися допомагати вимушеним переселенцям'', - сказала Галина Бордун. Волонтери знаходяться на Головному залізничному вокзалі Львова у кімнаті "матері й дитини" в якій розташовані двері для волонтерів. Реєстраційна форма для усіх охочих розміщена за посиланням. Проєкт діє в межах програми «Почуй лікаря». Нагадаємо, на базі КЗ ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня» відновили роботу лінії цілодобової психологічної допомоги.
Львівщина стане пілотною областю, де у соціальних закладах впровадять “розумний” пристрій для визначення агресії
14 грудня 2021
Мінсоцполітики вибрало Львівську область пілотною для презентації “розумного” пристрою у соціальних закладах. Він зчитуватиме і записуватиме розмову між людьми при перших проявах агресії. Тоді фахівець прослуховуватиме запис і зможе конструктивно визначити, чи особи між собою проявляли агресію. Пристрій розробили представники IT і розповіли про його роботу сьогодні в межах онлайн наради із заступницею Міністра з питань європейської інтеграції Ольгою Ревук. Участь у нараді взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко та начальник Служби у справах дітей Володимир Лис. “Кожна п’ята сім'я в Україні потерпає від домашнього насильства. В області перебувають на обліку зараз 155 постраждалих дітей. Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою відповідальністю. Ми підтримуємо впровадження такого проекту і готові сприяти у його подальшій реалізації”, - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. У свою чергу, Володимир Лис додав, що Львівська область отримала майже 18,5 млн грн на створення мережі служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, завдяки якій громади можуть створити та покращити діяльність спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбати автомобілі для мобільних бригад при притулках. “Ми плануємо наприкінці грудня відкрити два денні центри з кризовими кімнатами у Новому Роздолі та Дрогобичі. Зокрема цьогоріч на базі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" відкрили першу в області “зелену” кімнату у якій проводять опитування дітей, які зазнали насильства”, - додав Володимир Лис. Нагадаємо, нещодавно на Львівщині організували “Всеукраїнську акцію «16 днів проти гендерно зумовленого насильства”, яка тривала до 10 грудня.
«Своєчасне затвердження обласного бюджету дозволить уже з початку 2022 року розпочати фінансування важливих видатків», - Іван Собко
14 грудня 2021
7 грудня Львівська обласна державна адміністрація подала на розгляд Львівській обласній раді проєкт обласного бюджету на 2022 рік, який відповідно до законодавства оприлюднили у десятиденний термін. Слід зазначити, що перед розглядом та затвердженням на сесії обласної ради проєкт обласного бюджету опрацьовують у постійних комісіях обласної ради. За підсумками опрацювань проводять громадські обговорення документу. «Важливо, що вчора під час засідання президії Львівської облради вирішено, що сесія облради відбудеться 21 грудня і питання затвердження обласного бюджету внесли в порядок денний одним із перших. Окрім того, невід’ємною складовою проєкту обласного бюджету є обласні цільові програми, проєкти яких разом із проєктом обласного бюджету на 2022 рік, Львівська ОДА подала до облради 7 грудня. Важливо, що всі ці напрацювання обласних програм є в порядку денному сесії», - розповів профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він також наголосив, що керівництво облдержадміністрації та громада області впевнені в конструктивній роботі депутатського корпусу Львівської обласної ради. «Сподіваємося, що 2022 рік розпочнемо з затвердженими основним фінансовим документом Львівщини та обласними програмами. Своєчасне прийняття обласного бюджету дозволить уже з початку наступного року розпочати фінансування важливих видатків, з урахуванням нових розмірів заробітної плати, соціальних виплат тощо, а також вчасно розпочати реалізацію інфраструктурних проєктів», - додав Іван Собко. З проєктом обласного бюджету на 2022 рік можна ознайомитися тут. З проєктом рішення про зміни до обласних програм на 2021 рік та з проєктом нових обласних програм на 2022 рік можна ознайомитися за посиланням. Довідково: Відповідно до бюджетного законодавства місцеві бюджети затверджуються рішенням відповідної місцевої ради до 25 грудня (включно) року, що передує плановому. Місцеві ради при затвердженні місцевих бюджетів мають врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування місцевих бюджетів), затверджені Верховною Радою України при прийнятті проєкту закону про Державний бюджет України у другому читанні та доведені Міністерством фінансів України до місцевих фінансових органів.
Проєкт «Твоє право на» від Львівської ОДА розглянули на Консультативній місії ЄС
8 грудня 2021
На презентації проєкту висвітлили теми захисту та безпеки в громадах, доступ до публічної інформації, психічне здоров’я, а також теми майна, аліментів, реєстрів. Сьогодні, 8 грудня, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун презентувала проєкт «Твоє право на» Львівському регіональному представництву Консультативної місії Європейського Союзу. Ініціативою КМЄС є Діалог з безпеки громад. Метою Діалогу є інституціоналізація дієвого діалогу з безпеки громад задля посилення довіри між громадянським суспільством і правоохоронними органами. Діалог спрямований на рівноправну участь та представництво громадянського суспільства і правоохоронних органів. «Надзвичайно важливо, що сьогодні Консультативна місія Європейського Союзу об’єднала такі громадські організації та державні органи. Ми, як державні органи, зацікавлені в інформуванні громад Львівщини, зокрема, кожного мешканця про їхні можливості, майнові права, безпеку, а також доступу до публічної інформації. Ми вдячні представникам Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, поліції Львівської області, уповноважених з прав людини, а також представникам щодо психічного здоров’я для України та департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА за те, що долучилися до ініціативи проєкту «Твоє право на» від Львівської облдержадміністрації», - зазначила радниця голови Львівської ОДА та керівниця проєкту Галина Бордун. Вона також додала, що команда проєкту готова виїжджати в ті громади, які хочуть говорити про наявні проблеми та стараються їх вирішити. Експертами проєкту «Твоє право на» є представники правоохоронних органів, експерти з психічного здоров’я людини, майнових питань, а також соціальних гарантій, які проводять зустрічі з територіальними громадами Львівщини щодо правової грамотності, безпеки та добробуту людини. В межах проєкту «Твоє право на» відбулося 8 зустрічей з територіальними громадами та залучено понад 500 учасників. Додамо, місією КМЄС є допомога державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.
«Проєкт «Конкурс ТОП-10 бібліотек Львіщини» успішно реалізовано», – Іван Собко
24 листопада 2021
Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 бібліотек», який цьогоріч започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Мета конкурсу – виокремлення та нагородження найкращих бібліотек в області та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Цьогоріч на конкурс подали 110 заявок. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу становив 600 тисяч гривень. Кожна з бібліотек-переможців отримала по 60 тисяч гривень і вже успішно їх використала. «Власне для реалізації цієї мети ми цьогоріч і започаткували конкурс «Топ – 10 бібліотек», адже раніше для бібліотек області з обласного бюджету кошти виділяли лише для поповнення бібліотечних фондів. Та за останніх два роки бібліотеки продемонстрували, що вони хочуть змінюватися і готові перетворюватися на сучасні простори для розвитку та самоосвіти українців. Тому зараз просто необхідно забезпечувати їх новим технічним обладнанням, щоб реалізовувати нові сучасні бібліотечні та мистецькі проєкти. Усі 10 бібліотек області успішно використали отримані кошти та оновили матеріально-технічну базу в бібліотеках. Та на цьому не варто зупинятися. Як і не варто забувати, що сучасні бібліотеки – це не лише нове технічне обладнання, а й згуртована робота громади!», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У десятці бібліотек-переможців: 1. Радехівська міська публічна бібліотека. 2. Жидачівська міська публічна бібліотека. 3. Бібліотека – філія смт. Підкамінь. 4. Яворівська міська бібліотека імені Ю.Липи. 5. Бібліотека с. Підгірці (Заболотцівська ТГ). 6. Верхньогаївська сільська бібліотека (Дрогобицька ТГ). 7. Бібліотека-філія с. Добряни (Стрийська ТГ). 8. Сокальська публічна бібліотека для дітей. 9. Бібліотека смт. Щирець. 10. Бібліотека-філія с. Нижнє Висоцьке (Боринська ТГ). За отримані кошти з обласного бюджету у бібліотеки закупили нові меблі (крісла, комп’ютерні столи, тумби, шафи, полиці), техніку (ксерокси, ламінатори, проектори та екрани). «Останній рік був великим випробуванням для усіх сфер культури. Через карантинні обмеження і бібліотекам довелося переводити свою діяльність в онлайн-режим. Та завдяки цьому, сьогодні бібліотеки постійно винаходять нові формати співпраці з читачами. І це великий крок на шляху до цифровізації бібліотек та їх реорганізації в сучасні культурні центри», – розповідає заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.
Проєкт від Львівської ОДА "Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку" триває
24 листопада 2021
Метою проєкту є налагодження співпраці між представниками влади, місцевого самоврядування, туристичного бізнесу та громадськості, розширення географії подорожей Львівщиною, ознайомлення з новими туристичними локаціями, а також сприяння формуванню активної спільноти. В межах проєкту, станом на 24 листопада, здійснено 9 виїздів в громади. Серед яких Червоноградська, Бібрська, Бориславська, Щирецька, Оброшинська, Пустомитівська, Дрогобицька, Золочівська, Поморянська, Солонківська, Сокільницька, Сколівська, Східницька територіальні громади. Завтра, 25 листопада, відбудеться чергова зустріч з Тростянецькою, Новороздільською та Миколаївською громадами. Станом на сьогодні, в проєкті взяли участь понад 50 представників туроператорів, екскурсоводів та гідів-перекладачів. Долучилися 47 представників туристичного бізнесу в громадах, а також відбулося впровадження туроператорами нових туристичних локацій, маршрутів. Зокрема: PARK 3020, "Казкові поля", ранчо "Скарбова Гора", "Аптека - музей Йогана Зега", "Карпатська хата" в Бориславі, туристично-відпочинковий комплекс "Липова долина" та етнокомплекс "У дворі". Під час проєкту створили "дорожні карти" з розвитку туризму у громадах, ідеї для подорожей, нових туристичних пропозицій, а також збільшення туристичних потоків та налагодження контактів співпраці між туристичними операторами та локальним туристичним бізнесом. Нагадаємо, 3 березня від Львівської облдержадміністрації розпочався проєкт "Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку". Учасниками проєкту є туроператори, екскурсоводи, гіди-перекладачі, представники туристичного бізнесу громад, працівники музейних установ, туристично-інформаційних центрів, а також керівництво Львівської облдержадміністрації та голови громад. Стати учасником експедицій у складі експертної групи з питань розвитку туризму, курортів та рекреації ви можете за посиланням.
На Львівщині реалізують більше пів сотні проектів МТД вартістю 80 млн євро
11 листопада 2021
Сьогодні в області реалізують майже 60 проєктів міжнародно-технічної допомоги (МТД) у яких Львівська ОДА виступає бенефіціаром. Їх загальна кошторисна вартість приблизно 80 мільйонів євро. Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Гал-інфо. «Левовою частиною з-поміж усіх є проєкти транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна, які реалізовуються в межах європейського інституту сусідства. Проєктів, де Львівська ОДА виступає бенефіціаром, є приблизно 40 на загальну вартість для Львівської області в 30 мільйонів євро»,- розповів керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк. Як він зазначив, їх реалізація дозволяє суттєво покращувати як інфраструктурну, так і економічну та культурну складову Львівської області. Зокрема, мова іде і про відновлення прикордонних доріг, покращення систем водовідведення та водопостачання в районах області, реставрацію та відновлення культурних пам‘яток на території області. Також в області реалізовують великий інфраструктурний проєкт зі створення систем швидкого реагування на злочини та інші надзвичайні події у Львові. «Завдяки реалізації цього проєкту на території Львова створять нове приміщення національної поліції на вулиці Стрийській та будуть відновлені 6 територіальних відділків національної поліції у місті Львові. Львівська ОДА разом з Львівською обласною радою завдяки спільній співпраці створили ефективний механізм сприяння реалізації подібних проєктів та їхнього співфінансування з обласного бюджету»,- зазначив Роман Шепеляк. На сьогодні на території Львівщини проєкти МТД вже профінансували з усіх джерел на суму приблизно 200 мільйонів гривень. «Таке співфінансування суттєво допомагає реципієнтам, а саме ОТГ та громадським організаціям, які мають недостатньо коштів на власний внесок для реалізації таких проєктів. Зараз готуються програмні документи до нового програмного періоду програми Польща-Білорусь-Україна 2021-2027. Визначені 4 тематичні цілі реалізації проєктів: довкілля, туризм, охорона здоров‘я та кооперація», - додав Роман Шепеляк. Як розповів голова Добромильської ТГ Петро Куляс на території громади частину проєктів уже реалізували, інші - на стадії реалізації. Так, проєкт «Пантера» спрямований на покращення дороги протяжністю 3,5 км на території Нижанковицької селищної ради. Відтак, дорогу виклали бруківкою та проклали необхідні комунікації. Також на території громади реалізували проєкт «Ковбойки: Український дикий захід». Його профінансував Європейський Союз в рамках угоди мерів. «Цей проєкт покращив економічний стан території громади. Він мав на меті довести жителям громади, що можна займатися невеликим бізнесом та створювати робочі місця. Сам проєкт передбачав створення сироварні, тепличного господарства та зелених садиб. Ми дуже вдячні за допомогу з боку Львівської ОДА, адже сама громада не мала таких коштів для його реалізації»,- зазначив Петро Куляс. Зараз в громаді реалізується проєкт в межах програми Польща-Білорусь-Україна метою якого є побудова очисних споруд міста Добромиль. Основна частина проєкту уже виконана, залишається незначна частка робіт, яку завершать наступного року. «Дорога Самбір-Нижанковичі також є великим проєктом, який перебуває на стадії реалізації і вже роботи на цій дорозі виконані на 30%. Проєкт реалізується на умовах кредиту наданого Республікою Польща для розбудови трьох пунктів пропуску на території Львівської області та для розбудови прикордонних доріг, однією з яких і є ця дорога»,- додав Петро Куляс. Голова постійної комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради Наталія Галецька розповіла, що з 2017 року в межах області діє програма міжнародного транскордонного співробітництва в рамках якої передбачене співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги. Саме Львівська область була першою в Україні, яка долучилася до даної програми. «Успішність цієї програми полягає в тому, що як малі громади, так і ті, індекс податкоспроможності яких є низьким, отримали можливість подавати заявки на проєкти міжнародної технічної допомоги не переживаючи за покриття власного внеску чи фінального балансового платежу, адже у таких випадках вони можуть отримати відповідне співфінансування від Львівської обласної ради»,- розповіла Наталія Галецька. Цього року також співфінансують проєкти, які перемогли у попередніх конкурсах Польща-Білорусь-Україна. «Ми очікуємо на активність територіальних громад та заохочуємо їх підписувати партнерські договори. Хочу зауважити, що нова програма Польща-Білорусь-Україна запроваджує новий пріоритет якого не було до цього, а саме кооперація чи то пак співпраця, який дозволяє подаватися на проєкти також громадським організаціям. Незважаючи на те, що конкурси ще не оголошені я закликаю вже готувати документи, а ми, як Львівська обласна рада, готові бути надійним партнером»,- зазначила Наталія Галецька.
"ЛОДА профінансувала понад 1 млрд грн на реалізацію обласних цільових програм", - Іван Собко
20 жовтня 2021
Цього року в області реалізують 28 обласних програм на загальну суму 1,8 млрд гривень. Станом на сьогодні на їх виконання з обласного бюджету відповідно до виконаних робіт та проведених заходів виділили вже 1,1 млрд гривень. Як розповів профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, зокрема, в повному обсязі профінансували програму розвитку лісового господарства (2 млн гривень). Обсягом більше 70% профінансовано 5 програм на загальну суму 716,8 млн грн, зокрема, програми: "Безпечна Львівщина" – 48,5 млн грн (92%) підтримка галузі охорони здоров'я – 531,4 млн грн (76%) капітальне будівництво – 103,7 млн грн (75%) соціальна підтримка учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні – 29,9 млн грн (72%) надання житлових кредитів окремим категоріям громадян – 3,3 млн грн (72%) «Обсягом від 30% до 70% профінансовано 19 програм на загальну суму 391,5 млн гривень. Найбільш кошторисні з них – це програми регіонального розвитку Львівщини (план 160,4 млн грн, профінансовано 39%), розвитку мережі й утримання автомобільних доріг (119,0 млн грн, 69%), соціальної підтримки окремих категорій громадян (62,3 млн грн, 62%), сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства (41,7 млн грн , 69%)», - зазначив заступник голови Львівської ОДА.
“Проєкт “Говерла” є точкою дотику і спрямований на розвиток громад", - Максим Козицький
27 вересня 2021
Львівщина – одна з пілотних областей, яка стала партнером Проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування” ( ГОВЕРЛА). 10 громад області пройшли перший відбір Проєкту. Сьогодні у Києві участь у презентації проекту взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Проєкт планує працювати у 7 областях та підтримувати понад 50 громад, але діяльність не буде обмежена підтримкою лише цих громад-партнерів. «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. У співпраці з органами державної влади та асоціаціями органів місцевого самоврядування Проєкт планує розробляти модельні інструменти та механізми, якими зможуть скористатися територіальні громади всієї країни. “Децентралізація дозволяє сьогодні українцям вирішувати більшість злободенних питань на рівні місцевого самоврядування. Для цього Президент та Уряд послідовно впроваджують політику, яка орієнтована на підтримку громад. Завдяки фінансовій та земельній децентралізації на рівні громад було передано значні ресурси. Крім того Уряд впроваджує низку Програм підтримки громад, таких як “Велике будівництво”, субвенції на розбудову мережі інтернет та ЦНАПів тощо. Це вимагає від управлінців на місцях мудрого використання цих можливостей та ресурсів. Тому голова громади, депутати селищної ради, старости, бізнес та мешканці, які об’єдналися в територіальну громаду мають усвідомлювати як свої можливості, так і свою відповідальність за розвиток громади у майбутньому”, - зазначив очільник області. Також він акцентував увагу на проєктах для підвищення спроможності громад, які реалізовують в області. “Ми фокусуємося не лише на управлінцях, а й на інших цільових групах в громадах. Це, зокрема, промисловці, аграрії, представники малого бізнесу, освітяни, медики та активні мешканці. Практично щотижня область живе активними дискусіями і не лише в обласному центрі. Я твердо переконаний, що робота всіх гілок влади сьогодні має сприяти формуванню “активу” системи місцевого самоврядування – критичної маси лідерів органів місцевого самоврядування , які розуміють суть і перспективи реформ, готові запроваджувати реформи/зміни на місцях готові та вміють поширювати набуті знання, мислять стратегічно та ефективно впроваджують місцеві стратегії розвитку на основі співпраці “влада-громада-бізнес””, - додав Максим Козицький. Голова Львівської ОДА наголосив, що “Говерла” є точкою дотику і спрямований на розвиток громад . “Проекти, які стосуються освіти громадян і представників ОМС на місцях, які стосуються зміни мислення і активного використання всіх сучасних сервісів, необхідно реалізовувати спільно”, - зазначив Максим Козицький. Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну. Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість. Покращена якість послуг. Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади: області, району та територіальних громад. Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку. Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів. Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах. Проєкт «ГОВЕРЛА» працюватиме у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України і Верховною Радою України. Крім того, проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме з іншими проєктами, які фінансуються USAID, та іншими донорами задля надання відповідної та своєчасної технічної допомоги.
Дотації для Львівщини: проект Держбюджету на 2022 рік
24 вересня 2021
Нещодавно Уряд подав до Парламенту проект Закону України про Державний бюджет на 2022 рік. Окрім іншого, цим законом затверджуватимуться обсяги дотацій по усіх місцевих бюджетах. Для Львівщини у наступному році базова дотація (тобто, кошти менш заможним громадам, які потребують підвищення податкоспроможності, з держбюджету) становитиме 1 млрд 130 млн грн. Порівняно з цьогорічною це більше на 63 млн грн або на 6 %. У свою чергу, реверсна дотація (кошти у держбюджет від фінансово спроможних громад) зросте на 53 млн грн або теж на 6 % і становитиме 873 млн грн. "Загалом на Львівщині 9 громад із реверсною дотацією, 57 громад із базовою дотацією та 7 громад, які за спроможністю приблизно відповідають середнім показникам і не матимуть ні реверсної, ні базової дотації. Кошти реверсної дотації в подальшому виступають фінансовим ресурсом для перерахування базової дотації", - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Надалі, до 1 жовтня 2021 року, народні депутати України та профільні комітети мають сформувати пропозиції до проекту Держбюджету-2022 і подати їх до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.
У Львові створять Центр швидкого реагування поліції
25 Червня 2021
У Львівській області триває реалізація проєкту «Створення системи швидкого реагування на злочини та інші події у Львові». Одним із заходів проєкту є будівництво адміністративного центру швидкого реагування поліції на вул. Стрийській. Сьогодні будівництво оглянули Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. У Центрі працюватимуть досвідчені співробітники зі знанням іноземних мов. Він забезпечуватииме координацію дій з аварійно-рятувальними службами та організаціями, а також вчасно надаватиме необхідну допомогу.