Питання безпеки харчових продуктів порушили на зустрічі фермерів та рестораторів

22 березня 2019р, Новини. Управління туризму та курортів, Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У межах роботи Х Міжнародної виставки та форуму «АgroportWestLviv 2019» відбулася національна зустріч локальних фермерів та рестораторів «Гастромандри Львівщиною. Розмови на кухні».

З вітальним словом до учасників звернувся заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

«Необхідно об'єднати зусилля і на такій кластерній основі разом розвивати і агропромисловий розвиток та туризм. І насправді, я вважаю, що на Львівщині нам це дуже добре вдається. Ми є частиною європейського ринку, а відтак повинні корелювати і належним чином наближувати стандарти, які є в різних сферах, в тому числі і стандарти безпеки харчових продуктів, до європейських вимог», - зазначив Роман Филипів.

Участь у дискусійній панелі «Безпека харчових продуктів. Впровадження стандартів міжнародної системи HACCP» взяли експерти, які першими в Україні розпочали впровадження стандартів HACCP в Україні. Це cтарший експерт з HACCP та простежуваності Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Юрій Оглашений, керівник Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Тоні Віл, заступник керівника Проекту − головний експерт з питань європейського законодавства Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Яна Добідовська, перший заступник начальника Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин та керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.  

«Кожен споживач має бути впевненим в тому, що харчовий продукт споживання є безпечним, без шкідливого наслідку для його здоров'я. Тому важливо дотримуватися вимог, які висуваються операторам ринку харчових продуктів. Для того, щоб впровадити систему керування безпекою продуктів HACCP, найпершим кроком має стати держреєстрація чи отримання експлуатаційного дозволу в Держпродспоживслужбі, що є вже сьогодні обов'язковим згідно законодавства»,-  зазначила Яна Добідовська.

«Інформація доступу до реєстрації є в загальному доступі, її можна знайти та переконатися, чи насправді постачальник отримав дозвіл. Якщо постачальник діє в правовому полі, для нього не виникне труднощів надати документи для підтвердження безпеки харчових продуктів», - розповів Ростислав Волошин.

«Дуже важливо вибудувати хороші стосунки та попередньо узгодити процес співпраці з постачальником. Оператор ринку сам вибудовує свої стосунки з постачальником і має право вимагати в нього будь-які документи, які він вважає можуть надати ті переконання, що продукція, яка проходить є безпечною. Необхідно самому постійно здійснювати контроль системи постачальника та інколи робити перевірку сировини»,-  наголосив Юрій Оглашенний.

Як зазначив Тоні Віл розробка та запровадження поcтійно діючої системи відповідно до HACCP не є чимось таким, що неможливо зробити, і звертає увагу на важливості ролі держінспектора в новій системі. Інспектор тепер повинен вимагати та здійснювати перевірку згідно змін у законодавстві.

"Нашим завданням є донести сучасні зміни, які відбуваються в харчовому законодавстві, - наголосив Володимир Лапа.

Під час зустрічі експерти обговорили актуальні питання системи якості та безпечності харчових продуктів. Зазначили, що процеси виробництва харчових продуктів повинні бути під постійним наглядом і контролем в першу чергу з боку самого підприємства. Для цього на підприємствах і закладах громадського харчування впроваджують систему управління безпекою продуктів харчування, яка розглядає всі аспекти якості та безпеки на всіх етапах виробництва.

НАССР це насамперед запобіжна система, яка передбачає проведення систематичної ідентифікації оцінювання та контролю небезпечних чинників в критичних точках технологічного процесу виробництва. Тому однією з характерних особливостей нової економічної політики в України – це увага, яка скерована на задоволення потреб споживача, що виявляється не тільки в виробництві достатньої кількості якісних харчових продуктів, але й в виробництві безпечних харчових продуктів на рівні світових стандартів.

Перед учасниками форуму про «Харчове законодавство та НАССР для закладів громадського харчування та фермерських господарств» виступили експерти проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів»  під час якої зазначили основні аспекти  на які слід звернути увагу усім, чия робота пов’язана з продуктами харчування.

Організатори дискусійної панелі, що відбулась межах проведення Міжнародного агропромислового форуму з розвитку фермерств Агропорт-Захід Львів 2019 - управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, а також Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook