На Львівщині громади об’єднуються, щоб рятувати культурну спадщину

5 січня 2021р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Подати до Києва список з 24 об’єктів, які Львівщина пропонує до програми “Велике будівництво”, - це надто мало. Зараз найважливіше - заповнити якнайбільше якісних заявок на конкурс. А їх форму визначила постанова КМУ від 9 грудня. Для того, щоб сформувати ці заявки, Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА зібрав представників громад, на території яких перебувають заанонсовані до Великого будівництва пам’ятки, управлінців цих об’єктів та активних пам’яткоохоронців.

Привітав присутніх заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

“Наші пам’ятки найбільше потрібні тільки нам з вами. Ніхто, крім нас, їх не порятує. Тому Львівська обласна рада та Львівська обласна адміністрація спільно організували цю зустріч та навчання для заповнення грантових заявок на програму реставрації. Головне зараз - командна робота. Я сподіваюся, що ми разом зможемо заповнити ці заявки, заповнити їх добре, і що багато з них переможуть у конкурсі. Але навіть ті, які не переможуть, якщо ми зараз добре попрацюємо, вже матимуть готові грантові заявки, які громади зможуть подати на інші українські та міжнародні конкурси. Ще важливіше для мене - щоб громади розуміли, що до порятунку і збереження спадщини вони мають підходити комплексно. Що зі спадщиною, обов’язково в парі йдуть розвиток туризму та інфраструктури гостинності, а також ремонт доріг”, - зазначив заступник голови Львіської обласної ради Юрій Холод.

Метою зустрічі представників громад та пам’яткоохоронців є якісне спільне заповнення заявок на конкурс Велике будівництво. А також навчання для громад, як заповнити правильно грантову заявку, яке провела виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин. 

“Для нас важливо долучитися до такої зустрічі та ініціативи. Ми маємо досвід у цьому напрямі, готові ним ділитися. У справі порятунку культурної спадщини дуже важливою є співпраця громад, громадськості та управлінців. Зараз громади на старті, тому важливо, аби вони справді розуміли, що робити зі спадщиною, вміли інтегрувати її в економічну стратегію, мислили глобально про пам’ятки і знали, як і де шукати гроші на збереження і відновлення пам’яток”, - наголошує Галина Литвин.

Координатором зустрічі щодо “Великого будівництва” став голова комісії з питань культурної спадщини та розвитку туризму Львівської обласної ради Іван Щурко. Також долучилися керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

“Міністерство культури оголосить про збір заявок на конкурс найближчим часом. І від того моменту у нас буде 30 календарних днів, щоб подати заявки. 24 такі документи, зі стратегіями щодо кожного об’єкта, ми в департаменті самі зробити не зможемо. Тут важлива співпраця. А відтак - співвідповідальність за спадщину області. Сьогодні ми створимо “дорожню карту” для нашої ініціативи і визначимо відповідальних за заповнення заявок зі всіх боків, аби встигнути на визначену дату”, - пояснює директорка департаменту архітектури і розвитку містобудування Олена Василько.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook