Львівщина є лідером у розвитку кластерного руху, - Ольга Трофімцева
В рамках Xювілейного форуму Агропорт Захід Львів 2019 відбулася дискусійна панель: «Майбутнє кластерного розвитку та побудова сталих екосистем в українському агропромисловому комплексі».
Учасників зустрічі привітала в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, яка наголосила на важливості розвитку кластерного руху та зазначила, що Львівщина лідирує у цьому напрямку.
Основна увага спікерів була приділена перспективам реалізації кластерного руху в аграрному секторі України. Розглянуто успішні кейси агрокластерів, а також проведена презентація UkrainianOrganicClusterта обговорені інноваційні рішення для органічного бізнесу.
Під час дискусії був підписаний меморандум про співпрацю Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та ГС «Український органічний кластер» у реалізації Проекту «UkrainianOrganicCluster: Посилення конкурентоспроможності український виробників органічної продукції та кластерних ініціатив в органічному напрямку».
Новини за темою
Василь Лозинський нагородив кращих підприємців агропромислового сектору
28 лютого 2020
В межах Міжнародного форуму «АГРОПОРТ Захід Львів-2020» учасники та гості форуму зібрались на традиційне урочисте вручення відкритої премії AGROPORT AWARD. Нагороди отримали підприємства агропромислового комплексу області, що забезпечують інноваційно-інвестиційний розвиток та є сумлінними платниками податків і підтримують соціальні проекти розвитку села. Вручив відзнаки кращим підприємцям перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Відтак, переможців було визначено за реальними індикаторами бізнес репутації. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у рослинництві стали: ФГ Максимович, ФГ Петра Марковича Кухарського, ФГ Сяйво-Стрий. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у садівництві стали: ФГ Євросад, ТзОВ Львівський сад, ФГ Ромалін. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у дрібному тваринництві стали: ФГ Меринос-Захід, ФГ Радвань-Нова. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у птахівництві стали: ТзОВ Агрофірма Ватра, ФГ Західптиця. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у рибництві стали: ТзОВ Карпатський водограй, ПрАТ Львівський облрибокомбінат. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у кооперації стали: СОК Агродвір, СВК Добротворець, Сільськогосподарський зерновий кооператив. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у органічному виробництві стали: ТзОВ Агро Радехів, ФГ Соломея. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у молочній промисловості стали: ПАФ Білий Стік, ТОВ Мостиське молоко, ФГ Пчани-Денькович. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у м’ясній промисловісті стали: ТзОВ Еко Міт, ТзОВ Універсалік, ФГ Стрілківське. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у харчовій промисловості стали: ПрАТ Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», ТзОВ Агро-Інвест, ТзОВ Рута. Найкращі аграрні практики у серед молодих агровиробників стали: ФГ Добра корівка, ТОВ Мостиське молоко, ФГ Фаворит КІМ. Найкращі аграрні практики серед жінок стали: ТзОВ Гомін, ФГ Євросад, ТзОВ Кормотех.
На Львівщині стартував «AGROPORT WEST LVIV 2020»
27 лютого 2020
Сьогодні, 27 лютого, в області розпочав роботу ХІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020». Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. «Приємно вітати гостей із-за кордону та інших областей на Львівщині. Дякую ініціаторам за такий важливий захід, а також за те, що щороку починаєте АГРОПОРТ саме з Львівщини. Важливо також, що захід змінює формат. Сьогодні Львівщина готова бути попереду, у тому числі в агропромисловому розвитку. Спільно думаємо над тим, щоб регіон розвивася. Адже без аграріїв розвиток Львівщини не можливий», - зазначив перший заступник. АГРОПОРТ – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільськогосподарських виробників України. З початку заснування проходить за підтримки і участі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і входить в календар ООН. Львівський АГРОПОРТ максимально враховує регіональні особливості, та зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору економіки, створення передумов стабільного динамічного розвитку регіону виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин. Серед учасників заходу - гості з Республіки Польща, Республіки Білорусь, США, делегації з Луганської, Хмельницької та Вінницької областей. Хоча це вже 5 Форум на Львівщині, як розповів генеральний менеджер Agroport Ukraine Дмитро Титаренко цьогорічний АГРОПОРТ проходить у новому форматі. «Зараз ми фокусуємося саме на виробниках окремої категорії. Цьогоріч наш захід вперше проходитиме у клубному форматі»,- зазначив Дмитро Титаренко. Відтак, учасники заходу спілкуватимуться на двох платформах: бізнес та комунікаційній. Також буде час для неформального спілкування, де заплановані перша в Україні незалежна премія за показниками бізнес-репутації регіональних виробників AGROPORT Awards, а також ділова вечеря. Серед заходів «AGROPORT WEST LVIV 2020» - Стратегічна сесія: Аграрна Львівщина. Розвиток регіональної екосистеми, Keynote-сесія «Кращі Аграрні Практики» (індивідуальні презентації за участю галузевих експертів), нагородження школярів-переможців конкурсу малюнків в рамках проекту здорового шкільного харчування. Окрім цього, під час АГРОПОРТУ підпишуть МЕМОРАНДУМ про співпрацю та партнерство між департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і Товариством з обмеженою відповідальністю «Агропорт Україна». Меморандум передбачає об’єднання зусиль задля формування на території Львівської області професійної аграрної спільноти «Кращі аграрні практики Львівщини» та створення сучасної інформаційної інфраструктури з єдиним вікном із підтримки фермерства у Львівській області та на заході України. Захід відбувається на території Музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня».
