Цьогоріч завершать будівництво школи у селі Викоти

8 квітня 2020р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У рамках національного проєкту «Велике будівництво» у 2020 році на Львівщині планують завершити добудову школи та реконструкцію системи опалення Викотівської СЗШ І-ІІІ ст. в Самбірському районі Львівської області.

У Викотівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчається 219 учнів, працює 9 різнопрофільних шкільних гуртків. У школі функціонує група короткотривалого перебування з підготовки до навчання у школі дітей п’ятирічного віку (16 дітей), дві групи продовженого дня. На базі школи працюють гуртки районного центру пішохідного туризму.

Якісний освітній процес забезпечують 30 педагогічних працівників та 7 – технічний персонал. Щорічно школа має переможців, лауреатів та призерів багатьох конкурсів, спортивних змагань та предметних олімпіад різних рівнів (зокрема, учні посідали призові місця в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, а саме: 1 місце – українська мова, 2 місце – біологія та українська мова, 2 місце – математика). Активне і змістовне шкільне життя – проведення виховних заходів, свят, предметних тижнів, Днів української мови та Безпечного Інтернету.

Щороку досягнення учнів школи відзначаються на святі обдарованої дитини «Майбутнє твориться сьогодні», яке організовує відділ соціально-гуманітарної політики Бісковицької сільської ради. Випускники школи показують якісні результати зовнішнього незалежного оцінювання і продовжують навчання у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації. В 2018 році за результатами оцінювання ЗНО школа ввійшла в 100 кращих шкіл Львівщини. 

Одноповерхова будівля, в якій розташована Викотівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, будувалася, починаючи з 1910 року (3 класні кімнати). Основна частина приміщення школи добудована в 1960-х роках. Загальна площа приміщення – близько 800 кв. метрів. У школі є 11 класних кімнат, бібліотека, 3 адміністративні приміщення та їдальня. Два класи (9 та 10) навчаються в окремому приміщенні, розташованому на відстані 250 метрів. Необхідне створення відповідного освітнього середовища: сучасних кабінетів природничого циклу, лінгафонного кабінету для вивчення іноземної мови, спортзалу, актового залу, приміщення для роботи практичного психолога та соціального педагога. Функціонування початкової школи в рамках НУШ потребує просторих класних приміщень, яких не вистачає.

Будівництво нової школи в селі Викоти Самбірського району включено в урядову програму «Велике будівництво». Проєкт входить у п’ятірку закладів загальної середньої освіти області, будівництво яких планується завершити у 2020 році. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 22 381,434 тис. грн. Станом на 19.03.2020 року освоєно 8 215,495 тис. грн., з них: з державного бюджету – 7 000,0 тис. грн., з місцевого бюджету – 1 215,495 тис. грн.

На сьогоднішній день виконано 70 % робіт, а саме: добудовано приміщення котельні, спортивного залу та 4 класних приміщень, санвузли та душові кабіни, встановлені твердопаливні котли та система опалення, система каналізації та водовідведення, встановлені вікна та всі внутрішні двері, проведено оздоблювальні роботи облицювання плиткою стін та підлоги котельні, зроблено бетонну стяжку, проведено підготовчі роботи з влаштування підлоги у всіх класних приміщеннях; перекриті всі добудовані приміщення, утеплені зовнішні стіни, пофарбовано фасад будівлі. Тривають внутрішні ремонтні роботи – поштукатурено стіни, частково їх пофарбовано. Наявні матеріали для кріплення підвісних стель, плитка для підлоги і панелей в коридорах.

Сьогодні населення села Викоти становить понад 2 тис. жителів, з них 450 дітей, в т.ч. 229 дітей шкільного віку, 20 багатодітних сімей. Щороку в селі народжується понад 20 дітей, реєструється понад 10 шлюбів, вводиться в експлуатацію більше 5 індивідуальних житлових будинків, розбудовується новий житловий квартал, є 100-квартирний будинок. Хороше транспортне сполучення, географічне положення та наявність в населеному пункті ФАПу, сільської бібліотеки, діючих підприємств ЗАТ «Викотівський керамзитовий завод», ТзОВ «Корпорація КРТ», селянських фермерських господарств «Колос» та «Сад», декілька магазинів сприяє розвитку с. Викоти.

Проєкт сприятиме регіональному розвитку об’єднаної громади, оскільки добудова закладу освіти зробить освітні послуги, які надаються Викотівською СЗШ І-ІІІ ст., – якіснішими та доступнішими. Планується при школі створення структурного підрозділу дошкільної освіти.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook