У Мостиськах запрацює ізраїльський госпіталь, який надаватиме допомогу переселенцям
У місті Мостиська триває облаштування ізраїльської лікарні, яка допомагатиме переміщеним особам. Проєкт реалізує Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю та Міністерство закордонних справ України за сприяння Фонду Шустермана, який опікується національним та соціальним проектами в Ізраїлі та JDC.
Працюватиме лікарня у форматі польового госпіталю. У спеціально облаштованих приміщеннях ізраїльські медики проводитимуть первинний огляд, тут також є все необхідне лабораторне обладнання, медикаменти. Також є окремий ковідний ізолятор.
Якщо ж пацієнт потребуватиме хірургічного втручання, таку допомогу ізраїльські спеціалісти надаватимуть у операційних приміщеннях лікарні громади.
Для стаціонарного перебування хворих також обладнали три палати: чоловічу, жіночу та дитячу.
Для забезпечення якісної комунікації пацієнтів із лікарями на реєстрації працюватиме медик з місцевої лікарні, а також ізраїльським колегами допомагатиме черговий лікар.
Окрім, безпосередньої медичної допомоги, ізраїльські медики планують проводити навчання для лікарів громади та області, вже найближчим часом у госпіталь привезуть навчальні манекени. Розглядають можливість і консультування онлайн зі ізраїльськими спеціалістами різних профілів.
Загалом у лікарні працюватиме майже сотня осіб персоналу, з них понад 60 – медичного.
Шпиталь надаватиме медичну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, мешканців Мостиської громади та мешканців сусідніх громад.
Новини за темою
Понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримали на Львівщині медичну допомогу – Орест Чемерис
6 травня 2022
Про роботу обласних закладів охорони здоров’я, лікування за кордоном важкохворих дітей з України та візит Анджеліни Джолі до Львова розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис у ефірі ТРК «Перший Західний». «В обласних медзакладах надають різнопланову медичну допомогу, в тому числі планове лікування. Проте є певні умови, які ми ставимо перед закладами. Перш за все, ми акцентуємо увагу на тому, що має зберігатися певний резерв ліжок. Особливо коли мова йде про багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, які повинні бути готові, в разі такої необхідності, надати ургентну медичну допомогу. Попри те ми вже понад 80 тисячам внутрішньо переміщених осіб надали різнопланову медичну допомогу. Жодних обмежень немає – всі, хто потребує допомоги, отримують її», – розповів Орест Чемерис. Він також додав, що в області проводять кампанії, які допомагають людям з числа ВПО зорієнтуватися, як їм звернутися до лікаря. Минулого тижня у межах промоції Всесвітнього тижня імунізації медики виїжджали до місць проживання ВПО, розповідали їм про необхідність вакцинації згідно з Календарем профілактичних щеплень, а також проводили вакцинацію охочих, в тому числі і від Covid-19. Слід додати, що кількість осіб, які звертаються по допомогу з гострими респіраторними захворюваннями на Львівщині зараз невисока. Зокрема, станом на сьогодні у стаціонарах області перебувають 118 осіб, за добу з ковідом і підозрою на ковід госпіталізували 17 осіб. Під час ефіру Орест Чемерис також розповів про лікування за кордоном важкохворих та травмованих під час війни українських дітей. Міністерство охорони здоров’я ініціювало створення хабу на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові, звідки діток так званими «конвоями життями» разом з батьками перевозять за кордон на лікування. «Вже близько 500 діток скерували на лікування у клініки Західної Європи (Польща, Німеччина, Італія та інші країни). Це не тільки онкохворі діти, а й діти, які отримали травми під час війни»,–зазначив Орест Чемерис. Алгоритм дій для батьків дітей з важкими захворюваннями, які прибувають на Львівщину, – читайте тут. Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА також наголосив на важливості візиту в Україну американської акторки Анджеліни Джолі. «Візити такого рівня розвіюють міфи, які є стосовно України, і дозволяють говорити правду усьому світу про те, що відбувається зараз в нашій державі. Діти щирі, вони найбільш емоційно розповідають про свої драми, про ті моменти, які пережили. Завдяки таким візитам ми маємо можливість донести до всього світу, які жахіття переживають наші діти через військову агресію росії», – додав Орест Чемерис.
Працівники релокованих в область підприємств матимуть можливість отримати низку медичних послуг безплатно
5 травня 2022
Сьогодні департамент економічної політики Львівської ОВА підписав Меморандум про співпрацю з Медичним центром «Клініка IQMED». Згідно з меморандумом медичний заклад надаватиме безоплатну медичну допомогу співробітникам підприємств, евакуйованих із зони бойових дій на територію Львівської області. «На Львівщину свої виробничі потужності вже перевезли 125 підприємств з різних регіонів України, щодня їх кількість зростає. Відтак, питання медичного забезпечення працівників цих релокованих підприємств, які були вимушені покинути свої домівки, рятуючись від військових дій, є актуальним. Так, у співпраці з нашими партнерами переселені особи матимуть можливість отримати низку медичних послуг безоплатно», - зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда. Відтак, в межах Меморандуму сторони співпрацюватимуть у таких напрямках: - захисту здоров'я і працездатності співробітників підприємств, евакуйованих із зони бойових дій на територію Львівської області, визначення медичних потреб співробітників; - зниження фінансових проблем роботодавця і співробітників, пов'язаних з організацією і наданням медичної допомоги; - скорочення кількості днів непрацездатності співробітників за рахунок надання якісної медичної допомоги і контролю над процесом одужання тощо. Нагадаємо, що для підтримки, в тому числі релокованих підприємств, в області розпочали реалізацію Програми підтримки бізнесу на період воєнного стану. До неї вже залучили донорські організації, завдяки чому збільшили фінансовий ресурс удвічі.
«На Львівщині внутрішньо переміщені особи отримують фахову медичну допомогу»,- департамент охорони здоров’я Львівської ОВА
28 квітня 2022
Під час дії воєнного стану особливо важливо підтримувати зв’язок зі своїм сімейним лікарем, адже він може проконсультувати, видати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін та створити електронне направлення. Для того аби скористатись послугами сімейного лікаря, терапевта або педіатра переселеним особам не потрібно укладати нову декларацію з сімейним лікарем. Наголошують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. «Надання медичної допомоги проводиться за місцем реєстрації внутрішньо переміщеної особи, тобто закладом охорони здоров’я. Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги ведуть облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою», - розповів керівник департаменту Орест Чемерис. Особи, які вимушено покинули свої домівки та переїхали у іншу область, можуть отримати динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя, базові тести та аналізи, направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження, паліативну допомогу, рецепти на «Доступні ліки», а також інсулін, якщо це повторний рецепт та пройти щеплення відповідно до календаря вакцинації. Аптеки Львівської області, які відпускають «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності. Список аптек, де є інсулін доступний за посиланням, він постійно оновлюється. Якщо виникають додаткові питання можна звертатись на «гарячу лінію» НСЗУ – 16-77, щодня з 9:00 до 18:00 год. За словами експертки департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко з 24 до 30 квітня в Україні триває Всесвітній тиждень вакцинації. «Інфекційним хворобам можна протистояти, якщо боротися. На війні для боротьби потрібна зброя, а для боротьби з інфекційними хворобами потрібна вакцина. Після вакцинації, організм готується до захисту від цієї хвороби шляхом формування спеціальних антитіл, тобто формує імунітет до цього захворювання. Україна гарантує захист від 11 інфекцій: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, туберкульоз, вірусний гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит, коронавірус. Кількість необхідних доз вакцини і вік, коли треба вакцинуватись регламентує Календар профілактичних щеплень. В період війни ми повинні бути сильними і здоровими», - зазначила вона. Як додав Орест Чемерис на сьогодні від інфекційних хвороб провакцинували вже 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб. «Департамент охорони здоров’я спільно з командою фахівців центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України проводять медичні огляди людей, які вимушено покинули свої домівки через війну. З метою захисту їх здоров’я ми проводимо щеплення та надаємо усю необхідну медичну допомогу. Відтак, в області вже дві тисячі внутрішньо переміщених осіб було провакциновано від інфекційних хвороб», - зазначив Орест Чемерис.
