У Вищому професійному училищі №29 відкрили сучасні комп’ютерні лабораторії
Для студентів, які навчаються на модернізованій спеціальності “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”, облаштували два нових комп’ютерних кабінети на 32 робочих місця.
Модернізація освіти в училищі №29 відбувається завдяки проєкту Lviv IT Cluster Academy, в межах якого Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ-спеціалістами розробляють навчальні програми у професійно-технічних училищах. Підтримує проєкт Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада.
«Оновлення навчальних програм та підсилення матеріально-технічної бази – саме те, що зараз є одним із найголовніших аспектів розвитку освіти, особливо професійно-технічної, де значна увага має приділятись практичним навичкам. Такої результативності вдається досягати у співпраці із бізнесом, тому ми активно працюємо над створенням Наглядових рад при закладах, аби бізнес долучався до підготовки тих кадрів, яких потребуватимуть невдовзі і задавав тональність розвитку закладів», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска.
На парах студенти вивчають основи програмування та створюють перші проєкти. До викладання залучають працівників львівських ІТ-компаній. Зокрема, вони викладають основи програмування та англійську мову за професійним спрямуванням.
“В межах Lviv IT Cluster Academy у нас з’явилися не тільки дві комп'ютерні лабораторії, а й модернізовані навчальні програми. Також завдяки департаменту освіти Львівської ОДА маємо тепер сучасний кабінет математики. Плануємо наступного року запустити ще STEM-лабораторії. Відтак, у нашому училищі з’явиться цілий технологічний центр”, - розповів директор ВПУ №29 Роман Стецький.
Основи програмування вивчає 28 студентів. Першу оновлену програму запустили у вересні.
“Маємо високі очікування до Lviv IT Cluster Academy. Сподіваємося, що цей проєкт зверне більше уваги профтех закладів саме на ІТ-напрямок. Студенти цієї модернізованої навчальної програми - уже переможці. Адже за три роки вони зможуть працювати в класних ІТ-компаніях, робити цікаві проєкти та отримувати гідну зарплату”, - акцентував СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський.
Над реформуванням навчальної програми та освітнього процесу у ВПУ №29 працювала команда експертів Львівського IT Кластеру, IT компаній та самого училища. Проєкт покликаний вирішити одну з найголовніших проблем: покращити статус випускника профтеху, збільшити кількість справді якісних спеціалістів та надати практичні знання, які дають можливість випускникам працювати одразу після закінчення програми.
Новини за темою
У Львові обговорили створення нового екологічного ландшафтного рекреаційного парку на території області
25 грудня 2021
Напередодні відбулась перша нарада щодо створення громадської спілки (об’єднання) кластеру «Екологічний ландшафтний рекреаційний парк Раковець». У межах наради учасникам зустрічі презентували вже існуючий об’єкт. Також для усіх присутніх відбулось соціально-економічне обґрунтування створення кластеру та пропозиції щодо його структури. Нагадаємо, що в червні під час виїзного засідання у відпочинковий комплекс «Козацька слобода Раковець», що в селі Воля Якубова керівництво Львівської ОДА спільно з представниками місцевої влади та бізнесу обговорили стратегічний розвиток туристичної інфраструктури Львівщини. На території передкарпатського регіону багато туристично-привабливих об’єктів поруч з відпочинковими комплексами. Їхні власники, а також представники місцевої влади зацікавлені, щоб туризм у краї розвивався. Тож за підсумками зустрічі виникла ідея створити на території комплексу кластеру «Екологічного ландшафтного рекреаційного парку «Раковець». «Розвиток туристичної сфери на Львівщині передбачає створення об’єктів природоохоронного значення, їх інтеграцію до туристичних маршрутів. Такий підхід дає можливість реалізовувати концепцію з промоції Львівщини, як регіону активного та здорового відпочинку. Сьогоднішня зустріч стосувалася питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу з включенням природоохоронних територій та створення нового об’єкту з вдалим поєднанням таких компонентів: історико-культурного, природо-рекреаційного, туристичного. Сучасний турист найбільше цінує їх гармонійне поєднання», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Головні завдання, які має вирішити створення парку є: зберегти цінні історико-культурні комплекси та об’єкти; створити умови для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів; сприяти екологічній та освітньо-виховній роботі. До переліку потенційних учасників Кластеру увійшли: готельно-курортний комплекс «Карпати», фермерське господарство «Лаванда Раковенць». Управління туризму та курортів Львівської ОДА, департамент екології та природних ресурсів, власники земельних ділянок (ФОП/ФО), Дрогобицька ОТГ, кафедра фармакогнозії Львівського національного медичного університету , Міжнародний центр Європейської інтеграції України тощо. Проєкт організації території Парку потрібно розробити відповідно до законодавства України, з метою провадження діяльності з охорони та використання історичних комплексів, ландшафтного парку та об’єктів, а також розвитку регіонального та внутрішньодержавного туризму.
Майбутні фахівці індустрії краси вдосконалюватимуть свої навики у новому Навчально-практичному центрі
24 грудня 2021
У вищому професійному училищі №29 Львова запрацював новий Навчально-практичний центр за напрямом «Перукарське мистецтво». На базі центру щорічно навчатимуть більше двохсот учнів з професій «Перукар-модельєр», «Манікюрник», «Візажист-стиліст», «Педикюрник». «Праця кожного з вас створює дивовижну атмосферу у цьому закладі. Без часточки душі кожного ніколи не було би такого закладу і колективу. Приємно, що профтехосвіта розвивається, адже є люди, які штовхають її вперед, удосконалюють, роблять щораз кращою. Вона є цікава і корисна для суспільства та економіки. В процесі розвитку професійно-технічної освіти важлива кожна деталь і праця кожного фахівця. Велика подяка колективу закладу та його керівнику за реалізацію всіх проектів та за новий Навчально-практичний центр», - зазначив під час урочистого відкриття центру директор департаменту освіти Олег Паска. Навчально-практичний центр складається з трьох навчально-виробничих майстерень та кабінету професійно-теоретичної підготовки. Для оновлення матеріально-технічної бази та центру придбали сучасне обладнання, інвентар, інструменти та завершили ремонтні роботи у приміщеннях. «Все задумане вдалося, і це завдяки співпраці усіх зацікавлених структур та осіб. Вдячний своєму колективу за готовність реалізовувати будь-які проекти та ініціативи. Наші спонсори, партнери, меценати та просто друзі, які нас підтримували та додавали ідей - це власники салонів, підприємці, провідні компанії індустрії краси. Багато із них беруть наших учнів на виробниче навчання. Разом ми крок за кроком робимо все, що покращує заклад та дозволяє нашим учням вдосконалюватись і розвиватись», - акцентував директор училища Роман Стецький. Видатки, спрямовані на оновлення матеріально-технічної бази та проведення ремонтних робіт склали майже 1 млн 400 тис. грн., з яких кошти спеціального фонду бюджету навчального закладу понад 980 тис. грн., допомога меценатів, спонсорів, благодійників, які передали обладнання, матеріали, інструменти на суму понад 400 тис. гривень.
Мінцифри: Україна вперше братиме участь у найбільшій ІТ-конференції світу
30 вересня 2021
Цього року Україна вперше буде офіційно представлена на одній із найбільших подій у світі технологій — Web Summit. Конференція відбудеться з 1 по 4 листопада в Лісабоні. «Україна — потужний IT-хаб в Європі. Нам є що запропонувати іншим країнам — цифрові послуги, інноваційні проєкти та розвинута ІТ-індустрія. Вперше представимо Україну на конференції такого масштабу, де презентуємо наші досягнення. Участь у Web Summit дозволить розповісти світу про нашу IT-екосистему, залучити іноземних інвесторів та загалом позитивно вплине на імідж України як ІТ-держави», — зазначив Віцепрем'єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. У вівторок, 2 листопада, українські компанії презентуватимуть технологічну екосистему держави, а Михайло Федоров на одному з майданчиків Web Summit розповість про досягнення цифровізації в Україні за останні два роки, презентує мобільний застосунок та портал Дія, а також інші продукти екосистеми. «Українці відомі у всьому світі своїми ІТ-навичками та креативністю. Оскільки Уряд запроваджує спеціальний правовий та податковий режим для ІТ-компаній під назвою Дія City, ми очікуємо подальшого розвитку України як європейського хабу для інновацій та R&D. Участь України у Web Summit 2021 стала можливою завдяки спільним зусиллям українського уряду й приватного сектора», — зазначив заступник Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Сеник. Крім цього, на конференції буде презентований спеціальний правовий та податковий фреймворк для ІТ-компаній Дія City та проєкт e-Резидентство. 14 команд представлять свої стартапи інвесторам. 10 були відібрані та проспонсоровані Українським фондом стартапів на конкурсній основі — SPOKK, Organization GG, Wantent, GIOS, Carbominer, Skyworker, Clasee, DJOOKY, AutoBI, Finmap. Вони отримають промо-ваучер із фінансуванням до 3 тисяч доларів США на команду. Ще 4 стартапи будуть обрані та підтримані Ukrainian Hub (за сприяння CRDF Global).
Інвестиційна компанія допомагає стартаперам реалізовувати власні ідеї
15 вересня 2021
Вже завтра, 16 вересня, на Арені Львів, стартує ювілейний XX Міжнародний економічний форум. В межах заходу значну роль відвели питанню інвестицій, на відвідувачів чекає презентація стартап-проектів. Серед учасників дискусій про стартапи та інвестиції представники венчурного фонду QPDigital. Сьогодні із ними зустрівся голова Львівської ОДА Максим Козицький. Як зазначив очільник області Львівщина має великий потенціал до розвитку ІТ-галузі. Тут вже працюють великі компанії, створюються освітні осередки у напрямку новітніх технологій. Фонд QPDigital створений інвестиційною компанією Quarter Partners. Цільовий розмір – 100 млн дол. Спеціалізується на ранніх інвестиціях в українські стартапи - від pre-seed до серії А. Команда вже проінвестувала за рік на більш ніж 5 млн дол. Серед компетенцій Фонду – покращення маркетингової стратегії та бізнес-моделі, допомога у пошуку нових клієнтів, оптимізація технічного аспекту, вибір найкращого постачальника необхідних послуг, інвестиції та допомога у залученні капіталу. Сьогодні Фонд шукає проекти з українським корінням, але обов'язково з метою виходу на закордонні ринки. Допомагають локальним командам досягати глобального ринку. Шукають проекти в таких інноваційних сферах як: blockchain, штучний інтелект, сервіси із розробки ігор, ІТ-логістика, цифрова медицина. Компанія наразі лише починає працювати на Західній Україні. Бачать перспективу для інвестування саме на Львівщині. «Ми інвестуємо в українські стартапи і бачимо, що тут є потенціал, який нам дуже потрібний. Це люди та ідеї в які б хотілось вкладати кошти», - розповіли представники фонду. Їх бачення - разом з Львівським ІТ-кластером розвивати галузь на глобальному рівні, допомагати стартаперам рости та робити глобальні проекти. Подати заявку на інвестування власної ідеї можна на сайті фонду. У процесі відбору QPDigital цікавлять такі критерії: досвід і якість команди, цінність продукту для потенційних клієнтів і розмір досяжного ринку. Додамо, що спільно з West Ukrainian Business Club для найкращого стартапу Міжнародного економічного форуму QPDigital підготував грошове заохочення. 100 тис грн отримає той, хто представить найкращу стартап-ідею. Загалом в межах Startup Expo представлять понад 70 українських стартапів. Тут налагодити комунікацію зможуть стартапери та представники фондів, які мають потенціал фінансувати стартапи.
В ІТ-компанії нагородили переможців конкурсу «Закодуй майбутнє»
31 травня 2021
Упродовж двох місяців на Львівщині тривав конкурс із програмування для дітей різних вікових категорій. Волонтерська організація Code Club, що навчає дітей програмуванню, спільно із департаментом освіти і науки Львівської ОДА організували обласний конкурс «Закодуй майбутнє», аби підтримати талановиту молодь області та заохотити її до подальшого розвитку. Відтак, минулого тижня відбулось визначення та нагородження переможців. «Наша мета дати можливість кожній дитині спробувати себе у програмуванні. Зараз ця сфера активно розвивається, тож ми докладаємо усіх зусиль, аби долучити дітей до інформаційних технологій. Гуртки програмування для дітей у нас діють давно, але в якийсь момент ми зрозуміли, що треба долучати до цього процесу ще й школи. Він успішно відбувся, тож можемо сьогодні нагородити переможців», - розповіла координатор Code Club у Львівській області Ольга Конасова. У конкурсі брали участь команди у складі трьох учнів та педагога- наставника. Команда учасників подавала проєкт у форматі гри, анімації або додатку. «Дуже приємно, що є такі заходи, які ми можемо підтримати та розвинути. Віримо, що наші діти можуть все, саме тому для нас важливо підтримувати такі ініціативи. Завдяки талановитим, працелюбним та цілеспрямованим дітям ми зможемо збудувати справді сильну прогресивну країну, в якій ви зможете жити, творити і розвиватись. У цьому конкурсі діти вчились не лише основам програмування, а ще й працювати в команді. У сучасному світі це одна з найпотрібніших навичок», - звернулась до дітей під час нагородження заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська. Всього на конкурс зареєструвалося 39 команд, 24 з яких надали свої роботи для оцінок журі. «Роботи дітей були дивовижні та неймовірні. Діти просто молодці. Важко було обрати з-поміж усіх робіт якусь одну. Деякі роботи можна ставити за приклад. До такого рівня справді треба прагнути. Конкурси дають можливість росту, нових знань та пошуку мети», - зазначила член журі Надія Кальмук. Для нагородження дітей запросили в ІТ-компанію SoftServe, де організували екскурсію та розповіли про особливості роботи в галузі інформаційних технологій. «З першого погляду навіть важко сказати, що це дитячі роботи. Рівень надзвичайно високий. Це приємно тішить. Мені здається серед конкурсантів уже є ті молоді таланти, які невдовзі творитимуть майбутнє нашої компанії і всього ІТ-простору України», - резюмувала провідний спеціаліст з КСВ, HR маркетингу в компанії SoftServe Юлія Тарковська. За результатми роботи журі: у номінації Scratch перемогла команда IT`S SCHOOL- IТ STEP School Львів - школа нового покоління (Кухта Остап, Бойчак Валентин) у номінації HTML+CSS команда «Kanzen» - Яворівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області (Мілянець Павло, Манько Дмитро, Глова Семен) . у номінації PYTHON Команда PyFuture - Дрогобицький ліцей (Кіндій Віталій, Гусак Віктор, Думайло Володимир) Конкурс відбувся за підтримки департаменту освіти і науки ЛОДА, Львівської обласної бібліотеки для дітей та команії SoftServe.
Фахівці ІТ сфери навчатимуть дітей реалізовувати власні проекти
28 квітня 2021
ІТ-професіонали консультуватимуть та координуватимуть учнів щодо підготовки власних комп’ютерних продуктів. Для зацікавлених шкіл та учнів проводитимуть заходи спрямовані зокрема на активізацію інноваційної діяльності школярів в напрямах новітніх комп’ютерних технологій. Днями у департаменті освіти підписали тристоронній меморандум про співпрацю між департаментом, КЗ ЛОР «Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» та Академією СТАРТ_ІТ. «Співпраця обіцяє бути цікавою, адже покликана розвивати наше позашкілля. Його однозначно потрібно підтримувати, тим паче коли йдеться про сучасні напрями навчання, роботу із технікою, ІТ навики, комп’ютерну підготовку. Центр науково-технічної творчості уже розвиває робототехніку, така спільна робота доповнить та покращить навчання дітей», - акцентував під час підписання директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Консолідація усіх зацікавлених сторін дозволить розробити нові напрями роботи з обдарованою молоддю у галузі ІТ-технологій задля інтеграції України до загальноєвропейського освітнього простору. «Плануємо проводити майстер-класи, воркшопи, тренінги, де діти зможуть познайомитись із новими для себе сферами. На таких заняттях діти мають зробити свій маленький завершений продукт: програмування, фотошоп тощо. Вони зможуть побачити той чи інший процес зсередини і зрозуміти що їм подобається і що найбільше цікавить. Для викладачів також буде цікава ця співпраця, адже розглядаємо варіанти проведення майстер-класів для вчителів шкіл», - розповіла директор Академії СТАРТ_ІТ Олена Кобзєва. Окрім того, у планах організовувати спільні проєкти, конкурси, фестивалі, літні табори для обдарованої учнівської молоді та залучати учнів до дослідницької діяльності в напрямах технічних, природничих та комп’ютерних наук.
У 5 разів нижчі податки: переваги для ІТ-компаній від Дія City
6 квітня 2021
Податки для ІТ-бізнесу в 5 разів нижчі, захист від неправомірних дій правоохоронних та перевіряючих органів, можливості залучення інвестицій — такі переваги отримають ІТ-компанії від Дія City. Про це заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на онлайн-презентації проєкту та зазначив, що Дія City — це перш за все абсолютно прозорий правовий режим, який відкриває нові можливості для розвитку продуктових компаній та стартапів в Україні. “Українські айтішники — одні з найкращих у світі. Більша частина з них працюють в аутсорсингових компаніях. Я хочу, щоб українці створювали круті продуктові компанії у нашій країні. Я вірю, що завдяки Дія Сіty Україна стане найпотужнішим IT-хабом у світі”, - додав Михайло Федоров. Відтак, серед основних переваг проєкту - безпека ведення бізнесу без корупційних схем, можливості для венчурного інвестування, віртуальна бізнес-країна з гнучкими умовами, STEM-освіта світового рівня в Україні, захист інтелектуальної власності. Серед іншого - свобода обирати форму співпраці з ІТ-спеціалістами: золота середина між ФОП та трудовими відносинами. У Міністерстві наголошують, що Дія City запроваджує такий правовий режим, у якому буде комфортно працювати усім учасникам ринку. Проєкт стимулюватиме появу в країні компаній з доходом більше $100 млн. При цьому в кожного учасника ринку буде свобода вибору — режим Дія City чи звичайні умови праці. Участь у Дія City — добровільна. Заступник з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів про переваги, які надає Дія City безпосереднього кожному учаснику ІТ-ринку: компаніям, інвесторам, працівникам та державі. «IT спеціаліст зможе дорожче «продати» свої послуги. З’явиться можливість реалізувати свій стартап в Україні, а не в іншій юрисдикції. Дія City — це свобода вибору. Вступ до Дія City добровільний, якщо компанію не цікавлять умови, створені у проєкті, вона може працювати як і раніше», - зазначив він. У межах спецрежиму Дія City діятимуть такі ставки податків: ПДФО — 5% замість 18%, військовий збір — 1,5%, ЄСВ — 22% від МЗП, податок на виведений капітал — 9% замість податку на прибуток (18%). Також проєкт Дія City запроваджує елементи системи загального або ж англійського права. А ще гнучку форму співпраці з ІТ-спеціалістами — GIG-контракти, які гарантуватимуть захист найманих працівників. А це: відпустка, лікарняний, визначена тривалість робочого дня. Фактично айтішники завдяки Дія City отримають фріланс з гарантіями. Дія City — це драйвер не лише для IT-галузі, а й для всієї української економіки. Одна з основних цілей Мінцифри — збільшити частку українського ІТ-сектору до 10% ВВП (зараз частка становить близько 3,7-4,2%). Зокрема, Дія City забезпечить зростання ІТ-сектору в Україні до 40-50% на рік за рахунок запровадження додаткових стимулів. На сьогодні ця цифра становить 20-30% щороку. Крім того, завдяки Дія City доходи IT-галузі в Україні за 5 років можуть значно збільшитись — з $6 млрд до $16,5 млрд. Наразі триває активна робота щодо розробки законодавчої бази Дія City. Автори законопроєкту №4303 отримали колосальний фідбек від бізнесу. Текст доопрацьованого законопроєкту зареєстрований у Верховній Раді. Це компромісний документ, що враховує побажання ІТ-спільноти та кращі положення альтернативних законопроєктів.
ІТ-кластер розглядає можливість співпраці із професійно-технічними училищами
7 грудня 2020
Львівський ІТ-кластер вже понад 5 років працює з державними закладами вищої освіти над зміною навчальних програм. Цього року на стратегічній сесії компаній Львівського ІТ-кластеру виникла ідея перенести цей досвід на розвиток професійно-технічної освіти. «Раніше ми не працювали з цими закладами, але бачимо, що є потреба реформування. На даному етапі ми вивчаємо та аналізуємо ринок профтехосвіти та розробляємо концепцію спільної роботи», - розповіла менеджер освітніх проектів ІТ-кластеру Христина Мартиняк. ІТ-сфера націлена переважно на вищу освіту, однак мало хто говорить, що вона може бути цікава закладам професійно-технічної освіти. «Середня ланка в ІТ-галузі - це фахівці, яких можуть готувати заклади професійно-технічної освіти. Ремонт комп’ютерів, встановлення системи відеоспостереження, робота на автоматизованій техніці – це все прошарок ІТ-сфери, яку не охоплює вища освіта. Такі кадри затребувані і варто працювати над їх підготовкою», - переконаний начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус. За його словами, професійно-технічна освіта області не може задовільнити потреби ІТ-сфери, адже не скерована на підготовку таких кадрів. Таких фахівців переважно готує вища школа, але ринок демонструє брак кадрів, адже вищі навчальні заклади не дають собі ради із підготовкою в достатній кількості працівників середнього прошарку ІТ-сфери. «Учні училищ, якщо рівень їхній знань достатній, можуть стажуватись і практикуватись у наших компаніях. Проте, як показує практика і наш досвід, рівень знань студентів не завжди відповідає потребам ринку. Саме тому ми почали спершу працювати з університетами, а тепер хочемо використати цей досвід для ПТУ», - акцентувала Христина Мартиняк. Уже два заклади на Львівщині – Державний професійно-технічний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва» і Вище професійне училище №29 - висловили готовність перелаштуватись, але ІТ-галузь вимагає кваліфікації «Молодший бакалавр». «Це потребує зміни атестації через міністерство, заклад повинен мати викладачів відповідного рівня, володіти матеріальною базою для навчання тощо. Це затратно і в часі, і в коштах, але процес триває», - розповів Іван Пикус. Завдяки співпраці університетів та ІТ компаній Львова триває модернізація та створення інноваційних бакалаврських програм в сфері ІТ. Кожна програма, яка є створена за підтримки ІТ-кластеру – розроблена експертами та викладачами Університетів. Цей процес можна імплементувати і у закладах професійно-технічної освіти. «Як не прикро визнавати, однак розвитком професійної освіти довгий час ніхто цілеспрямовано не займався. Застаріле обладнання та програми навчання, брак комунікації закладів із роботодавцями призвели до того, що усі масово почали вступати у вищі навчальні заклади. Ми прагнемо створити альтернативу для учнів, які вже до 9-го класу обрали свій шлях та мають бажання навчатись та працювати в напрямку ІТ, а також готові вже у старшій школі здобувати професійну освіту», - резюмувала Христина Мартиняк. Зазначимо, масштабне дослідження ІТ-ринку Львова продемонструвало, що частка ІТ-галузі у валовому регіональному продукті області становить понад 20%, а загальна кількість новостворених робочих місць у 2019 році становила більше 70 тисяч.
ІТ-потенціал області презентували під час швейцарсько-української конференції
18 листопада 2020
За сприяння Посольства України у Швейцарії у партнерстві з Українсько-Швейцарською Бізнес Асоціацією та Global Message Services відбулась онлайн-конференція «Швейцарсько-український ІТ-міст». Львівщина до заходу долучилася онлайн. Як розповіли у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА розглянули три блоки питань: швейцарсько-українське співробітництво в галузі ІТ Smart City, можливості української ІТ-галузі. А також - сучасні ІТ-тренди. Як зазначив керівник департаменту, сьогодні в області напрямок ІТ активно розвивається, здебільшого офіси українських та міжнародних компаній зосереджені у Львові. «Акцентуючи увагу на можливостях української ІТ-галузі, особливо у місті Львові, можна сказати, що факторами успішності її розвитку є наближеність міста до країн ЄС, розвиток авіасполучень, наявність висококваліфікованих кадрів, сприятливий інвестиційний клімат, співпраця індустрії з освітніми закладами та владою міста, а також стрімкий розвиток ІТ-інфраструктури», - розповів Роман Шепеляк. Також додав, що з метою координації роботи ІТ-компаній, було створено Львівський ІТ Кластер. Це об’єднання компаній у напрямку інформаційних технологій, які разом зі школами, університетами і місцевою владою розвивають бізнес-середовище галузі. ІТ-кластер провів аналітичне дослідження ринку, результати якого свідчать про потенціал галузі для смартспеціалізації області. Серед показників: 20,8% – частка ІТ галузі у валовому регіональному продукті Львова у 2018 році +15% – динаміка зростання ІТ галузі упродовж 2019 року +461 ІТ компанія, за підрахунками ІТ-кластеру, працювала у Львові торік. Це +45% зростання до 2018 року. Динаміка приросту між 2018 та 2019 роками є у півтора раза більшою, ніж між 2017-2018 роками (28%) 70,7-71,7 тис осіб – кількість створених робочих місць від діяльності ІТ за 2019 рік, з них: 24-25 тис осіб – кількість ІТ спеціалістів у Львові за 2019 рік (пряма зайнятість), 46 тис осіб – кількість робочих місць непрямої зайнятості. +85% – динаміка росту кількості працівників у Львові з 2015 до 2019 років 41,6% – частка у загальному обсязі експорту послуг. «Аналіз освітнього потенціалу регіону свідчить про наявність хороших можливостей для подальшого розвитку ІТ-індустрії, а також про можливість позитивного впливу на розвиток інших галузей регіону таких як будівництво, туризм, страхування, охорона здоров’я тощо», - додав Роман Шепеляк.
Денис Шмигаль: Об’єднання ресурсу ІТ-інноваторів, бізнесу та держави сприятиме українському економічному прориву
25 вересня 2020
Під час робочої поїздки на Львівщину 25 вересня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль взяв участь у відкритті стартап-конкурсу «StartUp Прорив 2020», де представлені сучасні технологічні розробки українських підприємців. «StartUP Прорив» — це не лише конкурс технологічних проектів, а й екосистема, яка об’єднує інноваторів, підприємців, інвесторів, представників влади для спільного запуску та успішного просування інноваційних рішень в різних галузях економіки. «Підтримка інновацій — це окремий блок у програмі діяльності нашого Уряду. Стратегія діджиталізації країни має сприяти тому, що в Україні будуть з’являтися нові технологічні рішення, які допоможуть і розвитку держави, і розвитку інноваційних підприємств», - наголосив Денис Шмигаль. Під час свого виступу Прем’єр-міністр також відзначив, що Україна має потенціал для лідерства в експорті IT-послуг не тільки в Європі, а й у світі. До 2025 року оборот усієї експортної IT-індустрії може досягти $8,4 млрд. При цьому Прем’єр-міністр відзначив, що від аутсорсингу українські розробники поступово переходять до створення власних високомаржинальних продуктів: від «експорту мізків» до експорту готових високоякісних продуктів з брендом «Made in Ukraine». "ІТ-галузь — рушійна сила, яка допомагає змінити принципи розвитку національної економіки: від сировинної до інноваційної. Наша мета, щоб в Україні приблизно 70 % приросту ВВП визначалося інноваційними досягненнями, використанням патентів та «ноу-хау» в найсучасніших технологіях. Об’єднання ресурсу та потенціалу наших ІТ-інноваторів, держави та бізнесу може дати той ефект, який сприятиме українському економічному прориву в наступному десятиріччі", - підкреслив очільник Уряду. Також, Денис Шмигаль подякував організаторам івенту за їхні лідерство та сміливі ідеї, а також побажав успіху всім учасникам та підприємцям, які будуть презентувати свої стартапи. "Мені надзвичайно приємно, що цього року Львівська облдержадміністрація налагодила тісну співпрацю зі стартап школою, та й загалом із Львівською політехнікою. Для нас це не лише можливість долучитися до гарних ініціатив, а й самим іти в ногу з часом, впроваджувати інновації в державне управління. Зараз разом працюємо над створенням Медичного Кластеру. Тут проводитимуть дослідження у сфері епідеміології, вірусології, біотехнологій, цифрової медицини. Плануємо налагодити виробництво медичних засобів індивідуального захисту та іншого медичного обладнання. Львівська ОДА спільно з Tech StartUp School подала на конкурс ДФРР 2021 року два проекти з розвитку інфраструктури наукового парку при Львівській політехніці. Вони передбачають капремонт корпусу на вул. Князя Романа на суму 40,2 млн грн. А також ремонт фасаду будівлі на вул. Колесси, 2 за 7,2 млн", - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Глава держави виступає за збереження податкової ставки для ІТ на рівні 5%
17 вересня 2020
Президент України Володимир Зеленський виступає за збереження податкової ставки для працівників ІТ-сфери на рівні 5%. «Ця індустрія в країні розвинена не завдяки державі, а завдяки інтелекту українців», – сказав Президент на зустрічі з представниками ІТ-бізнесу у Львові в межах робочої поїздки до регіону. Він вважає, що сьогодні держава не повинна втручатися у подальший розвиток галузі, але може й має допомогти. «Один з кроків, які держава може зробити, – не збільшувати податкове навантаження на цю галузь», – заявив Володимир Зеленський. «Держава завжди підтримуватиме ІТ-індустрію, і податки вище 5% не будуть, тому що ми хочемо, щоб у Європі Україна була таким ІТ-хабом», – додав він під час спілкування зі ЗМІ, зауваживши, що багато представників провідних ІТ-компаній з Білорусі звертаються до України для забезпечення роботою. Президент також зазначив, що завжди з повагою ставився до працівників цієї сфери. Нині це одна з небагатьох професій, яка може не лише забезпечити сучасний і гідний рівень життя, а й змінити державу, допомогти побороти корупцію. «Саме з діджиталом є можливість запровадити будь-які важливі реформи. І те, про що всі кажуть: нам потрібна чесна митниця, чесні правоохоронні органи, треба побороти корупцію – ми всі розуміємо, що людський фактор виправити дуже складно. І діджитал, ІТ-індустрія може це зробити», – сказав Глава держави. «Ми дякуємо, що ви підтримуєте ІТ-індустрію в плані оподаткування, і хотіли б попросити й надалі надавати цю підтримку, цей податок у 5%», – сказав голова асоціації «IT Ukraine» Тарас Кіцмей. Він також висловив переконання, що ІТ-галузь в Україні має перспективи розвитку, а збереження такої податкової ставки сприятиме притоку кадрів з-за кордону та забезпечить збереження талановитих фахівців в Україні. Тарас Кіцмей також констатував, що, порівняно з аналогічним періодом минулого року, податкові надходження від IT зросли на 25%. Керівник львівського ІТ-кластеру Степан Веселовський розповів Главі держави, що в області ІТ-сфера налічує 461 компанію з понад 25 тис. працівників. «Важливо, що ІТ-індустрія у Львові, чи й загалом у країні, створює три додаткових робочих місця в суміжних індустріях, і фактично можемо говорити, що вона є бюджетоутворювальною», – констатував він. Крім того, представники цієї галузі працюють над підготовкою якісних фахівців і запускають бакалаврські програми, за якими в області зараз навчаються майже три тисячі студентів. Середній бал – від 176 до 194, тобто навчаються найкращі. Під час спілкування учасники зустрічі також звернулися до Глави держави щодо питання наявності законодавства, яке сприяло б захисту айтішників. Зокрема, унеможливлювало б безпідставне вилучення серверів та посилювало відповідальність за такі дії. Крім того, обговорювався захист інтелектуальної власності. Президент висловився на підтримку таких кроків, адже ІТ-сектор в Україні є одним з найпрозоріших. «Треба зробити всі ці умови найпривабливішими для сектору», – зазначив він.
Особи з інвалідністю можуть безкоштовно пройти навчання та опанувати ІТ професію
12 лютого 2020
Соціальний проект «Ти можеш усе! Можливості безмежні!» триватиме наступні пів року у кілька етапів. З 5 лютого по 5 березня кожна людина з інвалідністю може зареєструватись на навчання, обравши два основних курси і до трьох додаткових. Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Основні курси: - Основи програмування CS50 2019 - курс від Гарвардського університету вважається найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі. - Основи тестування програмного забезпечення - хто ж такий тестувальник програмного забезпечення? Якими знаннями потрібно володіти, щоб опанувати цю професію? Додаткові курси: - Основи програмування - курс з програмування мовою Python доступний будь-кому. - Основи програмування на Java - курс орієнтований на вивчення Java як людьми з мінімальним рівнем знання програмування так і людьми, які хочуть покращити свої знання з певних нюансів мови. - Основи Web UI розробки - курс дозволяє освоїти основні поняття веб розробки, зрозуміти з чого краще почати вивчення мов програмування, а також отримати базові уміння у написанні коду. - Комунікаційні інструменти для побудови репутації - як використовуючи різні інструменти комунікації, побудувати власну професійну репутацію, привернути увагу до продукту чи створити імідж організації. - Основи інформаційної безпеки - дізнайтеся, як захищатися від сучасних кіберзагроз. - Аналіз даних та статистичне виведення на мові R - базовий курс для майбутніх аналітиків. - Візуалізація даних - для фахівця-аналітика вкрай важливим є вміння представити, візуалізувати результати свого аналізу так, щоб це найкраще сприймалось іншими людьми, які часто не є фахівцями в цій галузі. - Бізнес-англійська - курс націлений на те, щоб допомогти вивчити ключову бізнес-лексику та деякі елементи граматики, і разом спробувати використовувати ці знання на практиці у робочих ситуаціях. - Дизайн-мислення для інновацій - курс допоможе краще зрозуміти дизайн-мислення як підхід до розв’язання складних проблем та створення інновацій. - Наука повсякденного мислення – надасть інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід. Реєстрація - на лендінзі проекту або на платформі Прометеус. Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року. Навчальний процес триватиме упродовж 14 тижнів, ще тиждень на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі - конкурси на вакантні посади. Організаційні питання щодо навчання, курсів, термінів, умов - можна відправляти на електронну адресу edu@msp.gov.ua. Технічні питання - на адресу support@prometheus.org.ua. Додатково повідомляємо, що проект реалізується в межах Меморандуму про співпрацю Міністерства соціальної політики з Громадською організацією «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України». Мета проекту - надати безкоштовні можливості навчання професіям на які є попит у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування та отримання сертифікатів взяти участь у конкурсах на вакантні посади у провідних IT компаніях України.