Понад 100 млн за 5 років: виробники Львівщини отримують фінансову підтримку на розвиток плодово-ягідного бізнесу
За останні 5 років на Львівщині заклали понад 600 га нових інтенсивних фруктових садів та 230 га сучасних ягідних насаджень. Крім того, ввели в експлуатацію 5 об’єктів зберігання фруктів з регульованим газовим середовищем та 1 цех заморозки ягід та фруктів.
Така розбудова інфраструктури – це наслідок удосконалення програм підтримки виробників плодово-ягідної продукції на обласному та державному рівнях.
«Клімат України, та Львівщини зокрема, чудово підходить для промислового виробництва всіх популярних видів ягід та фруктів, за винятком, хіба що, екзотичних. Тому дуже важливо допомогти нашим виробникам зростати на внутрішньому ринку, а також створити умови для їх виходу та зростання на найбільших зовнішніх ринках. Без впровадження сучасних технологій виробництва та розбудови інфраструктури переробки й зберігання це неможливо. Тому позитивний вплив обласних та державних програм на розвиток плодово-ягідного сектору Львівщини важко переоцінити», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
За даними Тетяни Гетьман, кожного року програми стають ширшими, а обсяг фінансування більшим. У 2021 році по державній програмі відшкодовується до 80% вартості посадкового матеріалу, 50% витрат робіт для спорудження шпалери систем краплинного зрошення та 30% вартості придбання спеціальної техніки для садівництва.
Крім того, державна програма сприяє розбудові інфраструктури зі зберігання та переробки плодів та ягід, вартість будівництва таких об’єктів відшкодовується до 50%. До того ж аграрії Львівщини мають ексклюзивну можливість відшкодовувати відсотки за залученими кредитами до 0%.
За останні 5 років державною програмою підтримки садівництва скористались 77 суб'єктів господарювання Львівщини на суму 92,2 млн грн. Обласна програма має менший обсяг фінансування, у 2021 році її бюджет становить 20,3 млн грн на всі напрями підтримки.
«Треба розуміти, що державна й обласна програми працюють на умовах співфінансування, це накладає на підприємця певну відповідальність щодо подальшого розвитку напрямку, який підтримує обласний чи державний бюджет. Взяти участь у програмі підтримки за кошти державного бюджету можуть суб’єкти господарювання — юридичні особи і фізичні особи — підприємці, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства і виконали передбачені програмою заходи. Не всі охочі можуть взяти участь у програмі підтримки. На отримання бюджетних коштів мають право суб’єкти господарювання стосовно яких не порушено справу про банкрутство, яких не визнано банкрутами та які не перебувають на стадії ліквідації, а також які не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.
Для того, щоб збільшити коло претендентів, ми розробляємо обласну програму підтримки, яка дозволяє дрібному виробнику «наростити м’язи» для участі в державній програмі», - коментує директорка департаменту.
Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, обласна комплексна програма підтримки аграрного сектору Львівщини в цьому році має 9 напрямків підтримки, 7 з них доступні для виробників плодів та ягід. Мова йде про відшкодування відсотків за залученими кредитами та обслуговування договорів фінансового лізингу, надання пільгових кредитів під бізнес-плани, відшкодування вартості техніки та виробничих ресурсів, дотація на одиницю оброблювальних угідь і навіть відшкодування вартості сертифікатів для виробників органічної плодово-ягідної продукції.
Департамент протягом робочого часу надає фахову консультацію щодо участі у державній та обласних програмах за тел.: +38 066 718 09 18.
З умовами участі у програмах фінансової підтримки плодово-ягідного бізнесу можна ознайомитись https://loda.gov.ua/agr_prohramy
Ключові слова:
садівництвоНовини за темою
Набув чинності закон, що сприятиме розвитку виноградарства та садівництва в Україні
5 січня 2022
Учора, 4 січня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 17 грудня 2021 року. Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, ухвалення відповідного законодавчого акта - це важливий крок на шляху до відновлення й розвитку галузі, оскільки створюються належні економічні і правові умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні. Зокрема, закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше. Також з 2024-го року громадяни матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград). Крім того, законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», щодо встановлення мінімального строку у 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання. Також врегульовуються питання відшкодування користувачу його витрат, здійсненних на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою. "Зміни в законодавстві створюють ще більше умов для ефективного ведення бізнесу з садівництва та виноградарства. Інвестиції в цей бізнес доволі великі та довгоокупні. Наприклад, інтенсивний яблуневий сад вступає в повне плодоношення лише на 5 рік після закладання і може плодити понад 15 років. Тому вкрай важливо для інвесторів мати можливість впроваджувати цей бізнес на власних земельних ділянках або, принаймні, мати гарантію у вигляді довготривалої оренди цих ділянок", - наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.
Президент підписав закон, що сприятиме розвитку виноградарства та садівництва в Україні
4 січня 2022
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2021 року. Документ має на меті створення належних економічних і правових умов, сприятливих для розвитку виноградарства та садівництва в Україні. Закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше. Згідно з документом, з 2024-го громадяни також матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград). Крім того, встановлюється строк для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), який не може бути меншим за 25 років. Також законом передбачено, що у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв'язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов'язків) орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця, та збитків, завданих через розірвання договору. Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.
Садівники області отримали понад 6 мільйонів гривень державної підтримки
21 грудня 2021
Суб’єктам господарювання області у галузі садівництва виплатили компенсації за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. А також за проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, придбання техніки, механізмів та обладнання. Кошти спрямували згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. «Садівництво - це та галузь, яка потребує немалих капіталовкладень, а фази вступу багаторічних насаджень у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка наших садівників у вигляді компенсації витрат сприятиме розвитку галузі, та одночасно стимулює їх до закладання нових площ багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур та збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції. Поряд з тим, садівники Львівщини мають можливість підвищити якість своєї продукції шляхом вкладання коштів у придбання мікробіологічних засобів для захисту та живлення багаторічних насаджень та вирощувати конкурентоздатну і безпечну для споживання продукцію», - прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Отож, фінансову підтримку в сумі 6,3 млн грн за витрати в поточному році отримали 27 суб’єктів господарювання Львівщини. Зокрема: за придбаний садивний матеріал в кількості понад 1,8 млн плодово-ягідних насаджень на площу 103,5 га, за проведені роботи зі спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 22,2 га, за встановлення систем краплинного зрошення на площі 54,8 га та придбані 9 одиниць техніки, механізмів та обладнання для проведення робіт у садівництві. До слова, це вже другий транш фінансової підтримки у 2021 році за вищезазначені витрати садівниками у поточному році. Перший транш підтримки був спрямований у вигляді дофінансування компенсації витрат, за 2019-2020 роки. Довідково: У поточному році 38 садівників Львівщини отримали фінансову підтримку в сумі 51,4 млн грн. (31 суб’єкт - у вигляді відшкодування придбання садивного матеріалу, проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу, придбання техніки, механізмів та обладнання в сумі 9,5 млн грн та 7 суб’єктів - відшкодування вартості будівництва фруктосховищ та сортувальних ліній в сумі 41,9 млн грн).
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики, – Роман Лещенко
10 листопада 2021
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив під час круглого столу з аграріями на тему «Підсумки садівничого сезону 2021 року. Державна підтримка галузей садівництва й переробки. Проблеми галузі та шляхи їх вирішення». «Цьогоріч, окрім відновлення Мінагрополітики та впровадженням ринку землі, одним із найбільш важливих було питання перерозподілу державної підтримки. Ми сконцентрували підтримку для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників. І державна допомога в обсязі 4,5 млрд була розподілена на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, компенсацію кредитної ставки аграріям, підтримки фермерства, садівництва, зрошення», – розповів Роман Лещенко. Він зазначив, що минулого року Уряд виділив на підтримку садівництва 290 млн грн. Цьогоріч було збільшено обсяги фінансування до 450 млн грн і розширено й диверсифіковано власне програму підтримки: на закупівлю саджанців, шпалери, на холодильне обладнання. «Проте ми вже бачимо, що запит на компенсацію і обсяг реалізованих проектів більший, ніж обсяг державної підтримки. За результатами цього року ми окреслимо позицію щодо подальшої підтримки галузі. І, безумовно, на 2022 рік тема підтримки садівництва – в пріоритеті», – підкреслив він. За словами Романа Лещенка, Мінагрополітики керується декількома важливими факторами. Це створення робочих місць; створення якісно нової інфраструктури; забезпечення якісної продукції, зокрема з доданою вартістю та експортно орієнтованої. Міністр також згадав стосовно проблематики з ціноутворенням. «Тому наприкінці листопада відбудеться Аграрно-експортний штаб, аби виробити експортну позицію, насамперед щодо продуктів садівництва та ягідництва», – анонсував Роман Лещенко. Міністр запросив усіх аграріїв до діалогу та внесення своїх пропозицій для спільного розв'язання окреслених питань.
450 млн гривень передбачили з держбюджету для підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства
22 березня 2021
Постановою КМУ від 10 березня №185 затвердили “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” у новій редакції. У державному бюджеті 2021 року на цю програму передбачили 450,0 млн грн. У департаменті агропромислового розвитку наголошують, садівництво є одним із актуальних напрямів сільського господарства нашої області. Ліси, пересічена місцевість дає Львівщині великі переваги, де можна і потрібно розвивати високорентабельну галузь. Площі плодово-ягідних насаджень в господарствах усіх категорій в області становлять 6,7 % до площ по Україні (15,1 тис. га ). Як зазначає директор департаменту Тетяна Гетьман, для Львівщини цей сегмент аграрного ринку характеризується великою кількістю малих та середніх виробників. “Виробництвом плодів та ягід в області займаються 182 суб’єкти господарювання, які пропонують високу якість, застосовують новітні технології та мають високу врожайність продукції. В області функціонує 14 плодосховищ потужністю 12,5 тис.тонн. Проте, цих потужностей ще недостатньо для зберігання вирощеної продукції садівництва, а післяурожайна доробка продукції (пакування, сортування, охолодження, транспортування) і є інструментом підвищення ефективності виробництва плодів та ягід”, - наголосила Тетяна Гетьман. Впродовж трьох останніх років підприємствами області закладено 630 га нових насаджень плодово-ягідних культур. Із розширенням площ та збільшенням обсягів виробництва будуються нові об’єкти для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, у 2019-2020 роках ввели в експлуатацію 6 нових об’єктів: 5 фруктосховищ з газовим регульованим середовищем на 6,5 тис.тонн і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. Упродовж 2017-2020 років фінансову підтримку з державного бюджету в сумі 92,1 млн грн. отримали 78 суб’єктів господарювання Львівщини. У 2021 році держава продовжує підтримку садівників, вдосконалює та спрощує механізм отримання. Зокрема, передбачається підтримка галузі у таких розмірах і за такими напрямами: - до 80% вартості - компенсація за придбання садивного матеріалу; - до 50 % понесених витрат - компенсація спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення, нового будівництва та реконструкції холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції придбання технологічних ліній для товарної обробки і переробки продукції; - до 30% вартості - компенсація за придбання техніки, механізмів та обладнання для садівництва (зокрема, іноземного). У поточному році один сільгоспвиробник за цією програмою може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб). Крім того, рішення Уряду надає можливість сільськогосподарським виробникам у 2021 році отримати державну підтримку для часткової компенсації витрат понесених у 2019-2020 роках за виконані роботи в галузі садівництва, виноградарства і хмелярства. Більш детально з “Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” можна ознайомитись за посиланням:
Понад 25 мільйонів гривень отримали аграрії Львівщини, що займаються садівництвом
6 січня 2021
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скерувало кошти суб’єктам господарювання у галузі садівництва за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. У 2020 році з державного бюджету фінансову підтримку в сумі 26,2 млн грн отримали 19 суб’єктів господарювання Львівщини. Зокрема: 14 суб’єктів господарювання отримали кошти в сумі 8,3 млн грн за придбаний садивний матеріал в кількості близько 1,5 млн плодово-ягідних насаджень. Також за проведені роботи із спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 16,5 га та встановлення систем краплинного зрошення на площі 90 га. Крім того, фінансову підтримку в сумі 15,9 млн грн отримали 5 аграріїв у вигляді відшкодування витрат, пов’язаних з будівництвом 4 сучасних фруктосховищ загальною потужністю 4,3 тис тонн зберігання фруктів та ягід та за придбання техніки та обладнання для робіт у садівництві. «Садівництвом на Львівщині займаються 182 суб’єкти господарювання. Протягом трьох останніх років сільгосппідприємствами області закладено нових насаджень плодово-ягідних культур більше 600 гектарів, у 2020 році закладено ще 168,2 нових площ насаджень. Активізувалось будівництво нових потужностей зберігання плодово-ягідної продукції. У поточному році побудовано і введені в експлуатацію 4 об’єкти потужністю 4,3 тисяч тонн зберігання фруктів та ягід. В загальному в області в наявності є 14 плодосховищ потужністю 12,5 тисяч тонн, з них 11 сховищ з холодильним обладнанням», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко. Оксана Буй
Упродовж трьох років аграрії заклали понад 600 гектарів нових насаджень плодово-ягідних культур
11 грудня 2020