Переселенці можуть отримати медичну допомогу на Львівщині у звичному порядку
21 квітня 2022
Станом на сьогодні медична галузь Львівщини працює відповідно до вимог військового часу. Місця надання медичної допомоги не змінилися, можливості її отримання абсолютно не є обмеженими. Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. «Кожна особа, яка має скарги на здоров’я, необхідність звернутися за консультацією до лікаря чи пройти обстеження, може звернутися до свого сімейного лікаря. Внутрішньо переміщені особи, які не мають укладених декларацій з сімейним лікарем, також можуть звернутися до найближчої поліклініки, найближчої амбулаторії і отримати всю необхідну медичну допомогу. Стаціонарні заклади охорони здоров’я Львівщини працюють без жодних обмежень, ургентна та планова допомога надаються в разі такої необхідності», - повідомив Орест Чемерис. Окрім того, за необхідності можна звернутися за допомогою в іноземні польові (мобільні госпіталі), які є підрозділами існуючих закладів охорони здоров’я. Можна прийти за їх безпосереднім місцем розташуванням, госпіталі працюють цілодобово. Нагадаємо, як підрозділ Мостиської центральної районної лікарні функціонує ізраїльський польовий госпіталь, а також американський польовий госпіталь від БО «Сумка Самарянина» - як підрозділ Львівського обласного госпіталю ветеранів воєн та репресованих ім. Ю. Липи. «Якщо виникають питання щодо неможливості отримання медичної допомоги, звертайтеся на Гарячу лінію (департаменту охорони здоров’я, тел. 0322601918 – ред.), і ми будемо відповідно реагувати, тому що зараз маємо можливість працювати в практично звичному режимі», - додав Орест Чемерис.
На Львівщині прийняли і розселили 2750 людей, які були вимушені покинути свій дім: ключове за добу
14 квітня 2022
Доба в області минула спокійно, жодного разу не лунала сирена про повітряну тривогу – про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Водночас в області продовжують виявляти паліїв сухої трави, які попри встановлені штрафи, продовжують порушувати закон. Так, за минулу добу рейдові групи у Червоноградському, Дрогобицькому, Яворівському районах та Львівській МТГ спіймали 8 паліїв сухої трави та склали адмінпротоколи. Нагадаємо, що штраф становить від 3 060 до 6 120 гривень для громадян, від 15 300 до 21 420 гривень – для посадових осіб. Окрім того, як зазначив начальник Львівської ОВА, на Львівщині вчора прийняли і розселили ще 2750 людей, які були вимушені покинути свій дім. Від 24 лютого, лише за офіційними даними, в області надали прихисток 311 тисячам переселенців. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. «Маємо 11 тисяч облаштованих ліжкомісць у державних та комунальних закладах, 3 тисячі – у приватній сфері. Якщо ви можете розмістити у своїй оселі людей, які вимушені тікати від бойових дій, зголосіться на сайті «Прихисток». Окрім того, кордон на пунктах пропуску у Львівській області перетнули приблизно 19 тисяч людей. Від початку повномасштабного вторгнення через переходи на Львівщині за кордон виїхали 1 мільйон 596 тисяч осіб. Що стосується підозрілих людей та об’єктів, поліція опрацювала 1475 звернень від громадян. Спокійного дня усім! Слава Україні!», - зазначив Максим Козицький.
На Львівщину надійшла медична гуманітарна допомога з Німеччини
30 березня 2022
На Львівщину надійшло близько 6 тонн медичної гуманітарної допомоги з Німеччини. Це стало можливим за ініціативи ІГО "Захистимо Україну разом", яка включає кілька місцевих громадських формувань, зокрема, "Будуймо Україну Разом", "Соціальний захист населення та учасників АТО", "Народна Євро Сила" та "ІСUPP". Серед гуманітарного вантажу - інсуліни різних видів, кровоспинні препарати. Вантаж вже прибув на Львівщину і для подальшого розподілу його направили на один із аптечних складів області. Частину медикаментів отримають чотири заклади охорони здоров'я Львівщини, два з яких - дитячі. Інша частина зберігатиметься на складі для подальших потреб як Львівщини, так і інших регіонів України. Зазначимо, що медикаменти збирали у різних містах Німеччини і централізовано відправили з лікарні німецького міста Реґенсбурґ під назвою "Милосердні брати". Організували збір коштів для закупівлі медичної гумдопомоги доктори Губертус фон Восс та Мішель Мертер. Вони повідомили, що зараз по всій країні відбуваються благочинні концерти, а за виручені від них кошти планують закупити ще одну партію ліків.
Мешканцям області нагадують про порядок надання меддопомоги на період воєнного стану
29 березня 2022
Мешканцям Львівщини нагадують порядок надання медичної допомоги на період воєнного стану. Так, для отримання екстреної медичної допомоги необхідно викликати швидку допомогу за номером телефону 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних), (резервні номери: 0679058744, 0679058561). Консультацію сімейного лікаря можна отримати у будь-якому доступному у регіоні закладі охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу. Заключення декларації не є обов’язковим. Своєю чергою, консультації вузькопрофільних спеціалістів надають у будь-якому доступному у регіоні поліклінічному закладі охорони здоров’я, скерування сімейного лікаря не є обов’язковим. Для отримання стаціонарної медичної допомоги у невідкладних станах необхідно дзвонити за телефоном 103 (резервні номери: 0679058744, 0679058561). А за необхідності проведення планових операцій, коли їх перенесення (відтермінування) несе серйозний ризик для життя і здоров’я необхідно звернутися до сімейного лікаря або вузькопрофільного спеціаліста найближчого закладу охорони здоров’я, який скерує до відповідного профільного стаціонару. Інші види медичної допомоги, порядок надання, контактний телефон: - Організація направлення на лікування у зарубіжні клініки громадян України громадян, у зв’язку з неможливістю надання того чи іншого виду медичної допомоги закладами охорони здоров’я України, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. Дорослі: КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» та КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги», конт тел: (0322) 75 59 21. Діти: КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр», конт тел: 097 150 70 53. - Організація надання онкологічної допомоги дорослим. КНП ЛОР «Львівський державний онкологічний регіональний лікувально - діагностичний центр», конт тел: 295 70 70. - Організація надання онкологічної та онкогематологічної допомоги дітям. Дитячий гемодіаліз. Трансплантація органів. КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр», конт тел: 097 150 70 53. - Координація роботи щодо забезпечення безперервності ЗПТ особам із психічними та поведінковими розладами внаслідок опіоїдної залежності. КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень», Контактний телефон: 068 103 34 21. - Координація роботи з надання психіатричної допомоги. КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня», Конт тел гарячої лінії психологічної підтримки: 096 000 15 58. - Координація роботи з надання фтизіатричної допомоги та медичної допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам. КНП ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр». Конт тел: 236 89 81 - фтизіатрична допомога, 236 89 94 – медичної допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам. - Доступні ліки, інсуліни. Виписати рецепт може терапевт, педіатр або сімейний лікар, для інсулінів – перший рецепт від ендокринолога. Усі інсуліни за рецептами наразі безкоштовні. Аптеки наразі приймають і електронні, і паперові рецепти.
«Зараз ми спільно маємо створити максимально комфортні умови для внутрішньо переміщених осіб», - Іван Собко
16 березня 2022
Одним із головних завдань Львівської ОВА зараз є створення максимально комфортних умов для перебування внутрішньо переміщених осіб, які щодня прибувають на Львівщину. Для цього першочергово необхідно, щоб всі внутрішньо переміщені особи реєструвалися на місці прибуття. Про це під час селектору з керівниками територіальних громад та районних військових адміністрацій наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. «Дуже просимо вести чіткий облік внутрішньо переміщених осіб, які є у вас на територіях. В Львівській обласній військовій адміністрації є структура і порядок дій щодо реєстрації таких осіб і надання їм тимчасового житла і допомоги. Ми готуємо і додаткові місця, адже евакуація з міст, які постраждали від бойових дій, триває. Зареєструватися можна у ЦНАПах або в органах місцевого самоврядування. Залежно від кількості цих осіб, держава надаватиме субвенції громадам на відшкодування комунальних послуг. Окрім того, виходячи з кількості таких осіб, формуються потреби гуманітарних штабів на місцях. У разі необхідності частину потреб закриваємо з обласного штабу», - сказав Іван Собко. Нагадаємо, що на Арені Львів працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з Головного залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення. За даними департаменту економічної політики Львівської ОВА, на Львівщині є ще 17 тисяч вільних місць для поселення внутрішньо переміщених осіб. Загалом від початку війни у Львівській області тимчасове житло знайшли понад 190 тисяч осіб (без врахування тих, хто проживає у приватних секторах).
Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово навчатися у школах Львівщини
15 березня 2022
Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) Львівщини за місцем тимчасового перебування. Відповідні роз’яснення надали у департаменті освіти і науки Львівської ОВА. Як відбувається зарахування на навчання: До навчання у закладах освіти Львівщини незалежно від обраного формату можуть долучатися учні з числа внутрішньо переміщених осіб, які можуть тимчасово відвідувати ЗЗСО за місцем тимчасового перебування відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.03.2022 року №1/3371-22 «Про організацію освітнього процесу». Департамент освіти і науки Львівської ОВА пропонує наступну процедуру зарахування дітей до цих закладів освіти: заява одного з батьків (або осіб, які їх заміняють) на тимчасове відвідування ЗЗСО; наказ керівника ЗЗСО про зарахування на тимчасове відвідування закладу освіти; учнів з числа внутрішньо переміщених осіб недоцільно вносити в основний списковий склад, оскільки вони обліковані в інших ЗЗСО; навчальні досягнення учнів з числа внутрішньо переміщених осіб облікувати в окремих журналах для видачі їм (на вимогу) витягу з оцінками для представлення в заклад освіти за постійним місцем проживання. ⠀ Якщо в закладі загальної середньої освіти є учні з числа внутрішньо переміщених осіб випускних класів (9-х, 11-х), яким необхідні документи про базову та повну загальну середню освіту і, які не матимуть можливості повернутися до ЗЗСО, в яких вони навчалися, то рекомендуємо організувати для них навчання за екстернатною формою відповідно до вимог Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства світи і науки України від 12 січня 2016 року №6 (у редакції наказу МОНУ від 10 лютого 2021 року №160 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України»). Нагадаємо, також на Львівщині можна долучитися до дистанційного навчання. Як це зробити, читайте за посиланням.
Максим Козицький роз’яснив алгоритм дій переміщених осіб після прибуття на Львівщину
3 березня 2022
За минулу добу майже 40 тисяч людей перетнули кордон з боку Львівщини. З початку війни – це вже майже 290 тисяч. 75 тисяч людей знайшли тимчасовий притулок у Львівській області, з них 45 тисяч- постійно поселені. Ще близько 30 тисяч вільних місць в області облаштовані предметами першої необхідності для переселенців. Про це під час брифінгу розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. "На даний момент немає пункту перетину, де є черга більше 80 автомобілів. Постійно прибувають поїзди з переселенцями. В даний момент будь-який поїзд, який їде зі сходу України, є евакуаційний поїзд, на який непотрібні квитки. Люди, які прибувають евакуаційними поїздами та хочуть залишити Львівську область мають кілька варіантів. Вони можуть з пункту пропуску відправитись автобусами на піші пункти пропуску, де в порядку черги по 50 чоловік перетинають кордон. Інший варіант – вони залишаються на вокзалі, сідають у поїзди які їдуть в сторону Перемишля, які їздять 5-6 раз на добу залежно від потреби. Третій варіант – сідають на поїзди, які Укрзалізниця організовує на Закарпаття та їдуть в цю область", - зазначив Максим Козицький. Він наголосив, якщо люди залишаються на Львівщині і їм потрібне поселення, то є автобуси, які довозять до Арени Львів. Там їм надається перелік вільних місць, де вони можуть залишитися.
Госпіталь на вулиці Личаківській наразі забезпечений всіма необхідними речима
27 лютого 2022
Медики Військово-медичного клінічного центру Західного регіону - м.Львів просять повідомити, що наразі заклад забезпечений усім необхідним. "Інформація, нібито госпіталь потребує гуманітарної допомоги, яка зараз шириться у соцмережах, – неправдива. Працівники лікарні вдячні жителям Львівщини за небайдужість і активність, однак наголошують: якщо пацієнтам чогось бракуватиме – про це напишуть на офіційній сторінці госпіталю. Також про це повідомлю я як очільник Львівської обласної військової адміністрації", – зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, у всіх районах області та у Львові запрацювали гуманітарні штаби. Якщо маєте можливість, приносьте туди речі та їжу для наших земляків з інших областей, які вимушені були покинути свої домівки через підступний напад росії. Куди і що треба приносити – вказано тут.
«Екстрена медична допомога області функціонує в штатному режимі», - Андрій Васько
26 лютого 2022
Усі бригади вийшли на лінію, зв'язок в оперативно-диспетчерській службі здійснюється належним чином, а пацієнтів госпіталізовують відповідно до затверджених маршрутів. Про це повідомив керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. «Екстрена медична допомога області функціонує в штатному режимі. Станом на сьогоднішній день багатоканальний номер телефону 103 функціонує справно та безперебійно. Порушення мобільного чи інтернет зв'язку на території області не зафіксовано. У випадку неможливості здійснення дзвінків за номером 103 визначені 6 стаціонарних номерів телефонів: 293-29-12; 293-29-14; 293-29-05; 293-29-19; 293-29-16; 293-29-25, задзвонивши на які можна сконтактуватися з оперативно-диспетчерською службою та отримати допомогу», - сказав Андрій Васько. Також він додав, що станом на зараз фіксують наполовину менше викликів бригад екстреної медичної допомоги. «Навантаження на бригади карет медичної допомоги зменшилось, у зв'язку з тим, що непрофільні та неекстрені виклики громадяни перестали здійснювати, за що я дуже вдячний всім. Надалі закликаю усіх звертатися за медичною допомогою лише у критичних станах, які загрожують життю та здоров'ю», - наголосив керівник центру екстреної медичної допомоги. Андрій Васько повідомив зокрема про обов'язковий вміст особистих медичних аптечок. «В таких індивідуальних аптечках повинні бути ліки, які людина приймає зазвичай, а також ліки для тих, хто мають хронічні захворювання - такі люди повинні мати з собою аптечку у випадку якщо прийдеться перебувати в укритті довший час. Повинні також там знаходитися кровоспинні джути та перев'язувальні матеріали. Можуть також знаходитися в аптечках знеболюючі чи ін'єкційно-знеболюючі препарати», - повідомив він. Також керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф повідомив що робити у ситуації відсутності усіх видів зв'язку. «Екстрена медична допомога у такому випадку працюватиме у режимі патрулювання. Бригади екстреної медичної допомоги рухатимуться вулицями міста для виявлення екстрених випадків. Машини бригад швидких можна буде зупинити та повідомити про наявні екстрені випадки. Усі бригади рухатимуться з увімкненими проблисковими маячками, а якщо у бригади увімкнений звуковий сигнал це означатиме, що така машина зайнята та рухається до медичного закладу з пацієнтом на борту», - зазначив Андрій Васько.