Реабілітація дітей з інвалідністю: Уряд удосконалив порядок використання коштів з держбюджету
На засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», якою визначено механізм використання коштів із держбюджету за програмою 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю».
Це дозволить врегулювати проблемні питання першочергового забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю, які не отримали такі послуги в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини; збільшити питому вагу витрат на надання реабілітаційних послуг для однієї дитини; включити у граничну вартість реабілітаційних послуг вартість перевезення дитини з інвалідністю; спростити адміністративні процедури та прискорити процес надання реабілітаційних послуг.
Нагадаємо, що Урядом прийнято Закон України про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд.
Відтак, за словами директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталії Кузяк, уже з 1-го січня 2021-го року підвищено розмір надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю:
- особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
- особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд – 3538,00 грн;
- особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд – 1769,00 грн та 2741,95 грн;
- особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд – 1769,00 грн та 2388,15 грн;
- на дітей з інвалідністю віком до 18 років – 1769,00 грн;
- на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд – 4119,80 грн;
- на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2198,80 грн;
- на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
- на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2435,80 грн;
- на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою – 1857,45 грн;
- на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, до 6 років з надбавкою на догляд – 4738,95 грн;
- на дітей з інвалідністю, пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2817,95 грн;
- на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання пов’язане з Чорнобильською катастрофою, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 5499,95 грн;
- на дітей з інвалідністю, захворювання пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком від 6 до 18 років надбавкою на догляд – 3054,95 грн.
У Львівській області усі збільшені розміри державних допомог будуть виплачені в ІІ-му періоді січня місяця 2021 року.
Новини за темою
Для молоді з інвалідністю у Дрогобичі провели рекреаційний фестиваль «Спарт»
27 вересня 2021
Рекреаційні ігри-естафети, презентаційний турнір гри бочча, показові виступи Школи бойового гопака – все це і не тільки мали змогу відвідати діти й молодь з інвалідністю у межах фестивалю «Спарт». Такий захід у Дрогобичі вирішили провести, аби популяризувати спорт, активне та мистецьке дозвілля серед людей з інвалідністю. «Цьогорічний «Спарт» уже дев’ятий! І кожного року ми намагалися запропонувати щось нове, щоб зацікавило наших дітей, молодь їхніх батьків та опікунів. Цього року такою новинкою був презентаційний турнір паралімпійського виду спорту гри Бочча, що викликало неабияке захоплення не лише у дітей, а й у їхніх батьків, які також спробували себе в цій грі», - зазначила Ірина Дзюрах, керівниця Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія». Проєкт також спрямований на формування позитивних стосунків молоді з інвалідністю і їх ровесниками, а також сприяння їх фізичному розвитку та повноцінній інтеграції в суспільство. «На жаль, поки що в Україні існує досить великий дефіцит відповідних умов та державних закладів для фізичного та творчого розвитку дітей та молоді з інвалідністю. Багато з них здібні до музики, малярства, заняття спортом тощо, але не можуть, і не мають можливості реалізувати своє прагнення. Проєкт, якій реалізували на Дрогобиччині – маленька, але важлива цеглинка у побудову інклюзивного суспільства в Україні», – зауважує головний спеціаліст відділу молодіжної політики Львівської ОДА Віктор Аторвін. Нагадаємо, що Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія» реалізувало проєкт за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Львівська ОДА спільно з соцстрахом працює над вдосконаленням забезпечення реабілітацією в санаторно-курортних закладах
19 травня 2021
Львівська облдержадміністрація спільно з Управлінням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (ФССУ) у Львівській області напрацювали рішення, яке дозволить вдосконалити процедуру забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням та задовольнить їхнє право на своєчасну та ефективну реабілітацію в санаторно-курортних закладах. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА. Так, вирішено скерувати звернення до Мінсоцполітики з проханням надати детальне роз’яснення щодо застосування статті 22, пункту 10 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України» – під поняттям «стаціонар» розуміти «стаціонар цілодобового перебування» або «денний стаціонар». Таким чином, за словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного, можна буде скерувати у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів тих застрахованих осіб (пацієнтів), які потребують реабілітаційного лікування після перенесених захворювань і травм, у тому числі після ускладнень перенесеної пневмонії у важкій та середній формах, які перебували на цілодобовому стаціонарному лікуванні та доліковуються в умовах денного стаціонару. У 2019 році за кошти ФССУ у Львівській області реабілітацію пройшли 2388 осіб, натомість у пандемійний 2020-й – 332 особи. У 2021 році на реабілітаційне лікування застрахованих осіб передбачено кошти для 2406 осіб. Упродовж 4 місяців 2021 року після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, з дотриманням карантинних заходів, пройшли лікування 148 застрахованих осіб. Така ситуація склалася у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, продовження дії карантину на території України та скерування застрахованих осіб лише із цілодобового стаціонару лікувального закладу. Тобто для Львівщини ця тема є особливо актуальною. «Ми виступаємо виразником інтересів громадян, які потребують реабілітаційного лікування і не можуть скористатися цією послугою. Нове трактування забезпечить вчасну реабілітацію осіб після перенесених захворювань і травм, що є ефективним чинником подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму, знизить відсоток первинного виходу на інвалідність, а також зменшить кількість випадків тимчасової непрацездатності», - наголосив Віталій Загайний.
«Тут використовують сучасні методики, і це дає видимий результат», - Віталій Загайний відвідав реабілітаційний центр «Джерело»
27 квітня 2021
Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» у Львові – місце, де діти та молодь з інвалідністю отримують фізичну та психологічну реабілітацію і вчаться бути самостійними. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний ознайомився із роботою центру та поспілкувався із його керівництвом. «Джерело» – гарний приклад ефективної сімейно-центрованої реабілітації. Тут використовують сучасні методики, і це дає видимий результат. Найважливіше, що вихованцям допомагають інтегруватись у суспільство», - наголосив Віталій Загайний. Так, за словами керівниці Центру Зореслави Люльчак, навчання у «Джерелі» дозволяє дітям із особливостями фізичного та інтелектуального розвитку отримати фахову реабілітаційну допомогу, виявити та поглибити їх здібності, побутові і соціальні вміння для найбільш повної інтеграції в життя суспільства. Команда Центру налічує більше ніж 120 високопрофесійних фахівців, участь у щоденних програмах беруть майже три сотні дітей та молоді. Одна із ключових програм реабілітації – раннє втручання, тобто послуги із виявлення та профілактики порушень розвитку дитини. Це допомога дітям від народження до чотирьох років із порушеннями чи затримкою розвитку та їх сім’ям. Послуга передбачає комплексну роботу лікаря-невролога, психіатра, фізичного терапевта, ерготерапевта, соціального працівника, логопеда, психолога. Раннє втручання базується на принципі: фахівці повинні допомагати сім’ї, яка в своєю чергою допомагає своїй дитині. «Сьогодні це провідний заклад в частині надання послуг раннього втручання. Вивчивши досвід Центру, на цьому прикладі ми маємо можливість краще зрозуміти, які послуги і спеціалісти мають бути в громадах. І, виходячи із загального об’єму соцпослуг, ми розумітимемо, які форми реабілітації повинні використовувати», - додав Віталій Загайний. Зараз супровід у відділенні раннього втручання у Центрі отримують 300 сімей. Програма дозволяє не втрачати дорогоцінний час, а сформувати ефективний план реабілітації, кажуть спеціалісти. «Унікальність послуги раннього втручання у тому, що різні фахівці надають сім’ї, дитині послуги комплексно, всі вони зібрані в одній локації. Тому батьки, які звертаються до нас, отримують усі необхідні знання і допомогу від експертів», - зазначила Тетяна Міщук, заступниця директора Центру з медичної реабілітації. Окрім раннього втручання, послуги Центру включають програми фізичної терапії, соціально-побутової адаптації, поведінкової терапії, адаптації візків, різні освітні програми. Для старших дітей функціонують навчання соціально-побутовим навичкам, майстерні та арт-терапевтичні програми: театральний, музичний, художній гуртки. Загалом, комплекс послуг у Центрі включає консультації, денний догляд за дітьми від 3 до 18 років, а також для осіб від 18 до 45 років, реабілітаційні програми за різними віковими категоріями. Зараз «Джерело» надає фаховий супровід як у Центрі, так і у формі програми домашніх візитів. Так, міждисциплінарна команда фахівців виїжджає до помешкань сімей вихованців або у дошкільні заклади та проводить з ними спеціальні заняття. Окрім того, спеціальні мікроавтобуси з підйомниками довозять дітей та молодь на щоденні програми. Це дає батькам можливість працювати упродовж дня.
«Потрібно розробити чіткі кроки постковідної реабілітації пацієнтів», - Іван Собко
30 березня 2021
Сьогодні, 30 березня, відбулася координаційна нарада Робочої групи з напрацювання Регіонального плану заходів допомоги особам, які перенесли COVID-19, та контактним хворим на коронавірус у Львівській області. В. о. гендиректора ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» Наталія Іванченко повідомила, що на даний час спостерігаються звернення по медичну допомогу людей, які перенесли коронавірус, і звертаються до психологів, психіатрів, кардіологів, ендокринологів тощо, через те, що шкоду їх здоров’ю завдав перенесений коронавірус. Вона зазначила, що на сьогоднішній день немає ні загальнодержавної, ні регіональної програми моніторингу людей, які перенесли COVID-19 (і страждають на, так званий, «постковідний синдром»). Є також питання соціальної незахищеності людей, які повинні дотримуватися самоізоляції, але в силу певних причин (необхідність придбати продукти тощо), не залишаються вдома. У боротьбі з постковідним синдромом виділено кілька основних завдань: розробка загальних рекомендацій для пацієнтів, які перехворіли на коронавірус; створення реабілітаційних відділень при закладах охорони здоров’я , що будуть призначені для пацієнтів, які перехворіли на коронавірус; необхідність прискорення процесу організації у територіальних громадах служб соціального захисту, які можуть бути залучені для підтримки осіб, що перебувають на самоізоляції. Наголошено на важливій ролі сімейних лікарів у процесі відновлення здоров’я пацієнтів після COVID-19, адже у кожного пацієнта коронавірус проявляється по-іншому залежно від стану здоров’я. Як наслідок – можуть бути різні постковідні стани. Спостереження, направлення до відповідного профільного спеціаліста та на додаткові обстеження залежно від скарг пацієнта – це завдання саме сімейного лікаря. Головою робочої групи, заступником голови ЛОДА Іваном Собком запропоновано підготувати спільне звернення до уряду про необхідність створення відповідних реабілітаційних відділень та про визначення на законодавчому рівні поняття «постковідного синдрому» і заходів по наданню медичної допомоги пацієнтам з таким синдромом. «Багато людей просто не знають, як вони повинні себе поводити після коронавірусу. Ми можемо подати обласній раді пропозицію виділити кошти. Але постає питання – на що саме? Якщо буде нормативно-правовий акт, який визначить пріоритети в частині реабілітації, джерела відшкодування коштів на оздоровлення (чи з НСЗУ, чи з бюджету ОТГ), буде розуміння, як налагодити цей процес», - наголосив Іван Собко. В нараді взяли участь представники департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, управлінь соціального захисту Львівської ОДА та Львівської міської ради, місцевих благодійних організацій, медичних установ області. Нагадаємо, що сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що внаслідок мутації вірусу та появи нових небезпечних штамів, в тому числі і британського, на передній план виходить необхідність постковідної реабілітації. «Британський вірус більш заразний, з високим відсотком ускладнень та важкою клінічною картиною. Наші лікарі навчилися боротися і з цим штамом. Однак, просто вилікувати людину від COVID-19 вже недостатньо. Медики фіксують до 70 % різних постковідних ускладнень», - зауважив Максим Степанов.
В ОДА відбувся благодійний ярмарок сувенірів, виготовлених людьми з інвалідністю
3 грудня 2020
У Львівській ОДА сьогодні відбулась виставка робіт ручної роботи, виготовлених людьми, зокрема дітьми, з інвалідністю. Свічки, екоторбинки, новорічні іграшки, прикраси, картини та навіть пряники – усе це продавали на виставці самі майстрині та майстри. Вилучені кошти та благодійні внески скерують на закупівлю матеріалів і сировини у навчальні майстерні, центри дозвілля, відділення денного перебування, соціальної реабілітації, які функціонують при даних установах та організаціях. «Ми хочемо привернути увагу нашого суспільства, показати те, що можуть ці діти та молодь, їх таланти. Ми хочемо, щоб суспільство не забувало про те, що між нами є такі люди, яким треба просто подати руку підтримки. Тут сьогодні прекрасні, різні, цікаві вироби – це щодення робота, це трудова реабілітація. Сьогоднішній ярмарок важливий для наших майстрів та майстринь, щоб вони відчували себе потрібними та бачили, що їхня робота оцінюється», - розповіла Тетяна Медвідь, начальник управління соціального обслуговування департаменту соцзахисту населення Львівської ОДА. За словами Тетяни Медвідь, організатори створять сторінки у соцмережах, де можна буде придбати усі вироби онлайн за благодійні внески. Учасники Ярмарку: Обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона; КЗ ЛОР «Поповицький психоневрологічний інтернат»; КЗ ЛОР «Буківський дитячий будинок – інтернат»; Львівська обласна організація УТОГ; ГО ЛОО Всеукраїнської організації інвалідів «УТОС»; ГО «На крилах ангелів. Діти з особливими потребами»; Благодійна організація «Дитячі мрії» (Соціальний центр «Регіна»). Ярмарок-продаж приурочили до Міжнародного дня людей з інвалідністю. Його метою є привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентуванні уваги суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Щороку вибирається тема, покликана привернути увагу до успіхів в побудові інклюзивної середовища для людей з інвалідністю та усунення соціальної нерівності, оцінки ходу виконання положень Конвенції про права осіб з інвалідністю і роботу по залученню людей з інвалідністю в повсякденне життя суспільства. У 2020 році темою Міжнародного дня є «Будувати краще: до інклюзивного, доступного і сталого світу після COVID-19». Зазначимо, на сьогодні у Львівській області налічується 211,1 тис. осіб з інвалідністю, з них 11,4 тис дітей. Довідково: Указом Президента України від 3 грудня 2015 року № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» установлено, що Міжнародний день людей з інвалідністю відзначається в Україні щороку 3 грудня. Марта Кудляк
«Табу чи право на бажання»: у ЛОДА порушили питання статевого виховання дітей з інвалідністю
27 листопада 2020
За ініціативи Комісії сімейної політики та захисту прав дітей Громадської ради при ЛОДА та за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему «Табу чи право на бажання?» Учасники дискусії говорили про необхідність сексуального виховання дітей та молоді з інвалідністю, про їх право на стосунки та створення сім’ї. На жаль, сьогодні така категорія дітей не отримує повної інформації про прості речі - чим фізіологічно дівчатка відрізняються від хлопчиків, що таке статеві стосунки та як уміти розпізнавати й уникати небезпеки в них. Учасники дискусії - представник духовенства, лікар-сексопатолог, психолог, викладач УКУ, юрист, а також мама дитини з інвалідністю. «Говорити ж про інтимне - вкрай потрібно. Незалежно від того, який діагноз має дитина, вона повинна знати правила особистої гігієни, розуміти, що відбувається з її тілом у процесі дорослішання. Сучасні реалії є такими, що сьогодні в інтернатах Львівщини через брак кваліфікованих фахівців з вихованцями недостатньо говорять про статеві стосунки. У більшості вихованців особисте життя не влаштоване, хоча, звичайно, сексуальні потреби такі дівчата та хлопці мають, що є природньо. Тому, на мою думку, статеве виховання людей з особливими потребами є вкрай важливою необхідністю. І починати таке виховання потрібно з дитинства», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. Учасники круглого столу дійшли висновку: сьогодні є важливим донести до молоді з особливими потребами, що сексуальне виховання - це, насамперед, про здоров’я та безпеку. «У правильному формуванні ставленні дітей до свого тіла, почуттів, ключова роль належить найближчим людям. Саме від їхньої виваженості, розуміння залежить те, чи зможе молода особа з інвалідністю прийняти себе та створити стосунки з протилежною статтю», - наголосила голова Комісії сімейної політики та захисту прав дітей Громадської ради при ЛОДА Галина Царьова. Марта Кудляк
Для учасників АТО/ООС провели навчання із фізичної реабілітації
3 листопада 2020
З 31 жовтня по 1 листопада у Львівському центрі надання послуг учасникам АТО благодійна організація «Благодійний фонд «Центр допомоги ветеранам АТО «Фенікс» спільно з тренером школи масажних технологій «ОСТНОВА» Андрієм Соломонком провели освітньо-навчальний захід «Кінезіологічне тейпування для учасників АТО». 15 учасників АТО/ООС упродовж двох днів освоїли теоретичний курс новітнього методу реабілітації та практично навчились застосовувати кінезіотейпи у подальшому житті. «Кінезіологічне тейпування – ефективний, безпечний метод відновлення м'язів та спосіб лікування різних захворювань і травм за допомогою спеціальних еластичних пластирів (кінезіотейпів). Цей спосіб реабілітації допомагає розслабити перенавантажені м'язи та пришвидшити їхнє відновлення», - зазначив голова благодійної організації Андрій Посікіра. «Ефект від кінезіотейпінгу пацієнт відчуває відразу після приклеювання стрічки. Цей спосіб стабілізує м'язи, суглоби та зв'язки, активізує внутрішні сили організму для одужання, полегшує рухи рук і ніг, збільшує їх амплітуду, сприяє розслабленню м'язів», - додає тренер Андрій Соломонко. Проведення навчання для учасників АТО/ООС відбувалось в межах реалізації проєктів, що стали переможцями конкурсу серед інститутів громадянського суспільства за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації. Нагадаємо, що цього року реалізовано вже понад два десятки проєктів інститутами громадянського суспільства.
У Львові стартував міжнародний форум «TOGETHER FOR CHILD»
8 жовтня 2020
Сьогодні у Львові стартував Міжнародний форум ділового спілкування та партнерства «TOGETHER FOR CHILD». Цьогоріч тема форуму – «Освіта та соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами». Із вітальним словим до учасників форуму звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького. «Сьогодні на Львівщині налічується близько 40 тисяч дітей з особливими освітніми потребами, з яких 11789 – це діти з інвалідністю. Турбота про них мусить залишатися серед пріоритетних напрямів розвитку Львівщини. Ми повинні й надалі розвивати інклюзивне навчання, розбудовувати інклюзивний простір, створювати мережу надавачів соціальних послуг для родин та дітей, які забезпечуватимуть комплексний підхід із врахуванням потреб кожної дитини та сім’ї. Наше спільне завдання – сприяти створенню дітям з інвалідністю та дітям з вадами розумового або фізичного розвитку необхідних умов, рівних з іншими громадянами можливостей для повноцінного життя та розвитку з урахуванням індивідуальних здібностей та інтересів. Дякую організаторам форуму за порушення важливих тем і бажаю плідної праці», - сказав Максим Козицький. Також учасників форуму привітала директорка департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк, співініціаторка створення інноваційної моделі супроводу дітей з особливими освітніми потребами на Львівщині Наталія Шелестак, Президентка Жіночої Ділової Палати України Наталія Карпенчук-Конопатська. Опісля розпочались панельні дискусії на теми: «Впровадження Програми раннього втручання для дітей з порушеннями у розвитку», «Рання школа. Адаптаційна інклюзія», «Вести до успіху кожного! Особливі учні у колі майбутнього», «Впевнені кроки до успішної інклюзії» та інші. Також для гостей та учасників форуму виступив ансамбль скрипалів «Sempre primo» під керівництвом Оксани Матвієнко. Марта Кудляк Фото автора
«Особливий простір для особистості»: аспекти супроводу дітей та сімей з інвалідністю розглянули під час тренінгу
5 жовтня 2020
Благодійна організація «Благодійний фонд «Золочів відроджений» провела семінар-тренінг «Особливий простір для особистості», у якому взяли участь педагоги, психологи, медики, соціальні фахівці, батьки та діти. «На семінарі говорили про основи здоров’я та потреби дитини на кожному етапі її розвитку, толерантність та грамотність в розумінні особливостей кожного з нас. Зокрема, пропрацювали прості та практичні техніки профілактики емоційного вигорання та самодопомоги в стресових ситуаціях, розповіли про основні аспекти супроводу дітей та сімей з інвалідністю», - розповіли організатори. Окрему увагу зосередили на підвищенні грамотності щодо психічного, психологічного та соціального здоров’я, створення умов для функціонування безпечного середовища, відновлення внутрішнього спокою, урівноваження психоемоційного стану дітей та підлітків, оскільки це є основними етапами формування здорового середовища. «Саме поширення знань щодо психогігієни та усвідомлення цінності особистості є дієвим способом зберегти психоемоційний стан дитини», - наголошують організатори. Захід провели в межах конкурсу проєктів для інститутів громадянського суспільства.
У Львівській ОДА відбулась робоча нарада регіональної комісії з реабілітації
25 вересня 2020
Сьогодні, 25 вересня, відбулась нарада робочої групи Львівської регіональної комісії з реабілітації, під час підготувати для розгляду 144 справи. Чергове засідання Львівської регіональної комісії з реабілітації відбудеться о 10.00 год 29 вересня у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації. Нагадуємо, Львівська регіональна комісія з реабілітації є постійно діючим органом, що утворений відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Для мешканців реабілітаційного центру «Назарет» організували п’ятиденний терапевтичний табір «За тверезе життя»
14 вересня 2020
Благодійний фонд «Назарет» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації організував п'ятиденний терапевтичний відпочинковий табір «За тверезе життя». Участь в таборі взяли 25 мешканців реабілітаційного центру «Назарет» з різних куточків області. Наметовий табір був в горах з основною локацією перебування в с. Довге. По дорозі до основного розташування учасники програми також відвідали наскельне місто-фортецю Тустань. Учасники табору отримали позитивний досвід поєднання реабілітації із відпочинком: ✔відбулося 10 групових зустрічей із психологом; ✔активне дозвілля та спортивні ігри і змагання; ✔підвищення рівня сприйняття відпочинку без алкоголю та наркотиків; ✔покращення психічного здоров’я та фізичного стану; ✔популяризація здорового відпочинку. Проект «Реабілітаційно-відпочинковий табір «За тверезе життя» благодійного фонду «Назарет» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
Замість викидати папір, можемо об’єднатися і допомогти дітям, - Юрій Холод
27 лютого 2020
З ініціативи заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода, облдержадміністрація та Центр реабілітації “Джерело” планують спільний проєкт. Йдеться про збір макулатури, аби залучити за місяць 100 тисяч гривень навчально-реабілітаційного центру. Про це сьогодні, 27 лютого, йшлося під час зустрічі Юрія Холода з керівницею відділу соціальних проєктів та розвитку Львівського міського центру реабілітації “Джерело” Наталією Сіреджук та представниками компанії “Ромус-Поліграф” Романом Дунцем та маркетологом Елеонорою Кошлєвою. Сто тисяч гривень - це близько 50 тонн непотрібного паперу, кажуть фахівці галузі. До ініціативи хочуть залучати як держустанови, так і поліграфічні підприємства. “Мій задум полягає у тому, щоб наповнювати спеціальні коробки паперовими відходами. На кожну коробку нанесуть QR-код, і його зможе відсканувати будь-який працівник, коли та наповниться. Після цього відповідне авто приїде та забере папір. У держустановах, поліграфії, великих приватних підприємствах ми справді викидаємо багато паперу. Замість викидати, можемо об’єднатися і допомогти дітям”, - наголошує Юрій Холод. Також організатори планують створити спеціальний сайт з електронним лічильником, де фіксуватимуть кількість та суму зібраної макулатури. Відтак кожен зможе в реальному часі спостерігати, як поповнюється сума і скільки до ста тисяч бракує. Орієнтовно збирати макулатуру почнуть у кінці березня – на початку квітня. Наразі всі сторони напрацьовують логістику проєкту.