На Agroport West Lviv 2020 презентують інформаційний канал для учасників агропродовольчого ринку @AgroportBot
21 лютого 2020
У четвер, 27 лютого, в межах роботи XIII форуму Agroport West Lviv 2020 презентують новий інформаційний канал для учасників агропродовольчого ринку. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Telegram-бот (@AgroportBot) - інструмент покликаний вирішити одне з головних завдань — створення єдиного інформаційного каналу для всіх, хто працює або пов'язаний з аграрною галуззю. Він об'єднає тільки перевірених операторів регіону. Аграрії Львівщини при бажанні, можуть отримувати новини, анонси заходів та спеціальні пропозиції виключно Львівської області. Всі процеси реєстрації та перевірки максимально автоматизовані. На підставі відкритих даних з YouControl буде згенеровано доручення для підтвердження, що конкретна компанія уповноважує визначеного співробітника діяти від її імені. І це буде підтвердженням того, що надана інформація дійсно правдива. Щоб отримувати найсвіжішу інформацію Львівщини при першому вході користувачеві достатньо лише обрати відповідний регіон: - щопонеділка — акційні пропозиції від компаній у регіоні; - щоп'ятниці — консолідована добірка новин регіону за тиждень; - щонеділі — анонси подій на наступний тиждень.
Наприкінці лютого в області відбудеться масштабна аграрна подія «AGROPORT WEST LVIV 2020»
20 січня 2020
Міжнародний форум з розвитку фермерства цьогоріч відбудеться у Музейно-культурному комплексі «Львіварня». Про це йшлося сьогодні, 20 січня, під час брифінгу. «Приємно, що Агропорт традиційно розпочинається із Львівщини. Львівщина має чим похвалитися і має багато напрямів для розвитку. Акцент робитимемо на органічному виробництві, адже правильне харчування - основа здорового життя», - наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Досвід щодо розвитку агропромислового сектору в різних областях України показує стійку тенденцію зацікавленості аудиторії в децентралізації фокусів на користь конкретного регіону, тому були розроблені новий формат та нова стратегія проекту. «Цьогоріч клубний формат Агропрта дозволить організувати ще більш тісну комунікацію. Новий формат покликаний сформувати національну мережу хабів з центром в кожному окремому регіоні. В межах цьогорічного проекту також планується нагородження кращий агровиробників, де за виробничими показниками будуть відзначені наші найкращі виробники», - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Юлія Шопська. Агрофорум передбачає бізнес-платформу із демо-зоною з обладнаними виставковими місцями, зал для індивідуальних перемовин та зустрічей, а також комунікаційну платформу. «Зберігати традиції притаманно для Львівщини, тому наш захід уже традиційно починається із львівського регіону, який зможе показати приклад для інших регіонів. Цього року вперше ми сфокусуємось на інтересах виключно львівських агровиробників. Чекаємо на гостей з різних регіонів України. Ділова програма міститиме стратегічну сесію, презентацію кращих практик та урочисту програму», - наголосив генеральний менеджер «Агропорт Україна» Дмитро Титаренко. Окрім того, сьогодні розпочався конкурс «Розмалюй майбутнє у власні кольори». Роботи дітей винесуть на всеукраїнське голосування, а переможців нагородять на Агропорті. Зазначимо, XIII Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020» відбудеться 27 лютого.
Львівська ОДА підписала Меморандум щодо розвитку агропромислового сектору області
1 листопада 2019
У межах другого дня ХІХ Міжнародного економічного форуму на Львівщині відбулась аграрна дискусійна панель “Ефективне управління земельними ресурсами”. У межах неї присутні поспілкуються про ринок землі, просторове планування управління земельними ресурсами для ОТГ, супутниковий моніторинг сільськогосподарських земель України, фінансові інструменти для підтримки малих та середніх фермерів, створення реєстру фермерів та інше. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. “Я маю честь сьогодні бути з вами. Аграрна сфера є однією із ключових для нашого регіону. Індустрія агропромисловості вже давно переросла з напрямку зосередженого лише на землі у напрям більш емоційної, яка, власне, залучає людей, які мають не стільки стосунок до аграрної сфери, але цікавляться нею. У нас є багата земля, родючі грунти та люди, які вміють якісно і щиро на ній працювати і віддаватися своїй справі. Перед нами стоять неабиякі перспективи в аграрній сфері”, - зазначив очільник Львівщини. У межах ХІХ Міжнародного економічного форуму відбулось підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Львівською обласною державною адміністрацією і ТзОВ «Агропорт Україна». Він передбачає об’єднання зусиль, спрямованих на зростання економічного та інноваційного потенціалу Львівської області, розвиток сільських територій України, покращення якості ділової та виробничої інфраструктури, залучення інвестицій в агросектор України, адаптацію сільгоспвиробників та їх господарств до актуальних ринкових умов, створення нових робочих місць “Дуже приємно бути на Львівщині саме в час аграрної дискусії. Для нас це особливий регіон, тому що саме з Львівщини розпочинаються всі наші нові формати. Так само АГРОПОРТ у 2016 році перестав бути просто аграрним заходом, він почав трансформуватися в національний. З нашими національними та міжнародними партнерами ми почали працювати над новим проектом. Це буде мережа аграрних технопарків і зараз ми проробляємо пілотний проект, який буде реалізовуватися у години АГРОПОРТу. Сьогодні цим Меморандумом ми хочемо перенести у нову площину ці всі питання та підтвердити серйозність наших намірів і вже відчуваємо підтримку з боку регіональної влади. Сподіваюся, що уже зовсім скоро ми анонсуємо в деталях наші подальші спільні кроки з Львівщиною”, - наголосив генеральний менеджер проекту "АГРОПОРТ УКРАЇНА" Дмитро Титаренко. Маркіян Мальський подякував організаторам АГРОПОРТу та підтвердив, що Львівська обласна державна адміністрація зробить усе можливе, щоб максимально ефективно використовувати цю співпрацю. “Аграрна сфера є однією із ключових для України і залишатиметься такою надалі. Тому давайте працювати спільно разом для того, щоб розвивати нашу країну”,- резюмував голова Львівської облдержадміністрації.
Представники Львівщини взяли участь в виставці "АГРОПОРТ Південь Херсон 2019"
18 липня 2019
Сьогодні, 18 липня, на території Міжнародного аеропорту «Херсон» розпочала роботу ХІ Міжнародна агропромислова виставка і форум з підтримки фермерства "АГРОПОРТ Південь Херсон 2019". Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Участь у виставці взяв заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало. Відтак, у межах форуму відбулась нарада за участю в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої та керівників структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку. Павло Дигдало поділився із присутніми досвідом Львівщини з реалізації регіональної програми підтримки. «Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки спрямована на створення передумов стабільного динамічного розвитку виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства малими та середніми агровиробниками за рахунок коштів обласного бюджету. Як результат - вже третій рік поспіль сільськогосподарські підприємства нарощують обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції, реалізується 87 бізнес-проектів, створено 100 нових робочих місць», - зазначив Павло Дигдало. Додамо, що "АГРОПОРТ Південь Херсон 2019" триватиме до 20 липня.
"Гастромандри Львівщиною. Розмови на кухні": у межах заходу порушили питання експорту локальних продуктів
22 березня 2019
Сьогодні, 22 березня, про головні аспекти експорту локальних продуктів говорили на заході "Гастромандри Львівщиною. Розмови на кухні" в межах Агропорту 2019. Т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Марта Бухтіярова поділилася з учасниками заходу про особливості виходу на експорт спеціалітетів, з чого почати експортувати харчову продукцію і як взнати про тарифні та не тарифні обмеження. «В Україні є організації, програми та проекти для виробників харчової продукції та локальних фермерів, які допомагають їм виходити на експорт та шукати партнерів. Дуже важливо представляти свій продукт на міжнародних виставках та брати участь у торговельних місіях для пошуку свого споживача за кордоном та налагоджувати нові контакти. Львівська облдержадміністрація організовує торгівельні місії в різні країни, до яких завжди можна долучитися», - зазначає Марта Бухтіярова. Довідково: При Львівській ОДА створено Службу підтримки експорту, яка стала продовженням роботи департаменту нкономічноїиаолітики у напрямку сприяння діяльності експортерів області. Серед напрямків роботи – торговельні місії, промоція, спеціалізація по країнах, пошук контрагентів, школа експортера, та безпосередньо супровід експортерів.
Питання безпеки харчових продуктів порушили на зустрічі фермерів та рестораторів
22 березня 2019
У межах роботи Х Міжнародної виставки та форуму «АgroportWestLviv 2019» відбулася національна зустріч локальних фермерів та рестораторів «Гастромандри Львівщиною. Розмови на кухні». З вітальним словом до учасників звернувся заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. «Необхідно об'єднати зусилля і на такій кластерній основі разом розвивати і агропромисловий розвиток та туризм. І насправді, я вважаю, що на Львівщині нам це дуже добре вдається. Ми є частиною європейського ринку, а відтак повинні корелювати і належним чином наближувати стандарти, які є в різних сферах, в тому числі і стандарти безпеки харчових продуктів, до європейських вимог», - зазначив Роман Филипів. Участь у дискусійній панелі «Безпека харчових продуктів. Впровадження стандартів міжнародної системи HACCP» взяли експерти, які першими в Україні розпочали впровадження стандартів HACCP в Україні. Це cтарший експерт з HACCP та простежуваності Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Юрій Оглашений, керівник Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Тоні Віл, заступник керівника Проекту − головний експерт з питань європейського законодавства Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Яна Добідовська, перший заступник начальника Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин та керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа. «Кожен споживач має бути впевненим в тому, що харчовий продукт споживання є безпечним, без шкідливого наслідку для його здоров'я. Тому важливо дотримуватися вимог, які висуваються операторам ринку харчових продуктів. Для того, щоб впровадити систему керування безпекою продуктів HACCP, найпершим кроком має стати держреєстрація чи отримання експлуатаційного дозволу в Держпродспоживслужбі, що є вже сьогодні обов'язковим згідно законодавства»,- зазначила Яна Добідовська. «Інформація доступу до реєстрації є в загальному доступі, її можна знайти та переконатися, чи насправді постачальник отримав дозвіл. Якщо постачальник діє в правовому полі, для нього не виникне труднощів надати документи для підтвердження безпеки харчових продуктів», - розповів Ростислав Волошин. «Дуже важливо вибудувати хороші стосунки та попередньо узгодити процес співпраці з постачальником. Оператор ринку сам вибудовує свої стосунки з постачальником і має право вимагати в нього будь-які документи, які він вважає можуть надати ті переконання, що продукція, яка проходить є безпечною. Необхідно самому постійно здійснювати контроль системи постачальника та інколи робити перевірку сировини»,- наголосив Юрій Оглашенний. Як зазначив Тоні Віл розробка та запровадження поcтійно діючої системи відповідно до HACCP не є чимось таким, що неможливо зробити, і звертає увагу на важливості ролі держінспектора в новій системі. Інспектор тепер повинен вимагати та здійснювати перевірку згідно змін у законодавстві. "Нашим завданням є донести сучасні зміни, які відбуваються в харчовому законодавстві, - наголосив Володимир Лапа. Під час зустрічі експерти обговорили актуальні питання системи якості та безпечності харчових продуктів. Зазначили, що процеси виробництва харчових продуктів повинні бути під постійним наглядом і контролем в першу чергу з боку самого підприємства. Для цього на підприємствах і закладах громадського харчування впроваджують систему управління безпекою продуктів харчування, яка розглядає всі аспекти якості та безпеки на всіх етапах виробництва. НАССР це насамперед запобіжна система, яка передбачає проведення систематичної ідентифікації оцінювання та контролю небезпечних чинників в критичних точках технологічного процесу виробництва. Тому однією з характерних особливостей нової економічної політики в України – це увага, яка скерована на задоволення потреб споживача, що виявляється не тільки в виробництві достатньої кількості якісних харчових продуктів, але й в виробництві безпечних харчових продуктів на рівні світових стандартів. Перед учасниками форуму про «Харчове законодавство та НАССР для закладів громадського харчування та фермерських господарств» виступили експерти проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів» під час якої зазначили основні аспекти на які слід звернути увагу усім, чия робота пов’язана з продуктами харчування. Організатори дискусійної панелі, що відбулась межах проведення Міжнародного агропромислового форуму з розвитку фермерств Агропорт-Захід Львів 2019 - управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, а також Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
На Львівщині нагородили кращих підприємців агропромислового сектору
21 березня 2019
Сьогодні, 21 березня, в межах Міжнародного форуму «АГРОПОРТ Захід Львів-2018» учасники та гості форуму зібрались на традиційне урочисте вручення відкритої премії AGROPORT AWARD, якою відзначено підприємства агропромислового комплексу області, що забезпечують інноваційно-інвестиційний розвиток та є сумлінними платниками податків і підтримують соціальні проекти розвитку села. У врученні відзнак взяли участь в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева та заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. Відтак, визначили краща бізнес-репутація серед виробників. У галузі “Дрібне тваринництво” - перемогло ФГ «Добра Корівка» - Кміть Назар,у номінації “Кооперативи” - сільськогосподарський виробничий кооператив «Добротворець» - Слюз Володимир. Номінація краща бізнес-репутація серед виробників у “Молочній галузі” дісталась ПП «Агрофірма «Лугове» - Папроцький Роман, у галузі «Птахівництво» перемогу здобуло ФГ «Захід-птиця» - КОП’ЯК Ольга. Краща бізнес-репутація серед виробників у галузі “Рибництво” дісталася ТзОВ «Карпатський Водограй» - Габуда Олег, у напрямі “Виробництво мяса” перемога за ТзОВ «Галичина – Захід» - Талама Андрій. Краща бізнес - репутація серед виробників у галузі “Рослинництво»” дісталась ТзОВ «Гомін» - Томас Оксана. У галузі “Садівництво” перемогу здобуло ФГ «Ромалін» - Танчук Роман, у “Харчовій промисловості” перемогло ТзОВ «Агро-Інвест» - Хрящевський Роман. Краща бізнес - репутація серед виробників у “Органічному виробництві” закріпилася за ФГ «Соломея» - Яремчук Тетяна.
Виробники органічної продукції обінялись думками щодо технології органічного виробництва
21 березня 2019
У межах 10 міжнародного форуму AGROPORT WEST LVIV 2019 за участі команди органічних консультантів, зокрема генерального директора "НВП 5 елемент" Володимира Білого, Голови правління спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» Олени Березовської провели дискусійну панель “Технології органічного виробництва”. Органічне сільськогосподарське виробництво - цілісна багатофункціональна модель господарювання та виробництва органічної продукції, яка забезпечує збалансовану динамічну рівновагу з метою об'єднання економічного зростання та підвищення життєвого рівня з одночасним поліпшенням стану навколишнього середовища. Фермери, що працюють в органічному сільському господарстві замість синтетичних хімічних засобів захисту рослин та швидкодіючих мінеральних добрив використовують природні методи захисту та органічного підживлення рослин. Під час панелі порушили питання особливостей технологій органічного виробництва, а також переваги органічних продуктів для населення. Адже саме органічні продукти вироблені повністю природним шляхом, а, значить, максимально добре засвоюються нашим організмом. До того ж, вміст корисних вітамінів, мінералів і антиоксидантів, в продукції, вирощеної природним шляхом, істотно вищий, ніж у промислових аналогів, які втрачають свої корисні властивості на етапах виробництва, переробки, упаковки та зберігання. Під час дискусійної панелі доповідачами наголошено, що технології органічного виробництва свого роду також є турботою про навколишнє середовище. Адже при виробництві органічної продукції не забруднюється ґрунт, не відбувається потрапляння в нього пестицидів, гормонів росту та інших вкрай шкідливих речовин, це повністю безпечне для природи виробництво. Саме тому, не зважаючи на те, що виробництво органічної сільськогосподарської продукції потребує часу та коштів на стартових етапах, органічний рух є швидкий і надихає на нові кроки та досягнення.
Львівщина поділилась досвідом фінансування агровиробників з регіонами України
21 березня 2019
Сьогодні в межах Х Міжнародної агропромислової виставки «AGROPORTWESTLVIV 2019» відбулась дискусійна панель на тему «Фінансування агровиробників: послуги, інструменти, можливості» за участі департаменту агропромислового розвитку облдержадміністраціїта за підтримки Проекту «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)». З вітальним словом до учасників дискусійної панелі звернулась керівник проекту Єва Сержинська, яка представила Проект КЕП, що фінансується USAID та буде реалізований Всесвітньою радою кредитних спілок (WOCCU). Метою проектує зміцнення сектора кредитних спілок України у напрямку покращення якості фінансових послуг та кредитних продуктів, які пропонуються фермерам та сільськогосподарським підприємствам у сільській місцевості України. Начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Галина Камінська представила регіональну програму підтримки сільськогосподарських виробників. «Комплексна програма спрямована на підтримку, саме дрібного фермера, малого і середнього виробника. У минулому році із обласної скарбниці залучено найбільший фінансовий ресурс з початку дії програми нафінансову підтримку шляхом здешевлення відсотків за залученими кредитами у банківських установах чи кредитних спілках. Фінансовою підтримкою скористалось 55 суб’єктів господарювання. Це дозволило здешевити 78,7 млн. грн кредитних ресурсів», - зазначила Галина Камінська. Крім цього, своїм успішним досвідом агрокредитування в кредитних спілках поділились Андрій Шишак, голова ФГ «Шишаки» та Антон Мільчевич, керівник сільськогосподарського кооперативу «Горбогори».
Прем’єр-міністр: Розвиток агросектору – запорука прискорення економіки та глобального лідерства України
21 березня 2019
Розвиток агросектору – це запорука прискорення економіки та глобального лідерства України, адже вже зараз наша країна входить до переліку найбільших експортерів агропродукції у світі, а понад 300 українських виробників мають дозволи торгувати своєю продукцією у Європейському Союзі. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи аграрний форум «AGROPORT West Lviv - 2019». Захід є ювілейним – десятим. Він зібрав понад 60 агровиробників з України та ЄС, переважно представників малого та середнього агробізнесу, і проходить у Львові на території місцевого аеропорту. Локація обрана невипадково. Агросектор – вже кілька років поспіль є рушієм економічного зростання держави, забезпечуючи 40% валютної виручки і запровадження новітніх виробничих технологій. При цьому минулого року саме Львівщина продемонструвала одні з найкращих показників розвитку місцевого АПК: «плюс» 6,1% зростання агровиробництва і зростання зарплат у секторі до 10,5 тис. грн. Обсяг капітальних інвестицій в агросферу області, передусім переробку, склав 2,5 млрд грн. Звертаючись до учасників форуму, Глава Уряду наголосив, що підтримка АПК – один з ключових пріоритетів Уряду України. Так, в 2017-2018 роках обсяг фінансової допомоги аграріям склав 9,2 млрд грн, а цього року складе майже 6 млрд грн. Гроші направлятимуть на найбільш затребувані напрямки: тваринництво, часткову компенсацію купівлі техніки українського виробництва. Один з ключових акцентів – підтримка фермерського руху, який з часом має сформувати основу агросектору України. Вже зараз у країні налічується 33,1 тис. діючих фермерських господарств, що становить 67,6% від загальної кількості господарюючих юридичних суб’єктів зайнятих у сільському господарстві. Уряду, за словами Володимира Гройсмана, вдалося зламати практику ігнорування малого бізнесу на селі і спрямувати фінансові, технічні, технологічні та консультаційні ресурси саме на цей сегмент виробників. Цього року цільова підтримка фермерів складе не менше 800 млн грн, ще 200 млн грн будуть направлені на кредитні програми. «Агропромисловий комплекс – це рушійна сила нашої економіки і гарант продовольчої безпеки України і світу, - сказав Володимир Гройсман. – Наша продукція представлена у 190 країн світу, ми входимо в ТОП-7 експортерів продовольства. Але наш потенціал більший. Наше завдання: збільшувати поглиблену переробку продукції. І в найближчі роки ми будемо мати більші інвестиції в розвиток АПК, створення нових продуктів, що будуть представлені на внутрішньому та зовнішніх ринках під маркою «made in Ukraine». Глава Уряду сказав, що обсяг капітальних інвестицій в агрокомплекс минулого року сягнув 90 млрд грн. І ця підтримка буде посилюватися – як у фінансовому плані, так і в плані допомоги просування на зовнішні ринки завдяки угодам про вільну торгівлю. «Ми виробляємо конкурентну продукцію. Я розумію, що на наших полицях може бути продукція з усього світу, але наш обов’язок споживати українське і так зміцнювати економіку», - сказав Володимир Гройсман.