Сьогодні аграрна галузь Львівщини представлена великою кількістю малих та середніх виробників. Вирощуванням плодів та ягід в області займаються 182 господарства. Впродовж трьох останніх років підприємства заклали понад 600 гектарів нових насаджень плодово-ягідних культур. Одним із успішних фермерських господарств у галузі садівництва є “Ролів – Агро” на Дрогобиччині. Підприємство вирощує яблука на площі понад 50 гектарів. Цього року завершили будівництво потужного фруктосховища. “Раніше ми орендували камери зберігання яблук поблизу Городка, але з практичної сторони - це дуже незручно. Тому три роки тому розпочали будівництво фруктосховища, в червні ввели його в експлуатацію. Його ємкість близько 160 тонн і тут зберігаємо 6 сортів яблук”, - розповів керівник господарства Андрій Пастернак. Підприємство активно використовує обласні та державні програми підтримки галузі садівництва. Зокрема, цього року аграріям передбачене часткове відшкодування будівництва фруктосховищ. "У минулому році ми проводили седерацію грунтів для підвищення родючості і взяли участь у районній програмі, згідно з якою отримали близько 20 тисяч гривень. Також подавали на відшкодування вартості посадкового матеріалу, де теж повернули кошти - понад 300 тис грн. Щодо відшкодування будівництва фруктосховища, ми підготували усі документи і подали їх до Мінекономіки. Сподіваємось, що зможемо отримати ці кошти і повернути певну суму, бо загалом будівництво камер зберігання нам обійшлось у 7 мільйонів”, - зазначив фермер. Продукцію фермер реалізує, співпрацюючи з місцевими підприємствами, а також у роздріб. Вартість кілограма яблук – 12 гривень. На Львівщині в рік споживання яблук становить 55 кілограмів на особу. (фізіологічно обгрунтована норма - 90 кг). У структурі всіх плодових насаджень у сільськогосподарських підприємствах зерняткові та кісточкові культури складають 69%, ягідні культури -25%, горіхоплідні – 6%. Про це зазначили під час IV Міжнародної конференції для представників ягідної та переробної галузей «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка триває упродовж двох днів. Для фермерів організували масштабну виставку від європейських і українських компаній, які презентуватимуть найсучасніші технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції. “Ми активно підтримуємо розвиток галузі, надаючи фінансову підтримку для виробників. Упродовж 2017-2019 років фінансову підтримку з державного бюджету отримали 60 суб’єктів господарювання в сумі 67,9 млн грн за напрямами відшкодування вартості садивного матеріалу, будівництва об’єктів із зберігання фруктів і заморожування плодово-ягідноїпродукції", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За його словами, із збільшенням обсягів виробництва, активізувалось будівництво нових потужностей зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. “Так, у 2019 році фермери ввели в експлуатацію 2 нових об’єкти: фруктосховище з газовим регульованим середовищем на 2,2 тисяч тонн і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. У поточному році ввели в експлуатацію ще 4 об’єкти потужністю 4,3 тис тонн зберігання фруктів таягід. В загальному в області в наявності є 14 плодосховищ потужністю 12,5 тисяч тонн, з них 11 сховищ з холодильним обладнанням”, - розповів Юрій Бучко. У департаменті агропромислового розвитку повідомили, цьогоріч з державного бюджету передбачили фінансову підтримку виноградарства, садівництва і хмелярства за напрямами: - компенсація придбання садивного матеріалу у розмірі 80% їх вартості; - компенсація вартості проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу будівництва об’єктів із зберігання, заморожування та переробки плодів та ягід, придбання техніки для садівництва та сортувальних ліній фруктів у розмірі 30% вартості. “Фінансування по програмі отримають 19 суб’єктів господарювання в сумі 24,2 млн гривень. Коштами обласного бюджету суб’єкти господарювання можуть скористатися у вигляді співфінансування на реалізацію бізнес-проектів для сімейних фермерських господарств, надання пільгових кредитів (під 5 % річних) на поворотній основі через Львівський обласний фонд індивідуального житлового будівництва на селі для розвитку аграрного бізнесу. Досвід попередніх років показує, що така підтримка є стимулюючою, особливо для новостворених суб’єктів господарювання. Це - один із інструментів для розвитку садівництва і ягідництва”,- розповіла директор департаменту Людмила Гончаренко. Зазначимо, окрім того ФГ “Ролів-Агро”, ще у 3-х господарствах завершили будівництво холодильників з камерами заморожування плодово-ягідної продукції, загалом потужність всіх обєктів зберігання 4,3 тисяч тонн, сума компенсації складає 15,7 мільйонів гривень. За інформацією Мінекономіки, кошти сільськогосподарським виробникам будуть скеровані найближчим часом. Оксана Буй
Уряд продовжив строк подання документів на отримання держпідтримки в галузі садівництва і тваринництва
24 вересня 2020
23 вересня на засіданні Уряду схвалили Постанову, якою передбачено перенесення термінів подання документів на отримання сільгоспвиробниками державної підтримки в галузі садівництва і тваринництва з жовтня на листопад. Зокрема, Постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства (постанова КМУ № 587) та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (постанова КМУ № 107). Так, документи подаватимуть до 1 листопада поточного року: - для отримання часткового відшкодування вартості за придбаний садивний матеріал (плодово-ягідних культур, винограду, хмелю) та проведені роботи (спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт); - для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів (холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки технічних сортів винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодів та ягід виробникам, які вирощують плоди та ягоди); - для отримання часткового відшкодування вартості ліній (для товарної обробки плодів та ягід; для висушування плодів, ягід та хмелю; для переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали), техніки та обладнання (для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві). 15 листопада поточного року: - для отримання часткового відшкодування вартості тваринницьких об’єктів; - для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна. «Прийняте рішення дозволить збільшити кількість потенційних отримувачів державної підтримки та залучити фінансування у галузь сільського господарства області. У 2020 році 12 суб’єктів господарювання Львівщини заклали 108 га нових плодово-ягідних насаджень, 2 господарства завершили будівництво холодильників з камерами заморожування плодово-ягідної продукції загальною потужністю понад 2,5 тис. тонн, 6 сільгосптоваровиробників завершили будівництво 7 тваринницьких об’єктів. Дані виробники зацікавлені в державній підтримці для інвестування відшкодованих коштів у розвиток виробництва. У 2019 році по напрямах програми садівництва та відшкодування будівництва об’єктів тваринництва державну підтримку в сумі 17,1 млн. грн. отримали 24 суб’єкти господарювання», - зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.
Садівники Львівщини отримали фінансування з державного бюджету
28 грудня 2019
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 26.12.2019 № 814 затверджено розподіл коштів за бюджетною програмою 1201130 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Садівники Львівщини отримали компенсації витрат на придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду та придбання лінії товарної обробки плодів. Зокрема, фінансову підтримку в сумі 13,6 млн. грн. отримали 17 суб’єктів господарювання за придбаний у поточному році садивний матеріал лохини, полуниці, яблуні та горіха волоського, які висаджені на площі 222,4 га в 11 районах. Компенсацію витрат за придбання та монтаж лінії товарної обробки плодів в сумі 2,1 млн.грн. отримав один суб’єкт господарювання у Миколаївському районі. Це вже другий у 2019 році транш коштів, розподілений за документами, поданими до 10 грудня поточного року. Перший у 2019 році транш коштів в сумі 2,4 млн. грн. отримали 8 суб’єктів господарювання Львівської області за придбаний садивний матеріал лохини, полуниці та горіха волоського, які висаджені на площі 37,6 га. Довідково: В цілому, у 2019 році фінансову підтримку для розвитку садівництва, виноградарства і хмелярства, відповідно до постанови КМУ від 15.07.2005 № 587 (із змінами), отримали 26 суб’єктів господарювання Львівщини в сумі 18,1 млн. грн., якими закладено 260,0 га нових плодово-ягідних насаджень. Державна підтримка має позитивний вплив на розвиток галузі садівництва області, зокрема у 2019 році збільшились площі насаджень плодово-ягідних культур на 87 га (150%) в порівнянні з минулим роком.
У Львівській ОДА відбулось засідання комісії щодо державної підтримки об’єктів плодівництва
25 липня 2019
Днями у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії з розгляду заяв та документів суб’єктів господарювання щодо компенсації з державного бюджету витрат, пов’язаних з будівництвом об’єктів плодівництва. На виконання заходів для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства у 2019 році з державного бюджету виділено 200 млн гривень. Відтак, комісія розглянула листи-клопотання двох суб’єктів господарювання та подані клопотання до комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України про включення їх до переліку претендентів на державну підтримку за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», які проводять будівництво камер швидкого заморожування плодів і ягід та холодильника з регульованим газовим середовищем ємністю від 500 тонн для зберігання столових сортів винограду та плодів власного виробництва. Державна підтримка суб’єктам господарювання надається після введення об’єкта в експлуатацію. Документи до комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України подають поетапно тричі на рік: до 1 серпня - про включення суб’єкта господарювання до переліку претендентів на державну підтримку та підтвердження початку будівництва об’єкта; до 1 жовтня та до 1 грудня - підтвердження про хід та/або завершення будівництва об’єкта.