Фільм «Остап Нижанківський. Історія однієї мрії» відтепер у вільному доступі: переглянути може кожен охочий

20 квітня 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Документальний фільм про видатного українця, священника УГКЦ, композитора, дириґента, громадського діяча Остапа Нижанківського створений командою проєкту «Історична правда» спільно з громадською організацією Collegium Management, Львівським органним залом за підтримки Львівської ОДА.

Прем’єра фільму відбулась вчора, відтак сьогодні кінострічка доступна для кожного на YouTube-каналі «Історична правда в деталях».

У фільмі розкриваються не лише основні віхи життя Остапа Нижанківського, а й порушується питання про те, що завадило композитору та автору відомих колядок, який більшість свого життя служив священником, стати професійним музикантом.

Фільм знятий у жанрі документарі та розрахований на широку аудиторію.

Фільмування відбувалися у Львові та Стрию, зокрема у Музеї Нижанківського, музеї-домі Івана Франка, музеї Станіслава Людкевича, Шевченківському гаю, Львівському органному залі.

Режисер – Петро Колодій, ведучий - Вахтанг Кіпіані, продюсерка та авторка сценарію - Ольга Мовчан.

Творці поспілкувалися з десятком експертів, залучили кількох акторів, щоб зобразити художню реконструкцію життя головного героя.У фільмі використані композиції авторства та обробки Остапа Нижанківського. В головних ролях Володимир Антонов, Юрій Наконечний, Юрій Ґазієв, Мар'яна Яцишин, Станіслав Кирилов.

Додамо, що створення фільму «Остап Нижанківський. Історія однієї мрії» стало можливими завдяки підтримці Львівської ОДА. На цю кінострічку виділили фінансовий ресурс в межах конкурсу на підтримку регіонального кінематографа Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook