На Львівщині стартували «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання»

26 березня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

25 березня відбувся брифінг з нагоди початку «Днів профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання». У заході взяли участь провідний спеціаліст відділу організації медичної допомоги дорослому населенню Департаменту охорони здоров’я Ярина Жук, головні експерти департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з фтизіатрії – Любомир Рак, з пульмонології – Надія Рудницька, з рентгенології – Леся Дубенська.

«У фтизіатричній службі впродовж останніх 4 років відбувається стрімка реорганізація. Відтак, уже є перші досягнення – зниження усіх основних епідпоказників по туберкульозу. Також понад 10 років департамент охорони здоров’я проводить на Львівщині профілактичну акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання», яка цьогоріч буде тривати до 22 квітня 2019 року. Акція має на меті якомога більше інформувати населення щодо питань профілактики і раннього виявлення недуги», - розпочала Ярина Жук.

За словами Любомира Рака, вперше за 25 років захворюваність на туберкульоз у Львівській області істотно знизилась і досягла показника 51,9 випадків на 100 тис. населення. За минулий рік в області було виявлено 1304 хворих на всі форми туберкульозу. Смертність від туберкульозу зменшилась, у 2018 році – 222 випадків проти 249 – у 2017. Ситуація щодо захворюваності дітей на туберкульоз покращилась, минулого року було виявлено лише 28 випадків.

Надія Рудницька наголосила, що раннє виявлення хвороби та якісна діагностика допоможуть вчасно розпочати лікування, а також уникнути загрозливих наслідків. «Захворюваність на ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень) у 2019 році становить 1056 нових випадків. У Львівській області на обліку знаходиться 18,5 тисяч хворих на ХОЗЛ. Основним чинником ризику виникнення ХОЗЛ є куріння, певну роль відіграють також генетична схильність та перенесені інфекції».

Як зазначила Леся Дубенська, з появою у центрі легеневого здоров’я нового рентгендіагностичного комплексу суттєво розширились можливості якісної діагностики захворювань органів дихання.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook