«Тут використовують сучасні методики, і це дає видимий результат», - Віталій Загайний відвідав реабілітаційний центр «Джерело»

27 квітня 2021р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» у Львові – місце, де діти та молодь з інвалідністю отримують фізичну та психологічну реабілітацію і вчаться бути самостійними. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний ознайомився із роботою центру та поспілкувався із його керівництвом.

«Джерело» – гарний приклад ефективної сімейно-центрованої реабілітації. Тут використовують сучасні методики, і це дає видимий результат. Найважливіше, що вихованцям допомагають інтегруватись у суспільство», - наголосив Віталій Загайний.

Так, за словами керівниці Центру Зореслави Люльчак, навчання у «Джерелі» дозволяє дітям із особливостями фізичного та інтелектуального розвитку отримати фахову реабілітаційну допомогу, виявити та поглибити їх здібності, побутові і соціальні вміння для найбільш повної інтеграції в життя суспільства. Команда Центру налічує більше ніж 120 високопрофесійних фахівців, участь у щоденних програмах беруть майже три сотні дітей та молоді.

Одна із ключових програм реабілітації – раннє втручання, тобто послуги із виявлення та профілактики порушень розвитку дитини. Це допомога дітям від народження до чотирьох років із порушеннями чи затримкою розвитку та їх сім’ям. Послуга передбачає комплексну роботу лікаря-невролога, психіатра, фізичного терапевта, ерготерапевта, соціального працівника, логопеда, психолога. Раннє втручання базується на принципі: фахівці повинні допомагати сім’ї, яка в своєю чергою допомагає своїй дитині.

«Сьогодні це провідний заклад в частині надання послуг раннього втручання. Вивчивши досвід Центру, на цьому прикладі ми маємо можливість краще зрозуміти, які послуги і спеціалісти мають бути в громадах. І, виходячи із загального об’єму соцпослуг, ми розумітимемо, які форми реабілітації повинні використовувати», - додав Віталій Загайний.

Зараз супровід у відділенні раннього втручання у Центрі отримують 300 сімей. Програма дозволяє  не втрачати дорогоцінний час, а сформувати ефективний план реабілітації, кажуть спеціалісти.

«Унікальність послуги раннього втручання у тому, що різні фахівці надають сім’ї, дитині послуги комплексно, всі вони зібрані в одній локації. Тому батьки, які звертаються до нас, отримують  усі необхідні знання і допомогу від експертів», - зазначила Тетяна Міщук, заступниця директора Центру з медичної реабілітації.

Окрім раннього втручання, послуги Центру включають програми фізичної терапії, соціально-побутової адаптації, поведінкової терапії, адаптації візків, різні освітні програми. Для старших дітей функціонують навчання соціально-побутовим навичкам, майстерні та арт-терапевтичні програми: театральний, музичний, художній гуртки.

Загалом, комплекс послуг у Центрі включає консультації, денний догляд за дітьми від 3 до 18 років, а також для осіб від 18 до 45 років, реабілітаційні програми за різними віковими категоріями.

Зараз «Джерело» надає фаховий супровід як у Центрі, так і у формі програми домашніх візитів. Так, міждисциплінарна команда фахівців виїжджає до помешкань сімей вихованців або у дошкільні заклади та проводить з ними спеціальні заняття.

Окрім того, спеціальні мікроавтобуси з підйомниками довозять дітей та молодь на щоденні програми. Це дає батькам можливість працювати упродовж дня.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook