У 2017 році в області відкрили 10 закладів культури
У 2017 році на території області відкрили 3 народних доми, 2 мистецькі школи, 3 музеї та 2 бібліотеки.
Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
“Народні доми відкрили у Пустомитівському, Яворівському та Городоцькому районах, бібліотеки у Трускавці та Давидові. Також запрацював музей історії українського жіночого руху у Львові, музей генерала-хорунжого О. Гасина у с.Конюхів Стрийського району, «Відкритий музей» при музеї ім. А. Шептицького для осіб з інвалідністю”, - зазначила Мирослава Туркало.
Окрім цього провели ремонти у 293 Народних домах області. Також цьогоріч вперше закупили музичні інструменти, художні реманенти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн гривень.
64 музичні інструменти закупили для 26 шкіл, 34 комплекти технічних засобів для 25 шкіл та 165 комплектів художніх реманентів.
Зазначимо, у Львівській області працюють 1387 Народних домів.
Новини за темою
“Робота закладів культури продовжується з урахуванням умов воєнного часу”, - Ірина Гаврилюк
6 квітня 2022
Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Дуже багато закладів культури прийняли в себе внутрішньо переміщених осіб, надавали прихисток людям, допомагали їм забути жахіття війни. Проте вже з 1 квітня заклади відновили свою основну діяльність і запрошують відвідувачів. Про це повідомила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк. Так, концертно-театральні установи національного значення відновили платні постановки, але водночас продовжують ставити безкоштовні вистави для вимушено переселених осіб. Проте кількість глядачів в залі обмежена. «Хочу наголосити, що усі події у закладах культури та мистецтв відбуватимуться з урахуванням вимог воєнного стану. У випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття, яке розташоване в закладі. Відтак кількість учасників заходів, що проводитимуться в установах культури буде обмеженою, адже повинна відповідати кількості місць в укритті споруди. Коли під час заходу пролунає сирена, відвідувачі повинні спуститися у бомбосховище, після оголошення про відбій тривоги захід може продовжуватися», - зазначила Ірина Гаврилюк. Такі обмеження діють в усіх закладах культури з міркувань безпеки у воєнний час. Водночас Ірина Гаврилюк розповіла, що від початку російського вторгнення до України на Львівщині провели чимало мистецьких акцій - на підтримку Збройних сил України та для того, аби ми були почутими у світі. “Чимало митців об’єднуються та організовують спільні акції у Львові, дають спонтанні концерти для внутрішньо переміщених осіб на вокзалі чи у місцях їх тимчасового перебування. Чимало відомих львівських артистів організовують благодійні концерти за кордоном. Колективи львівських театрально-концертних установ дали низку концертів просто неба. Це Львівська національна опера, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика та Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка. Окрім живих мистецьких акцій, ці установи дають концерти онлайн та записують різноманітні надихаючі відеоролики”, - розповіла Ірина Гаврилюк. Також за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА мистецькою акцією на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку львів’яни та гості міста відзначили і Місяць незламності нашої країни.
“З квітня заклади культури та мистецтв Львівщини продовжать роботу у новому форматі”, - Іван Собко
31 березня 2022
З 1 квітня заклади культури Львівщини повертаються до звичного, на скільки це можливо в умовах війни, режиму роботи. Про це розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. “Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни. Та попри все, у діячів культури своя важлива місія - додавати сил українським захисникам, піднімати їх бойовий дух, надихати український народ та лікувати наші душі мистецтвом. Тому у війні з російським агресором, де ми боремося за нашу землю, за нашу свободу, за нашу гідність і незалежність, оборону повинен тримати і культурний фронт. Отож повертаємося до звичного, наскільки це можливо в умовах війни, режиму роботи”. Відтак, з першого квітня на Львівщині розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники. Зокрема, Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Львівський театр ляльок, Театр ім. Ю. Дрогобича. Продовжують приймати відвідувачів і Державні історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. З 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники «Підгорецький замок», «Жовківський замок»,«П'ятничанська вежа». Команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб. У департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОВА зазначають, що ті заклади культури, де тимчасово проживають переселенці, також частково відновлюють роботу. Наприклад, у Львівському театрі ляльок та у Театрі ім. Ю. Дрогобича окремі кімнати виділили для внутрішньо переміщених осіб, а в інших приміщеннях ставлять вистави.
У Львівській ОВА розповіли, як працюють заклади культури Львівщини у воєнний час
25 березня 2022
У воєнний час частина закладів культури Львівщини продовжує роботу. Це, зокрема, мистецькі навчальні заклади (школи, коледжі) та бібліотеки. Тимчасово припинили діяльність концертно-театральні установи області (Львівська національна філармонія, театри). Не працюють музеї. «Музеї тимчасово не працюють. Тому що вони зараз мають функцію максимального збереження експонатів і культурних цінностей, які до нас прибули з інших областей. Але ми проводимо мистецькі акції. Вчора, наприклад (мистецька акція у Львові під назвою «Ми – незламні» - ред.). Максимально працюємо, щоб створювати продукти, які можна дивитися онлайн», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. Він також повідомив, що кожному керівнику закладу культури доручили напрацювати плани роботи на квітень в умовах воєнного часу, представити, як відповідні колективи закладів культури можуть бути корисними армії не тільки волонтерством, а й як вони можуть підтримувати культурним продуктом Збройні Сили. «Як армія, так і культура, освіта і всі заклади, кожна установа мають бути максимально корисними і робити все, щоб наблизити нашу перемогу», - додав Іван Собко. Зазначимо, що Львівська національна філармонія у цей час організовує онлайн-концерти, які можна переглянути на Ютуб-каналі філармонії.
"Боротьба повинна тривати і на культурному, освітньому, спортивному та фінансовому фронтах", - Іван Собко
23 березня 2022
Військові зі зброєю в руках борються з окупантами, а культура має виконувати свою місію. Адже боротьба з ворогом повинна відбуватися на всіх фронтах, в тому числі, на культурному, освітньому, спортивному та фінансовому. На цьому під час селекторної наради з керівниками закладів культури та мистецьких навчальних закладів наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. "Заклади культури повинні максимально брати участь в обороні держави. Тобто, мають працювати на культурному фронті, мають висвітлювати всі ці безчинства, мають вжити заходів для збереження культурних фондів, музейних експонатів, всіх національних надбань. Є навчання у ВУЗах і школах, відновлюємо навчання у дитсадках. Маємо жити, перемагати! І якщо є можливість - то працювати. Вичікування і простій – це подачка ворогу», - зазначив Іван Собко. Окрім того, керівникам закладів доручили подати до департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА звіти про роботу за березень та плани роботи на квітень, а також при плануванні видатків врахувати положення постанови Кабміну №346 від 21.03.2022 року, які регулюють порядок здійснення розрахунків Державною казначейською службою України. Додамо, що відповідно до наказу начальника Львівської ОВА про внесення змін до обласного бюджету на утримання до кінця року окремих закладів культури Львівщини виділили 9,5 мільйонів гривень. Зокрема, мова йде про чотири філії Львівського музею історії релігії (у Червонограді, Сокалі, Бортятині, та у с. Стара Скварява), музей «Бойківщина» та Львівський театр ляльок. Ще понад 15 мільйонів гривень передбачено на видатки на утримання закладів культури обласного підпорядкування та ВНЗ першого і другого рівнів акредитації до кінця року, які скерують на оплату енергоносіїв і виплату заробітних плат. Зазначимо, що частина закладів культури перепрофілювалася для поселення внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, притулки облаштували у театрах області.
У департаменті освіти Львівської ОДА підбили підсумки роботи за минулий рік
24 січня 2022
Відкриття нових садочків, формування мережі профільних ліцеїв, облаштування навчально-практичних центрів та вдосконалення дистанційного навчання – у департаменті освіти завершили аналіз роботи за 2021 рік. Фахівці департаменту освіти минулого року працювали над різними сферами освіти області – від дошкілля до вищої освіти. У межах виконання Програми розвитку освіти та освоєння коштів державних субвенцій, вдалось створити понад три тисячі нових місць для дошкільнят, закупити більше ніж 4 тисячі ноутбуків для вчителів, організувати навчання для понад 5 тисяч педагогів, на умовах співфінансування купити 23 шкільні автобуси, ще понад три сотні обладнати трекерами, що забезпечить підвищення якості довезення учнів до місць навчання та додому. «У презентації про роботу департаменту відображено не просто показники роботи, а емоції радості й розчарування, завзятості та впертості, плани, перемоги. Окрім того, там ідеї багатьох людей з нашої Експертної ради, які є освітніми волонтерами, постійна підтримка і розуміння голови Львівської ОДА Максима Козицького. У цій презентації велика допомога від Міністерства освіти і науки, кожен голос кожного депутата Львівської обласної ради та натхнення комісії з питань освіти також у цьому документі», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. Важливим проєктом, який вдалось реалізувати торік, стала спільна із провайдерами фільтрація контенту (16 +) в публічних мережах закладів освіти Львівської області. Проєкт «Безпечний інтернет» на етапі тестування у 20 закладах освіти області. Сформовано чорний список близько 3 млн url-адрес. Також запрацювала самооновлювана е-база даних про стан освіти Львівщини та самооновлювані е-карти закладів освіти області, з яких можна дізнатись про ефективність використання коштів, побачити інтерактивну карту шкіл Львівщини, закладів професійно-технічної освіти тощо. Торік Львівщина стала першою за показником 200-бальників із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Окрім того, до закладів профтехосвіти вступила рекордна кількість учнів, що також дало області першість серед регіонів України.
Розвиток оборонної галузі в країні: у Львові прозвітували про підсумки роботи концерну «УКРОБОРОНПРОМ» за 2021 рік
21 січня 2022
Торік в Україні заклали міцний фундамент для трансформації концерну «Укроборонпром» в сучасну високотехнологічну прозору оборонну компанію і для подальшого розвитку його науково-технічного й виробничого потенціалу. Про це йшлося сьогодні під час підсумкової наради на території Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу. Учасниками наради стали генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв, голови Львівської ОДА Максим Козицький та Львівської міської ради Андрій Садовий, а також керівництво концерну та його підприємства-учасники. Станом на зараз в «Укроборонпромі» визначили стратегічні цілі та план подальшого розвитку його підприємств. Наглядова рада концерну також затвердила склади галузевих науково-виробничих об’єднань (ГНВО) нової оборонної компанії. На першому етапі до ГНВО ввійдуть 52 підприємства, а 11 підпадатимуть під пряме управління. Трансформація Укроборонпрому передбачає створення трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління і відбуватиметься у три етапи. Перший – перетворення Концерну на акціонерне товариство, другий – перетворення на акціонерні товариства або ТзОВ підприємств-учасників. Під час третього етапу заплановано побудову галузевих науково-виробничих об'єднань. «Ми повинні думати над тим, з чим буде воювати та перемагати Україна й у цій війні, і у війнах майбутнього. Світ рухається у бік безпілотних систем, систем складних та пов’язаних між собою – взаємоінтегрованих. Систем, які можуть керуватись віддалено, можливо навіть з офісів. Ми маємо бути готові до цих викликів, ми повинні бути тими, хто буде це створювати», – наголосив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв. Варто відзначити, що торік вдалося досягти вагомих виробничих результатів: виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн у порівнянні з 2020 роком, а надходження від зовнішньоекономічної діяльності – $1 млрд 108,2 млн є найкращим показником з 2014 року. У 2021 році економія на закупівлях склала 735 млн грн. «У час війни та особливої загрози для цілісності нашої країни роль підприємств «Укроборонпрому» важко переоцінити. Концерн є стратегічним виробником озброєння та військової техніки, тому необхідні постійні безперебійні та масштабні державні замовлення. На Львівщині ми маємо п’ять підприємств «Укроборонпрому», на яких виробляють бортову апаратуру бронетанкової техніки, комплекси автоматизованого управління артилерією, автоматичні 30-мм гармати, ремонтують бронетехніку і модернізують авіаційну техніку військового призначення. Хоча ми і область, яка далеко в тилу, ми на передовій щодо формування бойового духу та озброєння нашого війська», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Принагідно в межах підсумкової наради очільника Львівщини відзначили відзнакою Державного концерну «Укроборонпрому». Серед здобутків варто наголосити на початку будівництва літаків Ан-178-100Р за контрактом з Міністерством оборони України. На виконання програми випробувань передано дослідний зразок, на якому мають бути опрацьовані всі системи, вже складено планер і триває встановлення систем на літаку №007, триває добудова фюзеляжу літака №008. Підприємства Концерну з напрямку високоточної зброї та боєприпасів у 2021 році виконали державне оборонне замовлення на 100%. На озброєння ЗСУ прийняли нову радіолокаційну станцію 80К6КС1 (ДКР, шифр «Фенікс»), успішно провели попередні випробування мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу «Мінерал-У». Щодо напрямку бронетехніки, то на Київському бронетанковому заводі виготовили та випробували зразок БТР-3КШ, розпочали підготовку до випробувань танка Т-64БМ2 на Харківському бронетанковому заводі тощо. Вагомі результати торік продемонстрували підприємства, що спеціалізуються на морській техніці. Наприклад, дослідно-проєктний центр кораблебудування достроково виконав дослідно-конструкторську роботу зі створення документації для переобладнання патрульних катерів типу Island, укладений державний контракт з МОУ на ремонт і модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний».
«Навчання вчителів та підвищення кваліфікації освітян – важливий чинник у процесі покращення освіти», - Олег Паска
10 січня 2022
Більше п’яти тисяч педагогів впродовж 2021 року пройшли курси з віддаленого навчання, іще понад дві тисячі освітян підвищили кваліфікацію дистанційного навчання у межах проекту «MOODLE - це про100!». Днями у відділі дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи підбили підсумки роботи за попередній рік. Впродовж року відділ працював над формуванням мережі закладів територіальних громад, розпочали роботу над створенням академічних ліцеїв, закупили ноутбуки для вчителів та шкільні автобуси для опорних закладів освіти тощо. «Відділ координує роботу в системі дошкілля, загальної та позашкільної освіти. Рік, що минув був насиченим чималими змінами та багатим на успішні проекти. Спільно із однодумцями та партнерами проводимо навчання вчителів та створюємо тренінгові центри, і ця робота триватиме у 2022 році», - розповіла керівниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Торік створили 7 таких тренінгових центрів в межах проекту «Освітній Еверест», провели 6 освітніх академій та запустили процес оновлення освітніх програм. Окрім того, на Львівщині відбувся масштабний форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі Першої леді держави, де обговорили та продемонстрували важливість для молодого покоління здорової та корисної їжі. У системі навчання дітей з особливими освітніми потребами інклюзивним навчанням охоплено більше 2,5 тисяч дітлахів. Комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини надають 32 Інклюзивно-ресурсних центри. У 2022 році запланували відкриття ще двох таких центрів: у Добросинсько-Магерівській та Меденицькій громадах. «Велику увагу ми приділяємо підвищенню кваліфікацій педагогів, адже від цього залежить якісна зміна освітнього процесу. Завдяки нашим професійним вчителям ми можемо пишатись тим, що Львівщина посіла 1 місце із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Область має немало призерів всеукраїнських та міжнародних олімпіад, конкурсів та змагань», - розповів директор департаменту освіти і науки Олег Паска. У 2021 році спільно із МІОК вдалось оновити портал «Український освітній всесвіт», на якому розмістили інтерактивну карту та форум українознавчих освітніх закладів за кордоном. Детальний звіт відділу тут.
Стартував прийом звітів від водокористувачів області за 2021 рік
5 січня 2022
З 01 січня 2022 року розпочали прийом звітів про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) за 2021 рік від водокористувачів Львівської області. Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Зазначаємо, що подача звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин. Звіти подають виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України за посиланням: https://e-services.davr.gov.ua/ Кінцевий термін подання звіту – до 1 лютого 2022 року. Помилки або недостовірні дані, виявлені у звіті, можуть бути виправлені шляхом подання виправленого (уточненого) звіту не пізніше 01 березня наступного за звітним роком. Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звітів можна звернутися у відділ ведення водного кадастру та моніторингу вод БУВР Західного Бугу та Сяну за адресою: вул. Родини Крушельницьких,14, м. Львів або за тел. (032) 2753203 та (032) 2753224.
Департамент охорони здоров’я прозвітував про виконану роботу за 2021 рік
28 грудня 2021
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА прозвітував про виконану роботу за 2021 рік. Зокрема, директор департаменту Орест Чемерис розповів про реалізацію в області президентської програми «Велике будівництво», розвиток служби екстреної медичної допомоги, розвиток материнства та виконання у 2021 році інших завдань департаменту в межах обласної програми розвитку охорони здоров’я на Львівщині. Так, у межах президентської програми «Велике будівництво» за кошти державного, обласного та місцевого бюджетів відремонтували 8 приймальних відділень, встановили 9 ультразвукових систем, 6 рентгенівських діагностичних систем, 6 комп’ютерних томографів. Окрім того, у межах Програми забезпечення доступності первинної медичної допомоги, яку реалізували департамент охорони здоров’я та управління капітального будівництва, за рахунок субвенції з державного бюджету у поточному році ввели в експлуатацію 12 амбулаторій сімейної медицини. Також придбали 269 службових автомобілів для медпрацівників у сільській місцевості (з них 43 – для нових амбулаторій, 226 – для існуючих). Оновлено автопарк і Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Так, упродовж 2020-2021 закупили 140 нових автомобілів швидкої медичної допомоги (90 авто – за кошти з державного бюджету у межах Програми медичних гарантій, 50 авто – МОЗ України за кошти державного бюджету). Також стартувала аеромедична евакуація (АЕМ). Станом на сьогодні виконано 27 АЕМ, що дозволило оперативно доставити пацієнтів (в тому числі, дітей) з віддалених районів області до відповідних закладів охорони здоров’я для надання необхідної медичної допомоги. Запровадження АЕМ стало можливим завдяки співпраці з ДСНС та Нацполіцією. Цього року активно розвивали службу материнства і дитинства. Зокрема, у 2021 році у Львівському клінічному перинатальному центрі відкрили: новий корпус Б-3 зі спеціалізованою жіночою консультацією, розширеним відділенням патології вагітності на 74 ліжка та гінекологічним стаціонаром на 80 ліжок; Школу грудного вигодовування; відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених. Щодо заходів боротьби з коронавірусом, то на кінець 2021 року мережа закладів охорони здоров’я, які визначені госпітальними базами для госпіталізації пацієнтів з Covid-19, включає в себе 24 заклади, де розгорнуто 5166 ліжок. Для проведення вакцинації в області функціонують 189 пунктів щеплення, 32 центри вакцинації та 103 мобільних бригади. Також на початку грудня госпітальна рада Львівщина затвердила план розвитку госпітального округу, розроблений департаментом охорони здоров’я спільно з «USAID». «Основні завдання, які були поставлені перед департаментом у 2021 році, виконані. Це такі як створення плану розвитку госпітального округу, розвиток мережі експертної медичної допомоги, боротьба з коронавірусом, реалізація національного плану з питань вакцинації та ін. У 2022 році основним завданням департаментів всіх областей є робота з громадами над спроможною мережею закладів охорони здоров’я. Також ми розуміємо, що у 2022 році пандемія коронавірусу ще не відступить і робота департаменту під час чергових хвиль коронавірусної хвороби саме в такі періоди буде пріоритетною. Окрім того, керуючись досвідом організації боротьби з ковідом у попередні роки, розуміємо, що маємо продовжувати якісне надання допомоги ковідним пацієнтам, не обмежуючи у цьому пацієнтів з іншими захворюваннями», - зазначив Орест Чемерис. «У такий складний період департамент охорони здоров’я зумів вжити всіх можливих заходів для боротьби із коронавірусом. Під час спалаху чергових хвиль захворюваності сформована мережа закладів охорони здоров’я, які госпіталізували хворих на ковід, змогла витримати навантаження. Звичайно, Львівська облдержадміністрація максимально сприяла розвитку екстреної медичної допомоги, бо щодня до мешканців здійснюється близько 700 виїздів «екстренки», з яких більше 200 – до хворих на ковід або з підозрою на ковід. Оновлення автопарку було необхідним і давно на часі. Окрім того, реалізація спроможної мережі медичних закладів відповідно до ухваленого плану розвитку госпітального округу області дозволить ще більш якісно та оперативно надавати медичну допомогу. Нагадаємо, що з 2022 року зросте заробітна плата медичних працівників. Це стало можливим завдяки підписанню Президентом у червні цього року відповідного Указу. Українська влада поступово збільшує заробітні плати медикам, але водночас шукає нові механізми та ресурси, допоки розмір зарплати медиків не стане справедливим. Дякую департаменту за продуктивну роботу! Ми вдячні Міністерству охорони здоров’я та Львівській облраді за підтримку та ефективну співпрацю! Наші пріоритети у наступному році незмінні – це орієнтованість на пацієнта та його комфорт», - прокоментував профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Рік на посаді: про звіт Максима Козицького у матеріалі телеканалу ПравдаТУТ Львів (ВІДЕО)
12 лютого 2021
Вчора відбулася прес-конференція, в межах якої голова Львівської ОДА Максим Козицький підсумував роботу упродовж року на посаді. Пропонуємо до уваги сюжет телеканалу ПравдаТУТ Львів за підсумками прес-конференції. Нагадаємо, що звіт провели у Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького. Серед ключових висвітлених питань, зокрема, антикризові заходи проти коронавірусу, розвиток освіти, розбудова соціальної інфраструктури, будівництво доріг, підтримка учасників АТО/ООС, основні економічні показники, результати реалізації програми «Велике будівництво» тощо. Також очільник Львівщини презентував напрями роботи у 2021 році.
Торік аграрії Львівщини отримали понад 130 мільйонів гривень підтримки з бюджетів різних рівнів
11 лютого 2021
З державного та місцевих бюджетів у 2020 році аграрії Львівщини отримали понад 130 млн грн фінансової підтримки, що дозволило їм залучити в сільськогосподарський сектор майже 800 млн грн інвестицій та суттєво здешевити фермерам кредити на придбання сільськогосподарської техніки та розвиток бізнесу. Про це повідомив сьогодні під час звіту щодо підсумків року очільник області Максим Козицький. “Сільське господарство – одна з тих галузей, які найбільше постраждали від пандемії COVID-19. Але нам вдалося уникнути падіння галузі. Серед областей України, Львівська область на першому місці по кількості фермерських господарств, які отримали дотацію за утримання ВРХ”, - підкреслив Максим Козицький. Також очільник Львівщини повідомив, для підтримки діяльності сільськогосподарських кооперативів освоїли 191,1 тисяч гривень. Кошти надали як відшкодування за придбане обладнання визначення якості молока і обладнання для зберігання та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції. «Підтримка діючих і новостворених кооперативів також передбачена Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки. Проект пройшов погодження профільною та бюджетною комісіями. Тепер на черзі затвердження сесією обласної ради, яка відбудеться 16 лютого. За напрямом відшкодування для кооперативів передбачено фінансовий ресурс в розмірі 1,5 млн грн», - наголосив Максим Козицький. Також Максим Козицький зазначив, понад 26 млн гривень скерували аграріям відповідно до державної програми підтримки тваринництва. Як приклад, за цією програмою підприємство «Агрофірма «Дзвони» отримало відшкодування з держбюджету за будівництво елеваторного комплекс в сумі 1,7 млн грн. Підприємство завершило будівництво ІІІ черги елеваторного комплексу приймання, сушки та зберігання зерна потужністю п'ять тисяч тонн. Загальна вартість вкладених у будівництво інвестицій складає більше 25,0 млн грн. «Наше господарство стартувало у 1999 році із 73 га землі, і сьогодні земельний банк налічує більше 8,0 тисяч гектарів, технічний парк оснащено новою сучасною технікою вітчизняного та закордонного виробництва. Але гордістю господарства є побудований елеваторний комплекс приймання, сушки та зберігання зерна загальною потужністю 34,0 тис. тонн. Проект був розрахований на 5 років з поетапним будівництвом і почерговим введенням в експлуатацію. У 2020 році завершена і введена в експлуатацію остання ІІІ черга елеваторного комплексу, і господарство отримало з державного бюджету часткове відшкодування його вартості. Підтримка з боку влади у таких великих капіталовкладеннях є дуже доречною та сприяє подальшому розвитку господарства», - прокоментував керівник сільськогосподарського підприємства Зеновій Максимишин. Окрім того, як повідомив Максим Козицький більше тисячі пасічників отримали фінансову підтримку на розвиток господарств. Завдяки підтримці держави аграрії придбали 484 одиниці сучасної техніки та обладнання. Площі органічного виробництва та плодово-ягідних насаджень збільшились на 828 га. Іншим важливим аспектом роботи в напрямку розвитку АПК була підтримка прозорого управління земельними ресурсами. “Львівщина була обрана як пілотна область з реалізації Державного аграрного реєстру. Протягом 2020 року зареєстровано біля 150 сільськогосподарських виробників з земельним банком понад 26 тисяч гектарів. На 2021 рік запланована реєстрація половини усіх сільськогосподарських виробників області. Це є справді важливою стратегічною роботою на шляху до цивілізованого ринку землі та комплексного розвитку аграрного сектору”, - наголосив голова Львівської ОДА. Зазначимо, цьогоріч бюджетна комісія погодила 17 мільйонів гривень з скарбниці області на розвиток сільського господарства в області. Оксана Буй
"Діти мають отримувати якісну освіту", - Максим Козицький у межах звіту
11 лютого 2021
У минулому році на Львівщині покращили матеріально-технічне забезпечення 32-х створених навчально-практичних центрів. Про це сьогодні, 11 лютого, у межах звіту про виконану роботу за рік розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. "Як і минулого року, так і у 2021 році наша увага буде зосереджена на профтехосвіті. Вона має для економіки неабияке значення, тому ми докладемо максимум зусиль, аби молодь могла прогресувати та вдосконалюватись. Адже професіонали, які люблять свою роботу, завжди будуть затребувані на ринку праці", - зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, що у державному бюджеті 2021 року на створення центрів закладено 150 млн гривень, що на 50 млн більше, ніж торік. Зараз МОН завершило прийом заявок від областей і вже найближчим часом визначить заклади, які отримають кошти на створення центрів. Відтак, на Львівщині цьогоріч планують відкрити 9 навчально-практичних центрів. Наша область подала найбільше заявок на створення таких центрів. "Велику увагу ми також приділяємо покращенню інфраструктури закладів дошкільної, шкільної освіти Львівщини. 1236 закладів освіти забезпечені обладнанням, меблями, інвентарем. Ми також оновили 106 шкільних їдалень", - додав очільник Львівщини. Зокрема, на Нову Українську Школу було виділено 113 млн грн. У межах обласної програми придбали 54 нових шкільних автобуси, що збільшило охоплення послугою довезення учнів до 97%. За минулий рік нам вдалось додатково створити 884 місця в дитячих садках і тепер рівень охоплення дошкільною освітою становить 87%. "Наші діти повинні і будуть навчатися в найкращих умовах. Від цього залежать їх успіхи у навчанні та як наслідок – успіхи Львівщини та її майбутнє", - наголосив Максим Козицький.