Четвертий евакуаційний конвой з онкохворими дітьми вирушив до Польщі

12 березня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

На продовження лікування у найкращі клініки Європи та світу вирушили 60 діток, раніше евакуйованих із зони бойових дій, та понад сотня членів їхніх родин.

Дітей, яких напередодні евакуювали до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру в Республіці Польща, чекають у спеціально створеній клініці Unicor. Потім їх розподілять в інші спеціалізовані центри за станом здоров'я та діагнозом.

"Завдяки міжурядовим домовленостям наших країн та підтримки Офісу Президента Польщі, цей новостворений координаційний центр збирає інформацію з європейських дитячих лікарень, які вміють і можуть лікувати таких пацієнтів. Таким чином, ми для кожної дитини визначаємо "дорожню карту": куди дитина поїде і як буде лікуватись", - зазначив директор ЗУСДМЦ Андрій Синюта.

До польського кордону більшість пацієнтів та їхніх родин доправляють автобусами. 12 реанімобілів з командою українських і польських медиків супроводжують лише пацієнтів з важким станом. Про медичний транспорт для діток подбали Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф і польська організація PCPM.

На кордоні діток очікує спеціальний санітарний потяг, щоб відвезти у медичний координаційний хаб. За час війни у Центр евакуйовано близько 400 дітей з важкими захворюваннями: онко- і онгематологічними, орфанними (рідкісними) тощо. Щодня у ЗУСДМЦ прибувають нові пацієнти, які потребують допомоги.

Усі діти проходять медичне обстеження, отримують лікування для стабілізації будь-яких гострих станів, і за бажанням батьків, скеровуються на продовження лікування до клінік Європи. Зараз у Центрі залишається понад 60 діток з різними онкопатологіями. Переважно це пацієнти із західних регіонів України, які наразі не планують виїжджати за кордон. Завдяки допомозі державних установ, обласних органів влади, підтримці благодійних організацій Центр має достатньо медикаментів та засобів, щоб якісно надавати потрібні медичні послуги. Лікарі ЗУСДМЦ усі залишаються на своїх робочих місцях і 24/7 готові надавати фахову медичну допомогу.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook