Еко-освітяни організували для дітей майстер-клас
Працівники Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для дітей Бродівського центру соціальної реабілітації дітей інвалідів Львівської області екологічно-освітній захід «Квіти для мами» – майстер-клас з виготовлення квітів з ватних дисків.
Під час майстер-класу малеча натхненно працювала над створенням аплікації квітів. Кожен мав намір власноруч виготовлений виріб подарувати своїй мамі. Дарувати квіти мамі можна у будь-яке свято і навіть без особливого приводу, бо квіти – символ чистоти, любові і доброзичливості.
Прекрасною альтернативою живим первоцвітам можуть стати квіти, виготовлені власноруч із простих підручних матеріалів. У нашому випадку – із звичайних ватних дисків, з яких можна створити дивовижної краси кали, ромашки, троянди, проліски, півонії. Такі вироби стануть чудовим святковим букетом.
Новини за темою
«Світ Карпатських розет»: у межах проєкту у Славському провели майстер-клас з різьбярства
9 грудня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації в межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 організувало виїзний майстер-клас з різьбярства. Він - частина проєкту «Світ карпатських розет», який передбачає заходи зі збереження унікальності культури Карпат. «Кажуть, розета - це знак щастя та успіху. Шестипелюсткова зірка, або інакше «квітка життя», поширена у багатьох країнах світу як декоративний елемент. У народній культурі Карпат цей знак забезпечує добробут та захищає від усіх бід. Сьогодні древній символ оживає в руках майстрів стародавнього ремесла», - розповіли організатори. Під час екскурсії історико-краєзнавчим музеєм Сколівщина, учасники виїзного майстер-класу ознайомилися з роботами народного умільця Юрія Геша. Чоловік за допомогою різців створює картини на дереві. У Славському гості побували біля дерев’яного меморіалу славним воїнам князя Святослава. Його автор – заслужений діяч мистецтва і лауреат Державної премії України у сфері архітектури Орест Скоп, а художню різьбу по дереву виконав художник та архітектор Михайло Гречин, який і провів майстер-клас для гостей. Михайло Гречин - навчався у Яворівському училищі народних ремесел. Працював над створенням вівтарів та багатофігурних композицій в США. У Сколе і не тільки проектував готелі, кафе та садиби. За його словами, характер різьби залежить від інструменту. Є дерев’яні церкви зроблені без пили, тільки за допомогою сокири. Свого часу Михайло Гречин мав 20-денну експедицію дерев‘яною архітектурою Карпат, у якій зробив чимало ескізів. «У межах реалізації проєкту Світ Карпатських розет» створено нові культурно-пізнавальні туристичні продукти, зокрема в Уричі з’явився культурний центр «Хата у Глубокім», що плекає бойківську культуру. Важливо, аби в гостей, які обирають карпатський напрямок для подорожей, був широкий вибір культурних пропозицій. Також управління туризму та курортів облдержадміністрації організувало промотур для журналістів і блогерів дерев’яними церквами Карпат та створює мобільний додаток», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака. Нагадаємо, проєкт «Світ Карпатських розет» реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Переможець проекту «МастерШеф» провів лекцію та майстер-клас для студентів Львівського торговельно-економічного університету
29 березня 2019
28 березня на запрошення кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету відбулась лекція й майстер-клас «Психологія їжі та українська кухня для майбутніх поколінь» кулінарного експерта, переможця проекту «Мастер Шеф» Євгена Клопотенка. З вітальним словом виступив заступник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, наголосивши на важливості співпраці навчальних закладів з бізнесом та створення належних умов для практичного навчання студентів із подальшим працевлаштуванням у Львівській області. Зустріч організували з метою підвищення якості підготовки спеціалістів туристичної індустрії та покращення надання послуг усфері гостинності.
У Львівському музеї історії релігії триває благодійний аукціон на підтримку бійця 24 бригади
24 жовтня 2018
Упродовж двох тижнів у Музеї історії релігії триватиме благодійний аукціон, де кожен охочий зможе викупити ікону, що намалювали школярі під час майстер-класу «Малярство на склі ікони Покрови». Виручені кошти направлять на лікування учасника 24 ОМБр імені короля Данила. Зазначимо, що 14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю заступницею і покровителькою, музейники Львівського музею історії релігії в готелі «Волтер» влаштували наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». 177 учнів 5-11 класів із 34 львівських шкіл і області, протягом двох годин малювали народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі і подія потрапила у Книгу рекордів України в категорії «Наймасовіший дитячий майстер-клас з малярства».
Діти малюватимуть ікони для бійців 24-ої бригади імені Короля Данила
3 жовтня 2018
14 жовтня, у Львівському музеї історії релігії, організують наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». Учні 5 – 11 класів із більш, ніж 20 шкіл області малюватимуть ікону Божої Матері. До майстер-класу планують залучити 240 школярів, які протягом двох годин малюватимуть народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі. За кошти спонсорів закупили пензлі, фарби, інші матеріали. Після завершення майстер-класу усі роботи представленять на виставці-продажі у Львівському музеї історії релігії, де кожен охочий зможе їх придбати. У такий спосіб організатори вирішили допомогти бійцям 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Стартує майстер-клас у неділю, 14 жовтня, у готелі «Волтер», що у Львові на вулиці В’ячеслава Липинського, 60 А. Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю щирістю і безпосередньою простотою в зображених ликах, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси. Картину малюють у дзеркальному відображенні: контури ікони, надання образові барв здійснюється з одного боку, а сприйняття – зворотне.
Відома боксерка провела майстер-клас для школярів
16 травня 2018
В межах освітньо-пізнавального проекту Національного олімпійського комітету України «Olympic Lab» відома боксерка Вікторія Вірт-Гарасимович днями зустрілася зі школярами середньої загальноосвітноосвітньої школи № 98 м. Львова. Зустріч відбулася на базі спортивного клубу єдиноборств «Бастіон». Школярі радо вітали зіркову гостю - майстра спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіонку світу та Європи серед юніорів, стипендіата Національного Олімпійського комітету України. Мета проекту «Olympic Lab» – «поширення олімпійських ідеалів та принципів, залучення молоді до олімпійського руху, пропагування здорового способу життя, знайомство учнів з зірками українського та світового спорту та надбання корисних життєвих навичок і лідерських якостей». Вікторія розповіла школярам історію розвитку боксу, зокрема й жіночого. Сподобались школярам та адміністрації школи й показові виступи боксерів й боксерок СК «Ринг», вихованців тренерів Ростислава Гарасимовича та Ігоря Тимчишина. Поєдинки на рингу демострували як зовсім юні боксери, так й досвідчені спортсмени. Зокрема, боксерка Сніжана Маудза є членом юніорської збірної команди України, учасницею чемпіонату Європи, міжнародних турнірів, призеркою чемпіонатів України. Однак найбільший захват викликав майстер-клас від самої Вікторії Вірт. Відома спортсменка навчала присутніх елементів боксу.
Для львівських школярів організували боксерський майстер-клас
16 травня 2018
Днями на базі Львівської загальноосвітньої школи № 98 у спортивному клубі єдиноборств «Бастіон» відбувся освітньо-пізнавальний захід «Olympic Lab» у модулі «Здоровий спосіб життя» із учнями сьомих класів. Такий захід передбачає ознайомлення, заохочення та залучення учнівської молоді до рухової активності, здорового способу життя. Справжнім спортивним гостем свята була майстер спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіонка світу та Європи серед юніорів, стипендіат Національного Олімпійського комітету України Вікторія Вірт-Гарасимович. Спортсменка презентувала відеофільм та розповіла школярам про свій вид спорту й на своєму прикладі закликала учнів до активного та здорового способу життя. Також на заході були присутні вихованці СК «Ринг», які продемонстрували учням елементи технічної майстерності й провели показові поєдинки. Після завершення показових боїв Вікторія Вірт-Гарасимович провела майстер-клас з навчання елементів боксу для присутніх школярів й усі охочі мали змогу спробувати себе як боксера, одягнути боксерські рукавички та застосувати окремі елементи техніки на боксерських грушах та лапах.
У Львові відбувся підсумково-показовий майстер-клас з екстреної медичної допомоги
3 травня 2018
Сьогодні, 3 травня, на базі ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти» відбувся підсумково-показовий майстер-клас з екстреної медичної допомоги (ЕМД). Захід організований за підтримки департаменту охорони здоров’я для слухачів груп «Фельдшери (м/с) станцій та відділень швидкої та невідкладної медичної допомоги», «Медичних сестер загальної практики – сімейної медицини» та викладачів з невідкладної медичної допомоги медичних коледжів Львівщини. Метою майстер-класу є підвищення рівня професійної компетенції молодших медичних спеціалістів в наданні невідкладної медичної допомоги хворим та потерпілим, а також відпрацювання практичних навичок та вміння діяти в команді під час порятунку. «Просте накопичення знань і професійна кар’єра перестають бути пріоритетом. Медичні сестри та фельдшери мають вдосконалювати свої знання та вміння, швидко їх оновлювати. Ми стараємось впроваджувати нові форми і методи в післядипломну освіту, створювати не тільки можливості для навчання, а й зацікавити у власному розвитку, професійному вдосконаленні. Я вважаю, що сучасний підхід і капіталовкладення у післядипломну освіту молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів – це запорука ефективної діяльності медичної галузі», - зазначила Леся Вовк, директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти. Продемонстрували ситуаційні завдання щодо надання допомоги при серцево-легеневій недостатності, при подвійному ДТП та при потраплянні стороннього предмету у диханні шляхи. По завершенню заходу учасників нагородили подяками за участь в проведенні підсумково-показового майстер-класу з надання екстреної медичної допомоги.
Для дітей на Бродівщині влаштували екологічний майстер-клас
2 квітня 2018
З метою збереження первоцвітів еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для учнів 1 класу Бродівської школи №3 Львівської області екологічно-освітній захід «Первоцвіти» та майстер-клас з виготовлення крокусів з гофрованого паперу. Під час заходу працівники НПП «Північне Поділля» розповіли учням про важливість та необхідність охорони і збереження природи, зокрема первоцвітів, а також навчили дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу з почуттям відповідального ставлення до природи. Організатори заходу зазначили, що ранньоквітучим весняним рослинам загрожує небезпека знищення і чи будуть ці рослини існувати надалі залежить від нас з вами. Після цього еко-освітяни НПП «Північне Поділля» продемонстрували як з допомогою гофрованого паперу і дерев’яних шпажок можна зробити альтернативу живим квіткам, створивши їх своїми руками. Учні були активними та кмітливими, з легкістю впорались з усіма завданнями і виготовили паперові крокуси різних кольорів.
«Первоцвіти просять захисту» - еко-освітяни провели для школярів майстер-клас з виготовлення паперових квітів
16 березня 2018
З метою захисту ранньоквітучих рослин та недопущення їх масової заготівлі для продажу, еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» провели для учнів молодших класів Бродівщини майстер-клас із виготовлення паперових квітів «Первоцвіти просять захисту». Під час майстер-класу діти навчались виготовляти квіти-крокуси із гофрованого паперу. Для роботи використали папір, дерев’яні шпажки та скоч. Як розповіли у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА метою заходу було привернення уваги до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, розвиток почуття відповідального ставлення до природи, формування у підростаючого покоління екологічної культури, природоохоронних навичок. Зазначимо, що первоцвітами називають низку видів дикорослих рослин, що квітують наприкінці зими та на початку весни: підсніжник, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, проліска дволистна, примули та інші. Хоча деякі досить поширені на нашій території, але загалом вони є рідкісними, знаходяться на межі зникнення і взяті під особливу охорону держави, занесені до Червоної книги України. Збір та торгівля ними заборонені та караються законом.
Екоосвітяни організували для школярів природоохоронний захід «Первоцвіти просять захисту»
12 березня 2018
Зважаючи на загрозу зникнення та з метою захисту ранньоквітучих рослин, недопущення масової їх заготівлі для продажу еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для учнів молодших класів Бродівських шкіл №2 та №4 майстер-клас з виготовлення крокусів з гофрованого паперу, який назвали «Первоцвіти просять захисту». Метою заходу було привернення уваги до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин, розвиток почуття відповідального ставлення до природи, формування у молодого покоління екологічної культури, природоохоронних навичок. Під час майстер-класу еко-освітяни НПП «Північне Поділля» навчали школярів виготовляти квіти-крокуси із гофрованого паперу. Для роботи використали папір, дерев’яні шпажки та скоч. Такий майстер-клас дуже сподобався малечі, адже такі квіти є приємним подарунком для мами.
Дошкільнята Бродівщини навчилися виготовляти квіти з паперу
23 лютого 2018
Екоосвітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для дошкільнят ДНЗ №1 м.Броди, що у Львівській області, екологічно-освітній захід «Гіацинти – весняні квіти» – майстер-клас з виготовлення первоцвітів із гофрованого паперу. На початку заходу працівники парку розповіли вихованцям садочка про перші квіти, які проростають з-під снігу, їх природоохоронну цінність. Також діти послухали розповідь про Червону книгу України, її роль та значення. Після розповіді, працівники НПП «Північне Поділля» провели для дошкільнят майстер-клас з виготовлення гіацинтів із гофрованого паперу. За результатами наполегливого старання під час майстер-класу малюки зуміли створити прекрасні композиції і кожен із них подарує свій витвір найдорожчій людині – своїй мамі.
Екологи нагадують: за зірвані первоцвіти передбачено штраф
16 лютого 2018
Держекоінспекція та її територіальні органи щороку навесні організовують та проводять операцію «Першоцвіт». До контролю ситуації у можливих місцях збору та продажу квітів, а також на залізничних вокзалах активно долучаються громадські інспектори з охорони довкілля, працівники Національної поліції, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, представники громадських організацій та ЗМІ. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. За збір рідкісних квітів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачене накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.