Місцеві органи влади повинні забезпечити виплату зарплат у бюджетних установах

8 квітня 2022р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

Департамент фінансів Львівської ОВА, як і кожного року відповідно до визначених засад бюджетного законодавства, провів експертизу рішень про затвердження місцевих бюджетів на 2022 рік. Від правильності затверджених рішень місцевих бюджетів залежить ефективне та раціональне використання бюджетних коштів у майбутньому.

Як зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків, попри щорічні зауваження місцеві органи влади вкотре не дотримали вимог пункту 4 статті 77 Бюджетного кодексу України стосовно забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ і проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, що споживаються бюджетними установами.

«Це одне із найсуттєвіших порушень, ліквідація якого вимагає комплексного підходу для балансування бюджету.

22-м місцевим бюджетам області не вистачає 100 мільйонів гривень асигнувань на оплату праці (найбільший відсоток у галузі освіти). Однак, вже під кінець першого кварталу поточного року, за рахунок вжитих заходів, вдалося зменшити дефіцит коштів на 18,9 млн грн, а у 3 територіях (Стрийському, Самбірському районних та Судововишнянському міському бюджетах) - ліквідовано повністю», - пояснив Олег Демків.

«Проблема дефіцитності бюджету та ще й в умовах воєнного стану - це додатковий тягар для місцевих бюджетів, який  потребує виважених рішень щодо його подолання. А саме перерозподіл видатків з урахуванням їх пріоритетності, спрямування вільного залишку бюджетних коштів і вжиття реальних заходів економії для збалансованості відповідних бюджетів», - додав директор департаменту фінансів.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook