Попередити біду: на Львівщині перевірять стан пожежної безпеки у всіх місцях скупчення людей
Львівська обласна державна адміністрація спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Львівській області проведуть перевірку місць скупчення людей на предмет дотримання норм пожежної безпеки Львівщини.
Упродовж квітня-травня поточного року на території області відбудуться позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей.
«Потрібно працювати на випередження і унеможливити допущення трагедії у місцях, де перебувають люди: школи, громадські заклади, торгові центри. Спеціальна комісія перевірить кожен об’єкт на території області на дотримання норм пожежної безпеки. Мета перевірки не штрафувати чи притягувати до відповідальності, а виявити проблему і швидко її усунути», - зазначила заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак.
«За результатами цих перевірок ми проведемо публічне засідання обласної комісій з питань ТЕБ та НС», - додала Ірина Гримак
Нагадаємо, 28 березня, Уряд вирішив провести масштабні перевірки громадських закладів України на стан пожежної безпеки, зокрема перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів тощо.
Новини за темою
Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час великодніх свят
20 квітня 2022
У Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України у Львівській області нагадують про головні правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися у період великодніх свят. Зокрема: ГУ ДСНС України у Львівській області закликає священнослужителів та парафіян дотримуватись правил пожежної безпеки у релігійних закладах, бути обережними при користуванні відкритим вогнем, по закінченню Богослужіння, вимикати електричні прилади, постійно слідкувати за справністю електричних мереж; Напередодні Великодніх свят багато вірян відвідуватимуть кладовища. Нагадуємо, що краще принести на могилу живі квiти, а штучної атрибутики з пластику краще уникати. При виборі свічок слід обирати якісні свічки, краще із скляним корпусом. Не залишайте запалені свічки без нагляду; Не забувайте контролювати дітей, які дуже цікаві до всього навколишнього; Ще одне правило, яке необхідне – це поділитись частинкою свята з людьми, які зараз далеко від своїх домівок, від своїх рідних, які вимушено переїхали, а також тими, хто героїчно захищає нашу країну від окупанта. Наша сила у єдності та спільній допомозі один одному. При виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Даруйте добро ближнім!
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
ГУ Держпраці перевірило майже 700 суб'єктів господарювання на дотримання правил безпеки на роботі
21 січня 2022
Із метою запобігання виробничого травматизму та зниження його рівня ГУ Держпраці у Львівській області впродовж року провело 1849 інформаційних заходів. Здійснили 686 перевірок у сфері охорони праці суб'єктів господарювання та перевірили 1754 об’єктів. Виявили 12186 порушень вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, з них 95 % за результатами вжитих Головним управлінням заходів підприємствами усунено. Направлено до адміністративного суду 39 позовних заяв щодо призупинення (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт, у зв’язку з виявленням порушень, що могли несли загрозу життю та здоров’ю працівників. За результатами проведеної роботи в області у 2021 році відбулося зниження загального травматизму на 3% та на 5% зменшення кількості нещасних випадків із смертельними наслідками. Роз’яснювальну роботу провели на підприємствах тих галузей, які за результатами здійсненого аналізу стану організації безпеки праці були визнані в області найбільш ризиконебезпечними. Головне управління розробило Профіль безпеки та План превентивної роботи, який погоджений із соціальними партнерами та іншими зацікавленими органами, що увійшли до складу спеціально створеної Головним управлінням постійно діючої робочої групи. А саме, представники профільних структурних підрозділів Львівської ОДА та міської ради, Об’єднання профспілок Львівщини, УВД ФСС у Львівській області, ГУ Нацполіції у Львівській області, Департаменту державного контролю на транспорті, Асоціації роботодавців Львівської області. «Головне управління Держпраці та Об’єднання профспілок Львівщини є надійними партнерами в частині захисту конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці. Щороку ми посилюємо нашу співпрацю, що позитивно впливає на загальний результат – зменшення кількості нещасних випадків на підприємствах регіону, зниження рівня травмування працівників тощо», - відзначив голова Об’єднання Роман Дацько.
Міжвідомча робоча група провела інформаційно-роз'яснювальну роботу із закладами громадського обслуговування
9 грудня 2021
Учора Міжвідомча робоча група провела інспекцію по закладах обслуговування населення для перевірки дотримання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Рішення N°745 про введення такого мораторію затвердили у вересні 2018 року. Документ прийняли з метою захисту українського інформаційного простору після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських організацій. Задля кращого виконання рішення створили Міжвідомчу робочу групу до складу якої входять представники громадськості та активісти. Ця група проводить роз‘яснювальну роботу для фізичних та юридичних осіб з метою недопущення порушень та вчасного виявлення їх. До учорашньої перевірки громадських закладів долучилися також співробітники департаменту комунікацій та внутрішньої політики. Заступник директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Юрій Горун наголосив на важливості цієї ініціативи. «Перевіряючи заклади на наявність російськомовних культурних продуктів ми в першу чергу контролюємо виконання рішення N°745 Львівської обласної ради та убезпечуємо наших співгромадян від експансії російських пісень на території області. Ми проводимо цю перевірку з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - сказав Юрій Горунь. За результатами перевірки обстежили майже пів сотні закладів громадського обслуговування. Явних порушень не виявили, а співробітники більшості закладів з розумінням поставилися до цієї ініціативи.
На Львівщині понад 50 мобільних груп здійснюють перевірку об'єктів на дотримання карантинних обмежень
3 листопада 2021
Більше 50 мобільних груп у складі працівників поліції та ГУ “Держпродспоживчслужби” здійснюють в області перевірку об'єктів господарювання на дотримання карантинних обмежень. Про це в ефірі програми "Червона зона" повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький. “Карантин має бути всеохоплюючий, але з іншого боку вакциновані люди мають мати доступ послуг та речей, які є у звичному житті. В області більше 22 % населення вакциновані двома дозами, ми працюємо над тим, аби ця кількість зростала. Більше мільйона осіб вакцинувались однією дозою. Щодо обмежень, то вони чітко обумовлені між міською і обласною владою і відповідають тим стандартам, які впроваджуються на рівні держави”, – зазначив Максим Козицький. Перевірку об’єктів здійснюють відповідно до кількості населення в області та об’єктів, які ведуть діяльність. Також очільник області наголосив, що за останній рік держава зробила суттєві кроки в розвитку медичної допомоги. “Центр екстреної медичної допомоги отримав нових 140 швидких, це повністю оновлений склад від початку коронавірусної інфекції і найбільша кількість машин за останні десять років. Щодо кількості ліжок з киснем, на сьогодні їх є більше 4500, коли ми тільки починали працювати, ця кількість становила близько 500. Цього року субвенція на комп’ютери за освітньою програмою становила більше 90 млн для області. Це для вчителів, які проводять онлайн навчання для учнів. Коронавірусна інфекція - це величезний виклик, як для області, так і для держави та світу. Однак спрямовуємо усі зусилля, щоб учні здобували якісну освіту, мешканці отримували медичну допомогу. Спільно ми маємо побороти цю інфекцію” ,- наголосив очільник області.
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат
Цього року у регіонах проведуть моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень
30 липня 2021
Вперше у 2021 році в Україні має бути проведено моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень. Зокрема, будуть перевірені лікарні, школи, дитсадки, ЦНАПи, аеропорти, залізничні та автовокзали тощо. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. «Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністарціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – зазначила Наталія Козловська. Відтак, в усіх регіонах планується промоніторити та оцінити доступність: · закладів охорони здоров’я; · закладів освіти; · структурних підрозділів з питань соцзахисту населення; · центрів зайнятості; · установ пенсійного фонду; · споруд цивільного захисту; · судів; · центрів надання адміністративних послуг; · національних закладів/установ; · залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів. Зазначимо, що за проведення моніторингу доступності відповідають регіональні органи з питань містобудування та архітектури, місцеві органи з питань містобудування та архітектури, а також власники, орендарі або інші управителі будівель та приміщень. До участі в оцінці ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення можуть залучатися представники громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що в Україні запроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності об’єктів та приміщень.
Добровольці місцевих пожежних команд тренуватимуться на полігоні державного університету безпеки життєдіяльності
22 квітня 2021
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав навчально-тренувальний полігон Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Тут зможуть навчатись та здобувати практичні навики, у тому числі, учасники добровільних пожежних команд. «Ми плануємо використовувати цей полігон для підготовки місцевих та добровільних пожежних команд. Боротьба з вогнем – не може бути справою аматорів. Відповідно, усі задіяні мають пройти обов'язковий вишкіл. У нас є добра науково-практична та навчальна база, зосереджена в університеті безпеки життєдіяльності. Університет задекларував готовність проводити потрібні навчання, своєю чергою ми допомагаємо навчальному закладу в рамках обласної програми «Безпечна Львівщина». Сьогоднішнє знайомство з матеріально-технічною базою закріплює наші попередні домовленості. Це максимально корисні взаємовідносини, націлені на покращення ситуації в громадах у частині створенням пожежних команд на місцях», - наголосив Віталій Загайний. В області є 26 громад, де доцільно створити місцеві пожежні команди, аби час доїзду до можливого місця пожежі складав не більше 20 хвилин. Навчально-тренувальний полігон дозволяє майбутнім рятувальникам здобути практичні навички із застосування пожежної, аварійно-рятувальної та спеціальної техніки, пожежно-рятувального оснащення. Тут навчають проводити оперативні дії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж. З курсантами, студентами та слухачами проводять практичні заняття з організації аварійно-рятувальних робіт (при розливі хімічно-небезпечних речовин, при руйнуванні будівель, при розливі металевої ртуті, при дорожньо-транспортних пригодах); пожежної тактики (гасіння пожеж у підвалах, на поверхах та на горищах будівель); а також використання пожежної та аварійно-рятувальної техніки (експлуатація засобів малої механізації та аварійно-рятувального обладнання). Окрім того, на навчально-тренувальному полігоні змонтована імітаційна установка для відпрацювання практичних занять з ліквідації аварій в разі виливу небезпечно-хімічних речовин (зріджених аміаку, хлору) з залізничної чи автоцистерни під час транспортування. Така технологія ліквідації подібних аварій запозичена у рятувальників Швеції. На території полігону також передбачені належні умови для проживання курсантів, студентів та слухачів, що дозволяє підвищити продуктивність навчального процесу.
За добу вогнеборці ліквідували 107 пожеж сухої трави
12 квітня 2021
За інформацією Головного управління ДСНС України у Львівській області, за минулу добу горіння сухої рослинності зафіксували у всіх районах Львівської області. Всього виникло 107 пожеж. Зокрема, в с. Мужиловичі (Новояворівська МТГ) Яворівського району рятувальники 53-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Новояворівськ ліквідували пожежу сухої трави на площі 20 000 кв.м. Ще одну масштабна пожежа виникла у Львові на вул. Білогорща. Надзвичайники ліквідували пожежу сухої трави та чагарнику на площі 8 000 кв.м. Вкотре звертаємось до мешканців з проханням дотримуватись заходів пожежної безпеки! В жодному разі не розводьте багаття поблизу будівель і не залишайте його без нагляду. Також не розпалюйте багаття в лісі - це дуже небезпечно. Не дозволяйте дітям підпалювати суху траву! Не кидайте недопалки на землю – нерідко загоряння відбуваються і з цієї причини. Пам'ятайте, що спалювання сміття та сухої трави на території і поблизу населених пунктів, заборонено.
«Наше спільне завдання – працювати на випередження», - Віталій Загайний ознайомився з готовністю організацій Львівського району до пожежонебезпечного періоду
9 квітня 2021
Пожежонебезпечний період лише розпочався, а на території Львівської області вже зафіксовано майже 500 пожеж в екосистемах – це приблизно 100 га випаленої землі. За минулий рік зафіксовано 3000 пожеж, ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності. Від початку року складено 36 протоколів за спалювання сухої рослинності та сміття на загальну суму 47 000 грн. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний в межах робочої поїздки промоніторив стан готовності місцевих пожежних команд та лісогосподарських підприємств Львівського району до запобігання пожежам та реагуванню на пожежі в екосистемах. Зокрема, заступник очільника області відвідав та поспілкувався із особовим складом місцевих пожежних команд у смт. Куликів, с. Добросин та державних і комунальних лісогосподарських підприємств Жовкви та Рава-Руської. Віталій Загайний наголосив, що задля попередження пожеж в екосистемах, необхідна співпраця лісівників, підрозділів ДСНС, місцевої влади та громадськості. Відтак, разом із головами громад, обговорили запровадження громадських еко-інспекторів у громадах. «Наше спільне завдання – не тільки накладати штрафи на винуватців, а перш за все, працювати на випередження. Протидія масовим пожежам в екосистемах – одне з першочергових питань у роботі обласної влади, органів місцевого самоврядування, профільних структурних підрозділів адміністрації, екологічної інспекції, управління лісового та мисливського господарства, ДСНС - зауважив заступник голови облдержадміністрації. - Значну роль у ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій відіграють створені місцеві пожежні команди. Вони – запорука безпеки в громадах. Сьогодні діє понад 30 таких утворень в громадах Львівщини. За три роки плануємо створити ще 20 місцевих та добровільних пожежних команд спільними силами обласного бюджету територіальних громад та ДСНС». Він також наголосив на важливості налагодження обміну оперативною інформацією між пожежно-рятувальними підрозділами, підрозділами територіальних громад, підприємствами лісового господарства: «Важливе налагодження оперативного виявлення загоряння. Для цього використовується наземне патрулювання та, у цілодобово режимі, через відеоспостереження. Також, патрулювання безпілотниками, які особливо добре зарекомендували себе ще й під час гасіння пожеж у лісових масивах та сільгоспугіддях». В межах поїздки Віталій Загайний також, ознайомився із оперативно-мобілізаційними планами та оглянув лісопожежні станції лісгосподарських підприємств, техніку, що використовується при пожежогасінні: автомобілі, повітродувки, моторозбризкувачі. Лісівники Жовківсткого та Рава-Руського ДЛГ продемонстрували процес створення мінералізованих смуг, які широко застосовуються для захисту лісів та полів. До слова, жовківські лісівники від початку року вже створили нових мінсмуг загальною протяжністю понад 30 кілометрів. Зазначимо, причиною абсолютної більшості виникнення загорянь в екосистемах є людський фактор. Вкотре закликаємо мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах та не спалювати суху траву та сміття на відкритих територіях. Попередити значно легше, ніж ліквідовувати.
За порушення вимог пожежної безпеки каратимуть більшими штрафами: прийнято Закон
4 лютого 2021
315 народних депутатів Верховної Ради у другому читанні підтримали проект Закону № 3755 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж». Він передбачає збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки. «Законом передбачається підвищення штрафів за дії, що можуть призвести до загоряння у навколишньому природному середовищі, а саме за: - порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб; - порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому транспорті (стаття 120 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян і 3400-5100 гривень для посадових осіб, а на повітряному транспорті відповідно 2250-4250 та 3400-5100 гривень; -здійснення підприємством господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки (стаття 175-2) – до 1700-5100 гривень для суб’єктів підприємницької діяльності; - порушення вимог нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання (стаття 95-1) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб», - деталізував нововведення Закону голова Держекоінспекції Андрій Мальований. Прийнятий законопроект дозволить підвищити відповідальність громадян та суб’єктів господарювання за утворення пожежонебезпечних ситуацій і, відповідно, забезпечить бездоганне дотримання вимог пожежної безпеки. «Своєю чергою це дасть змогу не допустити пожеж у лісах, лісосмугах, у прибережних смугах та інших екосистемах», - додав Андрій Мальований.
В області посилюватимуть контроль за станом пожежної безпеки у закладах соціальної сфери
25 січня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбулась нарада щодо належного дотримання протипожежних заходів у закладах соціальної сфери. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, заступник голови ОДА Тарас Грень та представники ГУ ДСНС та ГУ Нацполіції в області обговорили питання дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику. Це, зокрема, установи соціального захисту, охорони здоров’я, навчальні заклади. Перший заступник голови адміністрації Андрій Годик наголосив на необхідності здійснити перевірки протипожежного стану і системи протипожежної безпеки в таких установах. Також необхідно перевірити стан систем газопостачання, електричних приладів, наявності дозвільної документації в місцях з масовим перебуванням людей. Керівникам закладів та установ області необхідно провести з персоналом додаткові інструктажі щодо дотримання пожежної безпеки та планів евакуації. «Ми повинні донести інформацію до всіх відповідальних осіб і забезпечити виконання протипожежних заходів, аби не допустити загибелі людей», - підсумував Андрій Годик. Нагадаємо, у Харкові під час пожежі у будинку для літніх людей загинуло 15 осіб.