Торік представники Львівщини вибороли 12 медалей у Національних Іграх Нескорених
У Національних Іграх Нескорених торік представники Львівщини вибороли 12 медалей. Про це йшлося сьогодні, 1 лютого, під час звіту управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА за 2018 рік.
Як розповів начальник управління Роман Хім’як у тестуванні у рамках відбору до складу збірної команди України «Ігри Нескорених» взяли участь близько 100 осіб. В національних Іграх у Києві змагалися 24 представники Львівщини, які загалом вибороли 12 медалей.
До складу збірної команди України в Іграх Нескорених 2018 (м. Сідней, Австралія) увійшло двоє представників Львівщини. Зокрема, Богдан Оксентюк (ветеран Національної гвардії України) став володарем золотої медалі з легкої атлетики (біг на 1500 м), срібної та бронзової медалей з плавання (50 та 100 метрів вільним стилем), а Сергій Шимчак (ветеран Збройних сил України) виборов золоту медаль в командних змаганнях зі стрільби з лука та посів 4 місце у змаганнях з велоспорту.
Загалом торік до систематичних занять фізичною культурою і спортом в області залучили приблизно 2650 осіб - учасників АТО/ООС. Упродовж року на території Львівської області, за участю учасників АТО/ООС, відбулося 542 спортивно-масові заходи з різних видів спорту.
Реабілітація учасників бойових дій засобами фізичної культури та спорту організована у 14 закладах/організаціях області.
«У 2018 році на території навчально-спортивної бази зимових видів спорту Міністерства оборони України «Тисовець» (Сколівський район Львівської області) відкрито Центр психологічної реабілітації військовослужбовців. Також вперше у Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України (Турківський район) пройшло 5 таборів активної реабілітації учасників бойових дій в рамках міжнародного проекту «Повернення до життя», у яких взяли участь 44 учасники АТО»,- розповів Роман Хім’як.
Новини за темою
Максим Козицький відзначив грошовими винагородами учасників «Ігор Нескорених» зі Львівщини
28 квітня 2022
Сьогодні, 28 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з ветеранами Львівщини, які взяли участь в Invictus Games The Hague 2020 у Нідерландах, їхніми тренерами та членами сімей. Це міжнародні змагання серед ветеранів, які отримали поранення внаслідок бойових дій. Українські спортсмени вибороли на змаганнях 16 медалей: по 5 золотих та срібних і 6 бронзових. Троє спортсменів виграли по дві медалі, двоє з них є представниками Львівщини. Майор Збройних сил України, викладач Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Віктор Легкодух здобув «золото» у штовханні ядра та «срібло» у веслуванні, а ветеран Національної гвардії Ігор Галушка перше й друге місце виборов у двох видах веслування. На церемонію нагородження Ігор Галушка вийшов з українським прапором з написом «Save Mariupol». Місто захищають побратими Ігоря з полку «Азов». Ігор розповів, що попри відсутність сил після змагань, для нього було надзвичайно важливо підняти прапор із закликом нескорених воїнів, які в оточенні захищають українську землю і завдяки мужності та силі яких він може боротися на змаганнях. «Срібло» для України у стрільбі з лука у команді вибороли полковник Національної Гвардії України, офіцер оперативного штабу Західного територіального управління НГУ Дмитро Афанасьєв та Сергій Калитюк, ветеран ЗСУ. Тренувала спортсменів львів’янка Леся Шах. Відтак, усі представники Львівщини повернулися додому з медалями. Сьогодні на зустрічі з начальником Львівської ОВА розповіли, що всюди, де вони були, відчували підтримку України. За медалі на змаганнях спортсмени отримали грошові винагороди у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА, номіналом 30 та 40 тисяч гривень. «Величезне дякую вам за те, що робите для держави. За те, що демонструєте силу духу українського воїна, силу духу України. Дякую вам за перемоги на фронті, а також за перемоги на міжнародній спортивній арені. Ви вкотре демонструєте світу, що Україна – незламна, сильна та вільна держава», – зазначив Максим Козицький. На жаль, радість від перемоги з командою сьогодні не може розділити тренер зі стрільби з лука зі Львова Дмитро Сидорук, який загинув на початку квітня, виконуючи бойове завдання на Луганщині, та учасниця збірної України Юлія Паєвська, більш відома як Тайра – парамедик, засновниця і лідер медично-евакуаційного добровольчого підрозділу «Ангели Тайри», яка зараз перебуває у полоні. Відтак, присутні проговорили ідею проведення, при можливості, цьогоріч меморіальних змагань пам’яті Дмитра Сидорука.
Львів’янин Ігор Галушка здобув золото на «Іграх Нескорених» та закликав зберегти місто Маріуполь
20 квітня 2022
Львів’янин Ігор Галушка виборов золоту медаль у веслуванні на тренажері під час Міжнародних спортивних змагань «Ігри Нескорених». Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Коли хлопець стояв на п’єдесталі, він підняв прапор України із надписом «Save Mariupol» та прапор «Азову». «Мої побратими зараз воюють в Маріуполі в оточенні, без достатньої кількості провізії та боєприпасів. Вони захищають українську землю там і саме завдяки їхній мужності та силі я можу боротися тут! Вони дають мені силу!», – сказав Ігор Галушка. Ігор Галушка встиг пройти Майдан та 3 роки війни. З вересня 2014-го до квітня 2017 року в складі полку «Азов» він брав участь в боях за Мар’їнку, Широкине, Водяне, Талаківку, Лебединське та Павлопіль. Отримав наскрізне кульове поранення в голову, надаючи першу домедичну допомогу на позиції підрозділу в селі Мар’їнка. Коли після операції видужував у лікарні Мечникова у Дніпрі, вперше дізнався про «Ігри Нескорених». Нагадаємо, що «Ігри Нескорених» - це міжнародні змагання, у яких борються за перемогу у кількох дисциплінах військовослужбовці, що отримали поранення у зоні бойових дій. У випадку України - це ветерани російсько-української війни.
Представник Львівщини Віктор Легкодух виборов другу медаль на «Іграх Нескорених»
20 квітня 2022
Представник Львівщини Віктор Легкодух виборов другу медаль на «Іграх Нескорених» - здобув «срібло» у греблі на тренажері. З результатом у 807 метрів Віктор перевершив свій найкращий результат на 3 метри. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У скарбничці львів’янина на «Іграх Нескорених» уже є «золото» у штовханні ядра. Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет. Після тривалої реабілітації почав посилено займатися спортом. Йому вдалося здолати на візку Лондонський марафон. "Пишаємось! Вболіваємо за усіх ветеранів та ветеранок АТО/ООС, які зараз у Нідерландах представлять Україну на міжнародних змаганнях серед військових. Участь у змаганнях беруть військові, які отримали травми під час виконання службових обов'язків. Нація сильних та сміливих! Далі буде!", - зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, ветерани Львівщини Сергій Калитюк та Дмитро Афанасьєв у команді з представником Кривого Рогу Василем Стуженком вибороли срібло у стрільбі з луку на «Іграх Нескорених» у Гаазі.
Львів’янин Віктор Легкодух на «Іграх Нескорених» виборов «золото» у штовханні ядра
18 квітня 2022
Львів’янин Віктор Легкодух на «Іграх Нескорених» виборов «золото» для України у штовханні ядра. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Нагадаю, Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет, після нього був довгий період лікування і реабілітації. Не дав занепасти духом спорт. Щодня Віктор попри біль і перешкоди займався силовими вправами. Тепер спортсмен здобуває перемоги на візку – раніше він став фінішером Лондонського марафону. Дистанцію у 42 кілометри Віктор здолав за 5 годин 51 хвилину. Так тримати! Переможемо на всіх фронтах!», - зазначив Максим Козицький. Окрім того, сьогодні в управлінні молод і спорту Львівської ОВА повідомили, що ветерани Львівщини Сергій Калитюк та Дмитро Афанасьєв у команді з представником Кривого Рогу Василем Стуженком вибороли срібло у стрільбі з луку. Ігри Нескорених (Invictus Games) - міжнародні спортивні змагання у паралімпійському стилі, які заснував принц Гаррі, герцог Сассекський. В Іграх беруть участь поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани. Перші змагання відбулися у 2014 році.
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
Четверо ветеранів Львівщини змагатимуться на «Іграх Нескорених»
14 квітня 2022
Українська національна збірна поїде на «Ігри Нескорених» у Гаагу. Змагання розпочнуться у суботу, 16 квітня. Це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів, що отримали травми під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть команди від країн-членів НАТО, а також стратегічні партнери Альянсу. Україну на змаганнях представлятиме команда, сформована для участі у 2020 році. Тоді змагання відклали через пандемію коронавірусу. До складу національної збірної, що представлятиме Україну на міжнародних змаганнях у Гаазі, входять четверо спортсменів Львівщини: Віктор Легкодух, Сергій Калитюк, Ігор Галушка та Дмитро Афанасьєв. На жаль, до Гааги вже не поїде львів’янин, тренер команди зі стрільби з лука Дмитро Сидорук, який дев‘ять днів тому віддав життя за Україну. «Участь у цих змаганнях сьогодні не менш важлива, ніж раніше. Адже це стане своєрідним нагадування світу, що війна в Україні почалась не 24 лютого – наша країна розпочала боротьбу ще понад вісім років тому. Ми тримались тоді і тримаємось сьогодні. Ми заслуговуємо на найпотужнішу підтримку від світової спільноти», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Загалом участь у змаганнях візьмуть 20 українських військових і ветеранів, які продемонструють свою силу волі та боротимуться за перемогу у 8 видах спорту, зокрема, у плаванні, бігу, штовханні ядра, стрільби з лука, баскетболі на візках. Крім України, участь в Іграх братимуть ще 19 країн.
Львівський фаховий коледж спорту – у трійці найкращих в Україні за підсумками року
24 березня 2022
Львівський фаховий коледж спорту зайняв другу позицію у рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України, який підготувало Міністерство молоді та спорту України за підсумками 2021 року. На першому та на третьому місці опинилися споріднені заклади Харкова. Як розповідають у навчальному закладі, найбільший внесок у загальний успіх внесли відділення жіночої і вільної боротьби, велоспорту, веслування на байдарках і каное, кульової стрільби і гандболу. Загалом впродовж минулого року спортсмени коледжу вибороли 50 медалей, в тому числі 20 золотих, на офіційних міжнародних змаганнях та 695 – на всеукраїнських. Нагадаємо, коледж є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».
На 375 національних заходах Львівщина цьогоріч прийме понад 44 тисячі спортсменів
1 лютого 2022
Міністерство молоді та спорту уклало Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022. У переліку – 375 заходів, що відбудуться на Львівщині. Це найважливіші для держави змагання та навчально-тренувальні збори. Координуватиме їх проведення на території області управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Проведення таких заходів – це велика відповідальність, адже їх якість залежить від злагодженої роботи міністерства, управління, національної та обласної федерацій. Особливо, у час пандемії, коли важливо забезпечувати й епідеміологічну безпеку учасників. Однак з іншого боку, це можливість залучення додаткових коштів для регіону, адже всі заходи фінансуються Міністерством, і добра промоція Львівщини серед інших областей», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зокрема, цьогоріч відбудуться 162 заходи з олімпійських видів спорту. Найбільше змагань та тренувальних зборів цьогоріч заплановано зі стрільби кульової – понад 30 впродовж року. У трійці лідерів за кількістю заходів також веслування на байдарках та каное та велосипедний спорт. На території області також заплановані національні івенти зі стрільби з лука, вільної боротьби, карате, боксу, стрибків на батуті, стрільби стендової, тхеквондо, фехтування, веслування на байдарках та каное, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, тріатлону. Відбудуться на Львівщині та змагання з ігрових видів спорту: бадмінтону, водного поло, регбі та футболу. Серед зимових видів спорту найбільше заходів заплановано з лижних перегонів та гірськолижного спорту. Також впродовж року на Львівщині відбудеться 125 заходів з неолімпійських видів спорту, що складає 15% від загальної кількості усіх подій, які цьогоріч відбудуться в державі. Найбільше заходів заплановано з танцювального спорту, флорболу, футзалу, панкратіону та регбілігу. Для людей з інвалідністю буде проведено 80 всеукраїнських спортивних заходів, найбільше з яких – реабілітаційно-спортивні збори. Більшість подій прийматиме Західний реабілітаційно-спортивний центр. Ветерани спорту на Львівщину завітають на 8 спортивних змагань. За прогнозами Міністерства молоді та спорту, сумарно учасниками перелічених змагань та навчально-тренувальних зборів стануть понад 44 тисячі найкращих спортсменів збірних команд України. «За останній рік на Львівщині змінилось близько 10 очільників обласних федерацій. Більшість з них – це молоді люди, які самі пройшли чималий шлях у спорті. Вони неодноразово були на міжнародних змаганнях і готові генерувати зміни у своїх видах спорту у нас та ініціювати нові проєкти з високою доданою вартістю. Тому, думаю, щороку кількість національних спортивних івентів, які приймає Львівщина, тільки зростатиме», – додає Роман Хім’як.
У департаменті освіти Львівської ОДА підбили підсумки роботи за минулий рік
24 січня 2022
Відкриття нових садочків, формування мережі профільних ліцеїв, облаштування навчально-практичних центрів та вдосконалення дистанційного навчання – у департаменті освіти завершили аналіз роботи за 2021 рік. Фахівці департаменту освіти минулого року працювали над різними сферами освіти області – від дошкілля до вищої освіти. У межах виконання Програми розвитку освіти та освоєння коштів державних субвенцій, вдалось створити понад три тисячі нових місць для дошкільнят, закупити більше ніж 4 тисячі ноутбуків для вчителів, організувати навчання для понад 5 тисяч педагогів, на умовах співфінансування купити 23 шкільні автобуси, ще понад три сотні обладнати трекерами, що забезпечить підвищення якості довезення учнів до місць навчання та додому. «У презентації про роботу департаменту відображено не просто показники роботи, а емоції радості й розчарування, завзятості та впертості, плани, перемоги. Окрім того, там ідеї багатьох людей з нашої Експертної ради, які є освітніми волонтерами, постійна підтримка і розуміння голови Львівської ОДА Максима Козицького. У цій презентації велика допомога від Міністерства освіти і науки, кожен голос кожного депутата Львівської обласної ради та натхнення комісії з питань освіти також у цьому документі», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. Важливим проєктом, який вдалось реалізувати торік, стала спільна із провайдерами фільтрація контенту (16 +) в публічних мережах закладів освіти Львівської області. Проєкт «Безпечний інтернет» на етапі тестування у 20 закладах освіти області. Сформовано чорний список близько 3 млн url-адрес. Також запрацювала самооновлювана е-база даних про стан освіти Львівщини та самооновлювані е-карти закладів освіти області, з яких можна дізнатись про ефективність використання коштів, побачити інтерактивну карту шкіл Львівщини, закладів професійно-технічної освіти тощо. Торік Львівщина стала першою за показником 200-бальників із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Окрім того, до закладів профтехосвіти вступила рекордна кількість учнів, що також дало області першість серед регіонів України.
Розвиток оборонної галузі в країні: у Львові прозвітували про підсумки роботи концерну «УКРОБОРОНПРОМ» за 2021 рік
21 січня 2022
Торік в Україні заклали міцний фундамент для трансформації концерну «Укроборонпром» в сучасну високотехнологічну прозору оборонну компанію і для подальшого розвитку його науково-технічного й виробничого потенціалу. Про це йшлося сьогодні під час підсумкової наради на території Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу. Учасниками наради стали генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв, голови Львівської ОДА Максим Козицький та Львівської міської ради Андрій Садовий, а також керівництво концерну та його підприємства-учасники. Станом на зараз в «Укроборонпромі» визначили стратегічні цілі та план подальшого розвитку його підприємств. Наглядова рада концерну також затвердила склади галузевих науково-виробничих об’єднань (ГНВО) нової оборонної компанії. На першому етапі до ГНВО ввійдуть 52 підприємства, а 11 підпадатимуть під пряме управління. Трансформація Укроборонпрому передбачає створення трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління і відбуватиметься у три етапи. Перший – перетворення Концерну на акціонерне товариство, другий – перетворення на акціонерні товариства або ТзОВ підприємств-учасників. Під час третього етапу заплановано побудову галузевих науково-виробничих об'єднань. «Ми повинні думати над тим, з чим буде воювати та перемагати Україна й у цій війні, і у війнах майбутнього. Світ рухається у бік безпілотних систем, систем складних та пов’язаних між собою – взаємоінтегрованих. Систем, які можуть керуватись віддалено, можливо навіть з офісів. Ми маємо бути готові до цих викликів, ми повинні бути тими, хто буде це створювати», – наголосив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв. Варто відзначити, що торік вдалося досягти вагомих виробничих результатів: виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн у порівнянні з 2020 роком, а надходження від зовнішньоекономічної діяльності – $1 млрд 108,2 млн є найкращим показником з 2014 року. У 2021 році економія на закупівлях склала 735 млн грн. «У час війни та особливої загрози для цілісності нашої країни роль підприємств «Укроборонпрому» важко переоцінити. Концерн є стратегічним виробником озброєння та військової техніки, тому необхідні постійні безперебійні та масштабні державні замовлення. На Львівщині ми маємо п’ять підприємств «Укроборонпрому», на яких виробляють бортову апаратуру бронетанкової техніки, комплекси автоматизованого управління артилерією, автоматичні 30-мм гармати, ремонтують бронетехніку і модернізують авіаційну техніку військового призначення. Хоча ми і область, яка далеко в тилу, ми на передовій щодо формування бойового духу та озброєння нашого війська», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Принагідно в межах підсумкової наради очільника Львівщини відзначили відзнакою Державного концерну «Укроборонпрому». Серед здобутків варто наголосити на початку будівництва літаків Ан-178-100Р за контрактом з Міністерством оборони України. На виконання програми випробувань передано дослідний зразок, на якому мають бути опрацьовані всі системи, вже складено планер і триває встановлення систем на літаку №007, триває добудова фюзеляжу літака №008. Підприємства Концерну з напрямку високоточної зброї та боєприпасів у 2021 році виконали державне оборонне замовлення на 100%. На озброєння ЗСУ прийняли нову радіолокаційну станцію 80К6КС1 (ДКР, шифр «Фенікс»), успішно провели попередні випробування мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу «Мінерал-У». Щодо напрямку бронетехніки, то на Київському бронетанковому заводі виготовили та випробували зразок БТР-3КШ, розпочали підготовку до випробувань танка Т-64БМ2 на Харківському бронетанковому заводі тощо. Вагомі результати торік продемонстрували підприємства, що спеціалізуються на морській техніці. Наприклад, дослідно-проєктний центр кораблебудування достроково виконав дослідно-конструкторську роботу зі створення документації для переобладнання патрульних катерів типу Island, укладений державний контракт з МОУ на ремонт і модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний».
«Навчання вчителів та підвищення кваліфікації освітян – важливий чинник у процесі покращення освіти», - Олег Паска
10 січня 2022
Більше п’яти тисяч педагогів впродовж 2021 року пройшли курси з віддаленого навчання, іще понад дві тисячі освітян підвищили кваліфікацію дистанційного навчання у межах проекту «MOODLE - це про100!». Днями у відділі дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи підбили підсумки роботи за попередній рік. Впродовж року відділ працював над формуванням мережі закладів територіальних громад, розпочали роботу над створенням академічних ліцеїв, закупили ноутбуки для вчителів та шкільні автобуси для опорних закладів освіти тощо. «Відділ координує роботу в системі дошкілля, загальної та позашкільної освіти. Рік, що минув був насиченим чималими змінами та багатим на успішні проекти. Спільно із однодумцями та партнерами проводимо навчання вчителів та створюємо тренінгові центри, і ця робота триватиме у 2022 році», - розповіла керівниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Торік створили 7 таких тренінгових центрів в межах проекту «Освітній Еверест», провели 6 освітніх академій та запустили процес оновлення освітніх програм. Окрім того, на Львівщині відбувся масштабний форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі Першої леді держави, де обговорили та продемонстрували важливість для молодого покоління здорової та корисної їжі. У системі навчання дітей з особливими освітніми потребами інклюзивним навчанням охоплено більше 2,5 тисяч дітлахів. Комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини надають 32 Інклюзивно-ресурсних центри. У 2022 році запланували відкриття ще двох таких центрів: у Добросинсько-Магерівській та Меденицькій громадах. «Велику увагу ми приділяємо підвищенню кваліфікацій педагогів, адже від цього залежить якісна зміна освітнього процесу. Завдяки нашим професійним вчителям ми можемо пишатись тим, що Львівщина посіла 1 місце із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Область має немало призерів всеукраїнських та міжнародних олімпіад, конкурсів та змагань», - розповів директор департаменту освіти і науки Олег Паска. У 2021 році спільно із МІОК вдалось оновити портал «Український освітній всесвіт», на якому розмістили інтерактивну карту та форум українознавчих освітніх закладів за кордоном. Детальний звіт відділу тут.
Стартував прийом звітів від водокористувачів області за 2021 рік
5 січня 2022
З 01 січня 2022 року розпочали прийом звітів про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) за 2021 рік від водокористувачів Львівської області. Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Зазначаємо, що подача звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин. Звіти подають виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України за посиланням: https://e-services.davr.gov.ua/ Кінцевий термін подання звіту – до 1 лютого 2022 року. Помилки або недостовірні дані, виявлені у звіті, можуть бути виправлені шляхом подання виправленого (уточненого) звіту не пізніше 01 березня наступного за звітним роком. Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звітів можна звернутися у відділ ведення водного кадастру та моніторингу вод БУВР Західного Бугу та Сяну за адресою: вул. Родини Крушельницьких,14, м. Львів або за тел. (032) 2753203 та (032) 2753224.