Мешканцям області нагадують про порядок надання меддопомоги на період воєнного стану
Мешканцям Львівщини нагадують порядок надання медичної допомоги на період воєнного стану.
Так, для отримання екстреної медичної допомоги необхідно викликати швидку допомогу за номером телефону 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних), (резервні номери: 0679058744, 0679058561).
Консультацію сімейного лікаря можна отримати у будь-якому доступному у регіоні закладі охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу. Заключення декларації не є обов’язковим. Своєю чергою, консультації вузькопрофільних спеціалістів надають у будь-якому доступному у регіоні поліклінічному закладі охорони здоров’я, скерування сімейного лікаря не є обов’язковим.
Для отримання стаціонарної медичної допомоги у невідкладних станах необхідно дзвонити за телефоном 103 (резервні номери: 0679058744, 0679058561). А за необхідності проведення планових операцій, коли їх перенесення (відтермінування) несе серйозний ризик для життя і здоров’я необхідно звернутися до сімейного лікаря або вузькопрофільного спеціаліста найближчого закладу охорони здоров’я, який скерує до відповідного профільного стаціонару.
Інші види медичної допомоги, порядок надання, контактний телефон:
- Організація направлення на лікування у зарубіжні клініки громадян України громадян, у зв’язку з неможливістю надання того чи іншого виду медичної допомоги закладами охорони здоров’я України, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Дорослі: КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» та КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги», конт тел: (0322) 75 59 21.
Діти: КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр», конт тел: 097 150 70 53.
- Організація надання онкологічної допомоги дорослим.
КНП ЛОР «Львівський державний онкологічний регіональний лікувально - діагностичний центр», конт тел: 295 70 70.
- Організація надання онкологічної та онкогематологічної допомоги дітям. Дитячий гемодіаліз. Трансплантація органів.
КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр», конт тел: 097 150 70 53.
- Координація роботи щодо забезпечення безперервності ЗПТ особам із психічними та поведінковими розладами внаслідок опіоїдної залежності.
КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень», Контактний телефон: 068 103 34 21.
- Координація роботи з надання психіатричної допомоги.
КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня», Конт тел гарячої лінії психологічної підтримки: 096 000 15 58.
- Координація роботи з надання фтизіатричної допомоги та медичної допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам.
КНП ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр». Конт тел: 236 89 81 - фтизіатрична допомога, 236 89 94 – медичної допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам.
- Доступні ліки, інсуліни. Виписати рецепт може терапевт, педіатр або сімейний лікар, для інсулінів – перший рецепт від ендокринолога. Усі інсуліни за рецептами наразі безкоштовні. Аптеки наразі приймають і електронні, і паперові рецепти.
Ключові слова:
медична допомогаНовини за темою
Понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримали на Львівщині медичну допомогу – Орест Чемерис
6 травня 2022
Про роботу обласних закладів охорони здоров’я, лікування за кордоном важкохворих дітей з України та візит Анджеліни Джолі до Львова розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис у ефірі ТРК «Перший Західний». «В обласних медзакладах надають різнопланову медичну допомогу, в тому числі планове лікування. Проте є певні умови, які ми ставимо перед закладами. Перш за все, ми акцентуємо увагу на тому, що має зберігатися певний резерв ліжок. Особливо коли мова йде про багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, які повинні бути готові, в разі такої необхідності, надати ургентну медичну допомогу. Попри те ми вже понад 80 тисячам внутрішньо переміщених осіб надали різнопланову медичну допомогу. Жодних обмежень немає – всі, хто потребує допомоги, отримують її», – розповів Орест Чемерис. Він також додав, що в області проводять кампанії, які допомагають людям з числа ВПО зорієнтуватися, як їм звернутися до лікаря. Минулого тижня у межах промоції Всесвітнього тижня імунізації медики виїжджали до місць проживання ВПО, розповідали їм про необхідність вакцинації згідно з Календарем профілактичних щеплень, а також проводили вакцинацію охочих, в тому числі і від Covid-19. Слід додати, що кількість осіб, які звертаються по допомогу з гострими респіраторними захворюваннями на Львівщині зараз невисока. Зокрема, станом на сьогодні у стаціонарах області перебувають 118 осіб, за добу з ковідом і підозрою на ковід госпіталізували 17 осіб. Під час ефіру Орест Чемерис також розповів про лікування за кордоном важкохворих та травмованих під час війни українських дітей. Міністерство охорони здоров’я ініціювало створення хабу на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові, звідки діток так званими «конвоями життями» разом з батьками перевозять за кордон на лікування. «Вже близько 500 діток скерували на лікування у клініки Західної Європи (Польща, Німеччина, Італія та інші країни). Це не тільки онкохворі діти, а й діти, які отримали травми під час війни»,–зазначив Орест Чемерис. Алгоритм дій для батьків дітей з важкими захворюваннями, які прибувають на Львівщину, – читайте тут. Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА також наголосив на важливості візиту в Україну американської акторки Анджеліни Джолі. «Візити такого рівня розвіюють міфи, які є стосовно України, і дозволяють говорити правду усьому світу про те, що відбувається зараз в нашій державі. Діти щирі, вони найбільш емоційно розповідають про свої драми, про ті моменти, які пережили. Завдяки таким візитам ми маємо можливість донести до всього світу, які жахіття переживають наші діти через військову агресію росії», – додав Орест Чемерис.
Працівники релокованих в область підприємств матимуть можливість отримати низку медичних послуг безплатно
5 травня 2022
Сьогодні департамент економічної політики Львівської ОВА підписав Меморандум про співпрацю з Медичним центром «Клініка IQMED». Згідно з меморандумом медичний заклад надаватиме безоплатну медичну допомогу співробітникам підприємств, евакуйованих із зони бойових дій на територію Львівської області. «На Львівщину свої виробничі потужності вже перевезли 125 підприємств з різних регіонів України, щодня їх кількість зростає. Відтак, питання медичного забезпечення працівників цих релокованих підприємств, які були вимушені покинути свої домівки, рятуючись від військових дій, є актуальним. Так, у співпраці з нашими партнерами переселені особи матимуть можливість отримати низку медичних послуг безоплатно», - зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда. Відтак, в межах Меморандуму сторони співпрацюватимуть у таких напрямках: - захисту здоров'я і працездатності співробітників підприємств, евакуйованих із зони бойових дій на територію Львівської області, визначення медичних потреб співробітників; - зниження фінансових проблем роботодавця і співробітників, пов'язаних з організацією і наданням медичної допомоги; - скорочення кількості днів непрацездатності співробітників за рахунок надання якісної медичної допомоги і контролю над процесом одужання тощо. Нагадаємо, що для підтримки, в тому числі релокованих підприємств, в області розпочали реалізацію Програми підтримки бізнесу на період воєнного стану. До неї вже залучили донорські організації, завдяки чому збільшили фінансовий ресурс удвічі.
«На Львівщині внутрішньо переміщені особи отримують фахову медичну допомогу»,- департамент охорони здоров’я Львівської ОВА
28 квітня 2022
Під час дії воєнного стану особливо важливо підтримувати зв’язок зі своїм сімейним лікарем, адже він може проконсультувати, видати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін та створити електронне направлення. Для того аби скористатись послугами сімейного лікаря, терапевта або педіатра переселеним особам не потрібно укладати нову декларацію з сімейним лікарем. Наголошують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. «Надання медичної допомоги проводиться за місцем реєстрації внутрішньо переміщеної особи, тобто закладом охорони здоров’я. Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги ведуть облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою», - розповів керівник департаменту Орест Чемерис. Особи, які вимушено покинули свої домівки та переїхали у іншу область, можуть отримати динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя, базові тести та аналізи, направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження, паліативну допомогу, рецепти на «Доступні ліки», а також інсулін, якщо це повторний рецепт та пройти щеплення відповідно до календаря вакцинації. Аптеки Львівської області, які відпускають «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності. Список аптек, де є інсулін доступний за посиланням, він постійно оновлюється. Якщо виникають додаткові питання можна звертатись на «гарячу лінію» НСЗУ – 16-77, щодня з 9:00 до 18:00 год. За словами експертки департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко з 24 до 30 квітня в Україні триває Всесвітній тиждень вакцинації. «Інфекційним хворобам можна протистояти, якщо боротися. На війні для боротьби потрібна зброя, а для боротьби з інфекційними хворобами потрібна вакцина. Після вакцинації, організм готується до захисту від цієї хвороби шляхом формування спеціальних антитіл, тобто формує імунітет до цього захворювання. Україна гарантує захист від 11 інфекцій: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, туберкульоз, вірусний гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит, коронавірус. Кількість необхідних доз вакцини і вік, коли треба вакцинуватись регламентує Календар профілактичних щеплень. В період війни ми повинні бути сильними і здоровими», - зазначила вона. Як додав Орест Чемерис на сьогодні від інфекційних хвороб провакцинували вже 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб. «Департамент охорони здоров’я спільно з командою фахівців центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України проводять медичні огляди людей, які вимушено покинули свої домівки через війну. З метою захисту їх здоров’я ми проводимо щеплення та надаємо усю необхідну медичну допомогу. Відтак, в області вже дві тисячі внутрішньо переміщених осіб було провакциновано від інфекційних хвороб», - зазначив Орест Чемерис.
Переселенці можуть отримати медичну допомогу на Львівщині у звичному порядку
21 квітня 2022
Станом на сьогодні медична галузь Львівщини працює відповідно до вимог військового часу. Місця надання медичної допомоги не змінилися, можливості її отримання абсолютно не є обмеженими. Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. «Кожна особа, яка має скарги на здоров’я, необхідність звернутися за консультацією до лікаря чи пройти обстеження, може звернутися до свого сімейного лікаря. Внутрішньо переміщені особи, які не мають укладених декларацій з сімейним лікарем, також можуть звернутися до найближчої поліклініки, найближчої амбулаторії і отримати всю необхідну медичну допомогу. Стаціонарні заклади охорони здоров’я Львівщини працюють без жодних обмежень, ургентна та планова допомога надаються в разі такої необхідності», - повідомив Орест Чемерис. Окрім того, за необхідності можна звернутися за допомогою в іноземні польові (мобільні госпіталі), які є підрозділами існуючих закладів охорони здоров’я. Можна прийти за їх безпосереднім місцем розташуванням, госпіталі працюють цілодобово. Нагадаємо, як підрозділ Мостиської центральної районної лікарні функціонує ізраїльський польовий госпіталь, а також американський польовий госпіталь від БО «Сумка Самарянина» - як підрозділ Львівського обласного госпіталю ветеранів воєн та репресованих ім. Ю. Липи. «Якщо виникають питання щодо неможливості отримання медичної допомоги, звертайтеся на Гарячу лінію (департаменту охорони здоров’я, тел. 0322601918 – ред.), і ми будемо відповідно реагувати, тому що зараз маємо можливість працювати в практично звичному режимі», - додав Орест Чемерис.
На Львівщину надійшла медична гуманітарна допомога з Німеччини
30 березня 2022
На Львівщину надійшло близько 6 тонн медичної гуманітарної допомоги з Німеччини. Це стало можливим за ініціативи ІГО "Захистимо Україну разом", яка включає кілька місцевих громадських формувань, зокрема, "Будуймо Україну Разом", "Соціальний захист населення та учасників АТО", "Народна Євро Сила" та "ІСUPP". Серед гуманітарного вантажу - інсуліни різних видів, кровоспинні препарати. Вантаж вже прибув на Львівщину і для подальшого розподілу його направили на один із аптечних складів області. Частину медикаментів отримають чотири заклади охорони здоров'я Львівщини, два з яких - дитячі. Інша частина зберігатиметься на складі для подальших потреб як Львівщини, так і інших регіонів України. Зазначимо, що медикаменти збирали у різних містах Німеччини і централізовано відправили з лікарні німецького міста Реґенсбурґ під назвою "Милосердні брати". Організували збір коштів для закупівлі медичної гумдопомоги доктори Губертус фон Восс та Мішель Мертер. Вони повідомили, що зараз по всій країні відбуваються благочинні концерти, а за виручені від них кошти планують закупити ще одну партію ліків.
У Мостиськах запрацює ізраїльський госпіталь, який надаватиме допомогу переселенцям
20 березня 2022
У місті Мостиська триває облаштування ізраїльської лікарні, яка допомагатиме переміщеним особам. Проєкт реалізує Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю та Міністерство закордонних справ України за сприяння Фонду Шустермана, який опікується національним та соціальним проектами в Ізраїлі та JDC. Працюватиме лікарня у форматі польового госпіталю. У спеціально облаштованих приміщеннях ізраїльські медики проводитимуть первинний огляд, тут також є все необхідне лабораторне обладнання, медикаменти. Також є окремий ковідний ізолятор. Якщо ж пацієнт потребуватиме хірургічного втручання, таку допомогу ізраїльські спеціалісти надаватимуть у операційних приміщеннях лікарні громади. Для стаціонарного перебування хворих також обладнали три палати: чоловічу, жіночу та дитячу. Для забезпечення якісної комунікації пацієнтів із лікарями на реєстрації працюватиме медик з місцевої лікарні, а також ізраїльським колегами допомагатиме черговий лікар. Окрім, безпосередньої медичної допомоги, ізраїльські медики планують проводити навчання для лікарів громади та області, вже найближчим часом у госпіталь привезуть навчальні манекени. Розглядають можливість і консультування онлайн зі ізраїльськими спеціалістами різних профілів. Загалом у лікарні працюватиме майже сотня осіб персоналу, з них понад 60 – медичного. Шпиталь надаватиме медичну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, мешканців Мостиської громади та мешканців сусідніх громад.
«Екстрена медична допомога області функціонує в штатному режимі», - Андрій Васько
26 лютого 2022
Усі бригади вийшли на лінію, зв'язок в оперативно-диспетчерській службі здійснюється належним чином, а пацієнтів госпіталізовують відповідно до затверджених маршрутів. Про це повідомив керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. «Екстрена медична допомога області функціонує в штатному режимі. Станом на сьогоднішній день багатоканальний номер телефону 103 функціонує справно та безперебійно. Порушення мобільного чи інтернет зв'язку на території області не зафіксовано. У випадку неможливості здійснення дзвінків за номером 103 визначені 6 стаціонарних номерів телефонів: 293-29-12; 293-29-14; 293-29-05; 293-29-19; 293-29-16; 293-29-25, задзвонивши на які можна сконтактуватися з оперативно-диспетчерською службою та отримати допомогу», - сказав Андрій Васько. Також він додав, що станом на зараз фіксують наполовину менше викликів бригад екстреної медичної допомоги. «Навантаження на бригади карет медичної допомоги зменшилось, у зв'язку з тим, що непрофільні та неекстрені виклики громадяни перестали здійснювати, за що я дуже вдячний всім. Надалі закликаю усіх звертатися за медичною допомогою лише у критичних станах, які загрожують життю та здоров'ю», - наголосив керівник центру екстреної медичної допомоги. Андрій Васько повідомив зокрема про обов'язковий вміст особистих медичних аптечок. «В таких індивідуальних аптечках повинні бути ліки, які людина приймає зазвичай, а також ліки для тих, хто мають хронічні захворювання - такі люди повинні мати з собою аптечку у випадку якщо прийдеться перебувати в укритті довший час. Повинні також там знаходитися кровоспинні джути та перев'язувальні матеріали. Можуть також знаходитися в аптечках знеболюючі чи ін'єкційно-знеболюючі препарати», - повідомив він. Також керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф повідомив що робити у ситуації відсутності усіх видів зв'язку. «Екстрена медична допомога у такому випадку працюватиме у режимі патрулювання. Бригади екстреної медичної допомоги рухатимуться вулицями міста для виявлення екстрених випадків. Машини бригад швидких можна буде зупинити та повідомити про наявні екстрені випадки. Усі бригади рухатимуться з увімкненими проблисковими маячками, а якщо у бригади увімкнений звуковий сигнал це означатиме, що така машина зайнята та рухається до медичного закладу з пацієнтом на борту», - зазначив Андрій Васько.
МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам з COVID-19
9 вересня 2021
Стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» постійно актуалізується, майже щомісяця, з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC. Так, 8 вересня внесені зміни до наказу МОЗ від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». У Міністерстві підготували огляд деяких змін: Кому будуть проводити експрес-тестування? Зміни розширюють перелік осіб, яким проводитимуть попереднє скринінгове обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА. Це особи, які: - є медичними працівниками, які надають медичну допомогу та/або доглядають за пацієнтами, хворими на COVID-19; - є працівниками лабораторій, які працюють зі зразками з дихальних шляхів, отриманими від пацієнтів, хворих на COVID-19; - є працівниками патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла, у тому числі взятті зразків; - є іншими медичними та фармацевтичними працівниками; - є пацієнтами, що потребують планової госпіталізації, та не мають ознак тяжкого гострого респіраторного синдрому та/або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ); - є соціальними працівниками; - є працівниками Національної поліції України, Служби безпеки Президента України, Управління державної охорони та інші особи, які контактують із Президентом України; - є працівниками Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України; працівниками Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; - є призовниками, військовослужбовцями; - є працівниками закладів закритого типу; - перетинають контрольні пункт в’їзду-виїзду; - мають бути протестовані у ході розслідування спалаху захворюваності; Якщо немає можливості провести експрес-тестування з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2, осіб із перших п’яти категорій у списку вище тестуватимуть із використанням методу ПЛР. Замість трьох днів - один Лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, не пізніше ніж через 1 день від дати, коли він стане відомим. Раніше у лікарів на це було три дні. Контактні вакциновані особи не самоізолюються Моніторинг та спостереження за контактними особами встановлюється на період 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком, незалежно від того, чи була контактна особа вакцинована проти COVID, чи ні. Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням), за відсутності симптомів не мають самоізолюватися. Якщо ж симптоми COVID-19 з’являються, особа має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (а в разі неможливості - методом ПЛР) та самоізолюватися до отримання результату обстеження. Якщо він позитивний, щодо особи вживаються всі заходи як до такої, яка має COVID-19. Контактні особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту. З повним переліком змін можна ознайомитися за посиланням.
Травмування через складні погодні умови: як безоплатно отримати медичну допомогу
17 грудня 2020
Взимку, внаслідок складних погодних умов, ризик травмування значно зростає. У рамках Програми медичних гарантій, людина, яка травмувалася, має право на безоплатну допомогу. Якщо після травми пацієнт потребуватиме тривалої реабілітації, він отримає її у рамках Програми медичних гарантій за пакетом «Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату». У разі, якщо, травмувавшись, людина не може рухатись або самостійно дістатись лікарні, слід терміново викликати швидку медичну допомогу за номером 103. «Швидка» обов’язково приїде до людини, яка перебуває у невідкладному стані. Зокрема, при пораненнях, переломах, вивихах, опіках, важких забоях, травмах голови, які небезпечні для життя. Бригада швидкої оцінить стан пацієнта, встановить попередній діагноз та транспортує пацієнта, у разі потреби, до медичного закладу. Якщо людина з травмою потребує стаціонарної допомоги, пацієнт безоплатно отримає таку допомогу у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетами «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань» або «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Якщо людина з травмою не потребує стаціонарної допомоги, то бригада швидкої відвозить такого пацієнта до найближчої лікарні. Пацієнт отримає допомогу у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетом амбулаторної допомоги. Пацієнт, який травмувався може розраховувати на наступні види безоплатної медичної допомоги: 1. Екстрену медичну допомогу. Вона є безоплатною для пацієнта. Зокрема, на місці події: на вулиці, вдома, у громадських місцях, на виробництві, в різноманітних установах. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення від нього. 2. Амбулаторну допомогу. Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу в межах пакету «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога». Звертатись до сімейного лікаря за направленням до травматолога на етапі отримання першої невідкладної допомоги не потрібно. Амбулаторний пакет медичних послуг покриває проведення діагностики захворювань, а також лікування травм та наступну реабілітацію, які не потребують госпіталізації пацієнта в лікарню для цілодобового нагляду. Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації. Таких як, наприклад, хірург чи ортопед-травматолог та інші. Це також виконання ними лікувальних процедур або малих хірургічних втручань, проведення досліджень та обстежень пацієнта в амбулаторних умовах, а також лікування в умовах денного стаціонару. 3. Стаціонарну медичну допомогу. Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено: інструментальні та лабораторні обстеження; надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності тощо; забезпечення знеболення та медикаментозної терапії; проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія; цілодобовий лікарський та медсестринський догляд та медичну реабілітацію в гострому періоді. У вигляді страхового фінансового пакета, держава виділяє на лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба 8 000 грн, на операції на кістково-м’язовій системі - 7 356 грн. До тарифу не включено вартість дороговартісних витратних матеріалів. Однак вони забезпечуються у централізованому порядку за рахунок інших програм державного бюджету. Якщо після травми пацієнт потребуватиме тривалої реабілітації, то це також передбачено Програмою медгарантій в межах пакету «Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату». НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації як в умовах стаціонару, так і на амбулаторному рівні пацієнтам у підгострому та відновному періодах.
Свідомий бізнес продовжує долучатись до оснащення лікарень під час боротьби із COVID-19
17 квітня 2020
Понад чотири десятки учасників West Ukrainian Business Club закумулювали свої фінансові зусилля, аби допомогти українським медикам у їхній війні із пандемією. За кілька тижнів карантину представники малого та середнього бізнесу, що входять в Клуб, зібрали 650 тисяч гривень, які скерували на закупівлю необхідних для медиків речей. Відтак, бізнесменам вдалось придбати кисневі концентратори, апарати контролю пацієнта, засоби індивідуального захисту, реанімаційні костюми, антисептики та маски. «Із початком епідемії ми, представники бізнес-спільноти, зрозуміли, що не можемо стояти осторонь та просто спостерігати за розвитком подій. Ми хочемо, аби лікарі знали, що ми їх підтримуємо та зі свого боку докладаємо зусиль до боротьби із вірусом. Розуміємо, що наші медики зараз – на передовій, тому мають відчувати підтримку не лише на словах. Усе, що ми закупили має допомогти нашим лікарям у їхній роботі та захистити їх самих», - наголосив під час передачі вантажу президент West Ukrainian Business Club Олександр Магунь. Медичний вантаж передали у Дрогобицьку, Стебницьку лікарні, у лікарню екстренної допомоги у Львові, обласну інфекційну лікарню, нацполіції у Дрогобичі та навіть медичним закладам Франківщини та Тернопільщини. У планах відповідальних бізнесменів також створити страховий фонд для медиків, аби кожен лікар чи медсестра могли застрахуватись від можливого інфікування COVID-19.
Підготовка до змін у 2020 році: на Львівщині відбулось засідання щодо впровадження реформи системи спеціалізованої медичної допомоги в області
10 липня 2019
Сьогодні, 10 липня, відбулось розширене засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу «Реформа системи спеціалізованої медичної допомоги у Львівської області: підготовка до змін у 2020 році». У нараді взяли участь представники Національної служби здоров’я України, Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», голови Госпітальних рад госпітальних округів, керівники обласних, центральних міських та районних лікарень області. «Медицина має бути у пріоритеті та орієнтуватись на пацієнта. Зараз змінюються підходи у фінансуванні медичної галузі, оскільки попередній досвід себе вже вичерпав. Використовуйте такі зібрання, як сьогодні, для нових ідей та успішно впроваджуйте їх на практиці. Вже багато роботи зроблено вами, продовжуємо розвиватись й далі спільно», - зазначив Маркіян Мальський, голова Львівської ОДА. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, це вже не перший досвід співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID): «Напередодні нового етапу реформування галузі спільно з експертами сьогодні маємо нагоду обговорити питання стосовно реформування системи надання спеціалізованої медичної допомоги». Ната Аваліані, керівник проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», подякувала департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА за підтримку реформ та зауважила, що зміни, які пройшли на «первинці» були зроблені завдяки спільним зусиллям, як на національному, так і на місцевому рівнях – дали свої перші позитивні результати. «Активна робота продовжується і по підготовці до другого етапу реформ. Надіюсь, що буде багато можливостей для подальших зустрічей». Про трансформацію системи охорони здоров’я та як підготувати заклад до реформи розповіла директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Інна Коломієць. «Львівська область втілила мою мрію, адже стала флагманом в «первинці». Вже сьогодні партнерами НСЗУ у Львівській області стали 90 КНП, 19 ФОПів і 5 приватних закладів. Основними напрямками лишаються автономізація, комп’ютеризація, навчання персоналу. Не зволікайте. Субвенція з 2020 року не передбачена, фінансування здійснюватиметься лише за наявності договіру з НСЗУ за програмою медичних гарантій. У межах цієї програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів». Начальник управління охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак поділився першими результатами впровадження пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Полтавській області. Проаналізувала мережу закладів охорони здоров’я Львівської області консультант з питань стратегічного планування у сфері охорони здоров’я Наталія Кириченко.
Постраждалі учасники Майдану із Львівщини пройдуть повторне комісійне медичне обстеження
10 січня 2019
Сьогодні, 10 січня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з членами координаційно-дорадчої ради з питань постраждалих учасників Революції Гідності та постраждалими учасниками Майдану та їх сім’ями. Центральним питання зустрічі стало медичне обслуговування постраждалих учасників Революції Гідності та членів родин Героїв Небесної Сотні. «Учасники Революції Гідності та Герої Небесної Сотні заплатили своїм здоров’ям та життям за перемогу. І дуже важливо сьогодні не мовчати, а говорити про ті проблеми, з якими ви стикаєтесь», - зазначив Олег Синютка. Про те, яка допомога надається в медичних закладах міст області та районах розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько. Відтак, присутні окреслили проблемні питання, які виникають під час обстеження та отримання медичної допомоги. Як зазначив Андрій Васько для покращення надання медичної допомоги постраждалим учасникам Майдану та оперативного вирішення проблемних питань в області створять робочу групу, яка складатиметься із медиків різних напрямків. «Ми напрацюємо робочу групу, куди увійдуть фахові медичні спеціалісти, відтак постраждалі зможуть пройти повторне медичне обстеження та отримати необхідну допомогу», - наголосив Андрій Васько. Окрім цього присутні обговорили заплановані заходи із вшанування пам’яті 5-ї річниці трагічних подій Революції Гідності. «20 лютого, як і минулого року ми плануємо піти до тих хлопців, які спочивають на 67 полі почесних поховань Личаківського кладовища, помолитися та віддати їм шану. Після цього біля пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі міста відбудеться громадське віче, де згадуватимемо події Майдану, ті події, які стали початком важливих змін нашої країни»,- розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Також до річниці Революції Гідності заплановані зустрічі із молоддю та уроки у школах області за участю учасників Майдану.