30 урбан-парків у 30 містах України відкриють у 2022 році (ВІДЕО)

11 лютого 2022р, Новини. Управління капітального будівництва, Прес-служба ОДА

У межах програми «Велике будівництво» за ініціативи Офісу Президента у 30 обласних центрах і великих містах України з’являться 30 унікальних урбан-парків. За реалізацію програми відповідає урбан-бюро Big City Lab.

Урбан-парк – це новий формат публічного простору для активного життя. Він створений для сімейного дозвілля, залучення дітей та підлітків до здорового способу життя. В урбан-парку проходитимуть яскраві фестивалі, шоу вуличних культур, всеукраїнські та міжнародні батли та змагання, майстер-класи для популяризації активного способу життя та створення креативного контенту.

В усіх парках для відвідувачів будуть доступні:

Бетонний скейт-парк для катання на скейтбордах, BMX, роликах та самокатах.

Памп-трек з асфальтною трасою, що інтегрована в зелений простір із маршрутами для екстремального катання на скейті, трюкових самокатах, BMX і роликах.

Стрит-денс – відкрита вулична сцена з трибунами, місцем для DJ та оглядовою зоною для споглядання тренувань та концертів.

Стрит-футбол – для гри у форматі вуличного футболу.

Панна-футбол – для креативного футболу з використанням трюків.

Стрит-бол – вуличні активності під хіп-хоп музику.

Стрит-воркаут для занять на турніках, брусах, лавках, сходах та стéпах.

Паркур-траса.

Простір для йоги.

Боулдерінг, відомий також як скеледром.

Та дитячий урбан-парк з сучасною зоною, що складається з міні урбан-парку та зоною для найменших, до яких входить траса паркуру, стрит-воркаут та простір для скелелазіння, де діти до 12 років можуть безпечно займатися спортивними активностями.

У 2021 році на ВДНГ в Києві реалізували успішний проєкт пілотного урбан-парку. За перші три місяці роботи урбан-парку на ВДНГ його відвідали 300 000 людей, а це більше, ніж всього відвідувачів Виставкового центру у 2014 році. У 2022 році цей формат масштабуватимуть по всій Україні, зокрема і у Львові урбан-парк буде побудований поблизу львівського Центру творчості та юнацтва у мікрорайоні Погулянка. Орієнтовне відкриття заплановано на літо.

“Зараз розробляється проєктно-кошторисна документація щодо самого урбан-парку, а також перенесення лінії електропередач, яка є на цій території. Цей урбан - парк має стати хорошою зоною відпочинку для місцевих жителів, а також туристичним магнітом для туристів. Цю локацію вибрали із міською владою, тому що, по - перше, дозволяє площа, а, по-друге, поблизу розташовано багато культурних та освітніх об’єктів. Навіть сам Центр творчості та юнацтва є популярним серед львів’ян, які стануть потенційними відвідувачами урбан-парку», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Проєкт передбачає створення наймасштабнішої мережі урбан-парків у Європі, а до розробки концепції під керівництвом урбан-бюро Big City Lab залучені громадські організації Urban Reforms та Street Culture, а також архітектурне бюро Pupa.

Кожен парк у кожному з 30 міст буде унікальним і розробляється з урахуванням особливостей кожного міста та локації. Проводиться оцінка території, урбан-аналіз та враховуються інтереси представників місцевої спортивної спільноти. А в розробці концепції передбачається збереження зелених зон парків і всіх здорових дерев місцевості. Самі концепції будуть презентовані у березні-квітні, а старт першого будівництва планується вже у березні 2022 року.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook