Підготовка до змін у 2020 році: на Львівщині відбулось засідання щодо впровадження реформи системи спеціалізованої медичної допомоги в області

10 липня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 10 липня, відбулось розширене засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу «Реформа системи спеціалізованої медичної допомоги у Львівської області: підготовка до змін у 2020 році».

У нараді взяли участь представники Національної служби здоров’я України, Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», голови Госпітальних рад госпітальних округів, керівники обласних, центральних міських та районних лікарень області.

«Медицина має бути у пріоритеті та орієнтуватись на пацієнта. Зараз змінюються підходи у фінансуванні медичної галузі, оскільки попередній досвід себе вже вичерпав. Використовуйте такі зібрання, як сьогодні, для нових ідей та успішно впроваджуйте їх на практиці. Вже багато роботи зроблено вами, продовжуємо розвиватись й далі спільно», - зазначив Маркіян Мальський, голова Львівської ОДА.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, це вже не перший досвід співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID): «Напередодні нового етапу реформування галузі спільно з експертами сьогодні маємо нагоду обговорити питання стосовно реформування системи надання спеціалізованої медичної допомоги».

Ната Аваліані, керівник проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», подякувала департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА за підтримку реформ та зауважила, що зміни, які пройшли на «первинці» були зроблені завдяки спільним зусиллям, як на національному, так і на місцевому рівнях – дали свої перші позитивні результати. «Активна робота продовжується і по підготовці до другого етапу реформ. Надіюсь, що буде багато можливостей для подальших зустрічей».

Про трансформацію системи охорони здоров’я та як підготувати заклад до реформи розповіла директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Інна Коломієць. «Львівська область втілила мою мрію, адже стала флагманом в «первинці». Вже сьогодні партнерами НСЗУ у Львівській області стали 90 КНП, 19 ФОПів і 5 приватних закладів. Основними напрямками лишаються автономізація, комп’ютеризація, навчання персоналу. Не зволікайте. Субвенція з 2020 року не передбачена, фінансування здійснюватиметься лише за наявності договіру з НСЗУ за програмою медичних гарантій. У межах цієї програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних  тарифів».

Начальник управління охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак поділився першими результатами впровадження пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Полтавській області. 

Проаналізувала мережу закладів охорони здоров’я Львівської області консультант з питань стратегічного планування у сфері охорони здоров’я Наталія Кириченко.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook