«Завдання тероборони Львівщини в теперішній час – збільшити кількість резервістів», - Валерій Курко
З 2014 року Збройні Сили України працюють в умовах особливого періоду. Станом на зараз це стосується також Сил територіальної оборони. Про це під час брифінгу доповів командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко.
Нагадаємо, що РНБО під головуванням Володимира Зеленського ухвалила рішення про запровадження в Україні надзвичайного стану.
Завдання, які виконуватиме територіальна оборона на цей період, пов’язані з охороною стратегічних об’єктів місцевості, на якій дислокується частина, або у випадку наказу вищого командування інші завдання, які визначені Законом.
Читайте також: «Львівщина має негайно пришвидшити комплектування підрозділів територіальної оборони», – Максим Козицький.
Разом з цим, Президент вніс зміни до указу "Про Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України". Згідно з ним, передбачається добровільна служба резервістів у мирний час та обов'язковий призов на час особливого періоду.
«Зараз на службу призивають військовозобов’язаних громадян, які перебувають в оперативному резерві першої черги. Термін їхньої служби – рік. Наразі загальна мобілізація не передбачена. Громадяни, які підписали контракт для служби в резерві зараз планово навчаються і до призову не залучаються. Водночас в умовах надзвичайно стану на Львівщині продовжують укомплектовуватися підрозділи тероборони (батальйони) за штатами мирного та воєнного часу», - доповів командир 103 окремої бригади Сил ТрО Збройних Сил України Валерій Курко.
До теми: Під час надзвичайного стану поліція може перевіряти документи в мешканців та оглядати автомобілі.
Охочі записатися до лав тероборони можуть телефонувати за такими номерами: 15-80 (для львів’ян) або 096 080 69 87 (для жителів області). Або ж можна звернутися до Центру рекрутингу територіальної оборони, що вул. Пекарській, 41.
Новини за темою
До активних громадян: теробороною можуть називатися лише Сили тероборони ЗСУ та формування в громадах
4 квітня 2022
Війна вносить свої корективи і в цивільне життя. Багато патріотично налаштованих громадян хочуть доєднатися до захисту своєї місцевості чи території. Але правильна назва означає правильне розуміння. Ряд громадян, що вирішили набудувати самовільних блокпостів, перевіряти в людей документи та речі, не маючи на це законних підстав, називають себе «теробороною». Ба більше, окрема каста тих, хто хоче заробити на війні, займаються реквізицією волонтерської та гуманітарної допомоги, прикриваючись тим, що «це на тероборону». Це створює негативну репутацію Сил територіальної оборони та Збройних Сил України. У 103-тій окремій бригаді сил територіальної оборони нагадують, що теробороною можуть називатися лише Сили тероборони ЗСУ та добровольчі формування територіальних громад, які створюються та оформляються відповідно до чинного законодавства. У випадку самовільних чи злочинних дій серед громадян, що видають себе за військовослужбовців Сил територіальної оборони Збройних Сил України, це буде кваліфіковано за відповідними статтями Кримінального кодексу України з подальшим притягненням до кримінальної відповідальності органами судочинства. Закликаємо всі формування та організації Львівської області, які хочуть допомагати Силам територіальної оборони Збройних Сил України у виконанні визначених завдань, сприяти створенню в територіальних громадах добровольчих формувань територіальних громад та вступати до них. Це дасть можливість виконувати визначені командуванням завдання, мати відповідні повноваження та бути захищеним законом. Детальніше про створення ДФТГ можна прочитати тут: https://t.me/oboronalviv/130 Воєнний стан не означає анархію та самочинство. Війна - це час об'єднання всіх добровольців довкола Збройних Сил України та всебічне сприяння їм. Лише об'єднаними зусиллями та під чітким керівництвом, ми отримаємо перемогу у цій війні.
Командиру тероборони Львівщини Валерію Курку присвоїли чергове військове звання
24 березня 2022
Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних Сил України, командиру 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ підполковнику Валерію Курку присвоїли чергове військове звання – «Полковник». Валерій Курко очолює 103-тю окрему бригаду Сил ТрО з 10 січня. До цього він командував навчальним батальйоном 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗСУ. В період 2014-2015 років полковник командував третім батальйоном 80-ї окремої десантно-штурмової бригади під час оборони Донецького аеропорту. Нагадуємо, що в Україні затвердили зразок контракту добровольця територіальної оборони. Почитати умови контракту добровольця територіальної оборони тут. Для того, що зголоситися до бригади, необхідно прийти за адресою: м. Львів, вул. Батуринська, 2. З собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, військово-обліковий документ. У випадку питань, телефонуйте: 096 080 69 87.
В Україні затвердили зразок контракту добровольця територіальної оборони: які умови
19 березня 2022
Згідно з наказом Міністра оборони України №84, затверджено зразок контракту добровольця територіальної оборони та зразок посвідчення добровольця. Контракт укладається між командиром добровольчого формування та бійцем в чотирьох екземплярах. З цього моменту, ми закликаємо всіх, хто хоче створювати озброєні підрозділи в своїх територіальних громадах для захисту своєї території зробити це відповідно до чинного законодавства, щоб мати можливість отримати зброю, застосовувати її або власну мисливську зброю для оборони та мати ряд соціальних гарантій від держави. В цій війні ми зможемо перемогти тільки в об'єднанні зусиль та координуючи дії в місцевостях з командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Як створити добровольче формування територіальної громади? Відповідь тут: https://bit.ly/3imBkAt Почитати умови контракту добровольця територіальної оборони тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0307-22#Text Для того, що зголоситися до бригади, необхідно прийти за адресою: м. Львів, вул. Батуринська, 2. Із собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, військово-обліковий документ. У випадку питань, телефонуйте: 096 080 69 87.
Військовозобов’язані жителі Львівщини так само як і переселенці стають на військовий облік
17 березня 2022
В соцмережах поширюється інформація стосовно того, що начебто військовозобов’язані жителі Львівщини спокійно пересиджують вдома, а у військкоматах можна побачити тільки вимушених переселенців. Як наголосив начальник Львівської військової адміністрації Максим Козицький, ця інформація не відповідає дійсності. Лише за минулу добу мобілізували 760 жителів Львівщини. Водночас від початку війни мобілізували понад 26 тисяч жителів нашої області «Усі військовозобов’язані мають з’явитися у військкомати. Немає значення, це жителі Львівщини чи інших областей. Як начальник Львівської обласної військової адміністрації я видав розпорядження, згідно з яким громадяни України чоловічої статі, віком від 18 до 60 років, які прибули на Львівщину в період воєнного стану, не пізніше ніж через 24 години після прибуття мають з’явитися у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у Львівській області для взяття на військовий облік», - зазначив очільник області. Нагадаємо, раніше ми писали, як саме на Львівщині контролюють, чи стають військовозобов’язані переселенці на військовий облік. Читайте за посиланням. «Прошу вас, не шукайте зловмисників серед своїх. Зараз ворог у нас один. Це він знищує наших цивільних, дітей та інфраструктуру – винищує все українське. Нам усім необхідно єднатися», - додав Максим Козицький. Зараз на Львівщині можна вступити у лави ТрО. Триває додатковий набір у 103 окрему бригаду Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Щоб зголоситися, необхідно прийти на вулицю Батуринську, 2 у Львові. Всю актуальну інформацію публікують на фейсбук-сторінці 103-ої окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України. Якщо маєте додаткові запитання, телефонуйте за номером: 096 080 69 87
«Чисельність добровольчих формувань Львівської області складає десятки тисяч осіб», - заступник Віталій Загайний
5 березня 2022
До підрозділів територіальної оборони у Львівській області входять дві бригади: 103-тя та 125-та. Наразі завершується процес їхнього укомплектування. Також в області активно створюють добровольчі формування. Про це повідомив заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталій Загайний. Нагадаємо, що батальйони 103-ої бригади розміщені у всіх районах області, а п’ять батальйонів 125-ої бригади саме у Львові. «Коли ми говоримо про чоловіків призовного віку (18-60 років), то вони мають змогу долучитися до добровольчих формувань, які разом з підрозділами тероборони передбачені в Законі «Про національний спротив». Ці формування активно створюються як у Львові, так і територіальних громадах Львівщини. Зараз чисельність добровольчих формувань складається з десятків тисяч людей. Добровольці мають власну зброю з необхідними дозволами. Вони беруть участь в патрулюваннях на визначених територіях, блокпостах тощо», - зазначив Віталій Загайний. До слова, офіційна кількість блокпостів на території Львівщини - 25. Усі решта - самовільні. «Ми чудово розуміємо патріотичний мотив наших громадян, але ці блокпости можуть бути трансформовані у спостерігальні. Тобто ті, що не матимуть права перекривати рух транспорту. Частину самовільних блокпостів ми будемо прибирати», - наголосив заступник. Як запевнив заступник, для того, щоб регулювати процес діяльності добровольчих формувань в області до кінця сьогоднішнього дня буде виданий окремий наказ начальника військової адміністрації Максима Козицького. «За потреби, люди, які хочуть вступити до лав добровольчих формувань зможуть отримати зброю, яка перебуває в розпорядженні наших військових. Згідно з Законом, правильно оформлена процедура дає людям, які залучені в добровольчі формування певні соціальні гарантії». – наголосив заступник.
В області формують вже другу бригаду тероборони
3 березня 2022
В області триває процес формування підрозділів сил територіальної оборони. Одна бригада вже майже сформована, триває набір охочих до другої. Розповів командир територіальної оборони Львівщини, підполковник Валерій Курко. «Сформована на 90% одна бригада сил територіальної оборони, прийняли військову присягу і зі вчорашнього дня приступили до індивідуальної підготовки», - зазначив він. Тероборонці проходять бойове навчання, зокрема тактичну та вогневу підготовку, тактичну медицину. Разом з тим, в області формують другу бригаду сил територіальної оборони. «Розгорнуті пункти по прийому особового складу і укомплектування до штатів військового часу», - зазначив Валерій Курко. Також, військовослужбовці, які мають бойовий досвід, були в зоні ООС вже залучаються для посилення оборони державних об’єктів, для несення служби на блокпостах тощо. Сьогодні вже тисячі чоловіків долучились до тероборони Львівщини.
«Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини», - Максим Козицький
27 лютого 2022
Максим Козицький закликав мешканців Львівщини записуватися в ряди територіальної оборони. Про це начальник Львівської обласної військової адміністрації повідомив на сьогоднішній пресконференції. «Я дуже радий, що на території Львова та Львівського району потік охочих стати в лави добровольців територіальної оборони є значним, тому саме з центрального району жителі області повинні брати приклад та активно долучатися до охорони правопорядку регіону. Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини'», - сказав він. Командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко додав, що від початку дії режим воєнного стану комплектування територіальної оборони Львівщини становить від 60 до 90% в залежності від пункту комплектування. «Найпоширенішими причинами відмови у прийнятті в лави тероборони є: відсутність посад або наявність посад, які потребують спеціальної підготовки та відмова військовозобов'язаним громадянам», - сказав командир тероборони Львівщини. Також він зазначив, що з моменту введення воєнного стану розгорнули усі підрозділи сил територіальної оборони збройних сил України області. Усі військовослужбовці забезпечені особистою зброєю, одностроєм та гарячим триразовим харчуванням.
В Україні ввели надзвичайний стан: рішення парламенту
23 лютого 2022
335 народних депутатів України проголосували за запровадження на території України надзвичайного стану. Про це стало відомо з засідання парламенту. Під час засідання секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов звернувся до народних депутатів з проханням підтримати законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України" №7108. Надзвичайний стан запровадили на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва з 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Нагадаємо, як житиме Львівщина під час надзвичайного стану, розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Під час надзвичайного стану поліція може перевіряти документи в мешканців та оглядати автомобілі
23 лютого 2022
Під час надзвичайного стану в Україні працівники правоохоронних органів мають право перевіряти документи в мешканців. Окрім того, поліція може оглядати автомобілі на предмет перевезення заборонених речей, зброї тощо. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу керівник ГУ Нацполіції Львівщини Олександр Шляховський. «В умовах введення надзвичайного стану на території органи Нацполіції переведені в посилений порядок несення служби та взаємодії зі штабом зони територіальної оборони, який очолює голова ЛОДА Максим Козицький. Ми працюємо для створення безпечного середовища в області. Якщо мешканці мають запитання або якісь є незрозумілі ситуації, то телефонуйте на цілодобовий номер “102”. Якщо ви є поруч з органами Нацполіції, звертайтесь за консультаціям. Будь-яких обмежень для продажу зброї населенню поки що не має. Про запровадження комендантської години теж не йдеться», - зазначив Олександр Шляховський. Керівник СБУ у Львівській області Іван Осипчук наголосив, що Служба безпеки України працює в штатному режимі. Всі питання, пов’язані з державною безпекою, є на контролі в керівництва. «Штаб, який я очолюю, це Антитерористичний центр, є в посиленому режимі роботи. Відповідно на всі події, які будуть виникати, будемо реагувати вчасно, злагоджено, без паніки і без будь-якого сумніву», - зазначив Іван Осипчук. Зазначимо, що режим надзвичайного стану в Україні почне діяти після підписання відповідного указу Президента про запровадження надзвичайного стану та після його затвердження Верховною Радою. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
«Львівщина має негайно пришвидшити комплектування підрозділів територіальної оборони», – Максим Козицький
22 лютого 2022
Станом на зараз, кількість охочих вступити до лав резервістів територіальної оборони на Львівщині збільшується. На цьому сьогодні наголосили в межах наради під головуванням очільника області Максима Козицького та заступника Віталія Загайного. Учасниками стали голови райдержадміністрацій, командири батальйонів та керівники районних територіальних центрів комплектування (РТЦК). Читайте також: Усе, що потрібно знати про територіальну оборону: інтерв’ю з командиром Валерієм Курком. Очільник області першочергово звернув увагу на стан комплектування підрозділів територіальної оборони у Львівській області. У відповідь командири семи батальйонів розповіли, що зараз в області працюють над тим, щоб цей показник зростав ще більше. «Новини з фронту дають зрозуміти, що не варто зволікати. У випадку надзвичайної ситуації, Сили територіальної оборони Львівщини повинні реагувати професійно та скоординовано. Львівщина має негайно пришвидшитися із комплектуванням підрозділів територіальної оборони. Кожен населений пункт області повинен напрацювати програму розвитку спротиву і надати підтримку батальйонам ТрО. У кожному населеному пункті мають бути облаштовані місця, де жителі Львівщини готуватимуться до національного спротиву. Районні центри зайнятості повинні включитися в активну роз’яснювальну роботу з людьми щодо можливості проходження військової служби та служби в резерві у складі сил ТрО. Захисні споруди в області привести у повну готовність! Ми зобов’язані бути готовими до будь-яких варіантів розвитку подій», – наголосив Максим Козицький. За словами голови ОДА, співробітники РТЦК мають активізувати роз'яснювальну роботу в частині територіальної оборони серед населення. Зокрема, це стосується трудових колективів, підприємств та організацій, аби донести вичерпну інформацію про Закон «Про основи національного спротиву» до якомога більшої аудиторії. Важливо знати: Як стати резервістом територіальної оборони: в області триває формування підрозділів тероборони. Також на нараді обговорили забезпеченість області захисними спорудами цивільного захисту. На Львівщині існують 937 укриттів державної, комунальної та приватної власності. Нагадаємо, що минулого тижня голова Львівської ОДА оглянув стан готовності наявних на території області укриттів. Детальніше читайте за посиланням.
«Необхідно вирішити питання з приміщенням батальйону тероборони в Яворівському районі», - командир Валерій Курко
16 лютого 2022
Закон «Про основи національного спротиву» набрав чинності з 1 січня 2022 року. Станом на зараз на Львівщині дислокується 103-тя Окрема бригада Сил територіальної оборони, до складу якої входять 7 батальйонів. Сили тероборони є одним з видів Збройних Сил України. Сьогодні на позачерговій сесії обласної ради ключовим питанням для обговорення став процес формування територіальної оборони в межах області. Він передбачає виділення коштів для фінансування потреб ТрО та передачу приміщення для розміщення окремого батальйону в Яворівському районі. «Не менш важливим нашим завданням є визначення місць постійної дислокації наших батальйонів Станом на зараз шість батальйонів в межах області переїхали на постійне чи тимчасове місце дислокації. Не вирішеним залишається питання з приміщенням в Яворівському районі. Йдеться про передачу в тимчасове користування одного з корпусів Немирівської міської лікарні», - доповів командир 103 Окремої бригади Сил ТрО Валерій Курко. Щодо фінансування, то перший транш на потреби тероборони області складає 5 мільйонів гривень. Основні видатки передбачили на придбання засобів зв’язку для штабів зони та районів підрозділів ТрО, а також встановлення відеоспостереження на об’єктах підрозділів ТрО. Надалі будуть виділятись додаткові кошти. Зазначимо, що Збройні Сили України так само як і 103 Окрема бригада територіальної оборони фінансується Міністерством оборони. Як розповів під час сесії командир Курко, формування та розгортання підрозділів Сил ТрО відбувається в кілька етапів: укомплектування, забезпечення резервістів зброєю, професійна підготовка особового складу. «Кожен охочий вступити до лав територіальної оборони мусить пройти 130 годин фахового навчання в рік. Ці годин можуть розподілити як на тиждень, так і на місяць тощо. За потреби кількість годин буде збільшуватись», - додав Валерій Курко. Він також запевнив, що бригади територіальної оборони та батальйони діють й отримують завдання виключно в межах адміністративних кордонів області, на якій вони дислокуються. Військовослужбовцем Сил ТрО може стати будь-який громадянин віком від 18 до 57 років, який перебуває на військовому обліку. Йому необхідно пройти співбесіду зі своїм безпосереднім керівником (командиром бригади чи батальйону), написати заяву про бажання стати резервістом. Далі – зібрати необхідний перелік документів. «Процедура оформлення всіх довідок максимально спрощена. У Львові вже працює Центр рекрутингу (вул. Пекарська, 41), який надає усі необхідні консультації», - розповів Валерій Курко. Нагадаємо, що віднедавна запрацював офіційний сайт тероборони області, який презентували у Львівській ОДА. Там ви зможете детальніше ознайомитися з повним переліком необхідних документів, потрібними контактами тощо. Перейти на сайт.
«Маємо зробити все, щоб кожен житель області почувався в безпеці», - Максим Козицький на позачерговій сесії облради
16 лютого 2022
Розпочалась позачергова сесія обласної ради, яку ініціював голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Сьогодні народні обранці ухвалюватимуть рішення щодо внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина». В межах сесії очільник Львівщини звернувся до присутніх та подякував за підтримку ініціативи. «Учора відбулась президія облради і вже сьогодні ми маємо можливість підтримати новий рід військ Збройних Сил України – Сили територіальної оборони Львівщини, які потребують приміщень та фінансової підтримки. Наша злагодженість в діях та ухваленні рішень важлива, як ніколи. Маємо досягти спільної мети – зробити все, щоб кожен житель області почувався у безпеці», - наголосив Максим Козицький. Нагадаємо, що сьогодні в Україні відзначають День єднання. Цей день покликаний консолідувати українців, зміцнити їхню стійкість на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість. «Символічно, що сесія відбувається саме в День Єднання, адже в першу чергу цей день означає любов, яка мотивує нас обороняти найважливіше – рідну землю та своїх рідних. Маємо змогу показати цілому світові та всій Україні, що Львівщина готова дати відсіч будь-якому агресорові. Пам’ятаймо, що в єдності – наша сила. Зберігаймо спокій і любімо Україну та Львівщину реальними діями. Перемога буде за нами», - додав очільник ЛОДА. До слова, в межах позачергової сесії ключовими питаннями стануть формування та фінансування підрозділів територіальної оборони на Львівщині. А також стан готовності Львівської області та вжиття невідкладних заходів у випадку виникнення надзвичайної ситуації.