Львівський медичний університет випустив понад тисячу лікарів та провізорів
Сьогодні, 21 червня, на площі біля адміністративного корпусу Університету, відбулось Урочисте засідання Вченої ради Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Захід присвячений випуску лікарів та провізорів.
Випускників привітав т.в.о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
«Шановні випускники – лікарі та провізори, дорогі батьки, усі присутні, сьогодні мені випала честь звернутися до вас зі словами вітання з нагоди того, що в тому марафоні, який ви бігли упродовж останніх років зі своїми колегами, друзями, викладачами, ви дійшли до певного фінішу. І цей фініш для вас сьогодні є стартом в дорослому житті, сьогодні це є стартом у вашому професійному житті. Ви обрали собі дуже важливу професію – берегти здоров’я і рятувати життя. І зокрема від вас залежить якою буде Україна», - зазначив Ростислав Замлинський.
Зазначимо, що цьогоріч навчання у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького завершили понад тисячу майбутніх лікарів та провізорів.
Новини за темою
У львівській клініці працюватимуть лікарі з Краматорська
9 травня 2022
В одній із приватних клінік Львова працюватимуть лікарі КНП «Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ». Це стало можливим завдяки співпраці та домовленості медиків обох закладів. Зараз переговори ведуться із близько 10 лікарями з Краматорська – переважно онкологічного спрямування із залученням напряму хіміотерапії. Львівська клініка може надати краматорським медикам приміщення для роботи. Як повідомили у львівській клініці, лікарі переходять на роботу до Львова, оскільки є великий ризик пошкодження їхньої лікарні та дороговартісного медичного обладнання через бойові дії, які ведуться на Краматорському напрямку. Окрім того, частина пацієнтів лікарні перебуває на заході України, тож вони зможуть продовжувати отримувати необхідне лікування. Краматорська лікарня законтрактована з НСЗУ і продовжуватиме працювати відповідно до умов контракту. Обидві сторони сподіваються розпочати роботу вже у травні. "Краматорська лікарня є юридичною особою, відповідно вона змінила місце надання медичних послуг і уклала договір оренди з львівською клінікою. Лікарі, що працюватимуть тут, зможуть і надалі вносити дані в електронну систему охорони здоров'я, лікувати пацієнтів, і таким чином продовжувати свою роботу та отримувати за це кошти", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. Назву львівського медзакладу не розголошуємо з міркувань безпеки.
Медикам Львівщини нарахували майже 3 млн грн компенсації за час лікування профхвороби на COVID-19
30 липня 2021
За час лікування гострого професійного захворювання на COVID-19 медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які інфікувались під час виконання посадових обов’язків, Фонд соціального страхування України компенсує втрачений заробіток у розмірі 100 % середнього доходу незалежно від тривалості стажу. З початку пандемії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (далі – Управління) здійснило фінансування близько 500 листків непрацездатності, виданих у разі гострого профзахворювання на COVID-19. Загалом допомоги нарахували на суму понад 2,7 млн. грн. Працівникам закладів охорони здоров’я Львівської області – лікарям, медсестрам, медбратам та іншим медичним працівникам Управління оплатило 6620 днів тимчасової непрацездатності. Нагадаємо, гостре професійне захворювання медичних та інших працівників на COVID-19 вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає розширений перелік страхових гарантій від Фонду соціального страхування України. Так, окрім компенсації втраченого доходу за час лікування від коронавірусної хвороби, Фонд фінансує для них: ● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі смерті медика; ● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі встановлення інвалідності; ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для членів його родини (у розмірі 100 прожиткових мінімумів); ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для осіб, які перебували на його утриманні (у сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму); ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі встановлення стійкої втрати працездатності, інвалідності (розмір залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму); ● щомісячну страхову виплату для медичного працівника, якому встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність (розмір щомісячної допомоги повністю компенсує втрачений заробіток залежно від відсотку втрати працездатності); ● щомісячну страхову виплату у разі смерті медика для осіб, які мають на неї право; ● також для медичних працівників, яким встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність, Фонд фінансує майже 20 видів медичних і соціальних допомог, зокрема, лікування та медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування із визначеною періодичністю.
Максим Козицький привітав випускників Українського католицького університету
26 Червня 2021
Сьогодні в Українському католицькому університеті відбулись випускні урочистості. Цього року ступінь бакалавра та магістра тут здобули майже 450 студентів. Святкування розпочали з Літургії у церкві святої Софії Премудрості Божої, яку очолив президент університету владика Борис Ґудзяк. Із успішним завершенням навчання випускників Українського католицького університету привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький. «УКУ виховує лідерів суспільства, діяльність яких відома як Україні, так ї за її межами. Це один з найкращих закладів у сфері вищої освіти, де плекаються людські цінності, знання, професіоналізм та ідеї, закладені його засновниками», - наголосив очільник одласті. Також сьогодні в УКУ урочисто відкрили новий Колегіум. Опісля для спільноти університету триватимуть нічні чування перед празником храму Блаженних Мучеників УГКЦ. Нагадаємо, 24 червня у Львові відкрили проспект святого Папи Івана Павла ІІ. Проспект - це частина вулиці Хуторівка – від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини. Саме там розташовані філософсько-богословський факультет Українського католицького університету, Львівська духовна семінарія Святого Духа, Патріарший дім УГКЦ. Цю подію приурочили до 20-ї річниці візиту святого Папи в Україну. А напередодні – 23 червня, освятили площу Святої Софії Премудрості Божої – територію студмістечка Українського католицького університету.
Понад 500 випускників Національної академії сухопутних військ склали офіцерську присягу
19 Червня 2021
Сьогодні, 19 червня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що у Старичах відбулась церемонія випуску курсантів Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Церемонію розпочали о 10:00 год на території військового містечка «Академічне», Яворівського військового полігону. Академія є одним з найстаріших вищих військових навчальних закладів України. Цьогоріч ряди офіцерського складу поповнили понад 500 випускників Національної академії сухопутних військ. На церемонію випуску завітали голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступник голови ЛОДА Андрій Годик. «У непростий для країни час - час бойових дій із російським агресором на сході України, молоді хлопці та дівчата свідомо обрали військовий фах та вступили на навчання в Академію. Щиро вітаю вас зі знаменною подією – присвоєнням першого офіцерського звання! Впевнений, що знання, вміння та досвід, набуті за роки навчання у Національній академії, допоможуть вам в офіцерському становленні. Вдячний також усім командирам та викладачам славетного навчального закладу за підготовку і виховання достойних захисників нашої землі. А батькам – за постійну підтримку та віру у своїх синів та дочок», - привітав випускників очільник Львівщини. Професійну кваліфікацію «офіцер тактичного рівня» отримали 572 випускники. Серед них: - за ступенем вищої освіти «бакалавр» - 513 осіб; - за ступенем вищої освіти «магістр» - 59 осіб. Золоті медалі отримали 15 випускників, з них 6 – за ступенем освіти бакалавр та 9 – за ступенем освіти магістр. Також державними нагородами «За мужність» та «Захисник Вітчизни» нагородили 5 осіб. З-поміж випускників академії учасниками бойових дій на сході України є 106 молодих офіцерів. Найкращому випускникові - лейтенантові Роману Невірку вручили пірнач. Це бойова зброя українських козаків як символ відповідальності перед колегами, народом та країною. Фінальний етап екзаменаційної комісії для випускників академії відбувся на початку червня. Командування Сухопутних військ Збройних Сил України оцінило рівень вишколу майбутніх випускників та їхньої готовності до виконання завдань на офіцерських посадах. Відтак випускники показували вміння на стрільбищах, вогневому містечку, танковій директрисі, на спортивних містечках, а також в навчальних аудиторіях. Довідково: Зараз Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України. Академія здійснює підготовку офіцерів тактичного рівня для Збройних Сил України та інших військових формувань. Ілона Орнат
Львівський університет безпеки життєдіяльності випустив 131 рятувальника
11 Червня 2021
Сьогодні, 11 червня, у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувся випуск молодих фахівців. Цього року ряди офіцерського складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій поповнив 131 випускник Львівського університету БЖД. Привітали випускників із завершенням навчання та здобуттям першого офіцерського знання заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Туз, перший заступник міського голови Андрій Москаленко, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. «Відсьогодні ви – офіцери і прийматимете рішення, від яких залежатиме життя людей. Тепер ви є опорою не тільки для найближчих, для своєї сім’ї, а й для усієї України», - звернувся до випускників Віталій Загайний. Професор Мирослав Коваль, ректор університету, нагородив за активну участь у громадському та спортивному житті навчального закладу та з нагоди випуску молодих фахівців 2021 року нагородив грамотою Назара Рачкінду та Данила Богачова. Почесною грамотою за високий професіоналізм, сумлінне виконання службового обов’язку та вагомий особистий внесок у справу підготовки молодих фахівців для органів і підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту було нагороджено Романа Сукача, Олега Миронюка та Ігоря Задорожнього. Також в межах урочистостей відомчою заохочувальною відзнакою – нагрудним знаком «ЗА БЕЗПЕКУ НАРОДУ» нагородили полковника служби цивільного захисту Миколу Говорущака. Довідково Львівський державний університет безпеки життєдіяльності – це провідний заклад вищої освіти України в галузі безпеки людини, визнаний лідером національної освіти і консолідованого Всеукраїнського рейтингу вищих навчальних закладів України. Університет входить до Асоціації вищих навчальних закладів Європейського Союзу, які працюють у галузі безпеки людини (EFSCA). Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, як навчальна та наукова установа, працює над пом’якшенням техногенного навантаження на довкілля та попередження надзвичайних ситуацій, здійснює підготовку фахівців у галузі безпеки людини.
Понад 60% ліжок у ковідних лікарнях забезпечені киснем
17 листопада 2020
Роботи із розширення кисневої мережі у медичних закладах області тривають. У багатьох закладах уже розведена киснева мережа, зараз очікують на обладнання, аби його підключити до централізованого налаштування кисневих систем. «Із 3435 ліжок, де можна лікувати хворих на коронавірус, 2072 уже забезпечені централізовано киснем. Станом на сьогодні киснем забезпечені 60,3% ліжок», - розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. За його словами, медичного персоналу наразі вистачає. «Кількість медиків при тій потужності, яка зараз є, цілком достатня. Однак зараз триває набір персоналу для роботи у розгорненому додатковому відділені лікарні швидкої допомоги, адже згідно з прогнозами епідеміологічна ситуація буде погіршуватись», - зазначив керівник департаменту. Сезонні захворювання та збільшення рівня підтверджених випадків свідчать про те, що кількість хворих буде зростати. «Говорити про пік захворювання дещо рано. Мусимо готуватись до погіршення ситуації. Відповідно маємо бути готові для залучення додаткових лікарень, розгорнення додаткових ліжок в межах існуючих лікарень, аби мати можливість забезпечити усіх пацієнтів стаціонарною медичною допомогою», - акцентував Орест Чемерис. Прес-служба ОДА
Львівська опера присвятить лікарям грандіозну прем’єру опери «Турандот»
17 листопада 2020
Львівська опера готує грандіозну прем’єру опери «Турандот», на яку спеціально запросять лікарів. Вражаючі декорації і костюми, неповторні світлові та 3D ефекти, які перенесуть глядачів в часи Стародавнього Китаю, а також екзотичне і масштабне звучання музики, від якої перехоплює подих. Вперше в історії театру, до 120-річчя Львівської національної опери відбудеться постановка опери «Турандот» італійського композитора Джакомо Пуччіні. Прем’єру опери глядачі зможуть відвідати 20, 26 та 27 листопада. Міжнародна команда постановників з 5 країн світу та артисти театру присвячують цю постановку лікарям, яких спеціально запрошують на прем’єру. «Лікарям, медсестрам, усім, хто кожен день сьогодні бореться за людське життя, часто ризикуючи власним. На прем’єрних показах нашим першим глядачем будуть медичні працівники», – наголосив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун. "Ми всі в один день опинились в нових умовах, адже пандемія не оминула нікого. Маємо бути вдячні кожному медику за його титанічну роботу щодня. Мистецтво ніколи не стояло осторонь суспільних проблем і завжди за усіх можливостей долучалось до вирішення проблем. Гадаю, ініціатива оперного театру - хороший приклад підтримки наших медиків та можливість продемонструвати важливість спільної роботи у подоланні епідемії", - розповіла заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор-Цибак. Режисером-постановником вистави став один із найвідоміших сучасних оперних режисерів – Міхал Знанецький із Польщі, автор понад 200 постановок на сценах Польщі, Італії, Франції, Іспанії, Аргентини, Ізраїлю, Куби. Вистави у його режисурі кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, премією Хорватського національного театру та спеціальною нагородою в Італії – «Преміо Аббіаті». Усі репетиції з режисером проводилися онлайн, однак перед здачею прем’єри опери режисер знайшов можливість приїхати до Львова на кілька днів. Варто зазначити, що це перша постановка Міхала Знанецького в Україні, тож – це грандіозна подія для оперного мистецтва Львова та всієї країни. Над світловими ефектами працює польський художник світла Даріуш Альбрихт, який також зміг приїхати до Львова і працювати безпосередньо в театрі. «В опері, дія якої відбувається в Стародавньому Китаї, світло відіграє одну із ключових ролей. Воно дає змогу підкреслити її казковість, передати особливу атмосферу того часу. У виставі використовуються понад 120 світлових прожекторів. Цілісну картину доповнюють вражаючі ЗD проєкції, які висвітлюються на елементах сценографії, перед та позаду артистів», – розповів художник. До числа постановників залучені запрошені митці – художник Луіджі Скольйо (Італія), художниця костюмів Малгожата Слоньовська (Польща), балетмейстерка Діана Теохарідіс (Аргентина) та її асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс (Греція). Робота з ними відбувалася дистанційно у форматі онлайн репетицій, що було неабияким викликом для артистів театру. Серед виконавців – балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал). Вистави зможуть відвідати лише 362 глядачів, згідно з чинними карантинними нормами.
Від COVID-19 на Львівщині одужали вже понад п’ять сотень медиків
8 липня 2020
В області одужало 516 медиків з 997 інфікованих коронавірусом. Серед них 316 лікарів, середній медичний персонал – 411, молодший медичний персонал – 176, інший персонал – 94. «Усі необхідні заходи проведені. Зокрема є медичні працівники, які скеровані на ізоляцію. Також всі працівники, які потребують лікування - амбулаторного чи стаціонарного, проходять його. Хочу зазначити, що наші медики, незважаючи на ризик, продовжують самовіддано працювати і надавати необхідну допомогу хворим», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис. Зазначимо, зідно з рішенням Львівської обласної ради від 04.06.2020 № 1038 «Про внесення змін до обласних програм та показників обласного бюджету на 2020 рік» передбачено надання разової допомоги працівникам комунальних некомерційних підприємств охорони здоров'я, у яких підтверджено діагноз захворювання COVID-19 і які пройшли стаціонарне лікування, за період з 12 березня до 05 липня 2020 року.
Маркіян Мальський зустрівся з американськими лікарями, які рятують маленьких українців
25 вересня 2019
Сьогодні, 25 вересня, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся із професором Гарвадської медичної школи Геннадієм Фузайловим та його колегами, які прибули на Львівщину задля допомоги постраждалим від опіків дітям. Очільник області висловив вдячність за допомогу та безкоштовні операції проведені американськими лікарями, вагомий внесок у благодійну і громадську діяльність в Україні. «За останні 14 років ви врятували життя понад 60-ти дітей з різних куточків України. І продовжуєте свою безкорисливу працю, яка є надзвичайно важлива для нашої країни та області зокрема. Ваші фахівці демонструють високу кваліфікацію і я сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю із Львівщиною»,- зазначив Маркіян Мальський. Також голова Львівської ОДА наголосив на важливості обміну досвідом з українськими фахівцями, що забезпечить покращення якості надання медичних послуг пацієнтам та допоможе надати кваліфіковану допомогу дітям з опіковими травмами в Україні, зокрема на Львівщині. «Ми зацікавлені, щоб допомогти якомога більшій кількості дітей. Також, це велика можливість для українських спеціалістів здобути важливий досвід», - підкреслив готовність до співпраці Геннадій Фузайлов. Також американські лікарі зазначили, що в майбутньому готові запрошувати українських спеціалістів на навчання закордон у напрямку надання допомоги дітям з опіковими травмами. В межах зустрічі українські медики відзначили, що благодійна справа американських лікарів, окрім порятунку життів, вже сьогодні якісно впливає на медицину області та України. Зокрема, отриманий від американських колег досвід із застосування нових технологій, сьогодні вже перебирають інші області. Зазначимо, що це вже 9-й благодійний візит лікаря Фузайлова і його команди до Львова. Щоразу вони оперують 40-60 дітей з різними травмами і кілька сотень консультують. Окрім американських медиків, також із маленьким пацієнтами працюють медичні працівники: хірурги, анестезіологи та медсестри української клініки. Візит відбувається в межах проекту «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» у співпраці Медичного центру Medicover з Гарвардською медичною Школою.
Перші офіцерські погони отримали майже сім сотень лейтенантів – випускників Академії сухопутних військ
15 Червня 2019
Сьогодні, 15 червня, на стройовому плацу Національної академії сухопутних військ відбувся урочистий ритуал випуску молодих офіцерів. Своє перше офіцерське звання отримали майже сім сотень лейтенантів, які з гідністю продовжуватимуть славні традиції своїх попередників та стануть надійним поповненням офіцерського корпусу Українського війська. Долучились до привітань випускників їхні родичі та друзі, керівництво академії. Привітав молодих офіцерів й т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. «Сьогодні у вас важливий день, позаду залишилися напружені роки навчання. Ви долучились до потужних Збройних сил України, до армії, яка своєю принциповістю, своєю позицією, незламністю свого духу зупинила ворога. У цей день хочу щиро побажати вам дотримуватись присяги, хочу побажати миру нам усім, злагоди, добробуту. Окрема подяка вашим батькам за виховання достойних синів і доньок нашої України», - наголосив Ростислав Замлинський.
Олег Синютка вручив державні нагороди лікарям Львівщини
17 травня 2019
Сьогодні, 17 травня, у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбулась урочиста академія, присвячена Міжнародному дню медичної сестри «Медична сестра – це звучить гордо». Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. “Сьогодні Україна на піднесенні, основне не втратити ритм того, що зроблено. Коли вам найважче, зажди думайте, що людина, яка є в лікарні не має на кого понадіятись, окрім як на вас. У такі хвилини відкиньте власні клопоти і допоможіть цій людині. І пам’ятайте, що кращої землі, ніж Україна немає на цілому світі”, - зазначив очільник області. Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка очільник Львівщини вручив державні нагороди лікарям Львівщини. Звання «Заслужений лікар України» присвоїли: - лікареві загальної практики - сімейному лікарю амбулаторії загальної практики - сімейної медицини с. Сокільники Пустомитівського району Галині Вахулі, - завідувачеві амбулаторії загальної практики - сімейної медицини с. Ямпіль КУ «Амбулаторія загальної практики - сімейної медицини Мурованської сільської ОТГ» Володимиру Олеськіву, - директорові комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний діагностичний центр» Роману Пукаляку, -генеральному директорові комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Любомиру Раку. Окрім того Олег Синютка відзначив подяками та грамотами облдержадміністрації кращих медсестер області.
Львівська область – лідер із кількості зареєстрованих медзакладів та лікарів в електронній системі охорони здоров’я
6 травня 2019
Львівська область є лідером із кількості зареєстрованих медичних закладів та лікарів в електронній системі охорони здоров’я. За даними електронної системи eHealth станом на 3 травня, в системі зареєструвались 165 медичні заклади, що працюють на території області. Також в системі eHealth зареєструвались 1886 лікарів, що надають медичні послуги та 1919252 підписаних декларацій про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.Відтак, 76,3% населення області вже обрали свого лікаря та підписали з ним декларацію. За офіційними даними отриманими зі сайту НСЗУ станом 1 травня 2019 році у Львівській області з Національною службою здоров'я України уклали угоди 104 суб’єкти господарювання різної форми власності зі загальним обсягом фінансового ресурсу - 956,2 млн грн, серед яких : 86 КНП галузі охорони здоров'я , які уклали угоди на суму 935 млн грн 4 ТзОВ та ПП які уклали угоди на суму 9,4 млн грн 14 фізичних осіб – підприємців, які уклали угоди на суму 12,6 млн грн За січень-квітень вищезазначені заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, профінансовано на суму 366,4млн грн, що становить 38,4 % виділеного обсягу. За рахунок коштів місцевих бюджетів передбачено кошторисні призначення на загальну суму 62,4 млн грн: на оплату комунальних послуг, енергоносіїв та інших видатків за загальним фондом на суму 59 млн гривень; на закупівлю медичного обладнання та проведення капітальних ремонтів за спеціальним фондом (капітальні видатки) на суму 3,4 млн гривень. За січень-квітень вищезазначені заклади охорони здоров’я які надають первинну медичну допомогу, профінансовано на суму 16,2 млн грн, що становить 26% виділеного обсягу. Середня заробітна плата сімейним лікарям збільшилась до 15 600 грн та сестри медичної до 8980 грн на первинному рівні. За даними Національної служби здоров’я України (НСЗУ) серед підписаних декларацій 98,95% - з комунальними закладами, 0,88% - з фізичними особами –підприємцями (ФОП) та 0,17% - з іншими приватними закладами.