На Львівщині реалізують більше пів сотні проектів МТД вартістю 80 млн євро

11 листопада 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні в області реалізують майже 60 проєктів міжнародно-технічної допомоги (МТД) у яких Львівська ОДА виступає бенефіціаром.  Їх загальна кошторисна вартість приблизно 80 мільйонів євро.

Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Гал-інфо.

«Левовою частиною з-поміж усіх є проєкти транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна, які реалізовуються в межах європейського інституту сусідства. Проєктів, де Львівська ОДА виступає бенефіціаром, є приблизно 40 на загальну вартість для Львівської області в 30 мільйонів євро»,- розповів керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.

Як він зазначив, їх реалізація дозволяє суттєво покращувати як інфраструктурну, так і економічну та культурну складову Львівської області. Зокрема, мова іде і про відновлення прикордонних доріг, покращення систем водовідведення та водопостачання в районах області, реставрацію та відновлення культурних пам‘яток на території області.

Також в області реалізовують великий інфраструктурний проєкт зі створення систем швидкого реагування на злочини та інші надзвичайні події у Львові.

«Завдяки реалізації цього проєкту на території Львова створять нове приміщення національної поліції на вулиці Стрийській та будуть відновлені 6 територіальних відділків національної поліції у місті Львові. Львівська ОДА разом з Львівською обласною радою завдяки спільній співпраці створили ефективний механізм сприяння реалізації подібних проєктів та їхнього співфінансування з обласного бюджету»,- зазначив Роман Шепеляк.

На сьогодні на території Львівщини проєкти МТД вже профінансували з усіх джерел на суму приблизно 200 мільйонів гривень.

«Таке співфінансування суттєво допомагає реципієнтам, а саме ОТГ та громадським організаціям, які мають недостатньо коштів на власний внесок для реалізації таких проєктів. Зараз готуються програмні документи до нового програмного періоду програми Польща-Білорусь-Україна 2021-2027. Визначені 4 тематичні цілі реалізації проєктів: довкілля, туризм, охорона здоров‘я та кооперація», - додав Роман Шепеляк.  

Як розповів голова Добромильської ТГ Петро Куляс на території громади частину проєктів уже реалізували,  інші - на стадії реалізації.

Так, проєкт «Пантера» спрямований на покращення дороги протяжністю 3,5 км на території Нижанковицької селищної ради. Відтак, дорогу виклали бруківкою та проклали необхідні комунікації.

Також на території громади реалізували проєкт «Ковбойки: Український дикий захід». Його профінансував Європейський Союз в рамках угоди мерів.

«Цей проєкт покращив економічний стан території громади. Він мав на меті довести жителям громади, що можна займатися невеликим бізнесом та створювати робочі місця. Сам проєкт передбачав створення сироварні, тепличного господарства та зелених садиб. Ми дуже вдячні за допомогу з боку Львівської ОДА, адже сама громада не мала таких коштів для його реалізації»,- зазначив Петро Куляс.

Зараз в громаді реалізується проєкт в межах програми Польща-Білорусь-Україна метою якого є побудова очисних споруд міста Добромиль. Основна частина проєкту уже виконана, залишається незначна частка робіт, яку завершать наступного року.

«Дорога Самбір-Нижанковичі також є великим проєктом, який перебуває на стадії реалізації і вже роботи на цій дорозі виконані на 30%. Проєкт реалізується на умовах кредиту наданого Республікою Польща для розбудови трьох пунктів пропуску на території Львівської області та для розбудови прикордонних доріг, однією з яких і є ця дорога»,- додав Петро Куляс.

Голова постійної комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради Наталія Галецька розповіла, що з 2017 року в межах області діє програма міжнародного транскордонного співробітництва в рамках якої передбачене співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги.

Саме Львівська область була першою в Україні, яка долучилася до даної програми.

«Успішність цієї програми полягає в тому, що як малі громади, так і ті, індекс податкоспроможності яких є низьким, отримали можливість подавати заявки на проєкти міжнародної технічної допомоги не переживаючи за покриття власного внеску чи фінального балансового платежу, адже у таких випадках вони можуть отримати відповідне співфінансування від Львівської обласної ради»,-  розповіла Наталія Галецька.

 Цього року також співфінансують проєкти, які перемогли у попередніх конкурсах Польща-Білорусь-Україна.

«Ми очікуємо на активність територіальних громад та заохочуємо їх підписувати партнерські договори. Хочу зауважити, що нова програма Польща-Білорусь-Україна запроваджує новий пріоритет якого не було до цього, а саме кооперація чи то пак співпраця, який дозволяє подаватися на проєкти також громадським організаціям. Незважаючи на те, що конкурси ще не оголошені я закликаю вже готувати документи, а ми, як Львівська обласна рада, готові бути надійним партнером»,- зазначила Наталія Галецька.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook